Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lutego 2011 r.
20:47
Edytuj ten wpis

Automaty biletowe ZTM oszukały pasażerów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 23 A A
Uliczne automaty biletowe nie rozróżniają, że luty ma 28 dni (Fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Uliczne automaty biletowe nie rozróżniają, że luty ma 28 dni (Fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Pasażerowie, którzy 1 lutego kupili w ulicznym automacie w Lublinie bilet okresowy mają problem. Zamiast przez 30 dni mogą jeździć tylko przez 28, bo urządzenia "nie wiedziały”, że luty jest krótszy od innych miesięcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nasza Czytelniczka 1 lutego doładowała swoją kartę biletu elektronicznego w jednym z ulicznych automatów.

– Okazało się, że bilet 30- dniowy na przejazd miejską komunikacją jest ważny do 28 lutego – skarży się w mailu przesłanym na alarm24@dziennikwschodni.pl. Co ciekawe, takiego problemu nie mają jej dzieci, które tego samego dnia doładowywały kartę w kiosku. Wadliwie zadziałały tylko automaty. Po interwencji w kasach Zarządu Transportu Miejskiego ważność biletu naszej Czytelniczki została przedłużona do 2 marca.

Wszystko przez to, że ktoś źle zaprogramował urządzenia. Zgodnie z miejskimi przepisami, bilet 30-dniowy kupiony pierwszego dnia miesiąca ważny jest przez cały miesiąc, nawet jeśli ma on 31 dni. Wyjątkiem od tej reguły jest luty. Np. kupiony 1 lutego 30-dniowy bilet powinien być ważny do 2 marca. Ale tego automaty nie wiedziały.

– Z naszej wstępnej analizy wynika, że problem dotyczy ponad 100 osób, które zakupiły w automatach bilety 30-, 90- i 150-dniowe, których termin ważności rozpoczął się 1 lutego – przyznaje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. W tej sprawie ZTM interweniował już w Mennicy Polskiej, która obsługuje urządzenia. – Czekamy na informację, czy będzie możliwe przeprogramowanie automatów na właściwy tryb kodowania w przypadku lutego – dodaje.

Nasza Czytelniczka obawia się jednak, czy inni pasażerowie zauważą, że automat ich oszukał i pyta, jak będą zachowywać się kontrolerzy wobec tych, którzy padli ofiarą błędnego systemu. – Czy wlepią mandat, czy policzą i wyjdzie im 2 marca, a nie 28 lutego?

Wszyscy, którym automat źle zakodował kartę, muszą pofatygować się z nią do Biura Obsługi Klienta ZTM przy al. Kraśnickiej 25. – Pracownicy BOK od ręki zakodują na bilecie właściwą liczbę dni. Należy to uczynić w terminie obowiązywania zakupionego biletu – stwierdza Góźdź.

I wyjaśnia, że nie ma innej możliwości załatwienia tej sprawy niż wizyta przy Kraśnickiej. – Tego typu operacja jest dokonywana w trybie reklamacyjnym, a takie czynności w przypadku biletów zakupionych w automatach wykonuje tylko BOK. Operacja polega na ściągnięciu z karty błędnego biletu i zakodowaniu ponownie właściwego.




Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pasażer / 12 lutego 2011 o 20:36
ZGADZAM SIĘ Z KONTROLEREM I ZAMIAST ODPOWIEDZI.

Od siebie: ZLIKWIDOWAĆ ZTM.
Avatar
kontroler / 12 lutego 2011 o 17:35
[quote name='Mr K.' timestamp='1297269732' post='435409']
Napiszę ci tak: tyle głupot, legend i nieprawdziwych informacji o komunikacji miejskiej w Lublinie w jednym miejscu w życiu nie widziałem.

Od razu widać,że mamy do czyniena z nadętym urzędnikiem ZTM
.
Kilka z nich obalę, bo obrażasz ZTM, który IMHO poprawił już (przez dwa lata) komunikacje o dwie klasy.
Pierwsze: biletomaty stawia Mennica Państwowa. Ona łoży na ich utrzymanie jak i na nie same. ZTM nie dokłada do tego grosza, a jeszcze zarabia, bo z każdego sprzedanego biletu do kasy wpływają pieniądze, a Mennica ma zysk taki jak kioskarz, który kupuje bilety papierowe w ZTM.

To jest niegospodarność. Marża na bilety to 5%, 10%? Jak można utrzymać te biletomaty? Konserwacja,naprawa,ustaerki,eksploatacja,taśma. Koszty większe pewnie jak zysk? A ile taki biletmat sprzedaje dziennie biletów? Sto? Zysk to 10 zł (dziesęć złotych!). Dla kogo ta ściema? P:ewnie nikt się nie zastonił nad tymw Mennicy-cóż państwowa firma.

Drugie: Piszesz o klimie. Pojazdy jeżdżące bez klimatyzacji to pojazdy kupowane przez MPK (pomijam IREX, Meteor i AKL). ZTM ogłosił przetarg na zakup 80 nowych autobusów, z których KAŻDY będzie wyposażony w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej.

To dlaczego ZTM nie wymaga od przewoźników zakupu nowych pojazdów z klimą? MPK takich nie zamawia!
Nowe pojazdynie będą miały klimy! W lecie te nowe autobusy to sauna. Nie mają klimy,a okna TO MAŁE LUFCIKI!


