poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Budowa ul. Węglarza nie zostanie wstrzymana

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 sierpnia 2011, 18:45
Autor: Dominik Smaga

Ulica Węglarza w Lublinie (Maciej Kaczanowski)
Ulica Węglarza w Lublinie (Maciej Kaczanowski)

Wojewoda zdecydowała, że budowa ul. Węglarza może być kontynuowana i nie uchyliła wydanego przez prezydenta miasta pozwolenia na jej realizację. Unieważnienia tego pozwolenia domagali się mieszkańcy domów jednorodzinnych.

Ul. Węglarza w układzie komunikacyjnym miasta zajmuje dość ważne miejsce. To przedłużenie ul. Związkowej ma być doprowadzone do ul. Walecznych. W przyszłości pobiegnie jeszcze dalej. Droga miała być gotowa już dawno, ale w jej sprawie ciągle toczyły się spory między zwolennikami tej inwestycji a jej przeciwnikami.

Budowa miała się zacząć już jesienią 2009 r. Koparki jednak się wtedy nie pojawiły, bo prace zostały storpedowane przez protestujących mieszkańców domów jednorodzinnych na Ponikwodzie. Tłumaczyli, że po wybudowaniu ulicy znacznie wzrośnie ruch koło ich domów, a wywoływane przez to wstrząsy mogą zagrażać ich budynkom. Tymczasem na tę ulicę z utęsknieniem czekają mieszkańcy szybko rosnącego osiedla na Rudniku. Oni z kolei mają dość jeżdżenia prowizoryczną drogą gruntową.

Sprawa krążyła od urzędu do urzędu. Dopiero wiosną 2011 r. magistrat wydał pozwolenie na budowę z rygorem natychmiastowej wykonalności. To umożliwiło już wprowadzenie wykonawcy na plac budowy. – Tempo robót jest imponujące, drogowcy pracują nawet w soboty i wieczorami. Ulica nabiera coraz bardziej realnych kształtów – cieszy się pani Maria z Rudnika.

Mniej zadowoleni mieszkańcy Ponikwody odwołali się do wojewody od pozwolenia na budowę. I znów dalsze losy inwestycji stanęły pod znakiem zapytania. Dopiero kilka dni temu okazało się, że prace jednak nie staną. – Wojewoda nie uchyliła pozwolenia na budowę – informuje Małgorzata Tatara z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Jezdnie będą gotowe już tej jesieni. To konieczne, by robotnicy zdążyli z całością prac w terminie wyznaczonym przez Ratusz na koniec czerwca przyszłego roku. Wtedy drogowcom na przyszły rok zostaną tylko prace wykończeniowe i ułożenie ostatniej warstwy asfaltu.

Droga niezgody
Nowy odcinek dwupasmówki będzie mieć 400 metrów długości. Pobiegnie od ul. Bazylianówka do Walecznych. Na drodze będą też zatoki przystankowe na wypadek, gdyby w przyszłości miały tędy kursować autobusy. Do ul. Węglarza przedłużone zostaną też ul. Walecznych od Truskawkowej i Jagodowa od Walecznych. Miasto wyda na te roboty 9,5 mln złotych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Lolson
crx
lol
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Lolson
Lolson (11 sierpnia 2011 o 13:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Wojciech' timestamp='1313057399' post='513509']
No i jaki sens w tym wszystkim? Popatrzcie, co się dzieje wokół http://######/site/news048 – śmierć już można zamawiać jak taksówkę...
[/quote]

To weź sobie w końcu zamów, może wtedy przestaniesz spamować i męczyć ludzi.
Rozwiń
crx
crx (11 sierpnia 2011 o 12:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli budują pod twym domem drogę,na której "szatańskie maszyny" zwane popularnie samochodami będą zabijały ludzi,to wiedz,że coś się dzieje!Szatan już się interesuje...!!!
Rozwiń
lol
lol (11 sierpnia 2011 o 12:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pewnie obwodnica Lublina także bylaby dawno zrobiona, gdyby nie protesty
Rozwiń
gosc
gosc (11 sierpnia 2011 o 12:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widać jak ludziom z domków zależy na rozwoju miasta... Liczy się tylko własne ja... Przestroga dla innych, że nie zablokują rozwoju!! Szkoda tylko, że przez takich ludzi nasze miasto rozwija się tak powoli...
Rozwiń
Wojciech
Wojciech (11 sierpnia 2011 o 12:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i jaki sens w tym wszystkim? Popatrzcie, co się dzieje wokół http://######/site/news048 – śmierć już można zamawiać jak taksówkę...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!