Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 sierpnia 2010 r.
20:44
Edytuj ten wpis

Budowa stadionu w Lublinie: Ile jest warta działka przy Krochmalnej?

Autor: Zdjęcie autora (Pit)
0 8 A A

Za tydzień będzie wiadomo, ile miasto musi zapłacić za przejęcie terenu na budowę stadionu przy ul. Krochmalnej. Ratusz zapowiada zakończenie negocjacji z Krajową Spółką Cukrową.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mamy już decyzję środowiskową i na lokalizację inwestycji celu publicznego – mówi Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta Lublina. – Podzielono również działki należące do KSC i wyodrębniono tę, na której ma powstać stadion i tę, jaka nie jest obecnie potrzebna – dodaje.

Dzięki uprawomocnieniu decyzji administracyjnych Ratusz może kończyć negocjacje z obecnym właścicielem terenu byłej cukrowni.

Miasto zapłaci najprawdopodobniej kilkanaście milionów złotych. To i tak mniej niż planowano na początku, kiedy Ratusz chciał przejąć teren po całej cukrowni. Taki wydatek przerósł jednak miejską kasę. Całą działkę wyceniono na 27 mln zł.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie zakończenia negocjacji, we wrześniu powinien być ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i wykonanie stadionu. Do końca roku Ratusz powinien podpisać umowę na dofinansowanie budowy stadionu. Miasto ma otrzymać 17 mln euro, co pozwoli na sfinansowanie połowy kosztów inwestycji. Resztę Ratusz będzie musiał zdobyć biorąc kredyt. Budowa stadionu ma ruszyć w 2011 roku.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
SYLWESTER / 14 sierpnia 2010 o 04:54
NIE CHCEMY STADIONU "KURNIKA" PRZY UL. KROCHMALNEJ !

TOTALNA BZDURA I KORUPCYJNY WYMYSL P.ZUKA !!!

OCZEKUJEMY NA EUROPEJSKI STADION "LUBLIN" 50 tys, z torem żużlowym na Felinie !
JEDYNA MADRA DECYZJA DLA LUBLINA !!!
PAN ZUK CHCE ZABLOKOWAC DZIELNICE KTORA JUZ JEST ZABLOKOWANA ! TO SAMOBOJSTWO !.
PAN ZUK CHCE TEJ SAMEJ SYTUACJI KTORA POWSTALA NA LSM PIASTOWSKIE GDZIE ODDANO DO
UZYTKY "GLOBUS" BEZ PARKINGOW I OBECNIE MIESZKANCY PRZEZYWAJA ISTNY HORROR !.
ZREZYGNUJCIE ZE SZKODLIWEGO POMYSLY DLA MIASTA LUBLINA !.
TAKIE STADIONY "KURNIKI" BUDUJE SIE W POWIATACH A NIGDY W EUROPEJSKIM LUBLINIE !!!
DECYDENT O TYM "KURNIKU" BEDZIE ODPOWIEDZIALNY ZA BALAGAN KOMUNIKACYJNY W TAMTYM REGIONIE !.
CZY LUBLINA NIE STAC NA GODNY LUBLINA STADION ?. PRZEMYSLCIE ZANIM POPELNICIE BLAD !!!
NIE CHCEMY STADIONU "KURNIKA" PRZY UL. KROCHMALNEJ !

TOTALNA BZDURA I KORUPCYJNY WYMYSL P.ZUKA !!!