Trzecie: Piszesz, że ZTM promuje sprzedaż biletów przez kierowców. Wytłumaczę ci bo piszesz o komunikacji ale nie masz o niej bladego pojęcia, że ZTM dwukrotnie chciał ukrócić ten prjesteś za tępy by zrozumieć.
oceder. Za pierwszym razem nie zgodziła się Wojewoda Lubelska, za drugim UOKiK. Szczegółów nie rozpisuje bo i tak

t
To trzeba było zrezygnować ze sprzedaży biletów u kierowców,a nie wymyślać durne karnet lub dopłaty!!!


Mr K. i kto tu obraża internautów? Pewnie sam jesteś tempy!
[/quote]
[quote name='Mr K.' timestamp='1297269732' post='435409']
Napiszę ci tak: tyle głupot, legend i nieprawdziwych informacji o komunikacji miejskiej w Lublinie w jednym miejscu w życiu nie widziałem.

Od razu widać,że mamy do czyniena z nadętym urzędnikiem ZTM
.
Kilka z nich obalę, bo obrażasz ZTM, który IMHO poprawił już (przez dwa lata) komunikacje o dwie klasy.
Pierwsze: biletomaty stawia Mennica Państwowa. Ona łoży na ich utrzymanie jak i na nie same. ZTM nie dokła... rozwiń
Avatar
Mr K. / 9 lutego 2011 o 17:42
[quote name='zamiast odpowiedzi' timestamp='1297188923' post='435005']
Zamiast odpowiedzi kopiuję post z innego forum. Tu jest wszystko dokładnie wyjaśnione.

Nie ma i nie będzie idealnych rozkładów jazdy. (...)
[/quote]

Napiszę ci tak: tyle głupot, legend i nieprawdziwych informacji o komunikacji miejskiej w Lublinie w jednym miejscu w życiu nie widziałem.
Kilka z nich obalę, bo obrażasz ZTM, który IMHO poprawił już (przez dwa lata) komunikacje o dwie klasy.
Pierwsze: biletomaty stawia Mennica Państwowa. Ona łoży na ich utrzymanie jak i na nie same. ZTM nie dokłada do tego grosza, a jeszcze zarabia, bo z każdego sprzedanego biletu do kasy wpływają pieniądze, a Mennica ma zysk taki jak kioskarz, który kupuje bilety papierowe w ZTM.

Drugie: Piszesz o klimie. Pojazdy jeżdżące bez klimatyzacji to pojazdy kupowane przez MPK (pomijam IREX, Meteor i AKL). ZTM ogłosił przetarg na zakup 80 nowych autobusów, z których KAŻDY będzie wyposażony w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej.

Trzecie: Piszesz, że ZTM promuje sprzedaż biletów przez kierowców. Wytłumaczę ci bo piszesz o komunikacji ale nie masz o niej bladego pojęcia, że ZTM dwukrotnie chciał ukrócić ten proceder. Za pierwszym razem nie zgodziła się Wojewoda Lubelska, za drugim UOKiK. Szczegółów nie rozpisuje bo i tak jesteś za tępy by zrozumieć.

Mr K.
[quote name='zamiast odpowiedzi' timestamp='1297188923' post='435005']
Zamiast odpowiedzi kopiuję post z innego forum. Tu jest wszystko dokładnie wyjaśnione.

Nie ma i nie będzie idealnych rozkładów jazdy. (...)
[/quote]

Napiszę ci tak: tyle głupot, legend i nieprawdziwych informacji o komunikacji miejskiej w Lublinie w jednym miejscu w życiu nie widziałem.
Kilka z nich obalę, bo obrażasz ZTM, który IMHO poprawił już (przez dwa lata) komunikacje o dwie klasy.
Pierwsze: ... rozwiń
Avatar
zamiast odpowiedzi / 8 lutego 2011 o 19:15
Zamiast odpowiedzi kopiuję post z innego forum. Tu jest wszystko dokładnie wyjaśnione.

