czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Chatka Żaka w budowie. Co się zmieni po remoncie?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 września 2011, 16:30

Zakończenie całego remontu jest planowane na październik 2012 r. Największa w historii przebudowa Ch
Zakończenie całego remontu jest planowane na październik 2012 r. Największa w historii przebudowa Ch

Rozpoczął się długo oczekiwany remont Chatki Żaka. Budowlańcy ogrodzili plac budowy i rozpoczęli prace w dawnej stołówce. – Robota wre – mówi dyrektor ACK.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w czerwcu przekazał klucze do Chatki Żaka firmie Skanska, która wygrała przetarg na jej przebudowę. Przez całe wakacje trwały przygotowania do rozpoczęcia prac. Te właśnie ruszyły. Wokół Chatki pojawiło się tymczasowe ogrodzenie. A budowlańcy wkroczyli do dawnej stołówki, gdzie już odkopują fundamenty, skuwają tynki i burzą niepotrzebne ściany. – To pierwszy etap prac i plan na ten rok – mówi Ewa Jabłońska, dyrektor ACK.

– W tej części Chatki Żaka, gdzie kiedyś mieściła się stołówka UMCS, wybudujemy Inkubator Medialno-Artystyczny – informuje Dionizy Iwaszko, menadżer projektu z ramienia firmy Skanska. – Jego najważniejszym elementem będzie profesjonalne studio radiowo-telewizyjne zlokalizowane w salach, w których kiedyś funkcjonował klub muzyczny. Pomieszczenia te, nieużywane od kilku lat, niszczeją, dlatego po zakończeniu prac to miejsce zmieni zdecydowanie swój wygląd.

Inkubator zostanie wyposażony w pomieszczenia rekreacyjne, montażowe i studio TV oraz salę kinowo-koncertową. – Wykonamy także kawiarnię oraz urządzenia techniczne: mechaniki scenicznej, oświetlenia technicznego i nagłośnienia, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania sali oraz studia TV – zapowiada Iwaszko.

Przebudowę pozostałej części Chatki zaplanowano na przyszły rok. W budynku powstaną nowe sale taneczne z zapleczem, pracownia plastyczna oraz szereg pomieszczeń magazynowo-archiwalnych. Będzie też pracownia teatralna, fotograficzna, public relations, a nawet filmu animowanego. ACK zmieni się również z zewnątrz – będzie miała nowe okna i elewację.

Harmonogram prac wykonawca konsultuje z administratorami budynku. – Spotykamy się regularnie i o wszystkim rozmawiamy – podkreśla Jabłońska. – Zależy nam na tym, żeby Chatka Żaka działała przez cały czas. Na pewno do końca tego roku i wiosną będziemy funkcjonowali normalnie.

Skanska zapowiada, że będzie szła na rękę użytkownikom ACK. – Nasze prace zaplanowaliśmy w taki sposób, aby Chatka Żaka nie musiała przerywać swojej działalności. Dołożymy wszelkich starań, aby budynek funkcjonował jak dotychczas: dalej będą odbywać się w nim spektakle, czynna będzie też kawiarnia – zapowiada Iwaszko.

Czasowo zamknięta może być jedynie sala widowiskowa (czyli także kino) w Chatce, którą czeka gruntowna przebudowa. Zbiór filmów kina prowadzonego w Chatce przez Piotra Kotowskiego musiał zostać spakowany i przeniesiony do znacznie mniejszego pomieszczenia. Na pewno nie przestanie za to nadawać mieszczące się w ACK Radio Centrum. Po budowie nowego studia w dawnej stołówce, radio przeniesie się do tej części budynku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
NIestmpatyczny.Cham
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

NIestmpatyczny.Cham
NIestmpatyczny.Cham (8 września 2011 o 10:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sorry, ale ten artykuł to zerżnięty z czerwca komunikat Skanska:
http://www.skanska.pl/pl/Aktualnoci/Wywietl-komunikat/?nid=0HWLnSPk
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!