piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Budowa przedłużenia ul. Muzycznej. Kierowcy stracą miejsca parkingowe

Autor: Dominik Smaga

Jeszcze w tym tygodniu miasto chce podpisać umowę z firmą, której powierzy przedłużenie ul. Muzycznej. Ale nie wszystkich to cieszy. Niezadowoleni są kierowcy, którzy stracą miejsca parkingowe. – A nowe nie powstaną – przyznaje Ratusz.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Teoretycznie miejsc postojowych przy Muzycznej nie jest wiele. Ale w praktyce to jeden wielki parking. Po części dlatego, że auta zostawiane są na błocie w pobliżu ogrodzenia szkoły muzycznej, a po części przez to, że tu gdzie znaki każą parkować równolegle do krawężnika wszyscy parkują skośnie. Tak mieści się więcej samochodów. Na Muzycznej byliśmy we wtorek w południe, doliczyliśmy się ok. 130 zaparkowanych pojazdów.

Ale długo to już nie potrwa. Prace mogą się zacząć za około dwa, trzy tygodnie od wycinki zieleni. Miejsca parkingowe zaczną znikać prawdopodobnie w przyszłym roku. Ratusz potwierdza, że trzeba będzie je zlikwidować.

– Ta klasa drogi nie pozwala na lokalizację miejsc parkingowych na jezdni, zwłaszcza że będą na niej wyznaczone buspasy, a obok ścieżki rowerowe – stwierdza Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Nie wszystkim się to podoba. – Modne są buspasy, modne są ścieżki, a tutaj stoją przecież pojazdy mieszkańców, do szkoły muzycznej też przyjeżdża dużo ludzi. Co się stanie z tymi wszystkimi samochodami? – oburza się pan Krzysztof, który pracuje w pobliżu ul. Muzycznej. – Co drugi student politechniki, albo i więcej, ma auto. Znalezienie miejsca o 8 rano graniczy z cudem. Jeśli parkingi zostaną zlikwidowane, to gdzie my wszyscy mamy zostawiać samochody? Na parkingu Ratusza? – pyta nasz Czytelnik.

– Na zrekompensowanie ubytku miejsc parkingowych nie ma szans, bo nie mamy tu już wolnego gruntu, a szkoła zbuduje parking na swoim terenie – odpowiada Kieliszek. – W tym momencie kładziemy na jednej szali rozwój układu komunikacyjnego Lublina, a na drugiej kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Z punktu widzenia mieszkańca ulicy najważniejsze będą te miejsca. Z naszego najważniejszy musi być rozwój infrastruktury i przeniesienie na ul. Muzyczną ruchu z innych ulic.

Nowa droga z jedną jezdnią i czterema pasami ruchu (w tym dwoma buspasami) połączy ul. Głęboką z ul. Stadionową i umożliwi przejazd do stadionu oraz dworca kolejowego, obok którego w przyszłości powstać ma główny dworzec autobusowy. Droga ma być gotowa w maju 2017 r. Jej budowa będzie kosztować 41,9 mln złotych. Na tyle opiewać ma umowa z wykonawcą, której podpisanie powinno nastąpić jeszcze w tym tygodniu.

Gość
Gość
Gość
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 listopada 2015 o 12:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no to BSA na muzycznej ma przegwizdane...
Rozwiń
Gość
Gość (15 października 2015 o 13:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jakby wyburzyć ze 2-3 kamienice czy bloki w pobliżu to można by wybudować parking kilkupiętrowy na przynajmniej 1000 miejsc. Ludzi przesiedlić gdzieś na łąki pod zamkiem albo do Krebsówki pod Osmolicami. Tam dużo miejsca jeszcze.
Rozwiń
Gość
Gość (15 października 2015 o 13:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zwracam uwagę iż parking ten był rezerwowym miejscem przy dużych imprezach na nowym stadionie....tam zaparkowałem na koncercie Melui...Teraz chyba na taki koncert się nie wybiorę...zamówienie taxi jest wtedy niezwykle trudne tak jak złapanie mpk o 11 w nocy. Siostra zaparkowała wtedy grubo ponad km od areny. Chyba ktoś jednak nie przewidział wszystkich okoliczności tak jak tego iż ta droga spowoduje całkowite zablokowanie skrzyżowania Głęboka/Nadbystrzycka
Rozwiń
Adam
Adam (15 października 2015 o 12:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ty jednak nie.

no ja nie kupowałem garażu, bo nie mam samochodu. Nie potrzebny mi do dojazdów, bo mam autobus miejski, do tego szkoda mi pieniędzy na kupno i utrzymanie samochodu, by raz na pół roku pojechać za miasto do rodziny czy wybrać się gdzieś w Polskę na urlop.

Rozwiń
Gość
Gość (15 października 2015 o 12:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Będą tam buspasy, czyli będzie komunikacja miejska, czyli nie trzeba będzie przyjeżdżać swoim autem. Jeżeli dla mieszkańców pobliskich bloków, i tylko dla nich, zabraknie miejsca na samochody, to wtedy warto go poszukać. Aczkolwiek, jeżeli ktoś ma 2-3 auta w rodzinie, to jest sobie sam winien, że brakuje miejsc na parkingu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!