Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2016 r.
18:14

Atrakcyjna działka w centrum Lublina na sprzedaż? Co powstanie po szkole

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
37 28 A A
Większą część nieruchomości zajmuje zieleń i wysłużone, asfaltowe boiska
Większą część nieruchomości zajmuje zieleń i wysłużone, asfaltowe boiska

Na sprzedaż może trafić atrakcyjnie położona miejska działka w ścisłym centrum Lublina. Chodzi o nieruchomość przy Spokojnej, gdzie obecnie mieści się zespół szkół. Ratusz tłumaczy, że gmach jest w złym stanie i chce przenieść uczniów na Kalinowszczyznę

Nieruchomość przy Spokojnej 10 (na zdjęciu) jest jedną z większych parceli w tym rejonie. Jej powierzchnia to 1 ha. O jej atrakcyjnym położeniu przesądza fakt, że sięga aż do ul. Lubomelskiej i Czechowskiej.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 21:59
Tragiczne w tym wszystkim jest to, że dla tych ludzi nic się nie liczy, ani historia , ani tradycja. Ta szkoła była w tym miejscu od zawsze, jest budynkiem zabytkowym i bzdurą jest, że znajduje się w złym stanie technicznym. Przerażający jest fakt, że liczą się jedynie pieniądze, ważne , by sprzedać co się tylko da. Moze wkrótce może dojdą do wniosku, że można sprzedać teren na którym znajdują się inne szkoły z tradycjami Unia, Staszic czy szkoła Vetterów. "Ludzie którzy nie szanują historii nie zasługują na szacunek teraźniejszości i nie maja prawa do przyszłości".
Tragiczne w tym wszystkim jest to, że dla tych ludzi nic się nie liczy, ani historia , ani tradycja. Ta szkoła była w tym miejscu od zawsze, jest budynkiem zabytkowym i bzdurą jest, że znajduje się w złym stanie technicznym. Przerażający jest fakt, że liczą się jedynie pieniądze, ważne , by sprzedać co się tylko da. Moze wkrótce może dojdą do wniosku, że można sprzedać teren na którym znajdują się inne szkoły z tradycjami Unia, Staszic czy szkoła Vetterów. "Ludzie którzy nie szanują historii nie zasługują na szacunek teraźniejszości i... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 21:55
Tragiczne w tym wszystkim jest to, że dla tych ludzi nic się nie liczy, ani historia , ani tradycja. Ta szkoła była w tym miejscu od zawsze, jest budynkiem zabytkowym i bzdurą jest, że znajduje się w złym stanie technicznym. Przerażający jest fakt, że liczą się jedynie pieniądze, ważne , by sprzedać co się tylko da. Moze wkrótce może dojdą do wniosku, że można sprzedać teren na którym znajdują się inne szkoły z tradycjami Unia, Staszic czy szkoła Vetterów. "Ludzie którzy nie szanują historii nie zasługują na szacunek teraźniejszości i nie mają prawa do przyszłości".
Tragiczne w tym wszystkim jest to, że dla tych ludzi nic się nie liczy, ani historia , ani tradycja. Ta szkoła była w tym miejscu od zawsze, jest budynkiem zabytkowym i bzdurą jest, że znajduje się w złym stanie technicznym. Przerażający jest fakt, że liczą się jedynie pieniądze, ważne , by sprzedać co się tylko da. Moze wkrótce może dojdą do wniosku, że można sprzedać teren na którym znajdują się inne szkoły z tradycjami Unia, Staszic czy szkoła Vetterów. "Ludzie którzy nie szanują historii nie zasługują na szacunek teraźniejszości i... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 18:46
proponuję sprzedać ratusz bo jest w złym stanie razem z lokatorami
Avatar
orfix / 29 grudnia 2016 o 16:10
To już na bezczela się robi. Deweloperzy w tym mieście rządzą. Dewelopezydentowi jak sam powiedział zostaje ucieczka do przodu. Już za takie tłumaczenia machloji się biorą? Gdzie są organy państwa? Skwery, kino, boiska, parkingi,  Górki. Lublin cofa się do lat 90-tych takimi zagraniami.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 14:32
a czy można zmienić warunki zabudowy?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 12:18
