Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 października 2014 r.
11:00
Edytuj ten wpis

Chore żaby, coś w rodzaju Nergala i wagina w Google, czyli najdziwniejsze teksty radnych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
209 8 A A

Niech Was nie zmylą literki. To nie jest tekst. To jest bukiecik

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tak, bukiet z kwiatków, którymi przez cztery lata obdarzyli nas w Lublinie miejscy radni mijającej kadencji. Z kwiatków, którymi ozdabiali sesje i dyskusje. Przystrajali nimi posiedzenia, na których mieli dyskutować o sprawach ważnych, o pieniądzach i czymś takim, co się górnolotnie zwie "dobrem wspólnym”, a i tak przeliczyć da się to na pieniądze.

Kwieciste dyskusje na różne tory zbaczały, bo na jednym posiedzeniu potrafiły padać słowa wzniosłe, by po chwili debata otarła się o pyskówkę. I chociaż nikt nikogo brzydko nie wyzywał, to o płciowych organach wspominano tu dość często, ale z reguły przy okazji... pieniędzy na kulturę. Zwykłego śmiertelnika może to zaskoczyć, przywyknąć za to musieli dziennikarze. A im więcej było ich na sali, tym więcej było chętnych do zabrania głosu. Bo może ktoś zauważy, może wypowiedź przytoczy i może wyborca dostrzeże, zapamięta i podziw go ogarnie.

Z obawy o to, żeby popisy nie trwały za długo, nikt nie odważył się przez te cztery lata uruchomić transmisji z obrad w internecie. Jeśli ktoś bardzo chce słuchać, to musi na żywo i to w Ratuszu. Powtórki nigdzie nie odtworzy.

Zaszczyt słuchania powtórek mają tylko panie z Biura Rady Miasta, które po każdej wielogodzinnej sesji muszą przepisać z nagrania całe posiedzenie. Słowo w słowo. Tak powstaje protokół z obrad, który później zatwierdza Rada Miasta. A zatwierdzając niejako podpisuje się pod tym, że tak właśnie było.

W taki sposób zapisano już 4259 stron. Tyle właśnie mają protokoły z czterdziestu czterech sesji Rady Miasta Lublin tej kadencji, które spisały panie z biura. Przeczytaliśmy wszystkie protokoły, wybierając z nich wspomniane kwiatki. A bukiet wręczamy teraz Czytelnikom ku uciesze i radnym na pamiątkę.

I żeby nie było: jeśli coś jest powiedziane niegramatycznie lub niezgrabnie, to nie nasza wina. Mamy podkładkę w postaci protokołu. Sami go Państwo Radni zatwierdziliście.
Laska przewodniczącego

Przewodniczący RM, Piotr Kowalczyk: "Bardzo bym prosił, żeby się nie martwić o przyrządy przewodniczącego. Laska dochodzi, dzwonek za chwilę zejdzie z Biura Rady Miasta, także zadzwonię na koniec. Dziękuję.”

Zastępca prezydenta, Zbigniew Wojciechowski: "Ja chciałem zakończyć tę dyskusję i powiedzieć, że prezydentowi nic do laski ani do dzwonka przewodniczącego. Dziękuję bardzo.”
IV sesja, 29 grudnia 2010, dyskusja o insygniach miejskich,

Biją Murzynów

Radny Leszek Daniewski: "Ja znam argumentację państwa dyrektorów mówiącą o tym, że pozostali pracownicy jednostek samorządu terytorialnego, Urzędu Miejskiego również od lat tych podwyżek nie dostawali, ale szczerze mówiąc, to jest argument tego typu, że w Ameryce też biją Murzynów”
V sesja, 27 stycznia 2011, o podwyżkach dla niepedagogicznych pracowników oświaty

Porwania w poniedziałki

Radny Zdzisław Drozd: "Chodzi mi o to, że mieliśmy taki przypadek, że mistrzowie tańca, trzykrotni mistrzowie Polski starali się o uzyskanie stypendium z miasta, tego stypendium nie uzyskali, więc dziewczyna, która była razem z partnerem, ale ponieważ nie uzyskali stypendium, więc ją porwano za granicę i ona już tańczy gdzie indziej” (...)

Przewodniczący RM, Piotr Kowalczyk: "Dziękuję bardzo. Powiem tylko, że porwania są karalne, panie przewodniczący. Więc jak pan coś wie niech pan mówi (...).”
Radny Drozd "Gmina zagraniczna tak zachęciła partnerkę, że się przeniosła do innego kraju.”

