poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Kolejne problemy byłej szefowej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Dodano: 28 listopada 2016, 07:29

Elżbieta Starosławska
Elżbieta Starosławska

Rzecznik dyscypliny finansów publicznych działający przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Lublinie chce ukarania prof. Elżbiety Starosławskiej. Byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zarzuca niewłaściwe wydawanie publicznych pieniędzy.

Według rzecznika, była dyrektor COZL albo nie stosowała ustawy o zamówieniach publicznych albo stosowała jej przepisy błędnie. Chodzi o zlecanie obsługi prawnej szpitala zewnętrznym kancelariom prawnym oraz usług transportu sanitarnego.

Rzecznik wytyka, że w pierwszym przypadku zapytano o cenę usług choć nie były jeszcze spełnione wszystkie warunki zamówienia publicznego. W drugim przypadku ustawa w ogóle nie była stosowana.

Przewodniczący komisji orzekającej sprawdza teraz czy wniosek spełnia wszystkie wymogi formalne. Termin posiedzenia komisji nie został jeszcze wyznaczony. Rzecznik dyscypliny finansów publicznych wnioskuje o karę w postaci upomnienia.

– W połowie lipca, po audycie, który został przeprowadzony w COZL, złożyliśmy zawiadomienie do Regionalnej Izby Obrachunkowej o naruszeniu finansów publicznych. Wniosek rzecznika o ukaranie prof. Starosławskiej potwierdziły trafność wniosków sformułowanych przez kontrolerów z urzędu marszałkowskiego – mówi Beata Górka, rzeczniczka marszałka województwa lubelskiego.

Zarząd województwa zdecydował o dyscyplinarnym zwolnieniu z pracy prof. Elżbiety Starosławskiej 22 marca. Bezpośrednią przyczyną były wyniki kontroli w centrum, które ujawniły szereg nieprawidłowości. Chodzi o przetargi na dostawę leków dla szpitala. Była szefowa COZL była związana umowami-zlecenie na prowadzenie badań klinicznych z firmą Roche Polska sp. z o.o.. Ta sama firma wygrała w latach 2013-2015 pięć przetargów ogłaszanych przez COZL. Za dostarczenie leków do szpitalnej apteki Roche Polska otrzymała łącznie prawie 16 mln zł. Sprawą zajęła się prokuratura.

Prof. Starosławska walczy w sądzie o przywrócenie do pracy. Kolejna rozprawa została zaplanowana na 7 grudnia.

Czytaj więcej o: COZL Elżbieta Starosławska
Waldek
Użytkownik niezarejestrowany
Lubelak
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Waldek
Waldek (29 listopada 2016 o 06:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Szastała pieniędzmi na  ,,swoim" oddzaiale,dla swoich pacjentów,dla swoich pielęgniarek i swojego hydraulika.Oczywiście tego nikt nie poruszy.Reszta tłoczyła się jak bydło na korytarzach z setkami zdjęć pani dyrektor  w towarzystwie notabli i purpuratów .Pewnie działało jak  placebo.Podziwiam lekarzy-milczeli i tyrali.
RIO to mała część dużej całości - w raporcie z lipca jest ujawnionych wiele przestępstw (o których mowa w ustawie o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, ale także w K.K.), a znacznie więcej jest takich o których wiadomo, ale wprost nie zostały uwzględnione. Zarzuty będą przeciwko dyrektor, ale także innym osobom układu. W tym z urzędu marszałkowskiego. Pytanie (również do dziennikarzy) kiedy prokuratura zacznie robić coś w tej sprawie. Rzecznik Beata Górka nie może powiedzieć, że tak, przez 8 lat nie wiedzieliśmy co tam się dzieje, ale teraz podczas kontroli odkryto porażające fakty (że bylismy bierni na jej działania) za które należy się upomnienie... Elżbieta Starosławska, jak dożyje, będzie siedzieć za swoją hipokryzję i próżność.
Rozwiń
Gość
Gość (28 listopada 2016 o 22:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szastała pieniędzmi na ,,swoim" oddzaiale,dla swoich pacjentów,dla swoich pielęgniarek i swojego hydraulika.Oczywiście tego nikt nie poruszy.Reszta tłoczyła się jak bydło na korytarzach z setkami zdjęć pani dyrektor w towarzystwie notabli i purpuratów .Pewnie działało jak placebo.Podziwiam lekarzy-milczeli i tyrali.
Rozwiń
Lubelak
Lubelak (28 listopada 2016 o 20:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co na to wszystko Św. Jan z Dukli? Pomoże czy nie pomoże?
Rozwiń
Gość
Gość (28 listopada 2016 o 19:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Upomnienie to nie kara ! Jak karać to grzywną w kwocie 100 tysięcy złotych.
Rozwiń
obywatel PRL-bis
obywatel PRL-bis (28 listopada 2016 o 16:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy w końcu zdelegalizuje się ZSL (czy tzwPSL) podobnie jak PZPR i zlikwieduje jego agendy? Po jaką cholere jakis marszalek co na pewno na wojne nie pojdzie i jego urząd, kiedy jest Urząd Wojewódzki i Wojewoda?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!