sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Budują nowe baseny w Lublinie. Ruszyło wyburzanie starych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 sierpnia 2013, 17:54
Autor: Dominik Smaga

Na placu budowy kompleksu pływackiego przy Al. Zygmuntowskich rozpoczęły się już prace rozbiórkowe (
Na placu budowy kompleksu pływackiego przy Al. Zygmuntowskich rozpoczęły się już prace rozbiórkowe (

Na placu budowy kompleksu pływackiego przy Al. Zygmuntowskich rozpoczęły się już prace rozbiórkowe. Później grunt ma być wzmocniony specjalnymi palami.

Zagospodarowujemy teren, zaczęliśmy też wyburzać stare niecki basenów – mówi Piotr Dykałowicz, kierownik budowy z bielskiej firmy Unibep, która za 89,4 mln zł ma w ciągu 16 miesięcy zbudować nowoczesny kompleks pływacki. Na miejscu pracuje młot pneumatyczny, który rozbija stare niecki. – Po długim weekendzie przystąpimy do rozbiórki pobliskiego starego budynku – dodaje Dykałowicz. Mowa o gmachu, w którym znajdował się hotel oraz klub bilardowy. W budynku pocięte zostały już zbędne instalacje.

Zaraz po rozbiórce ma się zacząć wzmacnianie terenu palami. To konieczne, bo grunt w tym miejscu jest mało stabilny. – Na razie prowadzimy negocjacje z firmami, którym możemy powierzyć wykonanie pali – mówi Dykałowicz. – Do tego etapu trzeba się bardzo dobrze przygotować. Firmy same muszą sprawdzić warunki gruntowe i ponownie zrobić obliczenia, by zweryfikować to, co jest zapisane w projekcie. Trzeba to robić bardzo precyzyjnie, bo ewentualne nieścisłości są bardzo trudne do naprawienia. Sam proces palowania potrwa miesiąc.

W projekcie zapisano, że podłoże należy wzmocnić aż 1100 palami o łącznej długości ok. 7 km. Dopiero po stabilizacji będzie mógł się zacząć zasadniczy etap budowy.

Przy Al. Zygmuntowskich powstać mają łącznie trzy budynki. W pierwszym, przyległym do istniejącej pływalni będzie basen rekreacyjny. W drugim 50-metrowy basen z ruchomym dnem, który będzie można dzielić na mniejsze baseny dzięki zatapialnej kładce biegnącej środkiem niecki. Pozwoli to jednocześnie korzystać z torów 5-metrowych i dwóch wydzielonych basenów 25-metrowych. Obok powstaną trybuny. W trzecim gmachu znajdą się obiekty komercyjne ze spa, odnową biologiczną, restauracjami i klubem fitness. Projekt przewiduje m.in. wodospady, przeszkloną rzekę i bicze wodne.

Otwarcie kompleksu pływackiego planowane jest na styczeń 2015 r. Miasto szacuje, że z obiektu jednocześnie będzie mogło korzystać 700 osób. A przy założeniu 60-proc. wykorzystania kompleksu miesięcznie ma tu zaglądać 100 tys. osób, co zdaniem miejskich urzędników gwarantuje, że baseny będą w stanie same zarobić na swoje utrzymanie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
krótkie paliki
krzysztof
krzysztof
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

krótkie paliki
krótkie paliki (19 sierpnia 2013 o 15:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"1100 palów o łącznej długości 7 km " tzn., że na każdy "pal" wypada średnio 0,157 m czyli 15,7 cm. długości. Może można zaoszczędzić na szukaniu podwykonawcy i kupić gotowe w sklepie ogrodniczym, tam jest duży wybór "pali", palików, niektóre nawet dłuższe. Pozdrawiam liczących inaczej.

Rozwiń
krzysztof
krzysztof (19 sierpnia 2013 o 11:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wizualizacja robi piorunujące wrażenie. Trzymam kciuki to będzie piękny obiekt!!!

Rozwiń
krzysztof
krzysztof (19 sierpnia 2013 o 11:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wizualizacja robi piorunujące wrażenie. Trzymam kciuki to będzie piękny obiekt!!!

Rozwiń
Gość
Gość (19 sierpnia 2013 o 10:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

co to za budowa przy rondzie obok zamku , na ogrodach działkowych?

Rozwiń
poirytowany
poirytowany (19 sierpnia 2013 o 09:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co to za bzdury w tym artykule? Jakie trzy budynki? jakie dwa 25 metrowe i jeszcze jakieś 5 metrowe? jakie wypłycenie środkiem niecki? zgroza jakie durnoty tak sobie mozna pisać i publikować. Nie czytajcie tego, to wierutne bzdury.

Jeden budynek, z wieloma funkcjami. Basen sportowy 50 m z możliwością wypłycania: pół niecki, czyli10 torów 25 m  ze stałą głębokością i po drugiej stronie - możliwość wypłycania na różnej glębokości (2 ruchome dna).

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!