Nie ma i nie będzie idealnych rozkładów jazdy. Wydawanie publicznych pieniędzy przez ZTM dla zewnętrznych firm, często nie znających Lublina, jak i jego specyfiki komunikacyjnej JEST PO PROSTU WYRZUCANIEM PUBLICZNYCH PIENIĘDZY "W BŁOTO". Prezydent jest mamiony różnymi nieudolnymi "biurokratycznymi scenariuszami" przez osoby, które na komunikacji miejskiej się nie znają. Od czasu powołania ZTM wielokrotnie na różnych forach pisano, co było kryterium przyjęcia do ZTM (przynależność partyjna, kolesiostwo i prywatne koligacje np. rodzinne). Mogą być tylko tzw. "prognozowane" rozkłady jazdy!. Nie ma możliwości, aby jakikolwiek pojazd przyjechał co do minuty na przystanek, chyba, że na pętli. O ile oczywiście tam dojedzie o czasie. Czas postoju na pętli też ograniczono do minimum! Więc jakikolwiek "poślizg" powoduje chaos na linii. Jeden pojazd opóźniony, drugi często też i zaraz za nim, po czym trzeci już zupełnie pusty, ale "o czasie" jedzie za tą kawalkadą. Dotyczy to wszystkich linii o dużej częstotliwości kursów jak: 158, 9 , 10, 17, 18, , 26, 39, 57 itd.
Problem sprzedaży biletów w autobusach był, jest i będzie poruszany we wszystkich forach, do czasu, aż kierowcy przestaną sprzedawać bilety. ZTM i MPK jest głuchy na protesty pasażerów i jednocześnie uczą chamstwa, egoizmu i cwaniactwa coraz większej liczby osób korzystających z komunikacji miejskiej. I dzięki temu tracą kolejnych klientów.
Sprzedaż biletów przez kierowców jest coraz większym problemem i powoduje coraz dłuższe czasy przejazdu (opóźnienia). Pomijam, że kierowca jest odpowiedzialny za bezpieczną podróż bądź, co bądź "jeszcze żywych ludzi", a sprzedawanie biletów jest dla niego i rozpraszające i stresujące. Często się zdarza kłótnia i kierowca jest po prostu w-k-u-r-w-i-o-n-y, co natychmiast odbija się na pasażerach. Styl jazdy to: szarpania, gwałtowne hamowanie, czyli dekoncetracja!
Egoizmem jest kupowanie biletu u kierowcy, mimo, że obok jest czynny kiosk, a w sprzedaży bilety.
Wcześniej ta osoba często ogląda wystawę tego kiosku, ale biletu nie kupi!
Chamstwem jest kupowanie biletu u kierowcy i nie liczenie się z innymi ludźmi. Często się zdarza, że na tych samych przystankach robią to CODZIENNIE JEDNE I TE SAME OSOBY! "Za komuny" na trasie jeździł ten sam kierowca, więc znał "swoich" pasażerów i często widząc takiego nawet czekał. Teraz codziennie na tej samej trasie jeździ inny pojazd i inny kierowca, co wykorzystują CWANIAKI chcący kupić bilet za 50,-, czy 100,- zł i robiący głośna awanturę, aby podczas kontroli było jak najwięcej świadków, "ŻE TO KIEROWCA NIE CHCIAŁ SPRZEDAĆ BILETU"! Na tym traci też ZTM! "Usprawiedliwione gapowiczostwo"!
Ten głupi zwyczaj kupowania biletów w MPK wymyślił "pomysłowy Dobromir" (prezes Miłosz) wraz z wejściem do pojazdu przednimi drzwiami. Pamiętasz? O ile zwyczaj wchodzenia przednimi drzwiami przestał obowiązywać po tygodniu, to sprzedaż biletów jest nieprzerwana od co najmniej 15 lat i rodzi coraz to większą patologię, o której wyżej.
Lublin będzie zawsze uważany za zaścianek. Sprzedaż biletów jest praktykowana tylko w PKS i małej mieścinie, gdzie funkcjonuje komunikacja miejska, a brak jest sieci sprzedaży biletów. w naszym pięknym mieście bilety można kupić wszędzie: kioski, sklepy, delikatesy, księgarnie, punkty xero, poczta, sprzedawcy z samochodów lub "z ręki"... W Warszawie śmieją się z naszego miasta i komentują, że to wiocha. Tam biletów wu kierowcy nie można kupić. ogranicza się wszelkie nieprzewidziane postoje w "trosce o pasażera". Tam jest standardem klima, a w Lublinie biletomaty. Urządzenia dla tych chamskich jednostek kosztujących właśnie równowartość klimatyzacji w autobusie! czyli ważniejsza jest ta prymitywna jednostka (biletomat), jak ogół pasażerów (klima). Czyli kolejni pasażerowie odchodzą od komunikacji miejskiej. A latem w pojazdach ZTM wraz z MPK funduje nam "bezpłatna saunę" i podróż w smrodzie "z pod pach" kolejnych jednostek bez poczucia kultury, estetyki i higieny. Kolejne jednostki odrażają innych od transportu publicznego! W pełni zasługuje Lublin na taka, a nie inna opinię dzięki ZTM i "burakom".
Drugą przyczyną opóźnień komunikacji są korki. Bus-pass jest idealnym rozwiązaniem, ale tylko wtedy, gdy ulica na ten bus-pass będzie poszerzona, a nie autobus pojedzie szybciej "krótki kawałek"(teoretycznie, bo tylko do zjazdu lub najbliższej sygnalizacji, gdzie też utknie!). Samochodów jest tak wiele, że wykonanie bus-pass-a kosztem innych pojazdów będzie wzbudzało agresje u innych kierowców i potęgowało uliczne korki! a przy "światłach" i tak nastąpi paraliż. Takim przykładem może tez być Warszawa, gdzie na jednym z mostów wytyczono pas dla autobusów, a kierowcy "i tak nie wpuszczą za karę" komunikacji miejskiej zaraz za mostem. i co zmieniło? NIC! Są tylko bluzgi, nerwy i wzajemne tarasowanie drogi! WIĘC POMYSŁ Z TYM BUS-PASS NA MOŚCIE JEST TAK SAMO KRETYŃSKI, JAK SPRZEDAŻ BILETÓW W LUBLINIE! NIECH ŻYJĄ URZĘDNICY BEZ WYOBRAŹNI!
Pozdrawiam.
Biletomaty na ulicach naszego miasta pojawiły się już pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku!
Były mniej więcej przez dwadzieścia lat! Pod koniec lat dziewięćdziesiątych zlikwidowano je (leżą w magazynie MPK). NIGDY NIE ZAROBIŁY NA SIEBIE! KOSZT ICH OBSŁUGI BYŁ WIĘKSZY JAK WPŁYWY Z BILETÓW!
Gratuluję ZTM odgrzania "starych mocno śmierdzących potraw" (czytaj pomysłów!).
"Za komuny" kupowano bilety TYLKO w kiosku (zamknięte w niedziele i święta), A NIE JAK TERAZ "W SKLEPIE Z MARCHEWKĄ LUB WÓDĄ" I często o "każdej porze". Każdy miał bilet! W zapasie dwa, trzy, cztery więcej! Teraz kupują ludzie jeden bilet jadąc do pracy i wracając z niej po raz drugi tez jeden? Nie wiem, czy to oszczędność? "Bezmózgowie"? Upierdliwość? Brak inteligencji?
Przecież kupno jednorazowych biletów w ilości np. dziesięciu sztuk będzie kosztowało tyle samo, co dziesięć razy po jednym bilecie! Podobno w tym mieście tyle uczelni i DYPLOMOWANYCH GŁĄBÓW!
Studenci przodują w zakupie biletu i kierowcy!
Zamiast odpowiedzi kopiuję post z innego forum. Tu jest wszystko dokładnie wyjaśnione.

