Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 listopada 2012 r.
19:50
Edytuj ten wpis

2,5 miliona biletów z kibicami Motoru Lublin na przemiał

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 34 A A
16 tys. zł - tyle zapłacił ZTM za bilety, które już nikomu się nie przydadzą
16 tys. zł - tyle zapłacił ZTM za bilety, które już nikomu się nie przydadzą

Bilety z komiksowymi postaciami kibiców, Żyda i Murzyna znikną z kiosków. Miasto wycofuje je pod presją fanów Motoru Lublin, którzy zagrozili marszem na Ratusz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na jednym bilecie Żyd, a na drugim Murzyn skanduje razem z kibicami lubelskiego klubu. Autorzy komiksów, które trafiły na rewers 2,5 mln biletów komunikacji miejskiej, tłumaczyli, że to głos w sprawie tolerancji. Zapowiadali dwa inne rysunki: z Romem i z całującymi się kibicami.

Wybuchła burza. Motor Lublin uznał, że to przejaw "stereotypów i półprawd” o nietolerancji. Kibice oświadczyli, że "ciężko jest oczekiwać, aby tak kontrowersyjne obrazki przyniosły jakikolwiek pozytywny efekt”. Ktoś zapowiedział na forum Motoru, że nie kupi biletów, na których "jest dwóch pedałów”. Inny napisał, że mniejszość romska "woli sprzedawać dywany” niż mecze Motoru.

Gdy kibice zagrozili, że w piątek pójdą pod Ratusz, miasto ustąpiło. Bilety zostaną wycofane ze sprzedaży. – Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację i ogromne emocje – tłumaczy Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Głos zabrał też prezydent Krzysztof Żuk. – Wyrażam zdecydowany sprzeciw (…) wobec stereotypowego prezentowania kibiców piłkarskich (…) oraz osób należących do mniejszości – napisał w oświadczeniu. Dodał, że "docenia działalność społeczną kibiców i zawodników klubu” i popiera akcje na rzecz tolerancji.

Zarzuty odpiera organizator akcji, Szymon Pietrasiewicz z pracowni "Rewiry” w Centrum Kultury. – Przekaz jest jasny: wszyscy możemy razem kibicować, niezależnie od przekonań, religii i koloru skóry – wyjaśnia. Dodaje, że "uprzedzenia wzięły górę nad rozsądkiem”, obnażając nietolerancyjne nastroje.

– To było zlecenie "Rewirów”, przeszło przez różne zatwierdzenia. Zrobiłem swoje, nie mam nic do dodania – mówi Maciej Pałka, autor rysunków.

ZTM szacuje, że 12 tys. biletów nie zdoła już wycofać z kiosków. Reszta trafi na przemiał. – Koszt 2,5 mln biletów to 16 tys. zł – podaje Góźdź. Bilety miały wystarczyć na kwartał.

Ratusz zaprzecza, by kazał wycofać bilety z komiksami. – Nie nakłanialiśmy do tego, tak jak nie namawialiśmy do druku komiksów – twierdzi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca prezydenta. Podkreśla, że protesty słali i kibice, i przedstawiciele mniejszości.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Patriota / 25 lutego 2013 o 15:30
Lublinianka jest apolityczna.Nie znaczy to że ktoś ma z lekka poglądy w lewo.A inni w prawicowy nurt.To pikniki,studenci.tzw-poprawni kibice...bębny nie oznaczają niczego innego jak zabawy.Nie ma flag anarchistycznych.Tym bardziej lewckich cha itp...Nikt tam nie miał ch gavary na bluzie itp...nikt nie jest skinheads!I tyle w temacie.2ch pojedzie na obchody patriotyczne.Dwóch na koncert metalowy.a inny na dyskotekę.nie ma tu ideologii poza sympatią do Lublinianki.
Avatar
Kinio / 21 listopada 2012 o 12:36
I z czyjej kasy pojdzie to 16 tysiecy?? Z kasy miasta, czyli NASZEJ!!! Co za idiotyczny pomysl z tymi biletami! Czy w tym miescie nie ma innych problemow??? PRACE LUDZIOM DAJCIE!!!
Avatar
ccc / 21 listopada 2012 o 11:59
[size=5]Żuk Prezydent Lublina przestraszył się marszu kiboli na Ratusz.[/size]
Avatar
Miki / 21 listopada 2012 o 11:00
[quote name='azxCnectedu' timestamp='1353489543' post='697152']
Panie dyrektorze teatru NN [/quote] ciach