I tu jest przykład na to, że pieprzysz trzy po trzy i nie masz pojęcia o czym mówisz "spiskowcu". Po pierwsze w tym rejonie nie ma MPZP więc decydują tylko warunki zabudowy, a te może uzyskać KAŻDY. Tak, ty też. Nawet więcej, można takie warunki zabudowy uzyskać nawet nie na swoją działkę! Ale jest jeszcze lepiej, jeżeli ktoś uzyska warunki zabudowy to te warunki obowiązują także dla ciebie. Obowiązują dla każdego przyszłego właściciela tej działki! Czyli kiedy już te ciemne siły uzyskają warunki zabudowy na wieżowiec to możesz śmiało stawać do otwartego przetargu i podkupić ciemne siły. Wystarczy, że zapłacisz więcej i pokrzyżujesz im szyki. Niesamowite, nie? Czyli teraz biegnij szybciutko do UM Lublin i składaj wniosek o warunki zabudowy na wielki wieżowiec w tym miejscu. Jeżeli nie dostaniesz zgody to kto inny też nie dostanie, a jeżeli kto inny dostanie to...(niespodzianka!) ta zgoda będzie obejmowała także ciebie. A co do zmian MPZP, może warto by było najpierw sprawdzić w ilu miejscach na terenie Lublina w tej chwili toczą się zmiany planów i ilu jest wnioskodawców? Odpowiem, bo przecież nie sprawdzisz. W SETKACH. Tak, w setkach miejsc na terenie Lublina, gdzie "małe żuczki" wnioskowały o zmiany planów i ich oczekiwania zostaną spełnione, jeżeli tylko nie kłóci się to z przepisami i ma uzasadnienie. Zaraz pewnie usłyszę, że sam jestem częścią tego układu zamkniętego, ale już mi wszystko jedno a irytują mnie posty ludzi, którzy nie sprawdzą a piszą co im ślina na język przyniesie.
I tu jest przykład na to, że pieprzysz trzy po trzy i nie masz pojęcia o czym mówisz "spiskowcu". Po pierwsze w tym rejonie nie ma MPZP więc decydują tylko warunki zabudowy, a te może uzyskać KAŻDY. Tak, ty też. Nawet więcej, można takie warunki zabudowy uzyskać nawet nie na swoją działkę! Ale jest jeszcze lepiej, jeżeli ktoś uzyska warunki zabudowy to te warunki obowiązują także dla ciebie. Obowiązują dla każdego przyszłego właściciela tej działki! Czyli kiedy już te ciemne siły uzyskają warunki zabudowy na wieżowiec to możesz śmi... rozwiń
Avatar
minibug / 29 grudnia 2016 o 11:39
jeżeli ktoś mówi, że ja czy ty możesz kupić działkę na wolnym przetargu, to tłumaczę dlaczego tak mówi: wartość takiej działki zasadniczo zależy od trzech czynników: powierzchni, lokalizacji i te są niezmienne, oraz od zapisów w planie zagospodarowania - jeśli jest taki plan lub tzw. warunków zabudowy, które występują najczęściej. Przykład Górek Czechowskich pokazuje jak to się robi z planem - działka za 12 milionów staje się działką za 100 milionów a może i za 500... W mieście widać kto dostaje najlepsze warunki zabudowy, komu najłatwiej przychodzi zmienić plan zagospodarowania, czy ekspresowo dostaje wszystkie pozwolenia. I to jest właśnie ten układ zamknięty. Mały żuczek, spoza układu nie jest w stanied osiągnąć tych wszystkich sprzyjających okoliczności żeby zapłacić kilka milionów za działkę. A duży żuk, wie że dostanie to i to, i płaci bańkę więcej bo dla niego to są 3 mieszkania a jak pier...nie 15 pięter będzie miał mieszkań 100.
jeżeli ktoś mówi, że ja czy ty możesz kupić działkę na wolnym przetargu, to tłumaczę dlaczego tak mówi: wartość takiej działki zasadniczo zależy od trzech czynników: powierzchni, lokalizacji i te są niezmienne, oraz od zapisów w planie zagospodarowania - jeśli jest taki plan lub tzw. warunków zabudowy, które występują najczęściej. Przykład Górek Czechowskich pokazuje jak to się robi z planem - działka za 12 milionów staje się działką za 100 milionów a może i za 500... W mieście widać kto dostaje najlepsze warunki zabudowy, komu najłatwiej p... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 09:42
Informacja o pożegnaniu Odzieżówki ze Spokojną i sprzedaży działki, na której funkcjonowało szkolne boisk nasuwa wiele pytań, które jednoznacznie wskazują, że Lublinem i Lubelszczyzną rządzą szkodnicy i nieudacznicy. Dziełka Odzieżówki doskonale odpowiadała potrzebom nowej siedziby Marszałka. Urzędnicy Marszałka, na Spokojnej, byli u siebie, w dzielnicy urzędniczej kasty. Dojazd do działki Odzieżówki nie pogarszałby warunków śródmiejskiej komunikacji, nie wymuszałby konieczności urbanistycznej, kosztownej i nieefektywnej demolki Al. Racławickich. Realizacja siedziby Marszałka na działce Odzieżówki, uchroniłaby Lublin, przed jednym z największych urbanistycznych i architektonicznych bubli jakim bez wątpienia jest budowa siedziby Marszałka przesłaniająca frontową elewację wielkiego lubelskiego teatru i pozbawiającą teatr odpowiedniego placu. A tak, przed frontową elewacją dzisiejszego CSK mamy plac w jednej trzeciej zajęty przez pochylnię zwaną "kurhany Gutenberga", na których wg słów prezydent Żuka może przebywać straż pożarna i inne służby bezpieczeństwa. O czym przypominam organizatorom, zapowiadanej na placu sylwestrowej imprezy!