Nie ma i nie będzie idealnych rozkładów jazdy. Wydawanie publicznych pieniędzy przez ZTM dla zewnętrznych firm, często nie znających Lublina, jak i jego specyfiki komunikacyjnej JEST PO PROSTU WYRZUCANIEM PUBLICZNYCH PIENIĘDZY "W BŁOTO". Prezydent jest mamiony różnymi nieudolnymi "biurokratycznymi scenariuszami" przez osoby, które na komunikacji miejskiej się nie znają. Od czasu powołania ZTM wielokrotnie na różnych forach ... rozwiń
Avatar
michalbn / 6 lutego 2011 o 12:29
Ale macie problem. Bilet ważny do 28 lutego wiec jedziecie na kraśnicką i wam kodują od nowa. Nie ma większych problemów w życiu...
Avatar
pin / 6 lutego 2011 o 11:18
[quote name='anty ZTM' timestamp='1296931124' post='433768']
[color="#0000FF"][size="4"]TAK WYGLĄDA "WYSOKA TECHNOLOGIA" PO LUBELSKU!!! VIDE BILETOMATY NA ULICACH.
WSZELKIE URZĄDZENIA OBSŁUGUJE I USTAWIA CZŁOWIEK!!!
TAKIE DROGIE CACKA MONTUJĄ TERAZ WE WSZYSTKICH NOWO ZAKUPIONYCH POJAZDACH!!! A POTEM BRAK KASY NA NOWE LINIE!!!
A NIEDŁUGO WYMYŚLA SPRZEDAWANIE W AUTOBUSACH POZA BILETAMI GAZET, BATONÓW I CIASTEK WRAZ Z GORĄCĄ KAWĄ W KILKU WERSJACH!!! A CO NOWOCZEŚNIE MUSI BYĆ!!![/size][/color]
[/quote]


Ty dobrze się czujesz? Co nie podoba się, że coś jest nowe i funkcjonalne? Wyrzuć komputer bo to diabeł!
[quote name='anty ZTM' timestamp='1296931124' post='433768']
[color="#0000FF"][size="4"]TAK WYGLĄDA "WYSOKA TECHNOLOGIA" PO LUBELSKU!!! VIDE BILETOMATY NA ULICACH.
WSZELKIE URZĄDZENIA OBSŁUGUJE I USTAWIA CZŁOWIEK!!!
TAKIE DROGIE CACKA MONTUJĄ TERAZ WE WSZYSTKICH NOWO ZAKUPIONYCH POJAZDACH!!! A POTEM BRAK KASY NA NOWE LINIE!!!
A NIEDŁUGO WYMYŚLA SPRZEDAWANIE W AUTOBUSACH POZA BILETAMI GAZET, BATONÓW I CIASTEK WRAZ Z GO... rozwiń
Avatar
kk / 5 lutego 2011 o 21:08
[quote name='gość' timestamp='1296895080' post='433574']
ile bym dała żeby to był mój jedyny problem w życiu!!
[/quote]
Od takich małych problemów zaczynają się większe a stąd już krótka droga do depresji...
Avatar
Dorota / 5 lutego 2011 o 21:07
[quote name='mm' timestamp='1296897102' post='433583']
Jestem jedną z tych ok. 100 osób, które załadowały bilet 30-dniowy w automacie i "wcięło" im 2 dni. Nie mam jednak zamiaru nigdzie jechać z reklamacją, bo i tak ta strata końca do maja się "wyrówna". Ważność biletów 30-dniowych:
1.02.-2.03.
3.03.-1.04.
2.04.-1.05.
2.05.-31.05.

W przypadku biletów "miesięcznych" (czyli ważnych od 1. do ostatniego dnia miesiąca):
1.02.-28.02.
1.03.-31.03.
1.04.-30.04.
1.05.-31.05.

Nie ma sobie zatem czym głowy zawracać, o ile nie był to zakup jednorazowy. "Stałym klientom" nie robi to żadnej różnicy w dłuższej perspektywie. Pomijam już fakt, że dziś mamy 5 lutego, a miesięczny bilet zwrócił mi się już w połowie (po 8 kursach dziennych i 4 nocnych). Tak czy siak będę do przodu
[/quote]Ok Ty bedziesz do przodu ale ja jeżdze tylko do końca marca( tylko dwa razy dziennie czasem trzy) potem przesiadam sie na rower(taniej,wygodniej i super dla sylwetki) i co mam podarować ztm? No sorry ale nikt mi nie podaruje że jade raz bez biletu bo mi automat źle policzył i ja tez nie mam zamiaru nikomu darować!!!
[quote name='mm' timestamp='1296897102' post='433583']
Jestem jedną z tych ok. 100 osób, które załadowały bilet 30-dniowy w automacie i "wcięło" im 2 dni. Nie mam jednak zamiaru nigdzie jechać z reklamacją, bo i tak ta strata końca do maja się "wyrówna". Ważność biletów 30-dniowych:
1.02.-2.03.
3.03.-1.04.
2.04.-1.05.
2.05.-31.05.

