Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2016 r.
8:09

Atak zimy. Dramatyczne warunki na drogach Lublina. Niektóre ulice zablokowane

152 41 A A

W korkach utknie praktycznie każdy, kto dzisiaj rano jedzie do pracy. O kilku ulicach można powiedzieć, że są praktycznie zablokowane

Aktualizacja artykułu: 2 grudnia 2016 r. 10:13
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czekamy informacje o utrudnieniach i zdjęcia z ataku zimy. Wysyłajcie je do nas na alarm24@dziennikwschodni.pl

Godz. 10.06

Autobusy i trolejbusy powoli (z naciskiem na "powoli") wracają do codziennego rytmu kursowania. - W razie potrzeby dyspozytorzy będą "ręcznie" sterowac odjazdami autobusow z pętli, żeby kursowały w miarę regularnie - informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Zastrzega jednak, że opóźnień należy się spodziewać przez cały dzień. - W piątek popołudniowy szczyt komunikacyjny rozpoczyna się wcześniej, ok. godziny 12-13 - wyjaśnia

Godz. 9.20

Z objazdu wycofano linie autobusowe 2, 10, 18, 26, 31, 32, 40 i 57. W obie strony kursują już przez ul. 3 Maja.

Godz. 9.05:

Autobusy przestały kursować przez ul. 3 Maja w stronę al. Solidarności.

Na objazd zostały wysłane linie autobusowe nr 2,10,18,26,31,32,40,57 jadące w kierunku szpitali i dworca. Z powodu dużych problemów ze zjazdem w dół ulicy (bo teraz zablokowany jest zjazd, a nie podjazd) autobusy te zostały skierowane na objazd ulicami: Kołłątaja, Bernardynską, Wyszyńskiego, Królewską i Lubartowską. W kierunku Krakowskiego Przedmieścia autobusy kursują zwykłą trasą przez ul 3 Maja.

Godz. 8.20

Ul. 3 Maja przypomina wręcz zajezdnię bezradnych autobusów. Pojazdy komunikacji miejskiej mają problem z podjazdem pod górę. Bardzo podobna sytuacja jest na al. Warszawskiej. Al. Solidarności też jest kompletnie zakorkowana, z paraliżem mamy też do czynienia na ulicy Popiełuszki. Stoją też drogi dzielnicowe, jak choćby ul. Armii Krajowej w stronę Bohaterów Monte Cassino. Czasami trudno stwierdzić, czy jakaś ulica jest jeszcze zakorkowana, czy właściwsze byłoby słowo "zablokowana".
Komunikacja miejska ma duże opóźnienia.

- Sytuacja jest ciężka praktycznie w całym mieście - przyznaje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. I zastrzega, że trzeba się liczyć z tym, że opóźnienia dziś rano będą jeszcze większe. - Na razie nie trzeba było wysłać żadnej linii na objazd - zastrzega.

- Od rana doszło do 7 kolizji - informuje Andrzje Fijołek z lubelskiej policji.

W regionie

O godz. 6 na drogach krajowych pracowało 21 pługów i 31 solarek. W Sobieszynie na drodze krajowej nr 48 (Dęblin - Kock) samochód ciężarowy uderzył w barierę energochłonną. Droga jest zablokowana. Pojazd stoi w poprzek drogi.

Czytaj również:

Czytaj więcej o:

