wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Budowa ul. Muzycznej: Zbroją fundamenty pod podporę mostu

Dodano: 16 czerwca 2016, 20:31
Autor: Dominik Smaga

Kolejne utrudnienia czekają nas na skrzyżowaniu ul. Narutowicza z Głęboką i będą mieć związek z trwającą budową ul. Muzycznej.

Na budowie trwa zbrojenie fundamentów pod jedną z dwóch podpór mostu, którym pobiegnie droga. Stawianie mostu będzie wymagać instalowania w rzece i wałach 170 rur, na których tymczasowo spocznie konstrukcja.

Po stronie śródmieścia widać już pierwszą warstwę asfaltu, a obok fragmentu jezdni niemal gotowy jest już odcinek chodnika z kostki brukowej. Dostrzec można też przebieg przyszłej ścieżki rowerowej, ale jej nawierzchnia, jak informuje miasto, zostanie ułożona w ostatniej kolejności.

Po stronie stadionu droga z krawężnikami i asfaltem kończy się 30 m przed punktem, w którym będą się zaczynać najazdy na most. Tu w ziemi tkwi już komplet pali wzmacniających podłoże pod podporą mostu, której fundamenty są już tu zbrojone. Na drugim brzegu rzeki do wbicia pozostało jeszcze 10 pali.

Sama budowa może wyglądać ciekawie, bo też w Lublinie nie mieliśmy wcześniej takiego mostu łukowego. Nie będzie on miał ani jednej podpory w nurcie rzeki. Wykonanie takiego mostu będzie jednak wymagać zainstalowania w rzece i wałach aż 150 rur stanowiących tymczasowe podpory: dłuższe będą podtrzymywać łuki, a krótsze płytę.

Na tym wszystkim oprze się konstrukcja, która gotowa ma być w połowie grudnia. Na początku przyszłego roku rury mają zostać zdemontowane, zaś na wiosnę planowane są testy obciążeniowe mostu.

Czytaj więcej o: Lublin Muzyczna
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 czerwca 2016 o 15:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko kto i dlaczego wprowadził te kolumny, za które miasto /podatnicy będą musieli zapłacić miliony... W dużo gorszych warunkach gruntowo -wodnych była posadawiana ul. Krańcowa -bez jednego pala / kolumny... Te miliony to nieuzasadniony wydatek -ktoś za to wziął pieniądze... Rozwiązanie jest oczywiście niezgodne z instrukcją IBDiM / a jawna niegospodarność środkami publicznymi to KK
Rozwiń
Gość
Gość (23 czerwca 2016 o 22:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ścieżki rowerowe - wyrzucanie naszych pieniędzy w błoto - rowerzyści i tak jeżdżą jezdnią - dlaczego na odcinkach dróg, przy których jest ścieżka nie ma zakazu wjazdu rowerów jak to jest w innych miastach i gdzie jest policja egzekwująca odpowiednie przepisy?!
Rozwiń
Gość
Gość (17 czerwca 2016 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no właśnie jak to jest że tutaj nikt nie protestował że ulica będzie blisko okien mieszkańców ul. Muzycznej tj to było z miasteczkiem akademickim i z poszerzeniem ul.Sowińskiego, gdzie miasto wycofało sie bo lepiej aby Ci mieszkańcy z Sowińskiego wdychali spaliny aut stojących w korku niż mieli poszerzoną drogę co prawda bliżej okien ale dalej niż np na ul Narutowicza, a na której nie będą tworzyły sie gigantyczne korki i przez to mniej smrodu wdychali.
Rozwiń
Zyga
Zyga (17 czerwca 2016 o 06:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Głupszego komentarza dawno nie widziałem
Rozwiń
Gość
Gość (16 czerwca 2016 o 23:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiem po co tak naprawdę ta droga Lublinowi potrzebna.... Bedzie to tylko utrapienie dla mieszkańców pobliskich bloków i szkół
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!