Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 stycznia 2016 r.
8:28

Awaria biletomatów. Na bilet trzeba czekać nawet do pięciu minut

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A

Przyjmują pieniądze, ale z wydawaniem biletów się nie spieszą, a zdezorientowani pasażerowie stoją i denerwują się, czy nie zostaną ukarani za jazdę na gapę. Miasto uspokaja: kar w tym przypadku nie będzie. A przyczyn awarii poszukują już serwisanci urządzeń

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Problem dotyczy automatów do sprzedaży biletów, które zamontowane są w pojazdach komunikacji miejskiej. Kłopoty odnotowano już w miniony weekend, gdy urządzenia zaczęły zachowywać się niestandardowo. Nie ma najmniejszych problemów z wybraniem na dotykowym ekranie rodzaju biletu, automaty bez grymaszenia przyjmują monety i bez zarzutów wydają prawidłowo odliczoną resztę. Tyle, że w okienku nie pojawia się wydrukowany bilet.

Kupujący nie wiedzą, co mają w tej sytuacji zrobić: mimo wszystko czekać na bilet, próbować kupić kolejny, czy machnąć ręką i jechać bez biletu.

Prawidłowa odpowiedź na te dylematy brzmi: czekać, bo bilet w końcu powinien się pojawić. – Oczekiwanie na niego trwa nawet do 5 minut – potwierdza Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Co będzie jeśli w tym czasie do pojazdu wkroczą kontrolerzy, albo będziemy musieli się przesiąść nie mając biletu? Urzędnicy zapewniają, że pasażerowie nie będą karani za to, że biletomaty mają problem techniczny. W przypadku osób, które zgłoszą nam taką reklamację, oczywiście będziemy ją rozpatrywać na korzyść pasażera.

Dlaczego automaty każą czekać tak długo? – Wystąpił problem z drukarką termiczną, która jest elementem składowym wyposażenia biletomatu. Drukarka prawidłowo drukuje bilet, ale niestety jest on zatrzymywany przez jeden z jej elementów. Stąd bilet nie wypada od razu – tłumaczy Góźdź. Sprawą zajmują się już serwisanci. – Ze wstępnej diagnozy wynika, ze problem nie dotyczy kwestii oprogramowania. Niewykluczone, że na działanie drukarki wpływ mogą mieć utrzymujące się niskie temperatury.

Co ciekawe, wszystkie szwankujące urządzenia zamontowane są w nowych pojazdach, w których wnętrzach jest ciepło. Bez zarzutów działają za to uliczne, a więc stojące na mrozie automaty do sprzedaży biletów.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kierowca / 5 stycznia 2016 o 22:10

Kiedyś biletomatów  nie było i wszystko grało. A teraz wielkie halo...

Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 20:38
był problem z tymi biletomatami zanim zaczęły się mrozy!!! mi przy temperaturze na zewnątrz +10 stopni nie wydał biletu!!
Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 18:47
Ciepło to jest albo gdy w środku tłum ludzi albo jak kierowca łaskawie ogrzewanei włączy
Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 15:31

Jak mróz unieruchomi autobus i nie przyjedzie na czas , to ZTM każe przewożnika !!! Dobrze że biletomaty nie należą do przewożnika , bo ZTM zaraz by miał powód do ukarania i wydania decyzji do natychmiastowej naprawy . Tak się składa że owe ustrojstwa należą do ZTM . A więc jakie konsekwencje poniesie (córka Ratusza ) ZTM za nerwy , stres , strachliwe i wstydliwe jakie ponoszą pasażerowie ? Kto jest odpowiedzialny za zakup takiego bubla ?

Jak i większość autobusów (73 autosany i 27 mercedesów przegubowych) i trolejbusów (28 bogdanów, 12szt przegubowych trollin i 20 krótkich trollin) jakimi codziennie MPK wozi pasażerów nie należy do MPK a do ZTM. Jednak za utrzymanie ich w sprawności odpowiada dzierżawca - czyli MPK. A żeby było śmieszniej, tylko w 50 pojazdach należących do MPK są biletomaty (20 krótkich mercedesów, 10 długich mercedesach i 20 najstarszych trollinach)... a no i chyba tym autobusie elektrycznym co jeździ na zdędnej nikomu niepotrzebnej poza MPK trasie.