W przypadku biletów "miesięcznych" (czyli ważnych od 1. do ostatniego dnia miesiąca):
1.02.-28.02.
1.03.-... rozwiń
Avatar
anty ZTM / 5 lutego 2011 o 19:38
[color="#0000FF"][size="4"]TAK WYGLĄDA "WYSOKA TECHNOLOGIA" PO LUBELSKU!!! VIDE BILETOMATY NA ULICACH.
WSZELKIE URZĄDZENIA OBSŁUGUJE I USTAWIA CZŁOWIEK!!!
TAKIE DROGIE CACKA MONTUJĄ TERAZ WE WSZYSTKICH NOWO ZAKUPIONYCH POJAZDACH!!! A POTEM BRAK KASY NA NOWE LINIE!!!
A NIEDŁUGO WYMYŚLA SPRZEDAWANIE W AUTOBUSACH POZA BILETAMI GAZET, BATONÓW I CIASTEK WRAZ Z GORĄCĄ KAWĄ W KILKU WERSJACH!!! A CO NOWOCZEŚNIE MUSI BYĆ!!![/size][/color]
Avatar
Ja / 5 lutego 2011 o 11:24
Mnie się udało, doładowywałam 90 dni 2 lutego i jest wszystko ok. Mało tego, 1.02 automat przy placu wolności nie chciał mi oczytać karty bankomatowej więc zadzwoniłam z reklamacją i O DZIWO, po południu był już naprawiony.
Avatar
pasażer / 12 lutego 2011 o 20:36
ZGADZAM SIĘ Z KONTROLEREM I ZAMIAST ODPOWIEDZI.

Od siebie: ZLIKWIDOWAĆ ZTM.
Avatar
kontroler / 12 lutego 2011 o 17:35
[quote name='Mr K.' timestamp='1297269732' post='435409']
Napiszę ci tak: tyle głupot, legend i nieprawdziwych informacji o komunikacji miejskiej w Lublinie w jednym miejscu w życiu nie widziałem.

Od razu widać,że mamy do czyniena z nadętym urzędnikiem ZTM
.
Kilka z nich obalę, bo obrażasz ZTM, który IMHO poprawił już (przez dwa lata) komunikacje o dwie klasy.
Pierwsze: biletomaty stawia Mennica Państwowa. Ona łoży na ich utrzymanie jak i na nie same. ZTM nie dokłada do tego grosza, a jeszcze zarabia, bo z każdego sprzedanego biletu do kasy wpływają pieniądze, a Mennica ma zysk taki jak kioskarz, który kupuje bilety papierowe w ZTM.

To jest niegospodarność. Marża na bilety to 5%, 10%? Jak można utrzymać te biletomaty? Konserwacja,naprawa,ustaerki,eksploatacja,taśma. Koszty większe pewnie jak zysk? A ile taki biletmat sprzedaje dziennie biletów? Sto? Zysk to 10 zł (dziesęć złotych!). Dla kogo ta ściema? P:ewnie nikt się nie zastonił nad tymw Mennicy-cóż państwowa firma.

Drugie: Piszesz o klimie. Pojazdy jeżdżące bez klimatyzacji to pojazdy kupowane przez MPK (pomijam IREX, Meteor i AKL). ZTM ogłosił przetarg na zakup 80 nowych autobusów, z których KAŻDY będzie wyposażony w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej.

To dlaczego ZTM nie wymaga od przewoźników zakupu nowych pojazdów z klimą? MPK takich nie zamawia!
Nowe pojazdynie będą miały klimy! W lecie te nowe autobusy to sauna. Nie mają klimy,a okna TO MAŁE LUFCIKI!


Trzecie: Piszesz, że ZTM promuje sprzedaż biletów przez kierowców. Wytłumaczę ci bo piszesz o komunikacji ale nie masz o niej bladego pojęcia, że ZTM dwukrotnie chciał ukrócić ten prjesteś za tępy by zrozumieć.
oceder. Za pierwszym razem nie zgodziła się Wojewoda Lubelska, za drugim UOKiK. Szczegółów nie rozpisuje bo i tak

t
To trzeba było zrezygnować ze sprzedaży biletów u kierowców,a nie wymyślać durne karnet lub dopłaty!!!


Mr K. i kto tu obraża internautów? Pewnie sam jesteś tempy!
[/quote]
[quote name='Mr K.' timestamp='1297269732' post='435409']
Napiszę ci tak: tyle głupot, legend i nieprawdziwych informacji o komunikacji miejskiej w Lublinie w jednym miejscu w życiu nie widziałem.

Od razu widać,że mamy do czyniena z nadętym urzędnikiem ZTM
.
Kilka z nich obalę, bo obrażasz ZTM, który IMHO poprawił już (przez dwa lata) komunikacje o dwie klasy.
Pierwsze: biletomaty stawia Mennica Państwowa. Ona łoży na ich utrzymanie jak i na nie same. ZTM nie dokła... rozwiń
Avatar
Mr K. / 9 lutego 2011 o 17:42
[quote name='zamiast odpowiedzi' timestamp='1297188923' post='435005']
Zamiast odpowiedzi kopiuję post z innego forum. Tu jest wszystko dokładnie wyjaśnione.

