Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 kwietnia 2008 r.
19:49
Edytuj ten wpis

"Żółtki” podpadły

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 11 A A

Jestem pasażerem busów, tzw. żółtków na trasie Lublin-Piotrków. Jazda nimi to horror.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Są w fatalnym stanie, często przepełnione - alarmuje nasz Czytelnik. - Ktoś powinien się tym zająć, zanim dojdzie do tragedii.

Nasz Czytelnik jechał ostatnio busem LKK z placu Dworcowego. Kurs o godz. 22.25 do Piotrkowa.

- Bus był przeładowany do granic wytrzymałości - dodaje nasz Czytelnik. - Wisiałem przy samych drzwiach i kurczowo musiałem się trzymać poręczy. To nie koniec. Drzwi były uchylone, kierowca nie mógł ich do końca zamknąć. Jestem mechanikiem i wiem, czym grozi tragiczny stan techniczny takich pojazdów. Nie wiem, jak ktoś to dopuszcza do ruchu.

To nie koniec zarzutów. Pasażer zarzuca także LKK, że "żółtki” nie przestrzegają rozkładu jazdy. - Wielokrotnie nie ma busów lub nie podjeżdżają w godzinach, w których jest mało pasażerów - dodaje nasz Czytelnik.

Jego skarga trafiła do wojewódzkiego inspektora transportu drogowego. - Na pewno przeprowadzimy kontrolę na tej linii - mówi Cezary Jurkowski, inspektor wojewódzki.

Niestety, prezes LKK nie skomentował zarzutów Czytelnika, bo, jego zdaniem, są zbyt ogólne.

- Nie ma konkretnych godzin, brak numeru bocznego. Taki donos można napisać o każdej linii - powiedział nam w rozmowie telefonicznej prezes, który nie chciał się nawet przedstawić.

Sprawą natomiast zainteresowała się policja. - Jeżeli przewoźnik łamie przepisy ruchu drogowego, na przykład w busie jest przewożonych więcej osób niż przewiduje to wpis w dowodzie rejestracyjnym, wówczas podczas kontroli kierowcę ukarzemy mandatem. Mało tego, zwrócimy się do administracji samorządowej o cofnięcie zezwolenia na przewóz osób. Na pewno przyjrzymy się pojazdom LKK obsługującym tę i inne linie. Jeżeli zarzuty się potwierdzą, kara będzie surowa - mówi Arkadiusz Kalita z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
g / 20 sierpnia 2009 o 19:12
Gość napisał:
gość z artykułu ma rację...
Żółtki:
- nie przestrzegają rozkładów
- jeżdżą przepełnione
- są w kiepskim stanie technicznym
- kierowcy w drodze do Piotrkowa/Krzczonowa robią łaskę, że zatrzymują się co przystanek lub się poprostu nie zatrzymują, mimo że w odwrotnym kierunku sa sklonni zatrzymywac się nawet między przystankami.

i co
Avatar
czarownica / 20 sierpnia 2009 o 18:27
nn napisał:
coś wam sie nie podoba to kupcis sobie samolot

najlepiej miotłę!
Avatar
nn / 20 sierpnia 2009 o 14:10
coś wam sie nie podoba to kupcis sobie samolot
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2008 o 18:33
wszyscy skarżą na żółtki a gdy przychodzi piatek wszyscy do nich lecą bo Panowie z konkurencyjnej firmu Anmar jeżdzącej do Biłgoraja wyganiaja pasażerów jadących do Piotrkowa i bliżej ponieważ, wtedy jest wszystko dobrze...nie tylko żółtki popadają w ruine wystarczy spojżeć na autobusy jeżdzące do Lublina, co nie które mają po dwadzieścia lat a nawet więcej a dodatkowo poprzerabiane ze zwykłego dostawczaka na autobus, lub z autobusów angielskich. Lubelska komunikacja międzymiastowa wogóle popada w ruinę pominowszy 5% przewoźników którzy posiadaja w miarę nowe autobusy.... A tak na marginesie wszystkie busy jeżdzące do Lublina w przeróżnych miejscowości nie posiadają miejsc stojących a ludzie wraz do nich się pakują...
wszyscy skarżą na żółtki a gdy przychodzi piatek wszyscy do nich lecą bo Panowie z konkurencyjnej firmu Anmar jeżdzącej do Biłgoraja wyganiaja pasażerów jadących do Piotrkowa i bliżej ponieważ, wtedy jest wszystko dobrze...nie tylko żółtki popadają w ruine wystarczy spojżeć na autobusy jeżdzące do Lublina, co nie które mają po dwadzieścia lat a nawet więcej a dodatkowo poprzerabiane ze zwykłego dostawczaka na autobus, lub z autobusów angielskich. Lubelska komunikacja międzymiastowa wogóle popada w ruinę pominowszy 5% przewoźników którzy posi... rozwiń
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2008 o 09:17
Medeor napisał:
A dlaczego ten pan wisiał przy wyjściu, zamiast poczekać na nastęnego busa???? Czy ktoś (kierowca) wciągał go na siłę?
Najpierw taki chce jechać choćby w drzwiach, a potem sie skarży. Czemu pchałeś się człowieki do środka zamiast poczekać??????????