Informacja o pożegnaniu Odzieżówki ze Spokojną i sprzedaży działki, na której funkcjonowało szkolne boisk nasuwa wiele pytań, które jednoznacznie wskazują, że Lublinem i Lubelszczyzną rządzą szkodnicy i nieudacznicy. Dziełka Odzieżówki doskonale odpowiadała potrzebom nowej siedziby Marszałka. Urzędnicy Marszałka, na Spokojnej, byli u siebie, w dzielnicy urzędniczej kasty. Dojazd do działki Odzieżówki nie pogarszałby warunków śródmiejskiej komunikacji, nie wymuszałby konieczności urbanistycznej, kosztownej i nieefektywnej demolki Al. Racław... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 07:42
Najlepiej to sprzedać wybranemu deweloperowi cały Ratusz przy Łokietka 1 i wieżowiec przy Wieniawskiej. Faktycznie wybrani deweloperzy rządzą w UM bez jakichkolwiek ograniczeń. W końcu będą to robili oficjalnie.
Avatar
Kazik LBN / 29 grudnia 2016 o 01:48
A co z Dworkiem Graffa ? Ile lat już stoi i niszczeje ? Dlaczego nie przedłużono umowy najemcy zanim znajdzie się chętny na zakup ?? Czy ktos za to odpowiada ? Bierze odpowiedzialność ? Najemca do tej pory płaciłby czynsz , dbał o budynek i jego otoczenie .Jakie straty poniosło miasto przez to że nie zarabia na wynajmie a budynek popada w ruine ?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 21:59
Tragiczne w tym wszystkim jest to, że dla tych ludzi nic się nie liczy, ani historia , ani tradycja. Ta szkoła była w tym miejscu od zawsze, jest budynkiem zabytkowym i bzdurą jest, że znajduje się w złym stanie technicznym. Przerażający jest fakt, że liczą się jedynie pieniądze, ważne , by sprzedać co się tylko da. Moze wkrótce może dojdą do wniosku, że można sprzedać teren na którym znajdują się inne szkoły z tradycjami Unia, Staszic czy szkoła Vetterów. "Ludzie którzy nie szanują historii nie zasługują na szacunek teraźniejszości i nie maja prawa do przyszłości".
Tragiczne w tym wszystkim jest to, że dla tych ludzi nic się nie liczy, ani historia , ani tradycja. Ta szkoła była w tym miejscu od zawsze, jest budynkiem zabytkowym i bzdurą jest, że znajduje się w złym stanie technicznym. Przerażający jest fakt, że liczą się jedynie pieniądze, ważne , by sprzedać co się tylko da. Moze wkrótce może dojdą do wniosku, że można sprzedać teren na którym znajdują się inne szkoły z tradycjami Unia, Staszic czy szkoła Vetterów. "Ludzie którzy nie szanują historii nie zasługują na szacunek teraźniejszości i... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 21:55
Tragiczne w tym wszystkim jest to, że dla tych ludzi nic się nie liczy, ani historia , ani tradycja. Ta szkoła była w tym miejscu od zawsze, jest budynkiem zabytkowym i bzdurą jest, że znajduje się w złym stanie technicznym. Przerażający jest fakt, że liczą się jedynie pieniądze, ważne , by sprzedać co się tylko da. Moze wkrótce może dojdą do wniosku, że można sprzedać teren na którym znajdują się inne szkoły z tradycjami Unia, Staszic czy szkoła Vetterów. "Ludzie którzy nie szanują historii nie zasługują na szacunek teraźniejszości i nie mają prawa do przyszłości".
Tragiczne w tym wszystkim jest to, że dla tych ludzi nic się nie liczy, ani historia , ani tradycja. Ta szkoła była w tym miejscu od zawsze, jest budynkiem zabytkowym i bzdurą jest, że znajduje się w złym stanie technicznym. Przerażający jest fakt, że liczą się jedynie pieniądze, ważne , by sprzedać co się tylko da. Moze wkrótce może dojdą do wniosku, że można sprzedać teren na którym znajdują się inne szkoły z tradycjami Unia, Staszic czy szkoła Vetterów. "Ludzie którzy nie szanują historii nie zasługują na szacunek teraźniejszości i... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 18:46