OCZEKUJEMY NA EUROPEJSKI STADION "LUBLIN" 50 tys, z torem żużlowym na Felinie !
JEDYNA MADRA DECYZJA DLA LUBLINA !!!
PAN ZUK CHCE ZABLOKOWAC DZIELNICE KTORA JUZ JEST ZABLOKOWANA ! TO SAMOBOJSTWO !.
PAN ZUK CHCE TEJ SAMEJ SYTUACJI KTORA POWSTALA NA LSM PIASTOWSKIE GDZIE ODDANO DO
rozwiń
Avatar
sten / 9 sierpnia 2010 o 20:03
Po co miastu ten bagnisty teren, miasto ma taki teren kilkaset metrów dalej po ogródkach działkowych przy ulicy Ciepłej od 20 lat brak dobrego pomysłu na ten teren
Avatar
haryski z Bilgoraja / 9 sierpnia 2010 o 18:37
Panie Wice -prezydecie Zuk czy ma pan wszystkich w domu budujac mini stadionik cala Polska buduje stadion myslacy o przyszlych Pokoleniach tylko nie pan Zuk ,moze pan dostal pilka w glowe ze pan tak myslisz jak soltys czy burmistrz malego miasta
Avatar
aris / 9 sierpnia 2010 o 18:18
Ten stadion będzie bardzo przepłacony. I wciąż za mały
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2010 o 15:53
Ten stadion nadaje sie na miasto wielkosci 120 tys anie na Lublin panie Zuk obudz sie sz pana projektantem nie robmy taki 15tys widzow kurnik tylko bezmuzgowiec lub zlosliwiec moze taki stadion wybudowac mieszkancom Lublina i regionu puki jeszcze jest czas na korekty.Pytam pana czy oglonda[w budowie] pan stadiony w innych miastach Lublin to z dz Swidnik 400 tys ludzi co 50 mieszkaniec na b. wazne imprezy zasiadzie stadion buduje sie 1x na 70 lat ? pana beda przeklinac pokolenia .1.Czestochowa 19.100 osob 2. Zabrze 25 tys osob 3. Bialystok niespelna 23 tys osob4. Ostrow wlko 15 tys miasto ledwie ponad 100ty miszkancow itd.
Ten stadion nadaje sie na miasto wielkosci 120 tys anie na Lublin panie Zuk obudz sie sz pana projektantem nie robmy taki 15tys widzow kurnik tylko bezmuzgowiec lub zlosliwiec moze taki stadion wybudowac mieszkancom Lublina i regionu puki jeszcze jest czas na korekty.Pytam pana czy oglonda[w budowie] pan stadiony w innych miastach Lublin to z dz Swidnik 400 tys ludzi co 50 mieszkaniec na b. wazne imprezy zasiadzie stadion buduje sie 1x na 70 lat ? pana beda przeklinac pokolenia .1.Czestochowa 19.100 osob 2. Zabrze 25 tys osob 3. Bialystok ni... rozwiń
Avatar
Yossarian / 9 sierpnia 2010 o 15:19
Tak oto zlikwidowano zakład, który cokolwiek produkował po to, by za ciężkie pieniądze z naszych podatków (nie czarujmy się - pieniądze unijne też pochodzą z naszych podatków, tylko zostały pomniejszone o kwotę potzebną na wykarmienie i zaspokojenie najwyszukańszych pomysłów rzeszy unijnych darmozjadów) wybudować stadion, niesłychanie potrzebny naszemu miastu wojewódzkiemu, by opłacana z naszych podatków Policja Państwowa miała gdzie rozganiać zadymiarzy.
Pozdrawiam serdecznie pomysłodawców i pragnę zapenić, że na Was nie zagłosuję.
Avatar
byko / 9 sierpnia 2010 o 14:13
W tym wszystkim chodzi o ten tramwaj co nie chodzi. A tak na POważnie, Adaś Chrząszczyk chce uratować Cukier Polski od konieczności płacenia podatku od nieruchomości za działkę po Cukrowni Lublin. Historię tworzą fakty reszta jest tylko tłem.
Avatar
picek / 9 sierpnia 2010 o 13:35
Będzie stadion ale do gry w cymbergaja.Cały ten Lublin jak i jego rządzący to DNO!
Avatar
SYLWESTER / 14 sierpnia 2010 o 04:54
NIE CHCEMY STADIONU "KURNIKA" PRZY UL. KROCHMALNEJ !

TOTALNA BZDURA I KORUPCYJNY WYMYSL P.ZUKA !!!

OCZEKUJEMY NA EUROPEJSKI STADION "LUBLIN" 50 tys, z torem żużlowym na Felinie !
JEDYNA MADRA DECYZJA DLA LUBLINA !!!
PAN ZUK CHCE ZABLOKOWAC DZIELNICE KTORA JUZ JEST ZABLOKOWANA ! TO SAMOBOJSTWO !.
PAN ZUK CHCE TEJ SAMEJ SYTUACJI KTORA POWSTALA NA LSM PIASTOWSKIE GDZIE ODDANO DO
UZYTKY "GLOBUS" BEZ PARKINGOW I OBECNIE MIESZKANCY PRZEZYWAJA ISTNY HORROR !.
ZREZYGNUJCIE ZE SZKODLIWEGO POMYSLY DLA MIASTA LUBLINA !.
TAKIE STADIONY "KURNIKI" BUDUJE SIE W POWIATACH A NIGDY W EUROPEJSKIM LUBLINIE !!!
DECYDENT O TYM "KURNIKU" BEDZIE ODPOWIEDZIALNY ZA BALAGAN KOMUNIKACYJNY W TAMTYM REGIONIE !.
CZY LUBLINA NIE STAC NA GODNY LUBLINA STADION ?. PRZEMYSLCIE ZANIM POPELNICIE BLAD !!!
NIE CHCEMY STADIONU "KURNIKA" PRZY UL. KROCHMALNEJ !

TOTALNA BZDURA I KORUPCYJNY WYMYSL P.ZUKA !!!

OCZEKUJEMY NA EUROPEJSKI STADION "LUBLIN" 50 tys, z torem żużlowym na Felinie !
JEDYNA MADRA DECYZJA DLA LUBLINA !!!
PAN ZUK CHCE ZABLOKOWAC DZIELNICE KTORA JUZ JEST ZABLOKOWANA ! TO SAMOBOJSTWO !.
PAN ZUK CHCE TEJ SAMEJ SYTUACJI KTORA POWSTALA NA LSM PIASTOWSKIE GDZIE ODDANO DO
rozwiń
Avatar
sten / 9 sierpnia 2010 o 20:03
Po co miastu ten bagnisty teren, miasto ma taki teren kilkaset metrów dalej po ogródkach działkowych przy ulicy Ciepłej od 20 lat brak dobrego pomysłu na ten teren
Avatar
haryski z Bilgoraja / 9 sierpnia 2010 o 18:37
Panie Wice -prezydecie Zuk czy ma pan wszystkich w domu budujac mini stadionik cala Polska buduje stadion myslacy o przyszlych Pokoleniach tylko nie pan Zuk ,moze pan dostal pilka w glowe ze pan tak myslisz jak soltys czy burmistrz malego miasta
Avatar
aris / 9 sierpnia 2010 o 18:18
Ten stadion będzie bardzo przepłacony. I wciąż za mały
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2010 o 15:53
Ten stadion nadaje sie na miasto wielkosci 120 tys anie na Lublin panie Zuk obudz sie sz pana projektantem nie robmy taki 15tys widzow kurnik tylko bezmuzgowiec lub zlosliwiec moze taki stadion wybudowac mieszkancom Lublina i regionu puki jeszcze jest czas na korekty.Pytam pana czy oglonda[w budowie] pan stadiony w innych miastach Lublin to z dz Swidnik 400 tys ludzi co 50 mieszkaniec na b. wazne imprezy zasiadzie stadion buduje sie 1x na 70 lat ? pana beda przeklinac pokolenia .1.Czestochowa 19.100 osob 2. Zabrze 25 tys osob 3. Bialystok niespelna 23 tys osob4. Ostrow wlko 15 tys miasto ledwie ponad 100ty miszkancow itd.
Ten stadion nadaje sie na miasto wielkosci 120 tys anie na Lublin panie Zuk obudz sie sz pana projektantem nie robmy taki 15tys widzow kurnik tylko bezmuzgowiec lub zlosliwiec moze taki stadion wybudowac mieszkancom Lublina i regionu puki jeszcze jest czas na korekty.Pytam pana czy oglonda[w budowie] pan stadiony w innych miastach Lublin to z dz Swidnik 400 tys ludzi co 50 mieszkaniec na b. wazne imprezy zasiadzie stadion buduje sie 1x na 70 lat ? pana beda przeklinac pokolenia .1.Czestochowa 19.100 osob 2. Zabrze 25 tys osob 3. Bialystok ni... rozwiń
Avatar
Yossarian / 9 sierpnia 2010 o 15:19
Tak oto zlikwidowano zakład, który cokolwiek produkował po to, by za ciężkie pieniądze z naszych podatków (nie czarujmy się - pieniądze unijne też pochodzą z naszych podatków, tylko zostały pomniejszone o kwotę potzebną na wykarmienie i zaspokojenie najwyszukańszych pomysłów rzeszy unijnych darmozjadów) wybudować stadion, niesłychanie potrzebny naszemu miastu wojewódzkiemu, by opłacana z naszych podatków Policja Państwowa miała gdzie rozganiać zadymiarzy.
Pozdrawiam serdecznie pomysłodawców i pragnę zapenić, że na Was nie zagłosuję.
Avatar
byko / 9 sierpnia 2010 o 14:13
W tym wszystkim chodzi o ten tramwaj co nie chodzi. A tak na POważnie, Adaś Chrząszczyk chce uratować Cukier Polski od konieczności płacenia podatku od nieruchomości za działkę po Cukrowni Lublin. Historię tworzą fakty reszta jest tylko tłem.
Avatar
picek / 9 sierpnia 2010 o 13:35
Będzie stadion ale do gry w cymbergaja.Cały ten Lublin jak i jego rządzący to DNO!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 1 0

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 2

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 2

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 25 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!