czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

25 lat więzienia zamiast dożywocia. Wyrok za zabójstwo kobiet na LSM

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lutego 2014, 15:30
Autor: (jsz)

25 lat więzienia zamiast dożywocia. Sąd Apelacyjny w Lublinie złagodził wyrok dla Sławomira P., skazanego za zabójstwo dwóch kobiet. Mężczyzna będzie mógł starać się o warunkowe zwolnienie po 20 latach odsiadki. Wyrok jest prawomocny.

- Celem kary nie może być tylko odwet - uzasadniał wyrok sędzia Mariusz Młoczkowski. - U oskarżonego brak cech trwałej demoralizacji. Nie jest zagrożeniem dla porządku prawnego. Nie ma więc podstaw do orzekania kary dożywotniego pozbawienia wolności. Dożywocie wprowadzono w zastępstwie kary śmierci. Jak zaznaczył sąd, ten rodzaj kary nie ma na celu resocjalizacji. Chodzi jedynie o wyeliminowanie człowieka społeczeństwa. Zdaniem sądu, Sławomir P. na to nie zasłużył. - Nie wykazuje skłonności do naruszeń prawa, nie jest agresywny, przebywając na wolności nie wszedł w konflikt z prawem - wyliczał sędzia Młoczkowski. - Mając jednak na uwadze brutalny charakter zbrodni, zasadnym jest ograniczenie możliwości warunkowego zwolnienia. Sprawa dotyczy wydarzeń z 2006 r. W bloku przy ul. Skrzetuskiego na lubelskim LSM zamordowano dwie kobiety, 42-letnią Danutę B. i jej 21-letnią córkę Ewę. Sprawca zabił też ich psa i ukradł telefony komórkowe. Jedynym podejrzanym był Sławomir P. z Ciecierzyna. Został zatrzymany po kilku miesiącach. Zdaniem śledczych mężczyzna miał motyw. Młodsza z ofiar, kuzynka jego żony, pomagała jej w uzyskaniu rozwodu. Sławomir P. był również wyśmiewany przez kobiety. Policjanci przez dwa dni przeszukiwali jego posesję. W szambie znaleźli szczątki telefonów komórkowych, takich samych, jakie zginęły z mieszkania przy ul. Skrzetuskiego. Zgadzała się liczba i modele telefonów. To pogrążyło mężczyznę. Ofiary Sławomira P. miały liczne rany. Zadawano je ostrym i tępym przedmiotem. Narzędzia zbrodni nigdy nie odnaleziono. W pierwszym procesie mężczyzna został prawomocnie uniewinniony. Prokuratura złożyła skargę kasacyjną, co sprawiło, że ruszył powtórny proces. Tym razem Sławomirowi P. wymierzono karę dożywocia. W grudniu 2011 r. wyrok uchylił Sąd Apelacyjny. Trzeci proces zakończył się w ubiegłym roku. Sławomir P. po raz drugi usłyszał wyrok dożywocia. Uzasadnienie? W początkowej fazie śledztwa przyznał się do zbrodni, choć nie pamiętał, jak do niej doszło. Później mężczyzna twierdził, że przyznanie się do winy wymusili na nim policjanci. W wyniku apelacji obrońcy Sławomira P. sprawa wróciła na wokandę. Prokurator domagał się utrzymania kary dożywocia. - W mojej ocenie wyrok jest słuszny. Ważne, że sąd uznał winę Sławomira P. i zmienił jedynie wymiar kary - komentował po zakończeniu rozprawy prokurator Zbigniew Nowosad. Wyrok jest prawomocny, ale adwokat Sławomira P. może złożyć do Sądu Najwyższego wniosek o kasację. - Ja nie przekonałem sądu, sąd nie przekonał mnie. Z pewnością złożymy skargę kasacyjną - przyznał mecenas Wojciech Wownysz. W wyniku poprzednich procesów Sławomir P. odsiedział już pięć lat. Sąd zaliczył mu ten czas na poczet kary. To oznacza, że mężczyzna powinien wyjść na wolność w 2029 roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: sąd zabójstwo sławomir p.
kika z Kielc
kpina
kpina
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kika z Kielc
kika z Kielc (14 lutego 2014 o 22:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

zmniejszyli mu karę bo to teściowa jednego sędziego była

Rozwiń
kpina
kpina (13 lutego 2014 o 18:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jeszcze jedno -
zabito je ,,ostrym i tępym przedmiotem''

jak ostry przedmiot może być tępy? :o. zadziwiające, serio.
Rozwiń
kpina
kpina (13 lutego 2014 o 18:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szambie*
Rozwiń
kpina
kpina (13 lutego 2014 o 18:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niech każdy sobie teraz odpowie- czy choć jedna osoba obecna wie, co znajduje sie u niej w szanaie ? na dodatek w domu ktory się wynajmuje? odpowiem - gówna. i czy ktoś kto zabił, ukradłby telefony ofiar i porzucił na terenie na którym się zamieszkuje?
Rozwiń
gość
gość (12 lutego 2014 o 21:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do JANKA WYJSCIE W 2029 ROKU OZNACZA ZE Po 20 latach moze sie starac o wyjscie warunkowe z czego 5 juz odsiedzial i ma juz odliczone od wyroku 25 lat czyli zostalo ile?? 15 lat do warunkowego....Pozdrawiam
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!