Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 sierpnia 2012 r.
11:28
Edytuj ten wpis

Będą nowe światła na ul. Krańcowej w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora drs
0 12 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Jesienią na przejściu dla pieszych przez ul. Krańcową, w rejonie targowiska, pojawi się sygnalizacja świetlna. Wiadomo już, że jej budową zainteresowane są cztery firmy – tyle ofert wpłynęło na przetarg ogłoszony przez Zarząd Drog i Mostów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najtańsza pochodzi od lubelskiej spółki Izolator, która chce nieco ponad 141 tys. zł, za 146 tys. zadania chcą podjąć się zakłady KZA Lublin.

Tylko te dwie firmy zmieściły się w kwocie 150 tys. złotych, którą na te światła gotowe jest wyłożyć miasto.

Pozostałe dwie są za drogie: Alipne-Energie ze Świdnicy chce ponad 194 tys. zł, a LPRD prawie 172 tys. zł.

Nowa sygnalizacja ma działać na przycisk i będą zsynchronizowane z tymi, które są zainstalowane na sąsiednich skrzyżowaniach. Powinny być gotowe najpóźniej w listopadzie.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
m / 13 sierpnia 2012 o 17:38
Juz to widze: swiatla na przycisk i synchronizacja...
Avatar
i-ti / 12 sierpnia 2012 o 17:54
Taniej będzie zlikwidować to przejście dla pieszych i postawić barierkę. W pobliżu są dwa przejścia ze światłami.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2012 o 17:21
Światła w tym miejcu są zbędne. Sygnalizacje na sąsiednich skrzyżowaniach tak kierują ruchem, że spokojnie można przejść - TRZEBA TYLKO CHWILĘ POCZEKAĆ. Instalowanie świateł w tak bliskim sąsiedztwie dwóch skrzyżowań na głównej drodze miasta utrudni ruch i będziemy mieli kolejny punktgdzie będą tworzyć się korki. Może jeszcze zerwijmy asfalt i przenieśmy tu bruk z ulicy Lotniczej razem z progami zwalniającymi?
Avatar
jan / 12 sierpnia 2012 o 13:59
LUBELAK ale Ty miarkój się bo widać że jesteś cham . Lublin jest dużym miastem powinny być budowane
podziemne przejscja lubkładki bo śiatłato strata dla społeczęństwa
Avatar
Wiola / 12 sierpnia 2012 o 13:56
[quote name='PP' timestamp='1344770305' post='663749']
Światła są potrzebne i koniec. Jak byśta się zatrzymywali i puszczli pieszych to by się tak nie stało.
[/quote]
Tu nie chodzi o przepuszczanie pieszych tylko o ich włażenie pod koła bo nie chce im się chwilę poczekać! z jednej i drugiej strony są światła które hamują ruch na 30 sekund! Ale wszystkim się zawsze śpieszy! nawet jak jedzie ostatnie auto a potem widac pustą ulice to wtargacie pod koła a to już jest wykroczenie!
Avatar
bronia / 12 sierpnia 2012 o 13:21
[quote name='lubelak' timestamp='1344767536' post='663735']
co do synchronizacji to już nie na jednych światłach się popisały służby, i śmiem twierdzić że owe światła spowodują duuuże korki, co do samego przejścia wątpię aby wszyscy czekali na zielone światło, z doświadczenia wiem że wiele widząc że nic nie jedzie wlezie na czerwonym, poprostu mentalności ludzi którzy uczęszczają tym przejściem nie zmienią światła!!!! bo jak taki dziadek mieszka tak od 50 lat to powie ze tam sie zawsze tak chodziło, a że czerwone? no przecież nic nie jechało (bo zapewne to jedyne przejście z jakiego korzysta od 10-15 lat wychodząc jedynie po zakupy),.... a swoją drogą jak szybko da się jednak zorganizować przetarg, i termin rozpoczęcia, tu jedynie pogratulować osoby (chyba radnego dzielnicy) za przebicie w urzędzie miasta (wydziale odpowiedzialnym za ww. sprawy), reasumując śmiem twierdzić że ilość narzekających ludzi nie zmaleje, za jakiś miesiąc osoby które psioczyły na brak świateł, będą z nich niezadowolone, już widzę biegnącą osobę na czerwonym bo autobus ucieka