Nie ma i nie będzie idealnych rozkładów jazdy. (...)
[/quote]

Napiszę ci tak: tyle głupot, legend i nieprawdziwych informacji o komunikacji miejskiej w Lublinie w jednym miejscu w życiu nie widziałem.
Kilka z nich obalę, bo obrażasz ZTM, który IMHO poprawił już (przez dwa lata) komunikacje o dwie klasy.
Pierwsze: biletomaty stawia Mennica Państwowa. Ona łoży na ich utrzymanie jak i na nie same. ZTM nie dokłada do tego grosza, a jeszcze zarabia, bo z każdego sprzedanego biletu do kasy wpływają pieniądze, a Mennica ma zysk taki jak kioskarz, który kupuje bilety papierowe w ZTM.

Drugie: Piszesz o klimie. Pojazdy jeżdżące bez klimatyzacji to pojazdy kupowane przez MPK (pomijam IREX, Meteor i AKL). ZTM ogłosił przetarg na zakup 80 nowych autobusów, z których KAŻDY będzie wyposażony w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej.

Trzecie: Piszesz, że ZTM promuje sprzedaż biletów przez kierowców. Wytłumaczę ci bo piszesz o komunikacji ale nie masz o niej bladego pojęcia, że ZTM dwukrotnie chciał ukrócić ten proceder. Za pierwszym razem nie zgodziła się Wojewoda Lubelska, za drugim UOKiK. Szczegółów nie rozpisuje bo i tak jesteś za tępy by zrozumieć.

Mr K.
[quote name='zamiast odpowiedzi' timestamp='1297188923' post='435005']
Zamiast odpowiedzi kopiuję post z innego forum. Tu jest wszystko dokładnie wyjaśnione.

Nie ma i nie będzie idealnych rozkładów jazdy. (...)
[/quote]

Napiszę ci tak: tyle głupot, legend i nieprawdziwych informacji o komunikacji miejskiej w Lublinie w jednym miejscu w życiu nie widziałem.
Kilka z nich obalę, bo obrażasz ZTM, który IMHO poprawił już (przez dwa lata) komunikacje o dwie klasy.
Pierwsze: ... rozwiń
Avatar
zamiast odpowiedzi / 8 lutego 2011 o 19:15
Zamiast odpowiedzi kopiuję post z innego forum. Tu jest wszystko dokładnie wyjaśnione.