Przewodniczący: "A to już forma promocji, nie porwania. Kidnaping jest w poniedziałki.”
V sesja, 27 stycznia 2011, dyskusja o stypendiach za wyniki sportowe
Przywrócić na łono

Radny Dariusz Jezior: "Ja już trzeci raz przytykam kartę i nic, więc jak tak dalej pójdzie i ktoś sprawdzi to, to stwierdzi, że Dariusz Jezior nie bierze udziału w głosowaniach. Ale chcę poinformować, że już trzecia uchwała, którą przytykam i nic się nie dzieje. Ja chciałem zameldować, że ja głosuję i tę uchwałę także chciałem zagłosować "za”, ale nie dano mi tej możliwości. Zamelduję o tym, bo później będzie, że ja nie głosuję.”

Przewodniczący RM, Piotr Kowalczyk: "Bardzo proszę, żeby pan radny przestał być wykluczony z głosowań. Służby już pracują, żeby przywrócić pana radnego na łono Rady Miasta, za chwilę wszystko się tu wyjaśni.”
X sesja, 26 maja 2011 r.

Mrugające mrugają

Radny Dariusz Jezior: "Palą się tam światła takie mrugające żółte. I tak jeżdżę tamtędy i tak zastanawiam się jak długo te światła i czy zostaną włączone normalne światła, bo już te mrugające żółte światła już od kilku miesięcy tak mrugają i zastanawiam się czy one w ogóle powinny mrugać, czy one mrugają, ponieważ tak prawo drogowe stanowi i one muszą informować o tym skrzyżowaniu, czy jest w planie miasta, aby uruchomić normalne światła”
X sesja, 26 maja 2011 r. w sprawie sygnalizacji na ul. Jana Pawła II

Z ręką na głowie

Przewodniczący RM, Piotr Kowalczyk: "Widzę od 5 minut pan radny Dariusz Jezior trzyma rękę na głowie, więc nie wiem czy się zgłasza. Chyba nie”.
XI sesja, 30 czerwca 2011
Życzenia od satanistów

Radny Tomasz Pitucha: "Otóż na scenie ratusza, w ratuszu na parkingu w Noc Kultury występował zespół satanistyczny. Nawet pan nie wie czego panu życzyli i jak pana nazywali, a ja mogę to przekazać, ale nie tutaj, mam polskie tłumaczenia angielskich tekstów czego życzyli panu prezydentowi, mi i wielu mieszkańcom Lublina. I takie rzeczy się dziać nie powinny w mieście, które kolorowym obywatelem uczyniło Papieża Jana Pawła II i wielu innych zacnych ludzi”
XIII sesja, 8 września 2011, dyskusja w sprawie Wschodnioeuropejskiej Sieci Sztuk Performatywnych

Malowane genitalia

Radny Krzysztof Siczek: "Ja wprost sformułowałem swoje pytanie czy w związku z tym programem będzie możliwe to sfinansowanie przez miasto Lublin np. Malowidło, nie wiem, z genitaliami ludzkimi, z tego typu rzeczami, które publicznie nie powinny być pokazywane (...) Wystarczy, że ktoś, kto nazwie siebie artystą będzie chciał namalować genitalia (nie bójmy się tego słowa) i będzie chciał nazwać to wielką sztuką, a czuje się zachęcony do przekraczania granic, nie wiem czego, wulgarności, chamstwa, nie wiem czego, i będzie nam to uzasadniał, dostanie na to pieniądze”.
XIII sesja, 8 września 2011, dyskusja w sprawie Wschodnioeuropejskiej Sieci Sztuk Performatywnych

Drzewo spomiędzy nóg
Radny Michał Krawczyk: "Zapraszam do piwnicy "Pod fortuną”, jednego z najcenniejszych lubelskich zabytków XVI w. Tam można obejrzeć męskie genitalia w kształcie drzewa”
XIII sesja, 8 września 2011, dyskusja w sprawie Wschodnioeuropejskiej Sieci Sztuk Performatywnych

Proszę nie wypominać

Radny Piotr Dreher: "Pani radna, nagość jest zawsze piękna, niezależnie od wydania, nagość jest zawsze piękna, to jest poza wszelką dyskusją, ale pani radna, proszę mi nie wypominać pewnych rzeczy, naprawdę, bo ja przypomnę, że pani radna była przez też dwie kadencje w SLD i UP i teraz pani się znalazła w PiS-ie i to też może być dziwne.”
XIII sesja, 8 września 2011, dyskusja w sprawie Wschodnioeuropejskiej Sieci Sztuk Performatywnych

Mój tygrysku

Radny Krzysztof Siczek: "Dziękuję za to wyjaśnienie, panie mecenasie. Ja rozumiem, że jeżeli zwierząt domowych nie, to tygrys na pewno się nie zmieści na pół metra. No to się nie zmieści na pół metra. Więc dlatego ja jestem za tym, żeby zwiększyć tę powierzchnię.”
Przewodniczący RM, Piotr Kowalczyk: "Tygrys nie jest zwierzakiem domowym, chyba że żona do pana radnego mówi "mój tygrysku” czasami.”
Radny Siczek "Domowych nie można sprzedawać, czyli niedomowy na przykład tygrys.”
XV sesja, 24 listopada 2011, debata o stawkach opłaty targowej

Czy ksiądz uprawia seks?