Jak i większość autobusów (73 autosany i 27 mercedesów przegubowych) i trolejbusów (28 bogdanów, 12szt przegubowych trollin i 20 krótkich trollin) jakimi codziennie MPK wozi pasażerów nie należy do MPK a do ZTM. Jednak za utrzymanie ich w sprawności odpowiada dzierżawca - czyli MPK. A żeby było śmieszniej, tylko w 50 pojazdach należących do MPK są biletomaty (20 krótkich mercedesów, 10 długich mercedesach i 20 najstarszych trollinach)... a no i chyba tym autobusie elektrycznym co jeździ na zdędnej nikomu niepotrzebnej poza ... rozwiń

Avatar
Kita / 5 stycznia 2016 o 14:04

Widziałem to i zapamiętałem cię po charakterystycznej kicie która wystawała ci z tyłu płaszcza . Tylko że wtedy co chciałaś kupić bilet , to zawracałaś 4 litery kierowcy podczs kiedy on prowadził autobus i nie miał prawa ci sprzedać biletu , tylko podczas postoju na przystanku .

Raczej nie, bo mówię o sytuacji, która wydarzyła sie ponad rok temu i była wczesna ciepła jesień, żadnych ogonów ;) a koleś nie chciał mi sprzedać biletu NA PRZYSTANKU pod Saskim (wsiadłam na litewskim, tam nie ma gdzie kupić, a podeszlam na przystanek równo z autobusem).

Raczej nie, bo mówię o sytuacji, która wydarzyła sie ponad rok temu i była wczesna ciepła jesień, żadnych ogonów ;) a koleś nie chciał mi sprzedać biletu NA PRZYSTANKU pod Saskim (wsiadłam na litewskim, tam nie ma gdzie kupić, a podeszlam na przystanek równo z autobusem).

rozwiń
Avatar
pasażer nonstromo / 5 stycznia 2016 o 13:07

Ponownie pojawia się okazja, żeby zwrócić uwagę na zachowanie kierowców. Ludzie, za każdym razem jak jesteście zmuszeni do kontaktu z kierowcą,uruchamiajcie kamerkę w telefonie. Ogromna część kierowców to ostatnie buraki i chamy. Często odmawiają sprzedazy biletu (mimo braku kiosku lub biletomatu), są opryskliwi, wulgarni. Jeden nawet chciał mnie wyrzucić z autobusu, żebym się przeszła do kiosku i kupiła, mimo że bilety mial na wierzchu!!!! Napisałam na niego skargę i dostałam odpowiedź, że w autobusie nie było kamery i nie da się niczego udowodnić. I dlatego teraz za każdym razem nagrywam takie "spotkania".

Widziałem to i zapamiętałem cię po charakterystycznej kicie która wystawała ci z tyłu płaszcza . Tylko że wtedy co chciałaś kupić bilet , to zawracałaś 4 litery kierowcy podczs kiedy on prowadził autobus i nie miał prawa ci sprzedać biletu , tylko podczas postoju na przystanku .

Widziałem to i zapamiętałem cię po charakterystycznej kicie która wystawała ci z tyłu płaszcza . Tylko że wtedy co chciałaś kupić bilet , to zawracałaś 4 litery kierowcy podczs kiedy on prowadził autobus i nie miał prawa ci sprzedać biletu , tylko podczas postoju na przystanku .

rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 12:33
Nie rozumie problemu biletów a nie można kupić sobie na zapas np 3ch biletów i trzymać je w portfelu przecież to nie ciężar którego nie da się nosić jak się nie ma za grosz rozumu to zawsze bilet kupuje się w ostatniej chwili a jadąc komunikacja i przyglądając się ręce opadają ze aż typu ludzi jest takich a awantury pasażerowie roobia o wszystko tak jak jednym razem babka chciala 5 biletów od kierowcy ulgowych i krzyczała na cały pojazd ze kierowca ja chce oszukać bo za 5biletów wola 8zł jak bilety są po 1.4 i to jest 7zł i pomimo tłumaczeń ze u kierowcy są droższe nie dało żadnego rezultatu to do kwestii tej Pani co twierdzi że kierowcy chamscy są to się dziwić nie można ze to też powodują pasażerowie swoją głupotą bo jak można z taką osobą dojść do porozumienia jak są nierozumni a pozniej to kierowca cham
Nie rozumie problemu biletów a nie można kupić sobie na zapas np 3ch biletów i trzymać je w portfelu przecież to nie ciężar którego nie da się nosić jak się nie ma za grosz rozumu to zawsze bilet kupuje się w ostatniej chwili a jadąc komunikacja i przyglądając się ręce opadają ze aż typu ludzi jest takich a awantury pasażerowie roobia o wszystko tak jak jednym razem babka chciala 5 biletów od kierowcy ulgowych i krzyczała na cały pojazd ze kierowca ja chce oszukać bo za 5biletów wola 8zł jak bilety są po 1.4 i to jest 7zł i pomimo tłumaczeń ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 12:08
Jak mróz unieruchomi autobus i nie przyjedzie na czas , to ZTM każe przewożnika !!! Dobrze że biletomaty nie należą do przewożnika , bo ZTM zaraz by miał powód do ukarania i wydania decyzji do natychmiastowej naprawy . Tak się składa że owe ustrojstwa należą do ZTM . A więc jakie konsekwencje poniesie (córka Ratusza ) ZTM za nerwy , stres , strachliwe i wstydliwe jakie ponoszą pasażerowie ? Kto jest odpowiedzialny za zakup takiego bubla ?
Avatar
Kita / 5 stycznia 2016 o 11:56

Ponownie pojawia się okazja, żeby zwrócić uwagę na zachowanie kierowców. Ludzie, za każdym razem jak jesteście zmuszeni do kontaktu z kierowcą,uruchamiajcie kamerkę w telefonie. Ogromna część kierowców to ostatnie buraki i chamy. Często odmawiają sprzedazy biletu (mimo braku kiosku lub biletomatu), są opryskliwi, wulgarni. Jeden nawet chciał mnie wyrzucić z autobusu, żebym się przeszła do kiosku i kupiła, mimo że bilety mial na wierzchu!!!! Napisałam na niego skargę i dostałam odpowiedź, że w autobusie nie było kamery i nie da się niczego udowodnić. I dlatego teraz za każdym razem nagrywam takie "spotkania".

Ponownie pojawia się okazja, żeby zwrócić uwagę na zachowanie kierowców. Ludzie, za każdym razem jak jesteście zmuszeni do kontaktu z kierowcą,uruchamiajcie kamerkę w telefonie. Ogromna część kierowców to ostatnie buraki i chamy. Często odmawiają sprzedazy biletu (mimo braku kiosku lub biletomatu), są opryskliwi, wulgarni. Jeden nawet chciał mnie wyrzucić z autobusu, żebym się przeszła do kiosku i kupiła, mimo że bilety mial na wierzchu!!!! Napisałam na niego skargę i dostałam odpowiedź, że w autobusie nie było kamery i nie da się niczego... rozwiń

Avatar
Andrzej / 5 stycznia 2016 o 11:27

Dwadzieścia lat temu żeby widzieć ulice z autobusu trzeba było kółeczko sobie wychuchać albo szybe zeskrobać a na podłodze stało sie w posniegowym błocie. Czy kiedyś inni ludzie byli czy juz zapomnieli jaki mamy klimat.

Nie zapomnieli, ale mamy 2016 rok i znacznie rozwiniętą technologię niż te twoje 20 lat temu. Tutaj wymiana praktycznie wszystkich autobusów na nowe, 2 silniki elektryczne, wi-fi, a nie ma na ogrzewanie? Tym bardziej, że niedługo podwyżka biletów?

Po to wszystko się rozwija, aby ludziom lepiej się żyło, a nie z "przymusu".

Nie zapomnieli, ale mamy 2016 rok i znacznie rozwiniętą technologię niż te twoje 20 lat temu. Tutaj wymiana praktycznie wszystkich autobusów na nowe, 2 silniki elektryczne, wi-fi, a nie ma na ogrzewanie? Tym bardziej, że niedługo podwyżka biletów?

