Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 marca 2016 r.
14:38

33 ekstremalne kilometry z krzyżem. "Nie da się tego porównać z pielgrzymką" (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora dd
0 24 A A

Część przyszła z plecakami i krzyżami, inni nie mieli nic poza latarką. Jedni maszerują w grupach, drudzy samotnie. Ktoś milczy, ktoś inny rozmawia. Ekstremalna Droga Krzyżowa to wędrówka dla wszystkich

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pod kościołem w Konopnicy, gdzie początek ma żółta licząca 33-kilometry trasa, zaczynają zbierać się ludzie. Jest kilka minut przed godz. 20.

– Na drogę krzyżową namówiła mnie siostra. Byłam dwa razy w Częstochowie, dużo chodzę po górach, więc myślę, że fizycznie dam radę i dotrę do Wąwolnicy – mówi Anna, pierwszy raz na Ekstremalnej. Decyzję podjęła z dnia na dzień, przyszła bez zapisu.

Według wyliczeń ks. Mirosława Ładniaka, organizatora ekstremalnej pielgrzymki z Konopnicy wyruszyło ok. 300 osób. W sumie na wszystkie trzy lubelskie trasy EDK zapisało się aż 2 tys. ludzi. Uczestników jednak mogło być więcej, bo część, jak pani Anna, mogła przyjść spontanicznie.

Pielgrzymi mieli do wyboru też łatwiejszy szlak – wokół Zalewu Zemborzyckiego oraz trudniejszy – z lubelskiej archikatedry do Wąwolnicy. To właśnie na 46-kilometrową trasę czerwoną zapisało się najwięcej osób.

Po godz. 20 na placu przed kościołem w Konopnicy zaczyna robić się tłumnie. Pielgrzymi świecą odblaskami i latarkami na głowach. Wiele osób ma w rękach krzyże.

– Idziemy drugi raz, rok temu udało nam się dotrzeć na 9 rano – mówi 18-letnia Natalia Wierzbicka.

– Zmęczenie nie było takie straszne, gorzej z pogodą. Było mokro, a jak przeszło przed nami jeszcze kilkaset osób, to robiło się straszne błoto – opowiada jej starszy brat Łukasz.

Natalia cztery razy szła na Jasną Górę. – Nie da się tego porównać do pielgrzymki, podczas której na chwilę można się położyć, odpocząć, czy nawet zdrzemnąć – stwierdza.

W założeniu cała trasę powinno się przejść w milczeniu. – Jest różnie. Jedni milczą, inni rozmawiają. Raz nawet mijaliśmy ludzi, którzy sobie śpiewali – przyznaje Natalia.

Natalia i Łukasz dotarli do Wąwolnicy o godz. 4.20 nad ranem. – Trasę pokonaliśmy w ok. 7 godzin. Były dwa kryzysowe momenty, w lesie w Radawcu i w takim zagajniku, już pod koniec. Zmęczenie zaczęło nam doskwierać jakieś pięć kilometrów przed końcem trasy – opowiada Łukasz.

– Jak się szło to się tak nie czuło bólu w nogach i plecach. Znacznie gorzej było na drugi dzień. Ale ogólnie to świetne przeżycie – mówi Natalia.

W tym roku pogoda dopisała. – Świetne warunki, nie padało, nie wiało. Było ok. zera, więc nie zmarzliśmy – mówi Łukasz.

Główna idea EDK to: wyzwanie, droga, zmaganie, spotkanie. Chodzi o pokonanie nocą wybranej trasy, medytowaniu rozważań i zmaganiu się z własnymi słabościami. W tym roku pątnicy wyszli w drogę w nocy z 4 na 5 marca. Najdłuższa w Polsce Ekstremalna Droga Krzyżowa liczy 72 km – biegnie z Tomaszowa Lubelskiego do Radecznicy.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 09:02

Nie rozumiem tego jazgotu. Jest wolność. Czasy spędów ( 1-maja, rocznica rewolucji) minęły. Jak ktoś chce iść na EDK to idzie. Jak ktoś chodzi na parady p....ów i l.....ek to jego sprawa. Szanujmy się. 

Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 7 marca 2016 o 19:32

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli NOWA EWANGELIZACJA W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

4) kz nszz solidarnosc organistow 4

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA.

Tylko w marcu 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „SUPEREXPRESS” z dn. 7 .III.2016 r. w artyKULe: 1} Ksiądz POBITY podczas mszy w Kochanowie! Poszło o pieniądze?”; 2} "Tychy. Zwłoki mężczyzny w kościelnym stawie " oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK ŁÓDZKI” z dn. 7.III.2016 r. w artyKULe: "W Kochanowie pod Rawą Mazowiecką pobito księdza na mszy" oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

( … ) RESZTA NA FACEBOOK ' u.

NIE WIERZYSZ? - zobacz!

Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOZY za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami jak również Z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

Z-O-S-T-A-Ń-C-I-E - Z - B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli NOWA EWANGELIZACJA W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz... rozwiń

Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 7 marca 2016 o 19:31
PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli  NOWA EWANGELIZACJA W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:
 
 
Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:
 
 
1)  kz nszz solidarnosc organistow
2)  kz nszz solidarnosc organistow 2
3)  kz nszz solidarnosc organistow 3
4)  kz nszz solidarnosc organistow 4
 
Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:
 
kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com
 
W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.
 
CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...
 
Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!
 
 
NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!
Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!
Nieograniczona władza  - zdaniem CZARNEGO BETONU  -  pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA.
 
Tylko w marcu 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum  fejsa):
 
 
 
 
1) „SUPEREXPRESS” z dn. 7 .III.2016 r. w artyKULe: 1} „Ksiądz POBITY podczas mszy w Kochanowie! Poszło o pieniądze?”; 2} "Tychy. Zwłoki mężczyzny w kościelnym stawie "  oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA. 
 
2) „DZIENNIK ŁÓDZKI” z dn. 7.III.2016 r. w artyKULe: "W Kochanowie pod Rawą Mazowiecką pobito księdza na mszy"  oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA. 
 
 
 
 
( … )   RESZTA NA FACEBOOK ' u.
 
NIE WIERZYSZ? - zobacz!
 
 
Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOZY za ĆPUNÓW!
Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami jak również Z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.
 
Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.
 
Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...
 
Z-O-S-T-A-Ń-C-I-E -  Z -  B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...
 
(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )
 
PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli  NOWA EWANGELIZACJA W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:
 
 
Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:
 
 
1)  kz nszz solidarnosc organistow
2)  kz nszz solidarnosc organistow 2
3)  kz nszz solidarnosc organistow 3
4)  kz nszz solidarnosc organistow 4
 
Każdy też bę... rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 10:00

zagłębie ciemnoty

Co racja to racja.

Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 06:54
Taaa.... najpierw grzeszą, a potem idą z krzyżem. Lepiej dajta świadectwo w zwykłym życiu, w relacjach z ludźmi. Znam takich. W życiu na ludzi psioczą, bluzgają, a potem święte lecą do kościoła wierząc, że skoro poszli to już są najlepsi... bzdura.
Avatar
Gość / 6 marca 2016 o 22:48
zagłębie ciemnoty
Avatar
as / 6 marca 2016 o 20:01

zaczęła się moda na EDK, jak w średniowieczu kupowali odpusty za srebrniki tak teraz sądzą iż raz do roku poprzez uczestnictwo w EDK odkupią swoje winy a przez roku ekstremalne używanie z życia. Obłuda!

Avatar
Gość / 6 marca 2016 o 17:58
zgadzam sie w pełni z trescią folkatka nie wiem czemu służy błądzenie nocą po szuwarach kwiatu paproic z dzieciństwa szukają i
Avatar
folkatka / 6 marca 2016 o 17:03

i komu ma to służyć, jakby zajęli się cięzko chorymi, pomogli im np. odnowić mieszkanie lub w lecie do pomocy na wieś, do wyrzucania  obornika,  żniw, zbierania ziemniaków czy tp. to bym zrozumiała poniesiony trud,

Mogę Cię zapewnić, że wielu z tych uczestników EDK zajmuje sie tym, o czym piszesz, na co dzień. Natomiast podjęcie wyzwanie, pokonanie własnych słabości, zmęczenia, bólu - to tworzy wartość samą w sobie. Wartość, którą, tak jak modlitwę,  mozna ofiarować w jakiejś intencji. 

Mogę Cię zapewnić, że wielu z tych uczestników EDK zajmuje sie tym, o czym piszesz, na co dzień. Natomiast podjęcie wyzwanie, pokonanie własnych słabości, zmęczenia, bólu - to tworzy wartość samą w sobie. Wartość, którą, tak jak modlitwę,  mozna ofiarować w jakiejś intencji. 

rozwiń
Avatar
folkatka / 6 marca 2016 o 17:00

Ja chciałbym zapytać w jakim to celu ? Czy nie lepiej pojechać autem i wtedy wypoczęty oddać hołd Bogu, pomodlić się, itd... Jaki sens ma brodzenie w błocie przez tyle kilometrów z krzyżem i co to ma wspólnego z modlitwą ? To już prędzej można to podciągnąć pod profanację symboli religijnych! Jest mi w stanie ktoś to jasno i rzeczowo wyjaśnić ?

Chcesz, mogę spróbować. Tegoroczna EDK była moją trzecią. Pisz na priv. 

Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 09:02

Nie rozumiem tego jazgotu. Jest wolność. Czasy spędów ( 1-maja, rocznica rewolucji) minęły. Jak ktoś chce iść na EDK to idzie. Jak ktoś chodzi na parady p....ów i l.....ek to jego sprawa. Szanujmy się. 

Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 7 marca 2016 o 19:32

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli NOWA EWANGELIZACJA W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

4) kz nszz solidarnosc organistow 4

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA.

Tylko w marcu 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „SUPEREXPRESS” z dn. 7 .III.2016 r. w artyKULe: 1} Ksiądz POBITY podczas mszy w Kochanowie! Poszło o pieniądze?”; 2} "Tychy. Zwłoki mężczyzny w kościelnym stawie " oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK ŁÓDZKI” z dn. 7.III.2016 r. w artyKULe: "W Kochanowie pod Rawą Mazowiecką pobito księdza na mszy" oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

( … ) RESZTA NA FACEBOOK ' u.

NIE WIERZYSZ? - zobacz!

Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOZY za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami jak również Z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

Z-O-S-T-A-Ń-C-I-E - Z - B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli NOWA EWANGELIZACJA W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz... rozwiń

Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 7 marca 2016 o 19:31
PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli  NOWA EWANGELIZACJA W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:
 
 
Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:
 
 
1)  kz nszz solidarnosc organistow
2)  kz nszz solidarnosc organistow 2
3)  kz nszz solidarnosc organistow 3
4)  kz nszz solidarnosc organistow 4
 
Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:
 
kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com
 
W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.
 
CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...
 
Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!
 
 
NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!
Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!
Nieograniczona władza  - zdaniem CZARNEGO BETONU  -  pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA.
 
Tylko w marcu 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum  fejsa):
 
 
 
 
1) „SUPEREXPRESS” z dn. 7 .III.2016 r. w artyKULe: 1} „Ksiądz POBITY podczas mszy w Kochanowie! Poszło o pieniądze?”; 2} "Tychy. Zwłoki mężczyzny w kościelnym stawie "  oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA. 
 
2) „DZIENNIK ŁÓDZKI” z dn. 7.III.2016 r. w artyKULe: "W Kochanowie pod Rawą Mazowiecką pobito księdza na mszy"  oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA. 
 
 
 
 
( … )   RESZTA NA FACEBOOK ' u.
 
NIE WIERZYSZ? - zobacz!
 
 
Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOZY za ĆPUNÓW!
Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami jak również Z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.
 
Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.
 
Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...
 
Z-O-S-T-A-Ń-C-I-E -  Z -  B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...
 
(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )
 
PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli  NOWA EWANGELIZACJA W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:
 
 
Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:
 
 
1)  kz nszz solidarnosc organistow
2)  kz nszz solidarnosc organistow 2
3)  kz nszz solidarnosc organistow 3
4)  kz nszz solidarnosc organistow 4
 
Każdy też bę... rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 10:00

zagłębie ciemnoty

Co racja to racja.

Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 06:54
Taaa.... najpierw grzeszą, a potem idą z krzyżem. Lepiej dajta świadectwo w zwykłym życiu, w relacjach z ludźmi. Znam takich. W życiu na ludzi psioczą, bluzgają, a potem święte lecą do kościoła wierząc, że skoro poszli to już są najlepsi... bzdura.
Avatar
Gość / 6 marca 2016 o 22:48
zagłębie ciemnoty
Avatar
as / 6 marca 2016 o 20:01

zaczęła się moda na EDK, jak w średniowieczu kupowali odpusty za srebrniki tak teraz sądzą iż raz do roku poprzez uczestnictwo w EDK odkupią swoje winy a przez roku ekstremalne używanie z życia. Obłuda!

Avatar
Gość / 6 marca 2016 o 17:58
zgadzam sie w pełni z trescią folkatka nie wiem czemu służy błądzenie nocą po szuwarach kwiatu paproic z dzieciństwa szukają i
Avatar
folkatka / 6 marca 2016 o 17:03

i komu ma to służyć, jakby zajęli się cięzko chorymi, pomogli im np. odnowić mieszkanie lub w lecie do pomocy na wieś, do wyrzucania  obornika,  żniw, zbierania ziemniaków czy tp. to bym zrozumiała poniesiony trud,

Mogę Cię zapewnić, że wielu z tych uczestników EDK zajmuje sie tym, o czym piszesz, na co dzień. Natomiast podjęcie wyzwanie, pokonanie własnych słabości, zmęczenia, bólu - to tworzy wartość samą w sobie. Wartość, którą, tak jak modlitwę,  mozna ofiarować w jakiejś intencji. 

Mogę Cię zapewnić, że wielu z tych uczestników EDK zajmuje sie tym, o czym piszesz, na co dzień. Natomiast podjęcie wyzwanie, pokonanie własnych słabości, zmęczenia, bólu - to tworzy wartość samą w sobie. Wartość, którą, tak jak modlitwę,  mozna ofiarować w jakiejś intencji. 

rozwiń
Avatar
folkatka / 6 marca 2016 o 17:00

Ja chciałbym zapytać w jakim to celu ? Czy nie lepiej pojechać autem i wtedy wypoczęty oddać hołd Bogu, pomodlić się, itd... Jaki sens ma brodzenie w błocie przez tyle kilometrów z krzyżem i co to ma wspólnego z modlitwą ? To już prędzej można to podciągnąć pod profanację symboli religijnych! Jest mi w stanie ktoś to jasno i rzeczowo wyjaśnić ?

Chcesz, mogę spróbować. Tegoroczna EDK była moją trzecią. Pisz na priv. 

Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Ta inicjatywa kosztowała 200 tys. złotych. Ratusz obiecywał, że wdroży pomysły

Lublin: Ta inicjatywa kosztowała 200 tys. złotych. Ratusz obiecywał, że wdroży pomysły 2 0

Około 200 tys. zł wydało miasto na organizację tzw. panelu obywatelskiego, czyli zwołanie losowo wybranej grupy mieszkańców, którzy mieli wybrać metody walki ze smogiem. Ratusz obiecał, że ich propozycje uzna za wiążące, o ile zostaną przyjęte większością 4/5 głosów. Co wynikło z tych zapowiedzi?

MUNDIAL 2018 Nigeria – Islandia 2:0. „Super Orły” wróciły do gry

MUNDIAL 2018 Nigeria – Islandia 2:0. „Super Orły” wróciły do gry 0 0

MUNDIAL 2018 Zespół z Afryki po dwóch golach Ahmeda Musy pokonał Islandię i zachował szanse na awans do dalszego etapu turnieju

Nerwowy koniec roku w Społecznej Szkole Podstawowej im. Klonowica w Lublinie

Nerwowy koniec roku w Społecznej Szkole Podstawowej im. Klonowica w Lublinie 1 2

Rodzice uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej im. Sebastiana Klonowica w Lublinie boją się, że konflikt między kadrą odbije się negatywnie na ich dzieciach. Na korytarzach ostatnio niewiele mówiło się o końcu roku, a częściej o mobbingu i możliwym odejściu części nauczycieli.

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona]
galeria
film

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona] 32 2

Trasą ekspresową z Lublina do Garwolina pojedziemy najprawdopobniej za rok – zapowiada Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń
23 czerwca 2018, 19:00

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń 0 0

W weekend (23 i 24 czerwca) Park Miejski zostanie zarezerwowany dla Manufaktury Smaków i jej gości Manufaktura Smaków to jedna z największych tego typu imprez w regionie, rokrocznie przyciągająca do Opola kilka tysięcy osób z całego powiatu, województwa i kraju.

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos 1 0

MUNDIAL 2018 Brazylia rzutem na taśmę pokonała w Sankt Petersburgu Kostarykę i objęła prowadzenie w grupie E. Gole dla Canarinhos strzelali Philippe Coutinho i Neymar

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej 1 1

Mieszkańcy dzielnicy fabrycznej Kraśnika mają wątpliwości co do legalności wycinki drzew w lasku przy ul. Szpitalnej. Ich zdaniem to najgorszy czas na tego typu prace. Drzewa są zielone i trwa okres lęgowy. Urzędnicy zapewniają, że wszystko odbyło się zgodne z prawem.

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów 1 0

ROZMOWA Z Damianem Pankiem, byłym trenerem Orląt Spomlek Radzyń Podlaski

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach
23 czerwca 2018, 18:30

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach 4 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18.30 na dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się koncert plenerowy z udziałem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective i Stanisława Soyki.

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę 8 4

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Mniejsze będą też zbiory owoców. W naszym regionie najgorzej jest w m.in. w powiatach: radzyńskim, bialskim, parczewskim, łukowskim i tomaszowskim

Wielka Bitwa

Wielka Bitwa 0 0

Alatus Mortis jest już tuż u bram Magicznych Ogrodów… Krasnoludzcy wojownicy są w najwyższej gotowości bojowej! Bitwa z mrocznymi siłami rozpocznie się w parku już w najbliższy weekend. Czy przesądzi o losach Magicznych Ogrodów?

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców!

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców! 19

Znakomicie w Nice 1. lidze żużlowej spisuje się zespół Speed Car Motor Lublin.

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców
galeria

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców 0 0

Pracodawcy szukają ludzi z niezbędnymi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale nie chcą ponosić dodatkowych kosztów dokształcania.

Miliony z RPO trafią na edukację

Miliony z RPO trafią na edukację 0

Samorządy chętnie sięgają do skarbonki Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki unijnym środkom 112 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa lubelskiego zainwestowało w swoje szkoły. Wiele z nich doposażyło pracownie, tworząc przy tym dodatkowe możliwości rozwoju dla uczniów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!