To nie ten Pietrasiwicz baranie.
Avatar
# / 21 listopada 2012 o 10:54
Wypędzić za bramy miasta tak jak kiedyś wypędzali żydow z Lublina .
To wyjątkowo szkodliwa rodzinka zrobili z bramy grodzkiej bramę żydowską i synalek się jak popisał - biletami z żydkiem i cyganem
Bilet do izraela i wynocha z miasta . Rozliczyć ich ile zrobili dla Polski a ile dla żydostwa bo tak naprawdę to co robią robią dla pejsatych
Avatar
jancyś / 21 listopada 2012 o 10:31
Nie miał jak o sobie przypomnieć (i uzasadnić przyznawane przez UM dotacje) to wymyślił akcję biletową.
Gdyby ten pseudo artysta miał lepszą kreskę lub próbował naśladować twórczość 5-latków to mogłoby to być nawet strawne. Pomimo ewidentnej stygmatyzacji kiboli Motoru jako tych winnych "złu".
Tak to tylko drukarnia zarobi dwa razy na tym samym, bo jakiejkolwiek refleksji po autorze pomysłu nie należy sie spodziewać.
Avatar
azxCnectedu / 21 listopada 2012 o 10:19
Panie dyrektorze teatru NN , a gdzie Pana komentarz i wypowiedz do tego zdarzenia ? Czy u Was w "Tekturze" nie macie rozeznania że żeby propagować takie głupoty , to nie za pańskiego pokolenia . Owe cele , które chciałby Pan aby się spełniły , musisz Pan zostawić pańskim wnukom . Przejżyj Pan na oczy , że jeszcze to nie te pokolenie . Przykre , ale prawdziwe .
Avatar
Janusz Wanna / 21 listopada 2012 o 09:24
[quote name='tepiciel glupoty' timestamp='1353441812' post='696794']
jak jestes taki tolerancyjny i hop do przodu, to prosze udostepnij nam swoje prywatne zdjecie do akcji przeciw homofobii, na pewno bedziesz zadowlolony propagując homoseksualizm swoim wizerunkiem, zareczam ze inaczej bedziesz ujadać
[/quote]

propagowanie homoseksualizmu a walka z homofobią to dwie różne kwestie - zmień nick bo jak stawiasz znak rózności między propagowaniem a walką to sam siebie musisz tępić..
Avatar
Gość / 21 listopada 2012 o 09:22
To się krawczyk-marketongowiec popisał...
Nie dość, że MPK w długach, to jeszcze kolejne koszty wygenerowane.
Po czymś takim powinien wyleciec na zbity pysk, tak by było w normalnym przedsiębiorstwie.
Ale zaraz, chwileczkę... no tak, przecież kolesie typu Żuk i cała reszta do tego niedopuszczą O_O
Avatar
nz / 21 listopada 2012 o 09:00
fanem Motoru nie jestem, ale jak dla mnie nadruk na biletach wizerunku kibiców był niezrozumiały / bezzasadny. dlaczego np. na biletach nie było dwóch całujących się homoseksualnych kierowców MPK z napisem "dla was to tylko autobus - dla nas sens życia" (co i tak byłoby niesłusznym wykorzystaniem kogoś haseł / pomysłów) albo księdza ściskającego się z żydem. jeżeli ma być to kompania zwalczająca nietolerancję niech będzie tolerancyjna dla wszystkich grup, a nie utrwalająca czyjś wizerunek jako stereotyp. trochę kreatywności i własnego pomysłu i może coś z tego by wyszło, chociaż i tak chyba podziałało bo się o tym mówi
fanem Motoru nie jestem, ale jak dla mnie nadruk na biletach wizerunku kibiców był niezrozumiały / bezzasadny. dlaczego np. na biletach nie było dwóch całujących się homoseksualnych kierowców MPK z napisem "dla was to tylko autobus - dla nas sens życia" (co i tak byłoby niesłusznym wykorzystaniem kogoś haseł / pomysłów) albo księdza ściskającego się z żydem. jeżeli ma być to kompania zwalczająca nietolerancję niech będzie tolerancyjna dla wszystkich grup, a nie utrwalająca czyjś wizerunek jako stereotyp. trochę kreatywności i własn... rozwiń
Avatar
Patriota / 25 lutego 2013 o 15:30
Lublinianka jest apolityczna.Nie znaczy to że ktoś ma z lekka poglądy w lewo.A inni w prawicowy nurt.To pikniki,studenci.tzw-poprawni kibice...bębny nie oznaczają niczego innego jak zabawy.Nie ma flag anarchistycznych.Tym bardziej lewckich cha itp...Nikt tam nie miał ch gavary na bluzie itp...nikt nie jest skinheads!I tyle w temacie.2ch pojedzie na obchody patriotyczne.Dwóch na koncert metalowy.a inny na dyskotekę.nie ma tu ideologii poza sympatią do Lublinianki.
Avatar
Kinio / 21 listopada 2012 o 12:36
I z czyjej kasy pojdzie to 16 tysiecy?? Z kasy miasta, czyli NASZEJ!!! Co za idiotyczny pomysl z tymi biletami! Czy w tym miescie nie ma innych problemow??? PRACE LUDZIOM DAJCIE!!!
Avatar
ccc / 21 listopada 2012 o 11:59
[size=5]Żuk Prezydent Lublina przestraszył się marszu kiboli na Ratusz.[/size]
Avatar
Miki / 21 listopada 2012 o 11:00
[quote name='azxCnectedu' timestamp='1353489543' post='697152']
Panie dyrektorze teatru NN [/quote] ciach