Nie ma i nie będzie idealnych rozkładów jazdy. Wydawanie publicznych pieniędzy przez ZTM dla zewnętrznych firm, często nie znających Lublina, jak i jego specyfiki komunikacyjnej JEST PO PROSTU WYRZUCANIEM PUBLICZNYCH PIENIĘDZY "W BŁOTO". Prezydent jest mamiony różnymi nieudolnymi "biurokratycznymi scenariuszami" przez osoby, które na komunikacji miejskiej się nie znają. Od czasu powołania ZTM wielokrotnie na różnych forach pisano, co było kryterium przyjęcia do ZTM (przynależność partyjna, kolesiostwo i prywatne koligacje np. rodzinne). Mogą być tylko tzw. "prognozowane" rozkłady jazdy!. Nie ma możliwości, aby jakikolwiek pojazd przyjechał co do minuty na przystanek, chyba, że na pętli. O ile oczywiście tam dojedzie o czasie. Czas postoju na pętli też ograniczono do minimum! Więc jakikolwiek "poślizg" powoduje chaos na linii. Jeden pojazd opóźniony, drugi często też i zaraz za nim, po czym trzeci już zupełnie pusty, ale "o czasie" jedzie za tą kawalkadą. Dotyczy to wszystkich linii o dużej częstotliwości kursów jak: 158, 9 , 10, 17, 18, , 26, 39, 57 itd.
Problem sprzedaży biletów w autobusach był, jest i będzie poruszany we wszystkich forach, do czasu, aż kierowcy przestaną sprzedawać bilety. ZTM i MPK jest głuchy na protesty pasażerów i jednocześnie uczą chamstwa, egoizmu i cwaniactwa coraz większej liczby osób korzystających z komunikacji miejskiej. I dzięki temu tracą kolejnych klientów.
Sprzedaż biletów przez kierowców jest coraz większym problemem i powoduje coraz dłuższe czasy przejazdu (opóźnienia). Pomijam, że kierowca jest odpowiedzialny za bezpieczną podróż bądź, co bądź "jeszcze żywych ludzi", a sprzedawanie biletów jest dla niego i rozpraszające i stresujące. Często się zdarza kłótnia i kierowca jest po prostu w-k-u-r-w-i-o-n-y, co natychmiast odbija się na pasażerach. Styl jazdy to: szarpania, gwałtowne hamowanie, czyli dekoncetracja!
Egoizmem jest kupowanie biletu u kierowcy, mimo, że obok jest czynny kiosk, a w sprzedaży bilety.
Wcześniej ta osoba często ogląda wystawę tego kiosku, ale biletu nie kupi!
Chamstwem jest kupowanie biletu u kierowcy i nie liczenie się z innymi ludźmi. Często się zdarza, że na tych samych przystankach robią to CODZIENNIE JEDNE I TE SAME OSOBY! "Za komuny" na trasie jeździł ten sam kierowca, więc znał "swoich" pasażerów i często widząc takiego nawet czekał. Teraz codziennie na tej samej trasie jeździ inny pojazd i inny kierowca, co wykorzystują CWANIAKI chcący kupić bilet za 50,-, czy 100,- zł i robiący głośna awanturę, aby podczas kontroli było jak najwięcej świadków, "ŻE TO KIEROWCA NIE CHCIAŁ SPRZEDAĆ BILETU"! Na tym traci też ZTM! "Usprawiedliwione gapowiczostwo"!
Ten głupi zwyczaj kupowania biletów w MPK wymyślił "pomysłowy Dobromir" (prezes Miłosz) wraz z wejściem do pojazdu przednimi drzwiami. Pamiętasz? O ile zwyczaj wchodzenia przednimi drzwiami przestał obowiązywać po tygodniu, to sprzedaż biletów jest nieprzerwana od co najmniej 15 lat i rodzi coraz to większą patologię, o której wyżej.
Lublin będzie zawsze uważany za zaścianek. Sprzedaż biletów jest praktykowana tylko w PKS i małej mieścinie, gdzie funkcjonuje komunikacja miejska, a brak jest sieci sprzedaży biletów. w naszym pięknym mieście bilety można kupić wszędzie: kioski, sklepy, delikatesy, księgarnie, punkty xero, poczta, sprzedawcy z samochodów lub "z ręki"... W Warszawie śmieją się z naszego miasta i komentują, że to wiocha. Tam biletów wu kierowcy nie można kupić. ogranicza się wszelkie nieprzewidziane postoje w "trosce o pasażera". Tam jest standardem klima, a w Lublinie biletomaty. Urządzenia dla tych chamskich jednostek kosztujących właśnie równowartość klimatyzacji w autobusie! czyli ważniejsza jest ta prymitywna jednostka (biletomat), jak ogół pasażerów (klima). Czyli kolejni pasażerowie odchodzą od komunikacji miejskiej. A latem w pojazdach ZTM wraz z MPK funduje nam "bezpłatna saunę" i podróż w smrodzie "z pod pach" kolejnych jednostek bez poczucia kultury, estetyki i higieny. Kolejne jednostki odrażają innych od transportu publicznego! W pełni zasługuje Lublin na taka, a nie inna opinię dzięki ZTM i "burakom".
Drugą przyczyną opóźnień komunikacji są korki. Bus-pass jest idealnym rozwiązaniem, ale tylko wtedy, gdy ulica na ten bus-pass będzie poszerzona, a nie autobus pojedzie szybciej "krótki kawałek"(teoretycznie, bo tylko do zjazdu lub najbliższej sygnalizacji, gdzie też utknie!). Samochodów jest tak wiele, że wykonanie bus-pass-a kosztem innych pojazdów będzie wzbudzało agresje u innych kierowców i potęgowało uliczne korki! a przy "światłach" i tak nastąpi paraliż. Takim przykładem może tez być Warszawa, gdzie na jednym z mostów wytyczono pas dla autobusów, a kierowcy "i tak nie wpuszczą za karę" komunikacji miejskiej zaraz za mostem. i co zmieniło? NIC! Są tylko bluzgi, nerwy i wzajemne tarasowanie drogi! WIĘC POMYSŁ Z TYM BUS-PASS NA MOŚCIE JEST TAK SAMO KRETYŃSKI, JAK SPRZEDAŻ BILETÓW W LUBLINIE! NIECH ŻYJĄ URZĘDNICY BEZ WYOBRAŹNI!
Pozdrawiam.
Biletomaty na ulicach naszego miasta pojawiły się już pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku!
Były mniej więcej przez dwadzieścia lat! Pod koniec lat dziewięćdziesiątych zlikwidowano je (leżą w magazynie MPK). NIGDY NIE ZAROBIŁY NA SIEBIE! KOSZT ICH OBSŁUGI BYŁ WIĘKSZY JAK WPŁYWY Z BILETÓW!
Gratuluję ZTM odgrzania "starych mocno śmierdzących potraw" (czytaj pomysłów!).
"Za komuny" kupowano bilety TYLKO w kiosku (zamknięte w niedziele i święta), A NIE JAK TERAZ "W SKLEPIE Z MARCHEWKĄ LUB WÓDĄ" I często o "każdej porze". Każdy miał bilet! W zapasie dwa, trzy, cztery więcej! Teraz kupują ludzie jeden bilet jadąc do pracy i wracając z niej po raz drugi tez jeden? Nie wiem, czy to oszczędność? "Bezmózgowie"? Upierdliwość? Brak inteligencji?
Przecież kupno jednorazowych biletów w ilości np. dziesięciu sztuk będzie kosztowało tyle samo, co dziesięć razy po jednym bilecie! Podobno w tym mieście tyle uczelni i DYPLOMOWANYCH GŁĄBÓW!
Studenci przodują w zakupie biletu i kierowcy!
Zamiast odpowiedzi kopiuję post z innego forum. Tu jest wszystko dokładnie wyjaśnione.

Nie ma i nie będzie idealnych rozkładów jazdy. Wydawanie publicznych pieniędzy przez ZTM dla zewnętrznych firm, często nie znających Lublina, jak i jego specyfiki komunikacyjnej JEST PO PROSTU WYRZUCANIEM PUBLICZNYCH PIENIĘDZY "W BŁOTO". Prezydent jest mamiony różnymi nieudolnymi "biurokratycznymi scenariuszami" przez osoby, które na komunikacji miejskiej się nie znają. Od czasu powołania ZTM wielokrotnie na różnych forach ... rozwiń
Avatar
michalbn / 6 lutego 2011 o 12:29
Ale macie problem. Bilet ważny do 28 lutego wiec jedziecie na kraśnicką i wam kodują od nowa. Nie ma większych problemów w życiu...
Avatar
pin / 6 lutego 2011 o 11:18
[quote name='anty ZTM' timestamp='1296931124' post='433768']
[color="#0000FF"][size="4"]TAK WYGLĄDA "WYSOKA TECHNOLOGIA" PO LUBELSKU!!! VIDE BILETOMATY NA ULICACH.
WSZELKIE URZĄDZENIA OBSŁUGUJE I USTAWIA CZŁOWIEK!!!
TAKIE DROGIE CACKA MONTUJĄ TERAZ WE WSZYSTKICH NOWO ZAKUPIONYCH POJAZDACH!!! A POTEM BRAK KASY NA NOWE LINIE!!!
A NIEDŁUGO WYMYŚLA SPRZEDAWANIE W AUTOBUSACH POZA BILETAMI GAZET, BATONÓW I CIASTEK WRAZ Z GORĄCĄ KAWĄ W KILKU WERSJACH!!! A CO NOWOCZEŚNIE MUSI BYĆ!!![/size][/color]
[/quote]


