Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 czerwca 2015 r.
15:50

W Rykach może powstać nowy market. Przedsiębiorcy: To nas zniszczy!

0 55 A A

W zderzeniu z takim molochem mali przedsiębiorcy nie mają szans. Od 25 lat razem budujemy to miasto i nadal chcemy tu płacić podatki. Nie zmuszajcie nas do przenoszenia naszych firm na inne tereny! – apelują do władz Ryk lokalni przedsiębiorcy, którzy obawiają się, że w mieście powstanie supermarket Bricomarche.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ryccy radni zgodzili się na sprzedaż działki przy ul. Lubelskiej w Rykach, która sąsiaduje z supermarketem Intermarche. Przedsiębiorcy obawiają się, że stanie tam supermarket budowlany Bricomarche, należący do tej samej grupy. Zbierają podpisy pod petycją, która ma trafić m.in. do władz miasta, starosty i wojewody. Podpisało się już pod nią kilka tysięcy osób.

– Przetarg jest co prawda nieograniczony, ale kto wygra z tak dużą firmą? Jeśli stanie tam Bricomarche, mniejsze sklepy nie będą miały racji bytu. Tak było ze sklepami spożywczymi, dla których zabójcza okazała się konkurencja sieciówek – mówi jeden z przedsiębiorców, który od kilkunastu lat prowadzi w Rykach firmę handlowo-usługową w branży budowlanej i przyłączył się do protestu. – Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie mniejsze sklepy z branży budowlanej, ogrodniczej, hydraulicznej czy wędkarskiej, bo takie artykuły są dostępne w Bricomarche, to w grę wchodzi ponad setka firm i utrata wielu miejsc pracy.

– Nie sztuka sprzedać nieruchomość i uzyskać jednorazowy przypływ do budżetu. Powinno się zdobywać i pomnażać pieniądze, a niszczenie lokalnych przedsiębiorców to utrata około 1,5 miliona złotych rocznie z gminnego budżetu – podkreśla Tadeusz Pudło, właściciel firmy produkcyjno-usługowej, który też bierze udział w proteście. – Ważne jest też to, że ta firma nie będzie płacić podatków w Polsce. A mieszkańcy, którzy stracą pracę, będą musieli szukać zatrudnienia gdzie indziej, głównie zagranicą. Jeśli nie dojdzie do spotkania z burmistrzem, sięgniemy po bardziej radykalne środki. Jesteśmy bardzo zdeterminowani, bo zagrożone są lata naszej ciężkiej pracy.

Burmistrz tłumaczy, że jest zmuszony do sprzedaży działki. – Musimy rozwiązać problem nieruchomości, które przez lata nie dały gminie ani złotówki. Poza tym jeśli jakaś firma będzie chciała budować, to kupi działkę od prywatnego właściciela – zaznacza Jarosław Żaczek, burmistrz Ryk. – Musimy dbać o wpływy do budżetu gminy, która jest w kiepskiej sytuacji finansowej. Powstawanie takich marketów jest naturalną koleją rzeczy, nie da się tego zatrzymać. Problemem jest brak rozwiązań prawnych, które regulowałyby nierówności między przedsiębiorcami.

Żaczek zaznacza, że sprzedaż nieruchomości nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. – W poprzedniej kadencji podzielono tę działkę na trzy, wyceniono i przygotowano do sprzedaży. Nie padło wtedy ani jedno słowo o zagrożeniu dla naszych przedsiębiorców, chociaż wszyscy mieli świadomość, kto je może kupić – zauważa Żaczek. – Szukam właściwego rozwiązania, ale muszę patrzeć na problem ze wszystkich stron. Mamy w gminie wiele do zrobienia, do czego potrzebne są pieniądze. Muszę też dbać o interes pozostałej części naszej społeczności – potencjalnych klientów.

Burmistrz zaznacza jednak, że weźmie pod uwagę wszystkie merytoryczne propozycje przedsiębiorców.

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 o 07:11
Postawili by w końcu tego brico, miała bym , gdzie robić zakupy na działkę.
Avatar
zorro / 15 marca 2016 o 16:40
Powinni postawić nowy sklep. Bylo by w końcu taniej. Te same produkty, a jednak w Brico taniej. Można, można (:-)
Avatar
Gość / 10 marca 2016 o 11:02
Ludzie wyjeżdżali , wyjeżdżają i wyjeżdżać będą za granice. Bo w tym pięknym kraju takie są żałośnie wysokie wynagrodzenia, że co 2obywatelowi na chleb nie starcza. I nie ma znaczenia , czy upadną te wasze sklepiki. Ci co mają jaja i odwagę wyjeżdżają, bo tam za tą samą robotę dostają 3x więcej. I nie wciskajcie kitu, że euro nagle śmierdzi. Co do sklepików , rozumiem , że się bronicie i zapieracie jak się tylko da. Tylko szkoda , że w taki infantymny i naciągany sposób. Problemu by nie było, gdybyście nie głosowali za przystąpieniem do UE
Avatar
bujek / 2 marca 2016 o 21:56
Żałosne. Ten ostatni wpis to już dno.
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 15:33
Nie rób ludziom wody z mózgu za pomocą jakichś socjotechnicznych i psychologicznych zagrywek. Typowa manipulacja, ci którzy są przeciwko powstaniu marketu są be, a którzy za są cacy. MY, wy oni. co to za podziały? Do kogo pijesz bo nie wiem? Masz klapki na oczach, dla Ciebie wszyscy którzy są przeciwko budowie tego marketu są na pewno tymi złymi przedsiębiorcami, którzy chcą was okraść z waszego dobytku. To niech postawią wam ten market i cieszcie się póki możecie. A jak potem wykończą całą konkurencję łącznie z tymi bogaczami, to wiecie do kogo się zwrócić o zapomogę, kto z władz był za sprzedażą ziemi pod budowę marketu. I nie płaczcie, że musicie wysyłać dzieci za granicę, bo w Polsce nie ma pracy, przecież sami chcecie dofinansowywać inne kraje, zaopatrując się w zagranicznych marketach. W sumie to mnie
Nie rób ludziom wody z mózgu za pomocą jakichś socjotechnicznych i psychologicznych zagrywek. Typowa manipulacja, ci którzy są przeciwko powstaniu marketu są be, a którzy za są cacy. MY, wy oni. co to za podziały? Do kogo pijesz bo nie wiem? Masz klapki na oczach, dla Ciebie wszyscy którzy są przeciwko budowie tego marketu są na pewno tymi złymi przedsiębiorcami, którzy chcą was okraść z waszego dobytku. To niech postawią wam ten market i cieszcie się póki możecie. A jak potem wykończą całą konkurencję łącznie z tymi bogaczami, to wiecie do... rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2015 o 11:49
Maksiu, skoro jestes urzednikiem , ktoremu lezy na sercu dobro przedsiebiorcow. To czemu nie podpiszesz sie pod swoim nazwiskiem? Nie masz sie czego wstydzic. Ludzie beda cie wielbic i moze bohaterem zrobia. Bac sie nie masz czego skoro jestes po "dobrej stronie mocy", co innego zwolennicy budowy Bricomarche. Ci jak by sie ujawnili to napewno z waszej str spotkalo by ich mnostwo nieprzyjemnosci i atakow. Co zreszta jest oczywiste czytajac twoje agresywne wpisy. Jeszcze jedno, mowisz ze jestes urzednikiem, a wypisujesz pod ich tematem mnostwo glupot, czyli o sobie tez:p zero zastanowienia , tylko czysta agresja ze strony twojej i kilku tobie podobnych. Po co to? ... Chce taniej kupowac, skoro blokujecie innych. To obnizcie ceny. To wszystko. Po za tym ,smieszne i glupie sa artykuly jakie ostatnio puszczacie w ryckiej gazecie. A to o samochodzikach-niech sobie jezdza. No i ten o przedsiebiorcy, ktoremu niby grozil burmistrz. Tylko ze przeds nie nagral rozmowy-czyli nie ma nic, po za zeznaniem zony. Czyli nie ma nic:) .. z daleka bylo wiadomo, ze beda ataki na burmistrza. Najlepiej z byle czym od razu do lokalnej gazetki leciec. Mogli byscie w koncu siasc do stolu i porozmawiac. Zalatwic ta sprawe, a nie robicie szum. Niepotrzebny. No i obnizyc odrobine ceny, nic wam sie nie stanie. Pozdrawiam kulturalnie obie strony "konfliktu"
Maksiu, skoro jestes urzednikiem , ktoremu lezy na sercu dobro przedsiebiorcow. To czemu nie podpiszesz sie pod swoim nazwiskiem? Nie masz sie czego wstydzic. Ludzie beda cie wielbic i moze bohaterem zrobia. Bac sie nie masz czego skoro jestes po "dobrej stronie mocy", co innego zwolennicy budowy Bricomarche. Ci jak by sie ujawnili to napewno z waszej str spotkalo by ich mnostwo nieprzyjemnosci i atakow. Co zreszta jest oczywiste czytajac twoje agresywne wpisy. Jeszcze jedno, mowisz ze jestes urzednikiem, a wypisujesz pod ich tema... rozwiń
Avatar
maksiu / 28 lipca 2015 o 16:42

Zastanawiajacy jest fakt , czemu do tej pory nie sprzedano tych dzialek. Tylko je zapuszczono , zaniedbano, targowiska tez nie zrobili. Te dzialki traca na wartosci, nie ma co czekac, tylko sprzedawac i kase brac. I tak wiecej z tego bedzie niz z waszych podatkow z wielu lat:)

Zastanawiające jest, że za poprzednika nie było takich protestów. Nie wiedziałem, że PiS/SP jest za zachodnim kapitałem i wspomaganiem zachodnich krajów.

U maksia bym nie kupowala bo okropnie nie mily jest . Taki jestes tez w swoim sklepiku pewnie. Wiec zbankrutujesz nie z powodu Brico, tylko z wlasnej glupiej postawy i zachowan. Bo odpychasz od siebie ludzi , wina osobowosci i charakteru

Moje miejsce pracy mieści się w jednym z ryckich urzędów. Nie prowadzę dodatkowej działalności gospodarczej.
 

Moje miejsce pracy mieści się w jednym z ryckich urzędów. Nie prowadzę dodatkowej działalności gospodarczej.
 

rozwiń
Avatar
Gość / 28 lipca 2015 o 14:54
U maksia bym nie kupowala bo okropnie nie mily jest . Taki jestes tez w swoim sklepiku pewnie. Wiec zbankrutujesz nie z powodu Brico, tylko z wlasnej glupiej postawy i zachowan. Bo odpychasz od siebie ludzi , wina osobowosci i charakteru
Avatar
rycaniny / 28 lipca 2015 o 14:46
Zastanawiajacy jest fakt , czemu do tej pory nie sprzedano tych dzialek. Tylko je zapuszczono , zaniedbano, targowiska tez nie zrobili. Te dzialki traca na wartosci, nie ma co czekac, tylko sprzedawac i kase brac. I tak wiecej z tego bedzie niz z waszych podatkow z wielu lat:)
Avatar
platforma obywatelska / 28 lipca 2015 o 14:42
Wszystkich dotyka konkurencja i wszedzie sa bankructwa. To czemu niby wasza branza ma byc inna? Tacy biedni jestescie , slabi itd ? Czemu niby was trzeba chronic przed zachodem? Ci obroncy lokalni po niekad maja racje ale z drugiej strony juz dawno daliscie przyzwolenie na zachodnie sklepy. Wszedzie to jest , to niech i w " budowlance" bedzie! I przestancie tak jeczec i plakac.... CALY CZAS TEN SAM GLUPI BELKOT KILKU OSOB , ZE ONI NIE CHCA KONKURENCJI, WOLNY RYNEK-TO WG WAS rynek ZLY:P ciagle ta sama gadka... na dodatek odchodzaca od norm i dobrego smaku. Wszyscy, ktorym nie zalezy na was i chca nowych sklepow , sa wg was zli-tzn wg dwoch panow na tym forum. Ciagle belkoczecie i piszecie nie ogarniete teksciory , obelzywe itd. Dajcie na luz.
Wszystkich dotyka konkurencja i wszedzie sa bankructwa. To czemu niby wasza branza ma byc inna? Tacy biedni jestescie , slabi itd ? Czemu niby was trzeba chronic przed zachodem? Ci obroncy lokalni po niekad maja racje ale z drugiej strony juz dawno daliscie przyzwolenie na zachodnie sklepy. Wszedzie to jest , to niech i w " budowlance" bedzie! I przestancie tak jeczec i plakac.... CALY CZAS TEN SAM GLUPI BELKOT KILKU OSOB , ZE ONI NIE CHCA KONKURENCJI, WOLNY RYNEK-TO WG WAS rynek ZLY:P ciagle ta sama gadka... na dodatek odchodzaca od nor... rozwiń
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 o 07:11
Postawili by w końcu tego brico, miała bym , gdzie robić zakupy na działkę.
Avatar
zorro / 15 marca 2016 o 16:40
Powinni postawić nowy sklep. Bylo by w końcu taniej. Te same produkty, a jednak w Brico taniej. Można, można (:-)
Avatar
Gość / 10 marca 2016 o 11:02
Ludzie wyjeżdżali , wyjeżdżają i wyjeżdżać będą za granice. Bo w tym pięknym kraju takie są żałośnie wysokie wynagrodzenia, że co 2obywatelowi na chleb nie starcza. I nie ma znaczenia , czy upadną te wasze sklepiki. Ci co mają jaja i odwagę wyjeżdżają, bo tam za tą samą robotę dostają 3x więcej. I nie wciskajcie kitu, że euro nagle śmierdzi. Co do sklepików , rozumiem , że się bronicie i zapieracie jak się tylko da. Tylko szkoda , że w taki infantymny i naciągany sposób. Problemu by nie było, gdybyście nie głosowali za przystąpieniem do UE
Avatar
bujek / 2 marca 2016 o 21:56
Żałosne. Ten ostatni wpis to już dno.
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 15:33
Nie rób ludziom wody z mózgu za pomocą jakichś socjotechnicznych i psychologicznych zagrywek. Typowa manipulacja, ci którzy są przeciwko powstaniu marketu są be, a którzy za są cacy. MY, wy oni. co to za podziały? Do kogo pijesz bo nie wiem? Masz klapki na oczach, dla Ciebie wszyscy którzy są przeciwko budowie tego marketu są na pewno tymi złymi przedsiębiorcami, którzy chcą was okraść z waszego dobytku. To niech postawią wam ten market i cieszcie się póki możecie. A jak potem wykończą całą konkurencję łącznie z tymi bogaczami, to wiecie do kogo się zwrócić o zapomogę, kto z władz był za sprzedażą ziemi pod budowę marketu. I nie płaczcie, że musicie wysyłać dzieci za granicę, bo w Polsce nie ma pracy, przecież sami chcecie dofinansowywać inne kraje, zaopatrując się w zagranicznych marketach. W sumie to mnie
Nie rób ludziom wody z mózgu za pomocą jakichś socjotechnicznych i psychologicznych zagrywek. Typowa manipulacja, ci którzy są przeciwko powstaniu marketu są be, a którzy za są cacy. MY, wy oni. co to za podziały? Do kogo pijesz bo nie wiem? Masz klapki na oczach, dla Ciebie wszyscy którzy są przeciwko budowie tego marketu są na pewno tymi złymi przedsiębiorcami, którzy chcą was okraść z waszego dobytku. To niech postawią wam ten market i cieszcie się póki możecie. A jak potem wykończą całą konkurencję łącznie z tymi bogaczami, to wiecie do... rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2015 o 11:49
Maksiu, skoro jestes urzednikiem , ktoremu lezy na sercu dobro przedsiebiorcow. To czemu nie podpiszesz sie pod swoim nazwiskiem? Nie masz sie czego wstydzic. Ludzie beda cie wielbic i moze bohaterem zrobia. Bac sie nie masz czego skoro jestes po "dobrej stronie mocy", co innego zwolennicy budowy Bricomarche. Ci jak by sie ujawnili to napewno z waszej str spotkalo by ich mnostwo nieprzyjemnosci i atakow. Co zreszta jest oczywiste czytajac twoje agresywne wpisy. Jeszcze jedno, mowisz ze jestes urzednikiem, a wypisujesz pod ich tematem mnostwo glupot, czyli o sobie tez:p zero zastanowienia , tylko czysta agresja ze strony twojej i kilku tobie podobnych. Po co to? ... Chce taniej kupowac, skoro blokujecie innych. To obnizcie ceny. To wszystko. Po za tym ,smieszne i glupie sa artykuly jakie ostatnio puszczacie w ryckiej gazecie. A to o samochodzikach-niech sobie jezdza. No i ten o przedsiebiorcy, ktoremu niby grozil burmistrz. Tylko ze przeds nie nagral rozmowy-czyli nie ma nic, po za zeznaniem zony. Czyli nie ma nic:) .. z daleka bylo wiadomo, ze beda ataki na burmistrza. Najlepiej z byle czym od razu do lokalnej gazetki leciec. Mogli byscie w koncu siasc do stolu i porozmawiac. Zalatwic ta sprawe, a nie robicie szum. Niepotrzebny. No i obnizyc odrobine ceny, nic wam sie nie stanie. Pozdrawiam kulturalnie obie strony "konfliktu"
Maksiu, skoro jestes urzednikiem , ktoremu lezy na sercu dobro przedsiebiorcow. To czemu nie podpiszesz sie pod swoim nazwiskiem? Nie masz sie czego wstydzic. Ludzie beda cie wielbic i moze bohaterem zrobia. Bac sie nie masz czego skoro jestes po "dobrej stronie mocy", co innego zwolennicy budowy Bricomarche. Ci jak by sie ujawnili to napewno z waszej str spotkalo by ich mnostwo nieprzyjemnosci i atakow. Co zreszta jest oczywiste czytajac twoje agresywne wpisy. Jeszcze jedno, mowisz ze jestes urzednikiem, a wypisujesz pod ich tema... rozwiń
Avatar
maksiu / 28 lipca 2015 o 16:42