proponuję sprzedać ratusz bo jest w złym stanie razem z lokatorami
Avatar
orfix / 29 grudnia 2016 o 16:10
To już na bezczela się robi. Deweloperzy w tym mieście rządzą. Dewelopezydentowi jak sam powiedział zostaje ucieczka do przodu. Już za takie tłumaczenia machloji się biorą? Gdzie są organy państwa? Skwery, kino, boiska, parkingi,  Górki. Lublin cofa się do lat 90-tych takimi zagraniami.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 14:32
a czy można zmienić warunki zabudowy?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 12:18
I tu jest przykład na to, że pieprzysz trzy po trzy i nie masz pojęcia o czym mówisz "spiskowcu". Po pierwsze w tym rejonie nie ma MPZP więc decydują tylko warunki zabudowy, a te może uzyskać KAŻDY. Tak, ty też. Nawet więcej, można takie warunki zabudowy uzyskać nawet nie na swoją działkę! Ale jest jeszcze lepiej, jeżeli ktoś uzyska warunki zabudowy to te warunki obowiązują także dla ciebie. Obowiązują dla każdego przyszłego właściciela tej działki! Czyli kiedy już te ciemne siły uzyskają warunki zabudowy na wieżowiec to możesz śmiało stawać do otwartego przetargu i podkupić ciemne siły. Wystarczy, że zapłacisz więcej i pokrzyżujesz im szyki. Niesamowite, nie? Czyli teraz biegnij szybciutko do UM Lublin i składaj wniosek o warunki zabudowy na wielki wieżowiec w tym miejscu. Jeżeli nie dostaniesz zgody to kto inny też nie dostanie, a jeżeli kto inny dostanie to...(niespodzianka!) ta zgoda będzie obejmowała także ciebie. A co do zmian MPZP, może warto by było najpierw sprawdzić w ilu miejscach na terenie Lublina w tej chwili toczą się zmiany planów i ilu jest wnioskodawców? Odpowiem, bo przecież nie sprawdzisz. W SETKACH. Tak, w setkach miejsc na terenie Lublina, gdzie "małe żuczki" wnioskowały o zmiany planów i ich oczekiwania zostaną spełnione, jeżeli tylko nie kłóci się to z przepisami i ma uzasadnienie. Zaraz pewnie usłyszę, że sam jestem częścią tego układu zamkniętego, ale już mi wszystko jedno a irytują mnie posty ludzi, którzy nie sprawdzą a piszą co im ślina na język przyniesie.
I tu jest przykład na to, że pieprzysz trzy po trzy i nie masz pojęcia o czym mówisz "spiskowcu". Po pierwsze w tym rejonie nie ma MPZP więc decydują tylko warunki zabudowy, a te może uzyskać KAŻDY. Tak, ty też. Nawet więcej, można takie warunki zabudowy uzyskać nawet nie na swoją działkę! Ale jest jeszcze lepiej, jeżeli ktoś uzyska warunki zabudowy to te warunki obowiązują także dla ciebie. Obowiązują dla każdego przyszłego właściciela tej działki! Czyli kiedy już te ciemne siły uzyskają warunki zabudowy na wieżowiec to możesz śmi... rozwiń
Avatar
minibug / 29 grudnia 2016 o 11:39
jeżeli ktoś mówi, że ja czy ty możesz kupić działkę na wolnym przetargu, to tłumaczę dlaczego tak mówi: wartość takiej działki zasadniczo zależy od trzech czynników: powierzchni, lokalizacji i te są niezmienne, oraz od zapisów w planie zagospodarowania - jeśli jest taki plan lub tzw. warunków zabudowy, które występują najczęściej. Przykład Górek Czechowskich pokazuje jak to się robi z planem - działka za 12 milionów staje się działką za 100 milionów a może i za 500... W mieście widać kto dostaje najlepsze warunki zabudowy, komu najłatwiej przychodzi zmienić plan zagospodarowania, czy ekspresowo dostaje wszystkie pozwolenia. I to jest właśnie ten układ zamknięty. Mały żuczek, spoza układu nie jest w stanied osiągnąć tych wszystkich sprzyjających okoliczności żeby zapłacić kilka milionów za działkę. A duży żuk, wie że dostanie to i to, i płaci bańkę więcej bo dla niego to są 3 mieszkania a jak pier...nie 15 pięter będzie miał mieszkań 100.