zapewne dlatego, ze natępny kurs jest doopiero rano...
Avatar
Medeor / 8 kwietnia 2008 o 21:04
A dlaczego ten pan wisiał przy wyjściu, zamiast poczekać na nastęnego busa???? Czy ktoś (kierowca) wciągał go na siłę?
Najpierw taki chce jechać choćby w drzwiach, a potem sie skarży. Czemu pchałeś się człowieki do środka zamiast poczekać??????????
Avatar
chichot / 8 kwietnia 2008 o 15:47
Gość napisał:
jaki pan taki kram ot firma widmo pana kowalewskiego


I jak tu wierzyc takiej ortografii..?
Avatar
MadaKid / 8 kwietnia 2008 o 13:16
I jak tu wieżyć dziennikarzom ???

Kwoli sprostowania kilku błedów w artykule:

1. Sprawa dotyczy "żółtków" czyli busów należących do LKK a bus przedstawiony na zdjęciu nie nalezy do tej firmy !!!
2. W artykule byla wzmianka o dworcu PKP a zdjecie bylo zrobione na ulicy ruskiej przy dworcu PKS !!!

Chyba autor artykulu poszedl sobie na skróty bo ze Staszica faktycznie jest bliżej na PKS niż na PKP tylko jak chce zrobić kariere dziennikarska jak dla niego wszystkie busy są takie same

Pozdro pseudo profesionalistów !!!
I jak tu wieżyć dziennikarzom ???

Kwoli sprostowania kilku błedów w artykule:

1. Sprawa dotyczy "żółtków" czyli busów należących do LKK a bus przedstawiony na zdjęciu nie nalezy do tej firmy !!!
2. W artykule byla wzmianka o dworcu PKP a zdjecie bylo zrobione na ulicy ruskiej przy dworcu PKS !!!

Chyba autor artykulu poszedl sobie na skróty bo ze Staszica faktycznie jest bliżej na PKS niż na PKP tylko jak chce zrobić kariere dziennikarska jak dla niego wszystkie bu... rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2008 o 11:17
jaki pan taki kram ot firma widmo pana kowalewskiego
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2008 o 10:49
gość z artykułu ma rację...
Żółtki:
- nie przestrzegają rozkładów
- jeżdżą przepełnione
- są w kiepskim stanie technicznym
- kierowcy w drodze do Piotrkowa/Krzczonowa robią łaskę, że zatrzymują się co przystanek lub się poprostu nie zatrzymują, mimo że w odwrotnym kierunku sa sklonni zatrzymywac się nawet między przystankami.
Avatar
g / 20 sierpnia 2009 o 19:12
Gość napisał:
gość z artykułu ma rację...
Żółtki:
- nie przestrzegają rozkładów
- jeżdżą przepełnione
- są w kiepskim stanie technicznym
- kierowcy w drodze do Piotrkowa/Krzczonowa robią łaskę, że zatrzymują się co przystanek lub się poprostu nie zatrzymują, mimo że w odwrotnym kierunku sa sklonni zatrzymywac się nawet między przystankami.