[/quote]
Też tak uważam.Mieszkam nma Bronowicach,prawie codziennie pokonuję tamtą trasę zarówno pieszo jak i samochodem.Śmiem twierdzić (również jako piesza),że w tamtym miejscu sygnalizacja jest NIEPOTRZEBNA.Kilkadziesiąt metrów dalej (w jedna czy w drugą stronę) ustawione są sygnalizatory które i tak spowalniają ruch na tej trasie.No ale skoro już są te sygnalizatory to dajmy im spokój.Po co ustawiać następne?I tak te "nowe" światła nie będą zsynchronizowane ,a taka synchronizacja zupełnie przekracza możliwości wykonawcze służb odpowiedzialnych.
Uważam,że jeśli od strony MM będą czerwone światła jak i od strony Pogodnej-piesi będą sobie mogli przejść swobodnie.No i przede wszystkim barany które tamtędy przechodzą wogóle nie uważają .Wchodzą na jezdnię (przejście) bez rozeznania sytuacji,na przejściu, SMSują ,rozmawiają przez telefon.....wypadki więc będą.
[quote name='lubelak' timestamp='1344767536' post='663735']
co do synchronizacji to już nie na jednych światłach się popisały służby, i śmiem twierdzić że owe światła spowodują duuuże korki, co do samego przejścia wątpię aby wszyscy czekali na zielone światło, z doświadczenia wiem że wiele widząc że nic nie jedzie wlezie na czerwonym, poprostu mentalności ludzi którzy uczęszczają tym przejściem nie zmienią światła!!!! bo jak taki dziadek mieszka tak od 50 lat to powie ze tam sie zawsze tak chodzi... rozwiń
Avatar
PP / 12 sierpnia 2012 o 13:18
Światła są potrzebne i koniec. Jak byśta się zatrzymywali i puszczli pieszych to by się tak nie stało.
Avatar
darek / 12 sierpnia 2012 o 12:54
chyba Żuk tam ma matkę która skarży się że musi czekac aż auta przejadą by przejść a że jej się zawsze śpieszy musi mieć światła! to nic że są w pobliżu dwa przejścia ze światłami w odległości max.250 metrów! nie ma na co kasy wydawać to zróbmy światła!
Avatar
Wiola / 12 sierpnia 2012 o 12:51
komuś się we łbie poprzewracało! tam światła? był tam ktoś z metrówką? tam światła będą co 200metrów!
kasy mają za dużo! czy co?!
Avatar
LUBELAK / 12 sierpnia 2012 o 12:37
KOLEJNE ŚWIATŁA?! IDIOTA ŻUK NIE MA NA CO KASY WYKŁADAĆ! WSTYD!
Avatar
m / 13 sierpnia 2012 o 17:38
Juz to widze: swiatla na przycisk i synchronizacja...
Avatar
i-ti / 12 sierpnia 2012 o 17:54
Taniej będzie zlikwidować to przejście dla pieszych i postawić barierkę. W pobliżu są dwa przejścia ze światłami.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2012 o 17:21
Światła w tym miejcu są zbędne. Sygnalizacje na sąsiednich skrzyżowaniach tak kierują ruchem, że spokojnie można przejść - TRZEBA TYLKO CHWILĘ POCZEKAĆ. Instalowanie świateł w tak bliskim sąsiedztwie dwóch skrzyżowań na głównej drodze miasta utrudni ruch i będziemy mieli kolejny punktgdzie będą tworzyć się korki. Może jeszcze zerwijmy asfalt i przenieśmy tu bruk z ulicy Lotniczej razem z progami zwalniającymi?
Avatar
jan / 12 sierpnia 2012 o 13:59
LUBELAK ale Ty miarkój się bo widać że jesteś cham . Lublin jest dużym miastem powinny być budowane
podziemne przejscja lubkładki bo śiatłato strata dla społeczęństwa
Avatar
Wiola / 12 sierpnia 2012 o 13:56
[quote name='PP' timestamp='1344770305' post='663749']
Światła są potrzebne i koniec. Jak byśta się zatrzymywali i puszczli pieszych to by się tak nie stało.
[/quote]
Tu nie chodzi o przepuszczanie pieszych tylko o ich włażenie pod koła bo nie chce im się chwilę poczekać! z jednej i drugiej strony są światła które hamują ruch na 30 sekund! Ale wszystkim się zawsze śpieszy! nawet jak jedzie ostatnie auto a potem widac pustą ulice to wtargacie pod koła a to już jest wykroczenie!