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marek / 2 grudnia 2016 o 09:21
+1
Ktoś się pytał, gdzie są piaskarki. Tak jak wszyscy, stoją w korku. Fruwać jeszcze nie potrafią. Co w tym dziwnego. 
Avatar
hje / 2 grudnia 2016 o 08:53
+1
Dziś w Niemczech tez jest atak zimy. Korki mają po 200 km...
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 08:46
+1
Dlatego wyjechałem dzis troche wczesniej i się nie spoźniłem. Zamiast narzekać to zacznijcie działać :]
Avatar
jerzy / 2 grudnia 2016 o 08:36
+1
Co roku uwielbiam te narzekania. Gdzie piaskarki? Stoją w korku. Czy wy wreszcie zrozumiecie, że przy takich opadach śniegu nic nie można poradzić? Wpiszcie w googlach "Atak zimy sparalizował i tu dowolną nazwę miasta.."
Avatar
Kostek / 30 stycznia 2017 o 10:02
Podjazd na 3-maja zawsze był problematyczny, od keidy pamiętam, ale lepiej mieć problem tam niż wpaść w poślizg na Tysiąclecia, gdzie wszystkim się śpiszy niezależnie od pogody i warunków! Pamiętam, że tamtego dnia nie wyjechałem nawet z domu i bardzo się z tego powodu ciesyzłem po przeczytaniu wiadomości. Połamały mi się wycieraczki, więc nie było opcji, żeby wyruszyć. Mam nowe od visee, więc powinien być już spokój na kilka sezonów. Swoją droga to kiedy na 3-maja była kostka brukowa???
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 20:58
przecież wiadomo nie od wczoraj w których miejscach kazdej zimy sa najwieksze problemy z podjazdami czy zjazdami!!! od razu powinni tam wyslac pług i sypac solą i piachem. a na Armii Krajowej przy ciut większym sniegu wszystkie auta mają problemy.Kiedyś to przynajmiej ludzie sobie pomagali jak któryś nie mógł wjechać to popchneli a teraz to 99% tylko trąbi i przeklina.
Avatar
Gucio / 2 grudnia 2016 o 18:27
Kierowca z F16 napisał:
Pomysł rodem ze Wschodniego kraju typu Rosja Ukraina ,przy każdym podjezdzie jest wyspywany piasek żeby kierowcy jak jest slisko wzieli lopate i sypali sobie pod kola i jeżeli jeden zaczyna blokować podjazd inni pomagaja i sie wspieraja , U  nas każdy siedzi w samochodzie i klnie  na śłuzby drogowe i na drugiego kierowce  ,że nie umie wyjechać ,podjechać albo nie umie jeżdzić. Zaraz pewnie odezwa sie zna(f)cy  tematu ,że tu jest Polska placi sie podatki to sie wymaga od śłużb    pomocy ,a czasami wystarczy  troche emapti  i pomóc komuś. kiedyś bez empatii się jeździło
rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 11:56
przed remontem na ul 3maja była kostka brukowa- jakoś nie było problemu z wjazdem pod górę. Ktoś miał chrapkę na tą kostkę (ponoć zza zach granicy) i jest jak jest...
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 11:32
brawo rządzący Lublinem za wybranie firmy okradającej nie dbającej o stan dróg !!!!!!!!! ceny kosmiczne a efektu 0 a to drobny śnieg popadał i już katastrofa a co będzie jak spadnie naprawdę ? jak ja bym tak pracował jak wczoraj firma dbająca o stan dróg to by mnie z roboty wywalili z hukiem
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 11:04
Jaki atak zimy? W 1986 to była zima. (-20) stopni i pobocza zasypane, że płotów nie było widać..... a teraz raptem +1 i trochę popadało i atak zimy.... weźta nie rozśmieszajta mnie....
Avatar
Kostek / 30 stycznia 2017 o 10:02
Podjazd na 3-maja zawsze był problematyczny, od keidy pamiętam, ale lepiej mieć problem tam niż wpaść w poślizg na Tysiąclecia, gdzie wszystkim się śpiszy niezależnie od pogody i warunków! Pamiętam, że tamtego dnia nie wyjechałem nawet z domu i bardzo się z tego powodu ciesyzłem po przeczytaniu wiadomości. Połamały mi się wycieraczki, więc nie było opcji, żeby wyruszyć. Mam nowe od visee, więc powinien być już spokój na kilka sezonów. Swoją droga to kiedy na 3-maja była kostka brukowa???
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 20:58
przecież wiadomo nie od wczoraj w których miejscach kazdej zimy sa najwieksze problemy z podjazdami czy zjazdami!!! od razu powinni tam wyslac pług i sypac solą i piachem. a na Armii Krajowej przy ciut większym sniegu wszystkie auta mają problemy.Kiedyś to przynajmiej ludzie sobie pomagali jak któryś nie mógł wjechać to popchneli a teraz to 99% tylko trąbi i przeklina.
Avatar
Gucio / 2 grudnia 2016 o 18:27
Kierowca z F16 napisał:
Pomysł rodem ze Wschodniego kraju typu Rosja Ukraina ,przy każdym podjezdzie jest wyspywany piasek żeby kierowcy jak jest slisko wzieli lopate i sypali sobie pod kola i jeżeli jeden zaczyna blokować podjazd inni pomagaja i sie wspieraja , U  nas każdy siedzi w samochodzie i klnie  na śłuzby drogowe i na drugiego kierowce  ,że nie umie wyjechać ,podjechać albo nie umie jeżdzić. Zaraz pewnie odezwa sie zna(f)cy  tematu ,że tu jest Polska placi sie podatki to sie wymaga od śłużb    pomocy ,a czasami wystarczy  troche emapti  i pomóc komuś. kiedyś bez empatii się jeździło
rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 11:56
przed remontem na ul 3maja była kostka brukowa- jakoś nie było problemu z wjazdem pod górę. Ktoś miał chrapkę na tą kostkę (ponoć zza zach granicy) i jest jak jest...
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 11:32
brawo rządzący Lublinem za wybranie firmy okradającej nie dbającej o stan dróg !!!!!!!!! ceny kosmiczne a efektu 0 a to drobny śnieg popadał i już katastrofa a co będzie jak spadnie naprawdę ? jak ja bym tak pracował jak wczoraj firma dbająca o stan dróg to by mnie z roboty wywalili z hukiem
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 11:04
Jaki atak zimy? W 1986 to była zima. (-20) stopni i pobocza zasypane, że płotów nie było widać..... a teraz raptem +1 i trochę popadało i atak zimy.... weźta nie rozśmieszajta mnie....
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 10:40
Trochę śniegu popadało i juz tragedia . Ludzie nie umieja jeździć .
Avatar
mar / 2 grudnia 2016 o 10:30
niema jak 4x4 . mam zasade brak zimowek nie wyciagam z rowu a pare juz wyciagnolem. czemu 3go maja nie jest podgrzewane?
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 10:10
droga 835 od Wysokiego do Zielonej jest tragiczna! Lodowisko samochody leżą po rowach, Tiry pod górę nie mogą wyjechać normalnie KATASTROFA ! Rejon dróg z Krzczonowa NIC nie robi KOMPLETNIE NIC !!!
Avatar
Leon z działek / 2 grudnia 2016 o 09:57
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
na 3 Maja autobusy nie mają problemu z podjazdem tylko ze zjazdem, stoi cały jeden pas w doł...
Ale ul. 3 maja jest płaska, tam nie ma zjazdów, podjazdow...
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 24 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!