Po to wszystko się rozwija, aby ludziom lepiej się żyło, a nie z "przymusu".

rozwiń
Avatar
kierowca / 5 stycznia 2016 o 22:10

Kiedyś biletomatów  nie było i wszystko grało. A teraz wielkie halo...

Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 20:38
był problem z tymi biletomatami zanim zaczęły się mrozy!!! mi przy temperaturze na zewnątrz +10 stopni nie wydał biletu!!
Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 18:47
Ciepło to jest albo gdy w środku tłum ludzi albo jak kierowca łaskawie ogrzewanei włączy
Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 15:31

Jak mróz unieruchomi autobus i nie przyjedzie na czas , to ZTM każe przewożnika !!! Dobrze że biletomaty nie należą do przewożnika , bo ZTM zaraz by miał powód do ukarania i wydania decyzji do natychmiastowej naprawy . Tak się składa że owe ustrojstwa należą do ZTM . A więc jakie konsekwencje poniesie (córka Ratusza ) ZTM za nerwy , stres , strachliwe i wstydliwe jakie ponoszą pasażerowie ? Kto jest odpowiedzialny za zakup takiego bubla ?

Jak i większość autobusów (73 autosany i 27 mercedesów przegubowych) i trolejbusów (28 bogdanów, 12szt przegubowych trollin i 20 krótkich trollin) jakimi codziennie MPK wozi pasażerów nie należy do MPK a do ZTM. Jednak za utrzymanie ich w sprawności odpowiada dzierżawca - czyli MPK. A żeby było śmieszniej, tylko w 50 pojazdach należących do MPK są biletomaty (20 krótkich mercedesów, 10 długich mercedesach i 20 najstarszych trollinach)... a no i chyba tym autobusie elektrycznym co jeździ na zdędnej nikomu niepotrzebnej poza MPK trasie.

Jak i większość autobusów (73 autosany i 27 mercedesów przegubowych) i trolejbusów (28 bogdanów, 12szt przegubowych trollin i 20 krótkich trollin) jakimi codziennie MPK wozi pasażerów nie należy do MPK a do ZTM. Jednak za utrzymanie ich w sprawności odpowiada dzierżawca - czyli MPK. A żeby było śmieszniej, tylko w 50 pojazdach należących do MPK są biletomaty (20 krótkich mercedesów, 10 długich mercedesach i 20 najstarszych trollinach)... a no i chyba tym autobusie elektrycznym co jeździ na zdędnej nikomu niepotrzebnej poza ... rozwiń

Avatar
Kita / 5 stycznia 2016 o 14:04

Widziałem to i zapamiętałem cię po charakterystycznej kicie która wystawała ci z tyłu płaszcza . Tylko że wtedy co chciałaś kupić bilet , to zawracałaś 4 litery kierowcy podczs kiedy on prowadził autobus i nie miał prawa ci sprzedać biletu , tylko podczas postoju na przystanku .

Raczej nie, bo mówię o sytuacji, która wydarzyła sie ponad rok temu i była wczesna ciepła jesień, żadnych ogonów ;) a koleś nie chciał mi sprzedać biletu NA PRZYSTANKU pod Saskim (wsiadłam na litewskim, tam nie ma gdzie kupić, a podeszlam na przystanek równo z autobusem).

Raczej nie, bo mówię o sytuacji, która wydarzyła sie ponad rok temu i była wczesna ciepła jesień, żadnych ogonów ;) a koleś nie chciał mi sprzedać biletu NA PRZYSTANKU pod Saskim (wsiadłam na litewskim, tam nie ma gdzie kupić, a podeszlam na przystanek równo z autobusem).

rozwiń
Avatar
pasażer nonstromo / 5 stycznia 2016 o 13:07

Ponownie pojawia się okazja, żeby zwrócić uwagę na zachowanie kierowców. Ludzie, za każdym razem jak jesteście zmuszeni do kontaktu z kierowcą,uruchamiajcie kamerkę w telefonie. Ogromna część kierowców to ostatnie buraki i chamy. Często odmawiają sprzedazy biletu (mimo braku kiosku lub biletomatu), są opryskliwi, wulgarni. Jeden nawet chciał mnie wyrzucić z autobusu, żebym się przeszła do kiosku i kupiła, mimo że bilety mial na wierzchu!!!! Napisałam na niego skargę i dostałam odpowiedź, że w autobusie nie było kamery i nie da się niczego udowodnić. I dlatego teraz za każdym razem nagrywam takie "spotkania".

