Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 czerwca 2013 r.
19:52
Edytuj ten wpis

Carnaval Sztuk-Mistrzów ma upolować pasażerów na loty do Lublina

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 5 A A
 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Lublin chce wykorzystać renomę swojego festiwalu do tego, by… utrzymać na stałe połączenie lotnicze z Gdańskiem. To właśnie na Pomorzu skoncentruje się promocja tegorocznej edycji imprezy Carnaval Sztuk-Mistrzów. Na reklamę pójdzie aż jedna trzecia budżetu wydarzenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Budżet wynosi 1,2 miliona zł, z czego na reklamę wydamy ponad 400 tys. złotych – zapowiada Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca prezydenta. – To jedyny nasz projekt, który ma promocję ogólnopolską, w tym w ogólnopolskiej telewizji, radiu i na billboardach – dodaje.

Kampania ma być szczególnie zauważalna na Pomorzu. Po to, by ściągnąć stamtąd jak najwięcej gości.

Ratusz nie ukrywa, że chciałby zapełnić samoloty z Gdańska do Świdnika. Takie połączenie uruchomił kilka dni temu Eurolot od razu zapowiadając, że są to loty sezonowe, ale mogą być utrzymane w rozkładzie na stałe, jeśli będzie dużo pasażerów.

– Chcielibyśmy, żeby ta linia była całoroczna – przyznaje Krzysztof Żuk, prezydent miasta. Jest przekonany, że kulturalna impreza może ściągnąć rzesze turystów. – Noc Kultury zapełniła nam hotele w 100 proc. – podkreśla.

Tegoroczna edycja Carnavalu Sztuk-Mistrzów potrwa od 8 do 11 sierpnia. Z 1,2 mln zł kosztów miasto pokrywa ze swojej kasy 900 tys. zł, 200 tys. zł wykładają sponsorzy, a 100 tys. zł Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Norderca / 28 czerwca 2013 o 18:46

Ja i wielu innych chetnie polecial bym do Gdanska i tam przesiadl sie w samolot do Norwegii, ale niestety samolot z Lublina wylatuje zbyt pozno. Moze warto by przemyslec godziny odlotow.

Avatar
gog / 28 czerwca 2013 o 16:36

chwileczkę, ale czy nie jest tak, że w tym samolocie jest ok. 70 miejsc i przyleci on z tymi gdańszczanami w piątek i odleci w niedzielę? to tylko jeden weekend i jeden kurs w tę i nazad,  co oznacza, że 400 tys zł pójdzie na to by te 70 osób zachęcić do przyjazdu na festiwal, czyli ok 5700 na osobę :) czy ja dobrze myślę? czy czegoś nie doczytałem?

Avatar
andy / 28 czerwca 2013 o 14:02

"Lublin chce wykorzystać renomę swojego festiwalu do tego, by … utrzymać na stałe połączenie lotnicze z Gdańskiem.

To właśnie na Pomorzu skoncentruje się promocja tegorocznej edycji imprezy Carnaval Sztuk-Mistrzów.

Na reklamę pójdzie aż jedna trzecia budżetu wydarzenia.

Budżet wynosi 1,2 miliona zł, z czego na reklamę wydamy ponad 400 tys. złotych – zapowiada Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca Prezydenta."

... biedni kuglarze, psotnicy, żonglerzy i reszta cyrkowców.

1/3 ich kasy pójdzie na reklamowanie zdołowanego horrendalnymi długami lotniska w Świdniku, a nie na ich sztukmistrzostwo.

-----------------------

Nota bene ... jeśli połączenie z Gdańskiem sprzedaje się tak dobrze (non stop chwali się tym Airport Lublin), to po co je reklamować ?

"Lublin chce wykorzystać renomę swojego festiwalu do tego, by … utrzymać na stałe połączenie lotnicze z Gdańskiem.

To właśnie na Pomorzu skoncentruje się promocja tegorocznej edycji imprezy Carnaval Sztuk-Mistrzów.

Na reklamę pójdzie aż jedna trzecia budżetu wydarzenia.