i co
Avatar
czarownica / 20 sierpnia 2009 o 18:27
nn napisał:
coś wam sie nie podoba to kupcis sobie samolot

najlepiej miotłę!
Avatar
nn / 20 sierpnia 2009 o 14:10
coś wam sie nie podoba to kupcis sobie samolot
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2008 o 18:33
wszyscy skarżą na żółtki a gdy przychodzi piatek wszyscy do nich lecą bo Panowie z konkurencyjnej firmu Anmar jeżdzącej do Biłgoraja wyganiaja pasażerów jadących do Piotrkowa i bliżej ponieważ, wtedy jest wszystko dobrze...nie tylko żółtki popadają w ruine wystarczy spojżeć na autobusy jeżdzące do Lublina, co nie które mają po dwadzieścia lat a nawet więcej a dodatkowo poprzerabiane ze zwykłego dostawczaka na autobus, lub z autobusów angielskich. Lubelska komunikacja międzymiastowa wogóle popada w ruinę pominowszy 5% przewoźników którzy posiadaja w miarę nowe autobusy.... A tak na marginesie wszystkie busy jeżdzące do Lublina w przeróżnych miejscowości nie posiadają miejsc stojących a ludzie wraz do nich się pakują...
wszyscy skarżą na żółtki a gdy przychodzi piatek wszyscy do nich lecą bo Panowie z konkurencyjnej firmu Anmar jeżdzącej do Biłgoraja wyganiaja pasażerów jadących do Piotrkowa i bliżej ponieważ, wtedy jest wszystko dobrze...nie tylko żółtki popadają w ruine wystarczy spojżeć na autobusy jeżdzące do Lublina, co nie które mają po dwadzieścia lat a nawet więcej a dodatkowo poprzerabiane ze zwykłego dostawczaka na autobus, lub z autobusów angielskich. Lubelska komunikacja międzymiastowa wogóle popada w ruinę pominowszy 5% przewoźników którzy posi... rozwiń
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2008 o 09:17
Medeor napisał:
A dlaczego ten pan wisiał przy wyjściu, zamiast poczekać na nastęnego busa???? Czy ktoś (kierowca) wciągał go na siłę?
Najpierw taki chce jechać choćby w drzwiach, a potem sie skarży. Czemu pchałeś się człowieki do środka zamiast poczekać??????????



zapewne dlatego, ze natępny kurs jest doopiero rano...
Avatar
Medeor / 8 kwietnia 2008 o 21:04
A dlaczego ten pan wisiał przy wyjściu, zamiast poczekać na nastęnego busa???? Czy ktoś (kierowca) wciągał go na siłę?
Najpierw taki chce jechać choćby w drzwiach, a potem sie skarży. Czemu pchałeś się człowieki do środka zamiast poczekać??????????
Avatar
chichot / 8 kwietnia 2008 o 15:47
Gość napisał:
jaki pan taki kram ot firma widmo pana kowalewskiego


I jak tu wierzyc takiej ortografii..?
Avatar
MadaKid / 8 kwietnia 2008 o 13:16
I jak tu wieżyć dziennikarzom ???

Kwoli sprostowania kilku błedów w artykule:

1. Sprawa dotyczy "żółtków" czyli busów należących do LKK a bus przedstawiony na zdjęciu nie nalezy do tej firmy !!!
2. W artykule byla wzmianka o dworcu PKP a zdjecie bylo zrobione na ulicy ruskiej przy dworcu PKS !!!

Chyba autor artykulu poszedl sobie na skróty bo ze Staszica faktycznie jest bliżej na PKS niż na PKP tylko jak chce zrobić kariere dziennikarska jak dla niego wszystkie busy są takie same

Pozdro pseudo profesionalistów !!!
I jak tu wieżyć dziennikarzom ???

Kwoli sprostowania kilku błedów w artykule:

1. Sprawa dotyczy "żółtków" czyli busów należących do LKK a bus przedstawiony na zdjęciu nie nalezy do tej firmy !!!
2. W artykule byla wzmianka o dworcu PKP a zdjecie bylo zrobione na ulicy ruskiej przy dworcu PKS !!!

Chyba autor artykulu poszedl sobie na skróty bo ze Staszica faktycznie jest bliżej na PKS niż na PKP tylko jak chce zrobić kariere dziennikarska jak dla niego wszystkie bu... rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2008 o 11:17
jaki pan taki kram ot firma widmo pana kowalewskiego
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2008 o 10:49
gość z artykułu ma rację...
Żółtki:
- nie przestrzegają rozkładów
- jeżdżą przepełnione
- są w kiepskim stanie technicznym
- kierowcy w drodze do Piotrkowa/Krzczonowa robią łaskę, że zatrzymują się co przystanek lub się poprostu nie zatrzymują, mimo że w odwrotnym kierunku sa sklonni zatrzymywac się nawet między przystankami.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 6 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 35 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 23 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!