sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Autobus omija przepisy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 marca 2003, 20:31

Wczoraj policja w Polichnie (gm. Szastarka) zatrzymała autobus należący do Urzędu Gminy w Batożu. Kierowca nie chciał okazać dowodu rejestracyjnego, ani prawa jazdy. Oświadczył za to, że... wójt gminy mu ich nie dał.

Wszystko zaczęło się 25 lutego. Wtedy policja zatrzymała autobus po raz pierwszy. Wracał z blokady, na którą dostarczył rolników. – Był niesprawny technicznie. Przednia szyba była pęknięta. W każdej chwili mogła wypaść i kogoś poranić – mówi Krzysztof Latos, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. – Prawo jazdy kierowcy było całkowicie nieczytelne. Policjanci zatrzymali oba dokumenty.
Wczoraj policja ponownie zatrzymała autobus. Prowadził go inny kierowca. Nie chciał pokazać dowodu rejestracyjnego. Później stwierdził, ze nie dał mu go wójt, żeby policja go znowu nie zabrała. – Jeżeli tak było, to wójt popełnił wykroczenie, bo dopuścił do ruchu pojazd bez wymaganych dokumentów – dodaje Latos.
W końcu kierowca dostarczył dowód. Autobus na co dzień wozi dzieci do szkoły. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, między 26 lutego a 4 marca autobus nie miał dowodu rejestracyjnego. Czy w tym czasie woził dzieci? – Autobus nie jeździł między 25 a 27 lutego. A 28 lutego mieliśmy już wszystkie dokumenty – twierdzi wójt Batoża Henryk Michalec.
Sprawdziliśmy w Starostwie Powiatowym w Janowie Lubelskim. Dowód odebrano dopiero 4 marca. Wtedy też wymieniono szybę.
– Poza tym wcześniej autobus był całkowicie sprawny. Szyba była tylko lekko pęknięta z boku. To nie było nic poważnego – dodaje wójt.
Kiedy rozmawialiśmy z nim, nie wiedział jeszcze o ponownym zatrzymaniu. – Kierowca wszystkie dokumenty ma mieć. Ja na pewno żadnego wykroczenia nie popełniłem, bo żadnych dokumentów nie zatrzymywałem ani nie zabraniałem pokazywać.
Czy szkolny autobus powinien być wykorzystywany do przewożenia rolników na nielegalne blokady? – Między godz. 8 a 14 był wynajmowany przez Radę Gminy – dodaje wójt Michalec.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!