Zastanawiajacy jest fakt , czemu do tej pory nie sprzedano tych dzialek. Tylko je zapuszczono , zaniedbano, targowiska tez nie zrobili. Te dzialki traca na wartosci, nie ma co czekac, tylko sprzedawac i kase brac. I tak wiecej z tego bedzie niz z waszych podatkow z wielu lat:)

Zastanawiające jest, że za poprzednika nie było takich protestów. Nie wiedziałem, że PiS/SP jest za zachodnim kapitałem i wspomaganiem zachodnich krajów.

U maksia bym nie kupowala bo okropnie nie mily jest . Taki jestes tez w swoim sklepiku pewnie. Wiec zbankrutujesz nie z powodu Brico, tylko z wlasnej glupiej postawy i zachowan. Bo odpychasz od siebie ludzi , wina osobowosci i charakteru

Moje miejsce pracy mieści się w jednym z ryckich urzędów. Nie prowadzę dodatkowej działalności gospodarczej.
 

Moje miejsce pracy mieści się w jednym z ryckich urzędów. Nie prowadzę dodatkowej działalności gospodarczej.
 

rozwiń
Avatar
Gość / 28 lipca 2015 o 14:54
U maksia bym nie kupowala bo okropnie nie mily jest . Taki jestes tez w swoim sklepiku pewnie. Wiec zbankrutujesz nie z powodu Brico, tylko z wlasnej glupiej postawy i zachowan. Bo odpychasz od siebie ludzi , wina osobowosci i charakteru
Avatar
rycaniny / 28 lipca 2015 o 14:46
Zastanawiajacy jest fakt , czemu do tej pory nie sprzedano tych dzialek. Tylko je zapuszczono , zaniedbano, targowiska tez nie zrobili. Te dzialki traca na wartosci, nie ma co czekac, tylko sprzedawac i kase brac. I tak wiecej z tego bedzie niz z waszych podatkow z wielu lat:)
Avatar
platforma obywatelska / 28 lipca 2015 o 14:42
Wszystkich dotyka konkurencja i wszedzie sa bankructwa. To czemu niby wasza branza ma byc inna? Tacy biedni jestescie , slabi itd ? Czemu niby was trzeba chronic przed zachodem? Ci obroncy lokalni po niekad maja racje ale z drugiej strony juz dawno daliscie przyzwolenie na zachodnie sklepy. Wszedzie to jest , to niech i w " budowlance" bedzie! I przestancie tak jeczec i plakac.... CALY CZAS TEN SAM GLUPI BELKOT KILKU OSOB , ZE ONI NIE CHCA KONKURENCJI, WOLNY RYNEK-TO WG WAS rynek ZLY:P ciagle ta sama gadka... na dodatek odchodzaca od norm i dobrego smaku. Wszyscy, ktorym nie zalezy na was i chca nowych sklepow , sa wg was zli-tzn wg dwoch panow na tym forum. Ciagle belkoczecie i piszecie nie ogarniete teksciory , obelzywe itd. Dajcie na luz.
Wszystkich dotyka konkurencja i wszedzie sa bankructwa. To czemu niby wasza branza ma byc inna? Tacy biedni jestescie , slabi itd ? Czemu niby was trzeba chronic przed zachodem? Ci obroncy lokalni po niekad maja racje ale z drugiej strony juz dawno daliscie przyzwolenie na zachodnie sklepy. Wszedzie to jest , to niech i w " budowlance" bedzie! I przestancie tak jeczec i plakac.... CALY CZAS TEN SAM GLUPI BELKOT KILKU OSOB , ZE ONI NIE CHCA KONKURENCJI, WOLNY RYNEK-TO WG WAS rynek ZLY:P ciagle ta sama gadka... na dodatek odchodzaca od nor... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 44

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!