niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Budżet obywatelski. Siedem projektów już napisanych, kilkadziesiąt powstaje

Dodano: 22 marca 2016, 17:17
Autor: drs

Do Ratusza dotarły już pierwsze projekty do budżetu obywatelskiego zgłoszone w rozpoczętym tydzień temu naborze, który potrwa do 14 kwietnia. Po raz pierwszy wnioski można zgłaszać także poprzez internetową stronę obywatelski.lublin.eu. – W taki sposób wysłano do nas już 7 projektów, a kolejne 52 są w trakcie pisania – informuje Piotr Choroś z Urzędu Miasta.

Aby wysłać projekt przez internet wystarczy na wspomnianej stronie założyć sobie konto pozwalające na zapisywanie roboczej wersji projektu i późniejszy do niej powrót jeszcze przed ostateczną wysyłką. Za pośrednictwem internetowego konta można złożyć dowolną liczbę projektów.

Po wysłaniu projektu należy wydrukować tabelę na podpisy poparcia. Pod małym projektem (wartość od 50 tys. do 500 tys. zł) trzeba ich zebrać 20, a 40 pod dużym (powyżej 500 tys. do 1,2 mln zł).

Koszty oblicza się w oparciu o „cennik miejski” dostępny na wspomnianej stronie i w punktach stacjonarnych: Biurach Obsługi Mieszkańców i 16 filiach (z 39) miejskiej biblioteki. W punktach tych można też pobrać i złożyć wniosek w formie papierowej.

• Do pisania, popierania i głosowania (1–10 października) prawo ma każdy kto skończył 16 lat i mieszka w Lublinie, choćby bez meldunku.

• Do podziału jest 8 mln na projekty małe i 7 mln zł na duże.

Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 marca 2016 o 22:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja np. poszedłbym w górę i w dół. Wszystko od nowa, przy zachowaniu cennego starego. Jeden cmentarz w Lublinie dla wszystkich wyznań, kilka kilometrów w głąb ziemi. Budynki, najwyższe na świecie. Same perły w koronach. Przestronne ulice z podziemnymi przejściami. To, co jest i tak zniknie.
Rozwiń
Gość
Gość (22 marca 2016 o 19:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nieźle, ale ... . Wiem, że przyjęcia i realizacji projektu autor(rzy) pragną od zaraz. Musi upłynąć jakiś czas, by utwierdzić siebie i oceniających w przekonaniu o doskonałości projektu. Może się okazać, że pom porawkach ten odrzucony będzie "o niebo" lepszy od innego już przyjętego. PIS nie przywróci KS. Nikt nie powstrzyma starego zła. Nowe zło działa obok zła starego. Stopnie zagrożenia rosną w obu przypadkach. Coraz wyższe stopnie przeciwdziałania nie przynoszą oczekiwanych wyników. Niektórym ludziom się wydaje, że mają gotowe rozwiązanie lub że szybko by je znaleźli, gdyby im to umożliwiono. Człowiek z ulicy nie otrzyma takich uprawnień. Systemy zawodzą. Islamizacja wydaje się być nieuniknioną. Jestem mniej, niż z ulicy. Mnie po prostu nie ma, więc rzekłby ktoś, że popieram wszelkie zło. Chciałbym tylko ukarania ludzi odpowiedzialnych za całkowite wykluczenie mnie z istnienia. Dramat ma miejsce. Popieram żądanie poprawy prawa i jego właściwego stosowania. Nie znam sytuacji, podonie jak większość tu komentujących. To oznacza, że nie mam pojęcia, jak zapobiec zabójstwom, zamachom, terrorowi i w ogóle złu. Nasuwa się ..., ale nie widzę sensu CICHEGO KRZYKU - dajcie mi dane, a rozkmienię problemy. Moi wrogowie sa pewni, że nie zginą w żadnym zamachu, są pewni, że nie mam żadnych szans na istnienie. Innymi słowy mam mniej do powiedzenia od przeciętnego bezdomnego, który nie ma żadnego fachu. Właściciel zakładu pogrzebowego: TERAZ MA WIELE DO POWIEDZENIA. Utrzymujący się z wnajmu: JEGO ZAPYTAJ, TO ZNAJDZIE ROZWIĄZANIE. Młodzi: NIE UWAŻAMY CIĘ ZA ŚWIRA, ALE NIE CHCEMY SŁYSZEĆ O ... . Matka młodego sędziego sądu: PAN TO I TAK JEST NAJMNIEJ GROŹNY ZE WSZYSTKICH, KTÓRYCH STĄD ZNAM. A wcześniej: ALE WYNIKI!. Tak, czy siak, nie istnieję. Szczerze? Chyba górę wziąłby mój honor i za żadne pieniądze nie pomogę. Wolę umrzeć albo zginąć.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!