piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Awans w nagrodę za czystkę


Tylko pół roku trwały rządy Jerzego Tchórzewskiego w lubelskiej Izbie Skarbowej. Dyrektor zasłynął głównie z błyskawicznej wymiany kadr w podległych mu urzędach skarbowych i... rzadkiej obecności w pracy. W nagrodę awansował do Ministerstwa Finansów.

Związany z Akcją Katolicką Jerzy Tchórzewski, brat znanego posła PiS Krzysztofa Tchórzewskiego, był dyrektorem Izby Skarbowej w Lublinie od kwietnia tego roku. Zastąpił na stanowisku dyrektora Stanisława Pawlonkę, który kierował izbą 8 lat.
Ale to właśnie Tchórzewskiego pracownicy skarbówki zapamiętają na długo, bo takiej czystki kadrowej, jak za jego rządów Lubelszczyzna jeszcze nie widziała. Urzędował krótko, ale zdążył odwołać 18 z 22 naczelników urzędów skarbowych w regionie (w tym 4 urzędów w Lublinie). Był przy tym chyba najrzadziej bywającym w pracy urzędnikiem. Swoim podwładnym zapowiedział nawet, że dla lubelskiej izby przeznacza poniedziałek i piątek. Z dziennikarzami w ogóle nie rozmawiał.

- Pan dyrektor od początku nie ukrywał, że nie bardzo się tu widzi - przyznaje Jan Ulanicki, zastępca dyrektora Izby Skarbowej w Lublinie. - Było więc do przewidzenia, że wcześniej czy później wyląduje w Warszawie.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że odwołanie Tchórzewskiego jest związane z posadą, jaka czeka już na niego w Ministerstwie Finansów. To wysokiej rangi stanowisko. - Na ten temat wypowiemy się w ciągu najbliższych kilku dni - mówi Aneta Pieczykolan z ministerstwa. - W tej chwili mogę potwierdzić jedynie odwołanie Jerzego Tchórzewskiego i powołanie nowego p.o. dyrektora Izby Skarbowej w Lublinie.
Od wtorku lubelską izbą kieruje Piotr Migielski, 33-letni prawnik z Zamościa. To jeden z 18 nowych naczelników wyznaczonych latem przez Tchórzewskiego. Migielski zapewnia, że jest apolityczny. - W pracy będę codziennie - zapowiada, ale nie chce ujawnić, jaka będzie jego polityka kadrowa.
Staraliśmy się skontaktować wczoraj z Jerzym Tchórzewskim, ale był nieuchwytny.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!