To nie ten Pietrasiwicz baranie.
Avatar
# / 21 listopada 2012 o 10:54
Wypędzić za bramy miasta tak jak kiedyś wypędzali żydow z Lublina .
To wyjątkowo szkodliwa rodzinka zrobili z bramy grodzkiej bramę żydowską i synalek się jak popisał - biletami z żydkiem i cyganem
Bilet do izraela i wynocha z miasta . Rozliczyć ich ile zrobili dla Polski a ile dla żydostwa bo tak naprawdę to co robią robią dla pejsatych
Avatar
jancyś / 21 listopada 2012 o 10:31
Nie miał jak o sobie przypomnieć (i uzasadnić przyznawane przez UM dotacje) to wymyślił akcję biletową.
Gdyby ten pseudo artysta miał lepszą kreskę lub próbował naśladować twórczość 5-latków to mogłoby to być nawet strawne. Pomimo ewidentnej stygmatyzacji kiboli Motoru jako tych winnych "złu".
Tak to tylko drukarnia zarobi dwa razy na tym samym, bo jakiejkolwiek refleksji po autorze pomysłu nie należy sie spodziewać.
Avatar
azxCnectedu / 21 listopada 2012 o 10:19
Panie dyrektorze teatru NN , a gdzie Pana komentarz i wypowiedz do tego zdarzenia ? Czy u Was w "Tekturze" nie macie rozeznania że żeby propagować takie głupoty , to nie za pańskiego pokolenia . Owe cele , które chciałby Pan aby się spełniły , musisz Pan zostawić pańskim wnukom . Przejżyj Pan na oczy , że jeszcze to nie te pokolenie . Przykre , ale prawdziwe .
Avatar
Janusz Wanna / 21 listopada 2012 o 09:24
[quote name='tepiciel glupoty' timestamp='1353441812' post='696794']
jak jestes taki tolerancyjny i hop do przodu, to prosze udostepnij nam swoje prywatne zdjecie do akcji przeciw homofobii, na pewno bedziesz zadowlolony propagując homoseksualizm swoim wizerunkiem, zareczam ze inaczej bedziesz ujadać
[/quote]

propagowanie homoseksualizmu a walka z homofobią to dwie różne kwestie - zmień nick bo jak stawiasz znak rózności między propagowaniem a walką to sam siebie musisz tępić..
Avatar
Gość / 21 listopada 2012 o 09:22
To się krawczyk-marketongowiec popisał...
Nie dość, że MPK w długach, to jeszcze kolejne koszty wygenerowane.
Po czymś takim powinien wyleciec na zbity pysk, tak by było w normalnym przedsiębiorstwie.
Ale zaraz, chwileczkę... no tak, przecież kolesie typu Żuk i cała reszta do tego niedopuszczą O_O
Avatar
nz / 21 listopada 2012 o 09:00
fanem Motoru nie jestem, ale jak dla mnie nadruk na biletach wizerunku kibiców był niezrozumiały / bezzasadny. dlaczego np. na biletach nie było dwóch całujących się homoseksualnych kierowców MPK z napisem "dla was to tylko autobus - dla nas sens życia" (co i tak byłoby niesłusznym wykorzystaniem kogoś haseł / pomysłów) albo księdza ściskającego się z żydem. jeżeli ma być to kompania zwalczająca nietolerancję niech będzie tolerancyjna dla wszystkich grup, a nie utrwalająca czyjś wizerunek jako stereotyp. trochę kreatywności i własnego pomysłu i może coś z tego by wyszło, chociaż i tak chyba podziałało bo się o tym mówi
fanem Motoru nie jestem, ale jak dla mnie nadruk na biletach wizerunku kibiców był niezrozumiały / bezzasadny. dlaczego np. na biletach nie było dwóch całujących się homoseksualnych kierowców MPK z napisem "dla was to tylko autobus - dla nas sens życia" (co i tak byłoby niesłusznym wykorzystaniem kogoś haseł / pomysłów) albo księdza ściskającego się z żydem. jeżeli ma być to kompania zwalczająca nietolerancję niech będzie tolerancyjna dla wszystkich grup, a nie utrwalająca czyjś wizerunek jako stereotyp. trochę kreatywności i własn... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!