Avatar
bronia / 12 sierpnia 2012 o 13:21
[quote name='lubelak' timestamp='1344767536' post='663735']
co do synchronizacji to już nie na jednych światłach się popisały służby, i śmiem twierdzić że owe światła spowodują duuuże korki, co do samego przejścia wątpię aby wszyscy czekali na zielone światło, z doświadczenia wiem że wiele widząc że nic nie jedzie wlezie na czerwonym, poprostu mentalności ludzi którzy uczęszczają tym przejściem nie zmienią światła!!!! bo jak taki dziadek mieszka tak od 50 lat to powie ze tam sie zawsze tak chodziło, a że czerwone? no przecież nic nie jechało (bo zapewne to jedyne przejście z jakiego korzysta od 10-15 lat wychodząc jedynie po zakupy),.... a swoją drogą jak szybko da się jednak zorganizować przetarg, i termin rozpoczęcia, tu jedynie pogratulować osoby (chyba radnego dzielnicy) za przebicie w urzędzie miasta (wydziale odpowiedzialnym za ww. sprawy), reasumując śmiem twierdzić że ilość narzekających ludzi nie zmaleje, za jakiś miesiąc osoby które psioczyły na brak świateł, będą z nich niezadowolone, już widzę biegnącą osobę na czerwonym bo autobus ucieka
[/quote]
Też tak uważam.Mieszkam nma Bronowicach,prawie codziennie pokonuję tamtą trasę zarówno pieszo jak i samochodem.Śmiem twierdzić (również jako piesza),że w tamtym miejscu sygnalizacja jest NIEPOTRZEBNA.Kilkadziesiąt metrów dalej (w jedna czy w drugą stronę) ustawione są sygnalizatory które i tak spowalniają ruch na tej trasie.No ale skoro już są te sygnalizatory to dajmy im spokój.Po co ustawiać następne?I tak te "nowe" światła nie będą zsynchronizowane ,a taka synchronizacja zupełnie przekracza możliwości wykonawcze służb odpowiedzialnych.
Uważam,że jeśli od strony MM będą czerwone światła jak i od strony Pogodnej-piesi będą sobie mogli przejść swobodnie.No i przede wszystkim barany które tamtędy przechodzą wogóle nie uważają .Wchodzą na jezdnię (przejście) bez rozeznania sytuacji,na przejściu, SMSują ,rozmawiają przez telefon.....wypadki więc będą.
[quote name='lubelak' timestamp='1344767536' post='663735']
co do synchronizacji to już nie na jednych światłach się popisały służby, i śmiem twierdzić że owe światła spowodują duuuże korki, co do samego przejścia wątpię aby wszyscy czekali na zielone światło, z doświadczenia wiem że wiele widząc że nic nie jedzie wlezie na czerwonym, poprostu mentalności ludzi którzy uczęszczają tym przejściem nie zmienią światła!!!! bo jak taki dziadek mieszka tak od 50 lat to powie ze tam sie zawsze tak chodzi... rozwiń
Avatar
PP / 12 sierpnia 2012 o 13:18
Światła są potrzebne i koniec. Jak byśta się zatrzymywali i puszczli pieszych to by się tak nie stało.
Avatar
darek / 12 sierpnia 2012 o 12:54
chyba Żuk tam ma matkę która skarży się że musi czekac aż auta przejadą by przejść a że jej się zawsze śpieszy musi mieć światła! to nic że są w pobliżu dwa przejścia ze światłami w odległości max.250 metrów! nie ma na co kasy wydawać to zróbmy światła!
Avatar
Wiola / 12 sierpnia 2012 o 12:51
komuś się we łbie poprzewracało! tam światła? był tam ktoś z metrówką? tam światła będą co 200metrów!
kasy mają za dużo! czy co?!
Avatar
LUBELAK / 12 sierpnia 2012 o 12:37
KOLEJNE ŚWIATŁA?! IDIOTA ŻUK NIE MA NA CO KASY WYKŁADAĆ! WSTYD!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 5 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 4 2

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 12 5

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 13 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0