Radny Tomasz Pitucha: "Ja bym chciał zapytać, bo wielu państwa widzę w kościele, jeżeli ktoś zna na przykład takiego księdza, który seks uprawia, ja chętnie się dowiem na przykład kto to jest”
XV sesja, 24 listopada 2011, o Europejskiej Stolicy Kultury

Czarny Koziołek Matołek

Radny Piotr Kuty: "Próbuje nam się wmówić, m.in. w mediach, że szatan to taki czarny Koziołek Matołek, z raciczkami, z ogonkiem, prawda, którym można straszyć niegrzeczne dzieci”
XV sesja, 24 listopada 2011, debata w sprawie lokalizacji kasyna

Równi wobec obiadu
Radny Krzysztof Siczek: "Ja się będę czuł bardzo niekomfortowo, jak ja pójdę na obiad, a w tym czasie ktoś będzie pracowała nad odpowiedzią na moje pytanie. Uważam, że przerwa obiadowa dotyczy wszystkich równo. Urzędnicy też, jeżeli siedzą z nami do 19.00 i do 22.00, też mają czas na przerwę obiadową, a nie pracować nad odpowiedzią na pytanie, które ja zadam.”
XIX sesja, 29 marca 2012

Bo przyjdzie Nergal
Radny Mieczysław Ryba: "Proszę państwa, bo przyjdzie w końcu coś w rodzaju Nergala... przyjdzie coś w rodzaju Nergala, czy ktoś w rodzaju Nergala i powie: jak możecie mnie ocenzurować? Proszę bardzo - i zrobimy sobie skandal na całą Polskę”
XV sesja, 24 listopada 2011, o Europejskiej Stolicy Kultury

Program głaskania zwierząt

Radny Tomasz Pitucha: "jest taki podpunkt w § 3: zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom - tu od razu pytanie się rodzi: jaka to będzie opieka, czy będzie ktoś stał i głaskał te zwierzęta, czy je pocieszał, czy im ubranka na przykład robił...”

Radny Mariusz Banach: "To nie jest zabawa. Są na sali dziennikarze, którzy napiszą jeszcze dzisiaj w mediach, że taki, a taki Program wchodzi w życie”.
XIX sesja, 29 marca 2012, o Programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi
Słownik pozwala ale...

Radny Krzysztof Siczek: "Jeszcze nasze służby, za co my płacimy, muszą sprzątać - przepraszam za wyrażenie - zasrane ulice i place naszych miast, przez psy. Drodzy państwo, ale nie oszukujmy się, nazywajmy rzeczy po imieniu. Ja mogę powiedzieć ładnie, bo mój słownik na to pozwala: zanieczyszczone, zabrudzone, ale w efekcie to jest zasrane.”
XX sesja, 26 kwietnia 2012

Z grubej rury

Radna Małgorzata Suchanowska "Droga koleżanko, głupoty to ty często opowiadasz...”
XIX sesja, 29 marca 2012, do radnej Elżbiety Dados

Nie musi być nago

Radna Małgorzata Suchanowska: "Panie Przewodniczący! Ja bardzo proszę, składam wniosek formalny, żeby każda sesja była tak pięknie uczczona jak dzisiaj krzykaczem, żeby rozpoczynał sesje krzykacz i żeby pan przewodniczący był ozdobiony w łańcuch i w laskę, i w dzwoneczek. (śmiech).”
Przewodniczący RM, Piotr Kowalczyk: "A czy mam mieć garnitur na sobie?”
Radna Suchanowska "Oczywiście.”
Przewodniczący Kowalczyk: "Dobrze. Czyli oprócz łańcucha jeszcze mogę być ubrany - cieszę się.
XXI sesja, 31 maja 2012

Do jeziora, czy na eksport?

