poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Bilety za złotówkę coraz bliżej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lutego 2007, 17:16
Autor: DOMINIK SMAGA

Prawdopodobnie już niedługo w autobusie studenci kupią bilety za 1 zł.

Podwójne ceny biletów u kierowców nie spodobały się UOKIK i sprawa trafiła do sądu. Miejski przewoźnik może ją przegrać, bo ...nie zapłacił kosztów sądowych.

Teraz kierowcy MPK sprzedają wyłącznie bilety po 2 złote. Pierwsza decyzja stwierdzająca, że jest to pogwałcenie ustawowego prawa studentów i kombatantów do ulg w przejazdach zapadła w czerwcu 2005 r. Wydał ją Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który zajął się sprawą po publikacjach Dziennika Wschodniego. Ale MPK postanowiło, że nie podporządkuje się nakazowi obniżenia cen o połowę i odwołało się do warszawskiego Sądu Okręgowego.
Przewoźnik konsekwentnie powtarzał, że wyższa cena biletów w autobusach i trolejbusach ma skłonić pasażerów do tego, by bilety kupowali w kioskach. - Chodzi o to, by nie przetrzymywać pojazdów na przystankach - podkreślał Stanisław Wojnarowicz, rzecznik MPK. Stołeczny sąd miał inne zdanie i utrzymał w mocy decyzję UOKiK.
Spółka nie dała za wygraną i skierowała sprawę do Sądu Apelacyjnego w Warszawie. - Sąd odrzucił tę apelację, tłumacząc, że MPK nie uiściło jej kosztów - informuje Konrad Gruner z centrali UOKiK. Na to postanowienie spółce przysługuje zażalenie. - Już je złożyliśmy - mówi Wojnarowicz.
• Czy prawnicy MPK zapomnieli opłacić apelację?
- Nie wiem. Radców prawnych nie ma teraz w firmie i nie mam z nimi żadnego kontaktu - mówi rzecznik.
Niewykluczone, że pieniądze trafiły do sądu, ale na niewłaściwe konto. W takim przypadku niemal pewne jest, że sąd zajmie się jednak apelacją przewoźnika i studenci będą musieli jeszcze poczekać na korzystny dla nich wyrok. Ale jeśli okaże się, że prawnicy rzeczywiście zapomnieli o opłatach, to najprawdopodobniej następnej rozprawy już nie będzie. Wtedy wyrok stanie się prawomocny. - I przedsiębiorstwo będzie musiało się do niego niezwłocznie zastosować - potwierdza Ewa Wiszniowska, dyrektor lubelskiej delegatury UOKiK.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!