piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Zbudują rondo na drodze Lublin - Nałęczów. Będą utrudnienia w ruchu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 sierpnia 2014, 16:30

Skrzyżowanie w Tomaszowicach na drodze wojewódzkiej Lublin-Nałęczów-Bochotnica zostanie przebudowane. Prace pochłoną 1,1 mln zł. Mogą się zacząć jeszcze w tym miesiącu. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami do listopada.

Chodzi o skrzyżowanie w centrum Tomaszowic, które jest bardzo niebezpieczne. Widoczność jest na nim bardzo słaba i wielokrotnie dochodziło tam do wypadków. Najgorzej mają kierowcy, którzy chcą wyjechać od strony kościoła i sklepów. Widoczność ogranicza im park i to, że droga wchodzi z obu stron w zakręt.
Sytuację ma poprawić budowa w tym miejscu ronda. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie rozstrzygnął już przetarg na wykonawcę robót. Wygrała go lubelska spółka KPRD, która dostanie za to ponad 1,1 mln zł.

- Umowa została już podpisana, wykonawca czeka teraz na uaktualnienie pozwolenia z policji na czasową organizację ruchu - tłumaczy Tadeusz Otap, kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Lublinie zs. w Bychawie. - Myślę, że roboty rozpoczną się pod koniec sierpnia lub na początku września. Na pewno pojawią się utrudnienia, m.in. ruch wahadłowy.

Jednocześnie, tuż za skrzyżowaniem w Tomaszowicach, przebudowany zostanie zjazd z drogi wojewódzkiej na drogę gminną (w kierunku sklepu Lewiatan). Tutaj przetarg na roboty wygrało konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Żołyni. Koszt prac wyniesie 434 tys. zł.

Przebudowa zjazdu ma się zakończyć do końca października, natomiast budowa ronda do połowy listopada. A to nie koniec, bo jeszcze w tym roku na odcinku od skrzyżowania z drogą na Motycz do wspomnianego zjazdu wybudowany zostanie chodnik. - Mamy już projekt i wkrótce ogłosimy przetarg na wykonawcę - zapowiada kierownik Otap.

Niestety, to tyle dobrych wieści, jeśli chodzi o trasę Lublin-Nałęczów. Na remont nawierzchni całej drogi, w której pełno dziur, wybojów i nierówności, kierowcy nie mają na razie co liczyć. W planach inwestycyjnych zarządcy do roku 2020 nie ma bowiem przebudowy tej trasy. - Na razie będą tylko remonty cząstkowe - przyznaje Andrzej Gwozda, dyrektor ZDW w Lublinie.

- Szkoda, że urzędnicy od lat pozostają głusi na prośby o większe bezpieczeństwo. Strach się wybrać rowerem na tę trasę, nie ma tu nic: ani chodnika, ani pobocza, ani oświetlenia, a kierowcy szaleją - skarży się nasza Czytelniczka.

Prawdziwe oblężenie

Z badań natężenia ruchu wykonanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie w 2010 roku wynika, że w ciągu doby drogą wojewódzką nr 830 Lublin-Nałęczów-Bochotnica przejeżdżają średnio 5 833 pojazdy, a w godzinach szczytu - blisko 10,5 tys. Pod względem oblężenia trasa zajmuje drugie miejsce, tuż za drogą nr 835 Lublin-Wysokie-Biłgoraj (6 367 pojazdów na dobę).
  Edytuj ten wpis
EZetel
Mario
~~
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

EZetel
EZetel (24 sierpnia 2014 o 13:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

rondo - to topienie pieniędzy

d.w. 830 prosi się o poszerzenie do 7,0 m i chodniki.

chociaż etapowo przez najbliższe lata.

wiadukt w Miłocinie na obecnym etapie i w najbliższym 10- ciu leciu zbędny przy obecnej częstotliwości kursujących pociągów.

bezpieczeństwo podniesie poszerzenie jezdni i budowa chodników na odcinkach zabudowy.

EZetel.

Rozwiń
Mario
Mario (23 sierpnia 2014 o 18:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bardo dobrze, że to skrzyżowania zostanie przebudowane - ale ja "boję" się jednej rzeczy - wymiarów tego ronda. Oby nie okazało się, że rondo ma średnicę 10 (dziesięciu) metrów - albo i mniej.

Rozwiń
~~
~~ (23 sierpnia 2014 o 18:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dobre... cyt. ,,Z badań natężenia ruchu wykonanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie w 2010 roku wynika, że w ciągu doby drogą wojewódzką nr 830 Lublin–Nałęczów–Bochotnica przejeżdżają średnio 5 833 pojazdy, a w godzinach szczytu – blisko 10,5 tys.''

czyli wynika ze w godzinach szczytu drogą przejeżdża więcej samochodów niżeli w ciągu całej doby. Brawo dla bezmyślnego autora !!

Rozwiń
Gość
Gość (23 sierpnia 2014 o 17:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Uuu jak KPRD to budowa skończy się w kwietniu. A okolicznym sklepom polecam zakup sporej ilości 50 i 100 lubelskiej. Przy pracownikach tej firmy, którzy kupują bez skrępowania w ubraniach firmowych w najbliższych sklepach obrót może wzrosnąć wielokrotnie !!! A no i na wiosnę rozpocznie się remont wykonanej przez tych ,,fachowców'' fuszerki.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!