wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Anna i Klaudia śpiewały najpiękniej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 listopada 2014, 15:04

Już po raz piąty w późnojesiennej, listopadowej aurze w murach Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie odbył się V Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej "Na strunach poezji.

Zgromadzona w szkolnej auli młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych śpiewała utwory z szerokiego nurtu poezji śpiewanej. Popularność Osieckiej, Grechuty czy Gałczyńskiego na pewno świadczy, iż poezja - a szczególnie poezja śpiewana - nie odeszła do lamusa. Renesans tego nurtu dokonań artystycznych widoczny był również wtedy, gdy śpiewane były przez młodych ludzi utwory autorskie.

Zmaganiom konkursowym, które odbyły się 19 listopada 2014 roku w szkolnej auli, profesjonalnym okiem przyglądało się znakomite jury w osobach: pani profesor Andrei Jaworskiej z Wydziału Artystycznego UMCS, pana doktora Jarosława Cymermana, cenionego teatrologa i Piotra Selima, znanego muzyka, kompozytora i artysty nie tylko lubelskich scen. Wielość wyróżnień przyznanych przez jury świadczy o wysokim artystycznym poziomie uzdolnionej młodzieży, która reprezentowała różne regiony kraju. Jednak jury udało się wyłonić laureatów. I tak w kategorii gimnazjalnej pierwsze miejsce otrzymała Anna Loranty, drugie miejsce przypadło Adriannie Graboś, zaś trzecie miejsce zajęła Natalia Niderla.

Natomiast w grupie ponadgimnazjalnej laureaci to: pierwsze miejsce dla Klaudii Dutkiewicz, drugie miejsce dla Michaliny Pituchy, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale Dagmarze Sprawce.

Gala konkursu odbyła się w Teatrze Starym. Piękno i nastrój tego miejsca połączony z profesjonalną muzyką i poezją w wykonaniu młodych ludzi bez wątpienia dostarczyły wzruszeń i artystycznych uniesień wszystkim gościom, rodzicom i uczestnikom. Uniesienia te zostały spotęgowane przez zamykający całą uroczystość galową wyśmienity koncert Piotra Selima z zespołem.

Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej "Na strunach poezji” organizowany przez Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego z roku na rok silniej wpisuje się w bogate i różnorodne życie kulturalne Lublina.
  Edytuj ten wpis
ola
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ola
ola (28 listopada 2014 o 15:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

pięknie śpiewali wszyscy uczestnicy ,choć były wyjątki bo na pewno w kat.licealnej 2 i 3 miejsce powinien dostać kto inny ponieważ dziewczyny może i ładnie zaśpiewały ale były od nich lepsze i to samo tyczy się kat,gimnazjalnej były osoby naprawdę dobre i też lepsze od 2 i 3 miejsca no ale cóż takie są konkursy a ja jako widz nie muszę się zgadzać z jurorami mogę mieć swoje typy ,co nie znaczy że potępiam wybór jurorów bo tak nie jest po prostu im akurat podobało się co inne.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!