Widziałem to i zapamiętałem cię po charakterystycznej kicie która wystawała ci z tyłu płaszcza . Tylko że wtedy co chciałaś kupić bilet , to zawracałaś 4 litery kierowcy podczs kiedy on prowadził autobus i nie miał prawa ci sprzedać biletu , tylko podczas postoju na przystanku .

Widziałem to i zapamiętałem cię po charakterystycznej kicie która wystawała ci z tyłu płaszcza . Tylko że wtedy co chciałaś kupić bilet , to zawracałaś 4 litery kierowcy podczs kiedy on prowadził autobus i nie miał prawa ci sprzedać biletu , tylko podczas postoju na przystanku .

rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 12:33
Nie rozumie problemu biletów a nie można kupić sobie na zapas np 3ch biletów i trzymać je w portfelu przecież to nie ciężar którego nie da się nosić jak się nie ma za grosz rozumu to zawsze bilet kupuje się w ostatniej chwili a jadąc komunikacja i przyglądając się ręce opadają ze aż typu ludzi jest takich a awantury pasażerowie roobia o wszystko tak jak jednym razem babka chciala 5 biletów od kierowcy ulgowych i krzyczała na cały pojazd ze kierowca ja chce oszukać bo za 5biletów wola 8zł jak bilety są po 1.4 i to jest 7zł i pomimo tłumaczeń ze u kierowcy są droższe nie dało żadnego rezultatu to do kwestii tej Pani co twierdzi że kierowcy chamscy są to się dziwić nie można ze to też powodują pasażerowie swoją głupotą bo jak można z taką osobą dojść do porozumienia jak są nierozumni a pozniej to kierowca cham
Nie rozumie problemu biletów a nie można kupić sobie na zapas np 3ch biletów i trzymać je w portfelu przecież to nie ciężar którego nie da się nosić jak się nie ma za grosz rozumu to zawsze bilet kupuje się w ostatniej chwili a jadąc komunikacja i przyglądając się ręce opadają ze aż typu ludzi jest takich a awantury pasażerowie roobia o wszystko tak jak jednym razem babka chciala 5 biletów od kierowcy ulgowych i krzyczała na cały pojazd ze kierowca ja chce oszukać bo za 5biletów wola 8zł jak bilety są po 1.4 i to jest 7zł i pomimo tłumaczeń ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 12:08
Jak mróz unieruchomi autobus i nie przyjedzie na czas , to ZTM każe przewożnika !!! Dobrze że biletomaty nie należą do przewożnika , bo ZTM zaraz by miał powód do ukarania i wydania decyzji do natychmiastowej naprawy . Tak się składa że owe ustrojstwa należą do ZTM . A więc jakie konsekwencje poniesie (córka Ratusza ) ZTM za nerwy , stres , strachliwe i wstydliwe jakie ponoszą pasażerowie ? Kto jest odpowiedzialny za zakup takiego bubla ?
Avatar
Kita / 5 stycznia 2016 o 11:56

Ponownie pojawia się okazja, żeby zwrócić uwagę na zachowanie kierowców. Ludzie, za każdym razem jak jesteście zmuszeni do kontaktu z kierowcą,uruchamiajcie kamerkę w telefonie. Ogromna część kierowców to ostatnie buraki i chamy. Często odmawiają sprzedazy biletu (mimo braku kiosku lub biletomatu), są opryskliwi, wulgarni. Jeden nawet chciał mnie wyrzucić z autobusu, żebym się przeszła do kiosku i kupiła, mimo że bilety mial na wierzchu!!!! Napisałam na niego skargę i dostałam odpowiedź, że w autobusie nie było kamery i nie da się niczego udowodnić. I dlatego teraz za każdym razem nagrywam takie "spotkania".

