niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lubelskie

W woj. lubelskim mało chętnych na zajęcia z etyki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 września 2014, 21:45
Autor: (aa)

W 36 szkołach woj. lubelskiego odbywały się w minionym roku szkolnym zajęcia z etyki. W ponad tysiącu były zaś lekcje religii. Od 1 września br. szkoła ma obowiązek organizować zajęcia z etyki nawet dla jednego ucznia. Wcześniej musiała otrzymać co najmniej 7 zgłoszeń. W Lublinie "boomu na etykę na razie nie ma.

- Na ma na razie żadnego odzewu - powiedział nam wczoraj Stanisław Stoń, dyrektor I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie. - Do tej pory nie mieliśmy takiej sytuacji, aby ktoś o takie zajęcia poprosił. Zobaczymy jak będzie po spotkaniu z rodzicami uczniów klas pierwszych.

Z kolei w lubelskim III LO im. Unii Lubelskiej zajęcia z etyki były i będą również w tym roku. - Planujemy otworzyć jedną grupę - mówi dyrektor szkoły Grzegorz Lech. - Prawdopodobnie będzie w niej 10 uczniów. W ubiegłym roku na etykę przychodziło 7 uczniów.

Uczeń może uczestniczyć w zajęciach z religii albo z etyki, z obu przedmiotów, może też nie wybrać żadnego z nich. Zajęcia odbywają się na życzenie rodziców lub pełnoletnich uczniów.

Według Kuratorium Oświaty w Lublinie w roku szkolnym 2013/2014 w Lubelskiem zajęcia z etyki były w 36 szkołach, zaś w ponad tysiącu uczniowie mieli zajęcia z religii.

W tym roku do akcji wkracza Fundacji Wolność od Religii, która realizuje projekt "Dyskryminacja dzieci niewierzących i nieuczestniczących w lekcjach religii”, podczas której będą rozdawane ulotki. - Ich dystrybucja w szkołach woj. lubelskiego rozpocznie się w piątek - zapowiada Dorota Wójcik, prezes fundacji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: lubelskie edukacja etyka
ada
Gość
t
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ada
ada (5 września 2014 o 16:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a które dziecko Księdza wybierze se etykę, a nie Religię?

Jak nie wybierze Religii, to własnemu ojcu zafunduje BEZROBOCIE!

Twoje dziecko za pewne wybierze zajcia z mądrości, żeby swojego tatusia nauczyć jak się używa mózgu!!! A tak tatuś chleje wóde i rozumu coraz mniej!!! 

Rozwiń
Gość
Gość (5 września 2014 o 15:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a które dziecko Księdza wybierze se etykę, a nie Religię?

Jak nie wybierze Religii, to własnemu ojcu zafunduje BEZROBOCIE!

Rozwiń
t
t (5 września 2014 o 13:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

 Lekcje z religii nie są obowiązkowe. Są ustawiane w planie lekcji albo na początku, albo na końcu zajęć w danym dniu, więc dziecko albo przychodzi póżniej, albo wcześniej wychodzi ze szkoły.

Chyba w innych krajach żyjemy. Od 4 lat ciągle, co roku mamy ustawianą religię w środku dnia i co roku piszemy podanie o zmianę. Co roku również dostajemy odpowiedź, że się nie da. Jedną godzinę ew. przestawią na początek lub koniec. Drugiej nie ma szans.

Rozwiń
Anna
Anna (5 września 2014 o 11:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bo może dyrektorzy szkół zaczęłiby w końcu, zgodnie z ustawą, przyjmować zapisy i na religię, i na etykę? A nie z góry uznaje się że wszyscy chodzą na religię, pod warunkiem że sie z niej nie wypiszą.

Tak własnie jest. To rodzic decyduje czy dziecko zapisać na religię, na etykę czy też nie zapisywać na żadne z tych zajęć. Skoro tyle dzieci uczęszcza na zajęcia z religii to oznacza to , że tylu rodziców złożyło w szkole deklarację chęci uczestniczenia w zajęciach.

Rozwiń
Adam
Adam (5 września 2014 o 11:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I o co tyle krzyku? Lekcje z religii nie są obowiązkowe. Są ustawiane w planie lekcji albo na początku, albo na końcu zajęć w danym dniu, więc dziecko albo przychodzi póżniej, albo wcześniej wychodzi ze szkoły. A dla ludzi niewierzących taka informacja, że w kraju demokratycznym ludzie wierzący mogą uczestniczyć w życiu religijnym, również w szkole.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!