wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Akcja Demokracja: Zadzwoń do posła PiS i powiedz, że nie chcesz łamania Konstytucji


Wbrew temu, co się mówi, jesteśmy demokratycznym krajem i każdy może robić to, co uważa za słuszne – mówi poseł Lech Sprawka
Wbrew temu, co się mówi, jesteśmy demokratycznym krajem i każdy może robić to, co uważa za słuszne – mówi poseł Lech Sprawka

„Zadzwoń do posła lub posłanki PiS. Powiedz, że nie zgadzasz się na łamanie Konstytucji” – zachęcają członkowie ruchu „Akcja Demokracja”. Według lubelskich parlamentarzystów partii rządzącej, telefony w ich biurach na razie się nie urywają.

„Akcja Demokracja” powstała w 2015 roku. Jej pomysłodawcy mówią o sobie, że budują ruch ludzi zaangażowanych w ważne sprawy i działają na rzecz lepszej, bardziej sprawiedliwej Polski. Latem namawiali ludzi do wychodzenia na ulice w trakcie protestów przeciwko proponowanym przez PiS zmianom w sądownictwie. Teraz, po ogłoszeniu projektów reformy przez prezydenta Andrzeja Dudę, ponownie zachęcają do udziału w dyskusji na ten temat.

Tym razem proponują, aby dzwonić do biur parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. W internecie publikują numery telefonów do biur wszystkich posłów PiS. „Powiedz, że nie zgadasz się na łamanie konstytucji w ustawach o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym. Pamiętaj, nie musisz posiadać eksperckiej wiedzy na temat prawa, by rozmawiać o Konstytucji i ustawach” – informują działacze.

Instruują też m.in., aby w trakcie rozmowy być uprzejmym i poprosić o zanotowanie i przekazanie posłowi lub posłance swojego głosu w tej sprawie. Kampania ruszyła kilka dni temu. – To dobry moment, bo w tym tygodniu nie ma posiedzeń Sejmu i posłowie przebywają w swoich okręgach – mówi nam Piotr Cykowski z ruchu „Akcja Demokracja”. – Do tej pory otrzymaliśmy informacje od ok. 100 osób, które kontaktowały się z biurami poselskimi. Według ich relacji rozmowy przebiegały w spokojny sposób. Niektórzy zostali zapewnieni o tym, że ich zgłoszenie zostanie przekazane parlamentarzystom, innym kazano wysłać maila, jeszcze inni nagrali się na pocztę głosową – dodaje Cykowski i zastrzega, że nie jest w stanie powiedzieć, ile takich sygnałów wpłynęło z województwa lubelskiego.

– Do mnie nikt nie dzwonił. Może dlatego, że nie łamię Konstytucji i demokracji – mówi nam poseł PiS Artur Soboń.

– Nie miałem telefonów w tej sprawie. Ale wbrew temu, co się mówi, jesteśmy demokratycznym krajem i każdy może robić to, co uważa za słuszne – dodaje poseł Lech Sprawka.

– Nie kojarzę, aby ktoś dzwonił. Ale już od dawna wiele osób przychodzi do mojego biura i zwraca uwagę na to, jak źle funkcjonują polskie sądy i jak ta reforma jest potrzebna – mówi natomiast poseł Sylwester Tułajew.

Wojciech Wilk z Platformy Obywatelskiej przekonuje, że i w jego biurze pojawiają się wyborcy, którzy chcą rozmawiać o projektach zmian w sądownictwie. I na ogół pomysły PiS krytykują. – Może nie jest to przejaw zorganizowanej akcji, ale na pewno jest to temat interesujący społeczeństwo – mówi Wilk.

Co sądzi o tej akcji? – Każdy poseł powinien utrzymywać kontakt i rozmawiać z wyborcami. A jeśli wyborcy chcą docierać do nich w ten sposób, to mają do tego pełne prawo. Tym bardziej, że sprawa jest ważna, a parlamentarzyści w swojej pracy powinni brać pod uwagę zdanie obywateli, przekazane im chociażby w ten sposób.

PiS bije wszystkich

W najnowszym sondażu Kantar TNS dla „Faktu” Prawo i Sprawiedliwość osiąga 43 proc. poparcia. Od poprzedniego sondażu poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego wzrosło o 4 punkty procentowe. Spadło poparcie Platformy Obywatelskiej, na którą głosowałoby 21 proc. ankietowanych. 

Notowania innych ugrupowań: Kukiz’15 – 13 proc., Nowoczesna – 7, PSL – 6. Poza Sejmem znalazłyby się SLD (4 proc.), Razem (3 proc.) i Wolność (3 proc.).

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(45) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 października 2017 o 20:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zadzwoń do posła platformy i powiedz aby ciebie nie okradł ;)
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2017 o 07:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Witold Modzelewski przesłał Ministerstwu Finansów w 2014 roku kilkudziesięciostronicowy raport. Opisał w nim wyłudzenia, podał, że jest olbrzymia utrata dochodów podatkowych z VAT. Podał gdzie się to dzieje, kto to robi. Proszę sobie wyobrazić, co mu jeden z wiceministrów ówczesnego rządu Platformy i PSL odpisał. Że to jest aroganckie, niegrzeczne i świadczy o niekompetencji i w ogóle pan profesor nic nie rozumie z tego co się dzieje, a obowiązkiem przedstawicieli ministerstwa finansów nie jest maksymalizacja dochodów budżetu państwa – powiedział Janusz Szewczak."
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2017 o 03:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tzw. wymiar sprawiedliwości już nie wie, czego się czepić, żeby było jak było. A ja, ofiara tegoż wymiaru, żądam jak najgłębszych reform. I to biegusiem!
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2017 o 00:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Koniec Wyborczej, PO i Rudego Lisa juz bliski - za niemiecka i Sorosa kase chca nas POlakow zniszczyc - Polacy nie sa az tak glupi - zadzwonic to mozemy do zlodzieji i aferzystow z PO i PSL
Rozwiń
Gość
Gość (3 października 2017 o 22:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pajace przegrywacie wszystko na całej linii :))) buhahhaha !!! Koniec waszego złodziejstwa !!! Nie płacenia podatków , układów lokalnych i dziennikarsko politycznych, koniec !!!:)))))
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (45)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!