Ponownie pojawia się okazja, żeby zwrócić uwagę na zachowanie kierowców. Ludzie, za każdym razem jak jesteście zmuszeni do kontaktu z kierowcą,uruchamiajcie kamerkę w telefonie. Ogromna część kierowców to ostatnie buraki i chamy. Często odmawiają sprzedazy biletu (mimo braku kiosku lub biletomatu), są opryskliwi, wulgarni. Jeden nawet chciał mnie wyrzucić z autobusu, żebym się przeszła do kiosku i kupiła, mimo że bilety mial na wierzchu!!!! Napisałam na niego skargę i dostałam odpowiedź, że w autobusie nie było kamery i nie da się niczego... rozwiń

Avatar
Andrzej / 5 stycznia 2016 o 11:27

Dwadzieścia lat temu żeby widzieć ulice z autobusu trzeba było kółeczko sobie wychuchać albo szybe zeskrobać a na podłodze stało sie w posniegowym błocie. Czy kiedyś inni ludzie byli czy juz zapomnieli jaki mamy klimat.

Nie zapomnieli, ale mamy 2016 rok i znacznie rozwiniętą technologię niż te twoje 20 lat temu. Tutaj wymiana praktycznie wszystkich autobusów na nowe, 2 silniki elektryczne, wi-fi, a nie ma na ogrzewanie? Tym bardziej, że niedługo podwyżka biletów?

Po to wszystko się rozwija, aby ludziom lepiej się żyło, a nie z "przymusu".

Nie zapomnieli, ale mamy 2016 rok i znacznie rozwiniętą technologię niż te twoje 20 lat temu. Tutaj wymiana praktycznie wszystkich autobusów na nowe, 2 silniki elektryczne, wi-fi, a nie ma na ogrzewanie? Tym bardziej, że niedługo podwyżka biletów?

Po to wszystko się rozwija, aby ludziom lepiej się żyło, a nie z "przymusu".

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Międzyrzec Podlaski: Powstanie nowe przedszkole i żłobek

Międzyrzec Podlaski: Powstanie nowe przedszkole i żłobek 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim powstanie nowe przedszkole i żłobek. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na projekt budowlany. Obiekty mają powstać przy osiedlu wielorodzinnym Brzeska –Wyszyńskiego, które wciąż się rozbudowuje.

Lublin: Festiwal organowy w kościele na Czubach

Lublin: Festiwal organowy w kościele na Czubach 0 0

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i 40 rocznica pontyfikatu Jana Pawła II to główne tematy XXII Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby. Cykl koncertów w kościele p.w. Św. Rodziny rozpocznie się 27 czerwca i potrwa do połowy października.

Dni Włodawy 2018: Koncert Beaty Kozidrak
30 czerwca 2018, 0:00

Dni Włodawy 2018: Koncert Beaty Kozidrak 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 30 czerwca - 1 lipca we Włodawie na Placu Targowym przy ul. Lubelskiej odbędzie się wielkie święto miasta - Dni Włodawy 2018. Obchody uświetni występ Beaty Kozidrak!

Koncert Garou na jublieusz w Lublinie
9 listopada 2018, 19:00

Koncert Garou na jublieusz w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W tym roku słynny Garou obchodzi jubileusz 20-lecia pracy artystycznej. Z tej okazji Kanadyjczyk rusza w trasę koncertową po Polsce, w ramach której zawita również do Lublina. Koncert odbędzie się 9 listopada o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Jak podróżować bezpiecznie? Akcja na dworcu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Jak podróżować bezpiecznie? Akcja na dworcu w Lublinie [zdjęcia] 0 1

O zasadach bezpiecznego podróżowania przypominano na dworcu autobusowym w Lublinie. Dwugodzinną akcję z okazji rozpoczęcia wakacji zorganizowała zarządzająca obiektem spółka Lubelskie Dworce.

Spektakl „Zły” na Wirydarzu CK
25 czerwca 2018, 21:00

Spektakl „Zły” na Wirydarzu CK 1 0

W poniedziałek, wtorek i środę na Wirydarzu Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) spektakl, który swoją premierę miał już dziewięć lat temu, ale nadal cieszy się wielkim uznaniem nie tylko lubelskiej publiczności.

Wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni dla ofiar. Czterej Ukraińcy zatrzymani
galeria

Wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni dla ofiar. Czterej Ukraińcy zatrzymani 26 7

Nocą wchodzili do mieszkań, wiązali swoje ofiary i okradali z kosztowności. Policjanci zatrzymali czterech Ukraińców.

Leszek Bartnicki odchodzi z Motoru Lublin

Leszek Bartnicki odchodzi z Motoru Lublin 0 3

PIŁKARSKA III LIGA Leszek Bartnicki żegna się ze stanowiskiem prezesa Motoru Lublin. To efekt kolejnego nieudanego sezonu żółto-biało-niebieskich zakończonego kolejnym brakiem awansu do wyższej klasy rozgrywkowej

Zmiany w parafiach w woj. lubelskim. Gdzie będą nowi proboszczowie? [LISTA]

Zmiany w parafiach w woj. lubelskim. Gdzie będą nowi proboszczowie? [LISTA] 17 5

Proboszcz z Markuszowa (powiat puławski) pokieruje parafią w Fajsławicach (powiat krasnostawski). Zaś w podlubelskich Niemcach po przejściu na emeryturę ks. kan. Krzysztofa Galewskiego nowym gospodarzem parafii będzie ks. dr Mirosław Skałban. W niedzielę wierni parafii archidiecezji lubelskiej poznali szczegóły podjętych przez abpa Stanisława Budzika decyzji personalnych.

Lubelska premiera filmu "Czy czeka nas koniec?"
25 czerwca 2018, 19:00

Lubelska premiera filmu "Czy czeka nas koniec?" 2 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża zaprasza na premierę filmu Czy czeka nas koniec? w reżyserii Fishera Stevensa. Produkcję z Leonardo DiCaprio zobaczymy 25 czerwca o godz. 19 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12).

Pride of Poland 2018 i Summer Sale: Znamy listę koni na aukcję

Pride of Poland 2018 i Summer Sale: Znamy listę koni na aukcję 2 1

32 konie zostaną wystawione na aukcjach Pride of Poland i Summer Sale w Janowie Podlaskim. Właśnie odbyła się premiera aukcyjnego katalogu.

Ojciec podpalił kombajn i ciągnik synowi. Bo nie dogadywał się z wnuczkiem
galeria

Ojciec podpalił kombajn i ciągnik synowi. Bo nie dogadywał się z wnuczkiem 18 5

Policjanci zatrzymali 72-latka, który podpalił kombajn i ciągnik należący do jego syna. Straty? 80 tys. zł.

MUNDIAL 2018. Nawałka i Lewandowski tłumaczą się z klęski kadry
galeria

MUNDIAL 2018. Nawałka i Lewandowski tłumaczą się z klęski kadry 0 1

MUNDIAL 2018 Po wysokiej porażce z Kolumbią selekcjoner Adam Nawałka i kapitan kadry Robert Lewandowski spotkali się z dziennikarzami. Selekcjoner nie chciał powiedzieć czy po Mundialu pożegna się z kadrą i starał się wyjaśnić przyczyny dwóch porażek na turnieju w Rosji

Dźgnął kolegę nożem w okolice serca. Na ławie oskarżonych także siostra i matka

Dźgnął kolegę nożem w okolice serca. Na ławie oskarżonych także siostra i matka 4 3

Dawid poczuł szczypanie i dostrzegł spływającą krew. Dopiero po chwili zrozumiał, że został dźgnięty nożem w okolice serca. Ugodził go kolega, któremu teraz grozi nawet dożywocie. Na wyrok czeka także matka napastnika, która kazała mu wyrzucić narzędzie zbrodni oraz siostra, która umyła nóż.

Pięć zawodniczek MKS Perły Lublin zagrało przeciwko Japonii

Pięć zawodniczek MKS Perły Lublin zagrało przeciwko Japonii 0 0

Reprezentacja Polski przegrała dwa spotkania z Japonią. W konfrontacjach z Azjatkami wystąpiło aż 5 zawodniczek MKS Perła

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!