jeżeli ktoś mówi, że ja czy ty możesz kupić działkę na wolnym przetargu, to tłumaczę dlaczego tak mówi: wartość takiej działki zasadniczo zależy od trzech czynników: powierzchni, lokalizacji i te są niezmienne, oraz od zapisów w planie zagospodarowania - jeśli jest taki plan lub tzw. warunków zabudowy, które występują najczęściej. Przykład Górek Czechowskich pokazuje jak to się robi z planem - działka za 12 milionów staje się działką za 100 milionów a może i za 500... W mieście widać kto dostaje najlepsze warunki zabudowy, komu najłatwiej p... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 09:42
Informacja o pożegnaniu Odzieżówki ze Spokojną i sprzedaży działki, na której funkcjonowało szkolne boisk nasuwa wiele pytań, które jednoznacznie wskazują, że Lublinem i Lubelszczyzną rządzą szkodnicy i nieudacznicy. Dziełka Odzieżówki doskonale odpowiadała potrzebom nowej siedziby Marszałka. Urzędnicy Marszałka, na Spokojnej, byli u siebie, w dzielnicy urzędniczej kasty. Dojazd do działki Odzieżówki nie pogarszałby warunków śródmiejskiej komunikacji, nie wymuszałby konieczności urbanistycznej, kosztownej i nieefektywnej demolki Al. Racławickich. Realizacja siedziby Marszałka na działce Odzieżówki, uchroniłaby Lublin, przed jednym z największych urbanistycznych i architektonicznych bubli jakim bez wątpienia jest budowa siedziby Marszałka przesłaniająca frontową elewację wielkiego lubelskiego teatru i pozbawiającą teatr odpowiedniego placu. A tak, przed frontową elewacją dzisiejszego CSK mamy plac w jednej trzeciej zajęty przez pochylnię zwaną "kurhany Gutenberga", na których wg słów prezydent Żuka może przebywać straż pożarna i inne służby bezpieczeństwa. O czym przypominam organizatorom, zapowiadanej na placu sylwestrowej imprezy!
Informacja o pożegnaniu Odzieżówki ze Spokojną i sprzedaży działki, na której funkcjonowało szkolne boisk nasuwa wiele pytań, które jednoznacznie wskazują, że Lublinem i Lubelszczyzną rządzą szkodnicy i nieudacznicy. Dziełka Odzieżówki doskonale odpowiadała potrzebom nowej siedziby Marszałka. Urzędnicy Marszałka, na Spokojnej, byli u siebie, w dzielnicy urzędniczej kasty. Dojazd do działki Odzieżówki nie pogarszałby warunków śródmiejskiej komunikacji, nie wymuszałby konieczności urbanistycznej, kosztownej i nieefektywnej demolki Al. Racław... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 07:42
Najlepiej to sprzedać wybranemu deweloperowi cały Ratusz przy Łokietka 1 i wieżowiec przy Wieniawskiej. Faktycznie wybrani deweloperzy rządzą w UM bez jakichkolwiek ograniczeń. W końcu będą to robili oficjalnie.
Avatar
Kazik LBN / 29 grudnia 2016 o 01:48
A co z Dworkiem Graffa ? Ile lat już stoi i niszczeje ? Dlaczego nie przedłużono umowy najemcy zanim znajdzie się chętny na zakup ?? Czy ktos za to odpowiada ? Bierze odpowiedzialność ? Najemca do tej pory płaciłby czynsz , dbał o budynek i jego otoczenie .Jakie straty poniosło miasto przez to że nie zarabia na wynajmie a budynek popada w ruine ?
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka
25 czerwca 2018, 0:00

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dzieci w wieku szkolnym (od 8 do 16 lat) będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach filmowych w Chatce Żaka, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w godz. 8-15.

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami
galeria
film

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami 1 1

Koncert "najpięknieszych polskich piosenek" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w sobotę wieczorem wybrzmiał na dziedzińcu puławskiego Pałacu Marynki. Zaśpiewali Stanisław Soyka, Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt.

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 1 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny?

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo]
galeria
film

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo] 9 2

Dzisiaj mecz Polska - Kolumbia. Zapytaliśmy Juana, rodowitego Kolumbijczyka, który przyjechał do Lublina, m.in. o to jaki wynik obstawia.

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 5 1

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 10 2

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 1

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał