środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

7 wyjątkowych dodatków do łazienki

Dodano: 28 września 2015, 03:00

Łazienka to bardzo specyficzne pomieszczenie w naszym mieszkaniu i co do tego nikt nie może mieć żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości. Przede wszystkim dbamy o to, aby wyposażenie łazienki było w pełni praktyczne. Jednakże musimy podkreślić, że także i wystrój łazienki nie powinien być dla nas sprawą drugorzędną. W tym aspekcie warto byłoby zainteresować się wszelkiego rodzaju dodatkami, które mogą dać bardzo pozytywne efekty wizualne. Jednakże specjalne zagracanie łazienki też nie ma sensu. Zwłaszcza że pomieszczenia te zazwyczaj do wielkich powierzchniowo nie należą. Dlatego najlepiej stawiać jest na dodatki o ujęciu praktycznym. Co możemy do nich zaliczyć?

Pojemniki łazienkowe

Bardzo praktycznym elementem wyposażenia każdej łazienki są pojemniki zwane też organizerami. Służą one między innymi porządkowaniu odzieży przeznaczonej do prania. Bardzo ciekawie pod względem wizualnym wyglądają tu przede wszystkim niezwykle barwne pojemniki. Poza nimi zainteresować nas powinny pojemniki ze stali, które doskonale wkomponują się w styl łazienek nowoczesnych.

Wagi osobowe

Myśląc o wyposażeniu łazienki, z pewnością warto jest się nieco bliżej przyjrzeć wagom łazienkowym, które sprawdzą się nie tylko pośród tych, którzy lubią mieć ją pod kontrolą i ważą się każdego poranka. Oczywiście najlepiej wypadają tutaj wagi elektroniczne i to pośród nich powinniśmy szukać wago do własnej łazienki.

Kubki na szczoteczki

W każdej łazience niezbędne są rzecz jasna także i kubki na szczoteczki i pastę do zębów. Większej wagi do ich wyboru nie przykładamy, choć na pewno powinniśmy. Oczywiście nie mówimy tu, że takie kubki łazienkowe muszą być szczególnie wyuzdane, ale każdy, kto postawi na produkty oryginalne, na pewno większych zastrzeżeń mieć nie będzie.

Dywaniki

Wprawdzie podłoga w niemal każdej łazience wyłożona jest płytkami, ale nie oznacza to tego, że dywan nie jest w niej wskazany. Jak najbardziej warto jest się na małe dywaniki łazienkowe zdecydować. Z pewnością nadadzą naszym podłogom nadzwyczajnego charakteru.

Akcesoria na biżuterię

Czas na coś niemal tylko i wyłącznie dla kobiet, bo to przede wszystkim one noszą biżuterię. Specjalnie przeznaczone na nią stojaki to bardzo oryginalny i zarazem praktyczny dodatek do łazienki. Najczęściej wyrażone są pod postacią drzewa lub jakiegoś zwierzęcia i wykonane z porcelany lub metalu.

Dozowniki do mydła

Łazienka kojarzy nam się przede wszystkim z higieną i czystością, co jest oczywiste. Z tego względu na pewno znaleźć się w niej musi mydło. Jako że bardziej praktyczne są mydła w płynie, to właśnie na nie większość z nas się decyduje. Tym samym warto jest też pomyśleć o odpowiednim pojemniku na mydło, który jest także elementem dekoracyjnym każdej łazienki. W łazienkach urządzonych w stylu nowoczesnym, gdzie dominuje minimalizm, najlepiej sprawdzą się dozowniki ze stali nierdzewnej. Te ze szkła lub tworzywa sztucznego idealnie wkomponują się w wystrój łazienki tradycyjnej.

Kosze na śmieci

Niezbędny w łazience wydaje się być także kosz na śmieci. W aspekcie ich zakupu wybór mamy naprawdę spory, bo na rynku znajdziemy kosze przeznaczone specjalnie do segregacji odpadów, kubełki na papier, kosze pedałowe lub te otwierane ręką. Warto zadbać jednak o to, aby kosz był nie tylko praktyczny, ale także i jego design nie odbiegał znacząco od stylu łazienki.

Dla wielu wydawać się może, że to, jakie wyżej wymienione dodatki nabędziemy, nie jest istotne, choć oczywiście nie ma w tym ani trochę racji. Jeśli nasza łazienka ma być pomieszczeniem nie tylko praktycznym, ale także i odpowiednio się prezentować, na aspekt wyglądu poszczególnych jej elementów należy zwrócić uwagę.

 

Akcesoria łazienkowe zaprezentowane w tym artykule można znaleźć w sklepie rossi.pl.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!