Ty dobrze się czujesz? Co nie podoba się, że coś jest nowe i funkcjonalne? Wyrzuć komputer bo to diabeł!
[quote name='anty ZTM' timestamp='1296931124' post='433768']
[color="#0000FF"][size="4"]TAK WYGLĄDA "WYSOKA TECHNOLOGIA" PO LUBELSKU!!! VIDE BILETOMATY NA ULICACH.
WSZELKIE URZĄDZENIA OBSŁUGUJE I USTAWIA CZŁOWIEK!!!
TAKIE DROGIE CACKA MONTUJĄ TERAZ WE WSZYSTKICH NOWO ZAKUPIONYCH POJAZDACH!!! A POTEM BRAK KASY NA NOWE LINIE!!!
A NIEDŁUGO WYMYŚLA SPRZEDAWANIE W AUTOBUSACH POZA BILETAMI GAZET, BATONÓW I CIASTEK WRAZ Z GO... rozwiń
Avatar
kk / 5 lutego 2011 o 21:08
[quote name='gość' timestamp='1296895080' post='433574']
ile bym dała żeby to był mój jedyny problem w życiu!!
[/quote]
Od takich małych problemów zaczynają się większe a stąd już krótka droga do depresji...
Avatar
Dorota / 5 lutego 2011 o 21:07
[quote name='mm' timestamp='1296897102' post='433583']
Jestem jedną z tych ok. 100 osób, które załadowały bilet 30-dniowy w automacie i "wcięło" im 2 dni. Nie mam jednak zamiaru nigdzie jechać z reklamacją, bo i tak ta strata końca do maja się "wyrówna". Ważność biletów 30-dniowych:
1.02.-2.03.
3.03.-1.04.
2.04.-1.05.
2.05.-31.05.

W przypadku biletów "miesięcznych" (czyli ważnych od 1. do ostatniego dnia miesiąca):
1.02.-28.02.
1.03.-31.03.
1.04.-30.04.
1.05.-31.05.

Nie ma sobie zatem czym głowy zawracać, o ile nie był to zakup jednorazowy. "Stałym klientom" nie robi to żadnej różnicy w dłuższej perspektywie. Pomijam już fakt, że dziś mamy 5 lutego, a miesięczny bilet zwrócił mi się już w połowie (po 8 kursach dziennych i 4 nocnych). Tak czy siak będę do przodu
[/quote]Ok Ty bedziesz do przodu ale ja jeżdze tylko do końca marca( tylko dwa razy dziennie czasem trzy) potem przesiadam sie na rower(taniej,wygodniej i super dla sylwetki) i co mam podarować ztm? No sorry ale nikt mi nie podaruje że jade raz bez biletu bo mi automat źle policzył i ja tez nie mam zamiaru nikomu darować!!!
[quote name='mm' timestamp='1296897102' post='433583']
Jestem jedną z tych ok. 100 osób, które załadowały bilet 30-dniowy w automacie i "wcięło" im 2 dni. Nie mam jednak zamiaru nigdzie jechać z reklamacją, bo i tak ta strata końca do maja się "wyrówna". Ważność biletów 30-dniowych:
1.02.-2.03.
3.03.-1.04.
2.04.-1.05.
2.05.-31.05.

W przypadku biletów "miesięcznych" (czyli ważnych od 1. do ostatniego dnia miesiąca):
1.02.-28.02.
1.03.-... rozwiń
Avatar
anty ZTM / 5 lutego 2011 o 19:38
[color="#0000FF"][size="4"]TAK WYGLĄDA "WYSOKA TECHNOLOGIA" PO LUBELSKU!!! VIDE BILETOMATY NA ULICACH.
WSZELKIE URZĄDZENIA OBSŁUGUJE I USTAWIA CZŁOWIEK!!!
TAKIE DROGIE CACKA MONTUJĄ TERAZ WE WSZYSTKICH NOWO ZAKUPIONYCH POJAZDACH!!! A POTEM BRAK KASY NA NOWE LINIE!!!
A NIEDŁUGO WYMYŚLA SPRZEDAWANIE W AUTOBUSACH POZA BILETAMI GAZET, BATONÓW I CIASTEK WRAZ Z GORĄCĄ KAWĄ W KILKU WERSJACH!!! A CO NOWOCZEŚNIE MUSI BYĆ!!![/size][/color]
Avatar
Ja / 5 lutego 2011 o 11:24
Mnie się udało, doładowywałam 90 dni 2 lutego i jest wszystko ok. Mało tego, 1.02 automat przy placu wolności nie chciał mi oczytać karty bankomatowej więc zadzwoniłam z reklamacją i O DZIWO, po południu był już naprawiony.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 0

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 5 0

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 0 2

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 0

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 48 2

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 3

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 18

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 37 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 42 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!