Budżet wynosi 1,2 miliona zł, z czego na reklamę wydamy ponad 400 tys. złotych – zapowiada Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca Prezydenta."

... biedni kug... rozwiń

Avatar
mladen / 28 czerwca 2013 o 12:59

http://apartmani-tognon.freshcreator.com

Avatar
marcekinek / 28 czerwca 2013 o 12:55

Fajnie, ktoś sobie zrobi za 400 tys. zł wakacje nad morzem na nasz koszt, ale jak to brzmi - promocja Lublina. Zaczynają się wakacje i wiekszość osób ma już ustalone plany wakacyjne, rezerwacje itp. Jaki sens ma promocja miasta w sezonie - przecież wiadomo, że teraz już nikt nie zmieni swoich planów, a do przyszłego roku zapomni. Tak jak mówiłem na wstępie plan był zapewne taki by zorganizować sobie wakacje nad morzem za friko.

Avatar
Norderca / 28 czerwca 2013 o 18:46

Ja i wielu innych chetnie polecial bym do Gdanska i tam przesiadl sie w samolot do Norwegii, ale niestety samolot z Lublina wylatuje zbyt pozno. Moze warto by przemyslec godziny odlotow.

Avatar
gog / 28 czerwca 2013 o 16:36

chwileczkę, ale czy nie jest tak, że w tym samolocie jest ok. 70 miejsc i przyleci on z tymi gdańszczanami w piątek i odleci w niedzielę? to tylko jeden weekend i jeden kurs w tę i nazad,  co oznacza, że 400 tys zł pójdzie na to by te 70 osób zachęcić do przyjazdu na festiwal, czyli ok 5700 na osobę :) czy ja dobrze myślę? czy czegoś nie doczytałem?

Avatar
andy / 28 czerwca 2013 o 14:02

"Lublin chce wykorzystać renomę swojego festiwalu do tego, by … utrzymać na stałe połączenie lotnicze z Gdańskiem.

To właśnie na Pomorzu skoncentruje się promocja tegorocznej edycji imprezy Carnaval Sztuk-Mistrzów.

Na reklamę pójdzie aż jedna trzecia budżetu wydarzenia.

Budżet wynosi 1,2 miliona zł, z czego na reklamę wydamy ponad 400 tys. złotych – zapowiada Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca Prezydenta."

... biedni kuglarze, psotnicy, żonglerzy i reszta cyrkowców.

1/3 ich kasy pójdzie na reklamowanie zdołowanego horrendalnymi długami lotniska w Świdniku, a nie na ich sztukmistrzostwo.

-----------------------

Nota bene ... jeśli połączenie z Gdańskiem sprzedaje się tak dobrze (non stop chwali się tym Airport Lublin), to po co je reklamować ?

"Lublin chce wykorzystać renomę swojego festiwalu do tego, by … utrzymać na stałe połączenie lotnicze z Gdańskiem.

To właśnie na Pomorzu skoncentruje się promocja tegorocznej edycji imprezy Carnaval Sztuk-Mistrzów.

Na reklamę pójdzie aż jedna trzecia budżetu wydarzenia.

Budżet wynosi 1,2 miliona zł, z czego na reklamę wydamy ponad 400 tys. złotych – zapowiada Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca Prezydenta."

... biedni kug... rozwiń

Avatar
mladen / 28 czerwca 2013 o 12:59

http://apartmani-tognon.freshcreator.com

Avatar
marcekinek / 28 czerwca 2013 o 12:55

Fajnie, ktoś sobie zrobi za 400 tys. zł wakacje nad morzem na nasz koszt, ale jak to brzmi - promocja Lublina. Zaczynają się wakacje i wiekszość osób ma już ustalone plany wakacyjne, rezerwacje itp. Jaki sens ma promocja miasta w sezonie - przecież wiadomo, że teraz już nikt nie zmieni swoich planów, a do przyszłego roku zapomni. Tak jak mówiłem na wstępie plan był zapewne taki by zorganizować sobie wakacje nad morzem za friko.

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!