Radny Dariusz Jezior: "A ja tylko dodam, że chore żaby się chyba najlepiej czują w jeziorze. (śmiech).”
Radny Tomasz Pitucha "Panie Przewodniczący! Można to było inaczej zrobić, np. sprzedać je na eksport, bo Francuzi chętnie je zjadają, nie wiem, jakby to makabrycznie i drastycznie brzmiało.”
Radna Elżbieta Dados "No, prasa teraz ma pole do popisu, panowie dziennikarze. Mam nadzieję, że nie ominiecie tego.”
XXII sesja, 28 czerwca 2012 r., w sprawie opinii o utworzeniu i prowadzeniu ośrodka rehabilitacji krajowych płazów i gadów

Nie dla pejzaży

Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Jarosław Pakuła: "Chciałbym tylko przypomnieć, jeśli chodzi o fotoradar, że to Rada podejmowała decyzję o zakupie tego urządzenia i z góry chyba było oczywiste, że nie będą to zdjęcia robione krajobrazom, a pędzącym ze zbyt dużą prędkością samochodom”
XXV sesja, 16 listopada 2012

Niecały, a zwiedza

Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Mieczysław Ryba: "Plan miał być 6 tys. zł, a wykonano za pierwsze półrocze 319 zł, co w przeliczeniu na jeden dzień daje 2 zł dziennie, czyli jak gdyby jeden człowiek niecały dziennie zwiedzał tę Galerię”
XXV sesja, 16 listopada 2012, w sprawie dokumentacji na rozbudowę obiektu dla Centrum Sztuki Współczesnej

Ani penis, ani pralka

Radny Tomasz Pitucha: "Nie chcemy, aby reklamą wielu wspaniałych wydarzeń kulturalnych w Lublinie był penis. Nie chcemy, żeby tą reklamą była sterta skrzynek na truskawki, czy pralka "Frania”
XXXI sesja, 23 maja 2013

Wagina w Google

Radny Michał Krawczyk: "Doprowadzacie państwo do takiej sytuacji, że jeśli w przyszłości jakiś student medycyny wpisze w Google jedną z nazw, która pada w tym stanowisku - może to być na przykład "wagina” lub "wzgórek łonowy”, to wyskoczy, panie przewodniczący - i też do pana się teraz zwracam - wyskoczy m.in. w wynikach Google strona Rady Miasta.”
Przewodniczący RM, Piotr Kowalczyk: "Teraz to już na pewno, bo to będzie w protokole.”
XXXI sesja, 23 maja 2013

Uśmiech, czy nie?

Przewodniczący RM, Piotr Kowalczyk: "Nie, nie, nie, ja się na panią patrzę i się tylko uśmiecham, a pani myli cieszenie się z uśmiechaniem się do pani”
XXXIV sesja, 17 października 2013

Koszulka w śmieciach
Przewodniczący RM, Piotr Kowalczyk: "A jak deklarację złoży samotny mężczyzna i znajdzie się w worku damską koszulkę nocną, to czy to będzie podejrzane dla was?”
XXXIV sesja, 17 października 2013, dyskusja na temat systemu odbioru odpadów
Nie sprawdzę masturbacji

Radny Marcin Nowak: "Zacznę od tego, że pomimo płomiennego apelu mojego przedmówcy, nie zamierzam sprawdzać, czy masturbacja jest źródłem dobrostanu i apeluję gorąco do moich kolegów i koleżanek również o ten kierunek działań. Swoją drogą symptomatyczne pozostaje to, że pan radny miał więcej do powiedzenia na temat masturbacji niż on i cały Klub na temat budżetu”
XXXVII sesja, 16 stycznia 2014

Bimbają sobie

Radny Marcin Nowak: "Proszę zaapelować do radnych, żeby wrócili na salę i do tych, którzy są na sali obecni, a nie głosują, żeby wywiązywali się ze swoich statutowych obowiązków, panie przewodniczący, bo widzę, że część siedzi, a część sobie bimba”.
XXXIX sesja, 13 marca 2014 r.

Czerwone okulary

Radna Małgorzata Suchanowska: "Ja, panie prezydencie, powiem panu tak, że osobiście potrafię sobie zrobić iluminację, włożyć czerwone okulary i będę miała za darmo te iluminacje.”
XXXIX sesja, 13 marca 2014 r., dyskusja na temat kosztów stadionu

Leżą na deskorolkach

Radna Jadwiga Mach: "Jestem również zdania, że na terenie Ogrodu Saskiego nie powinno być drogi, ciągu komunikacyjnego dla rowerzystów, ale także deskorolki. Proszę państwa, ja wczoraj i nie tylko widziałam, jak zachowują się młodzi - wchodzą główną bramą po schodach i kładą się na deskorolkę i ile tylko mają sił zjeżdżają z tej górki.”
XXXIX sesja, 13 marca 2014 r., dyskusja na temat regulaminu Ogrodu Saskiego

Krzesła! Dziękuję!

Radny Jacek Bednarczyk: "Panie Prezydencie! A ja chciałem panu prezydentowi podziękować za to, że zadbał o radnych i wymienił nam krzesła na sali obrad. Nie wiem, czy państwo zauważyliście - mamy nowe krzesła. Dziękuję bardzo, panie prezydencie.”
XLI sesja, 15 maja 2014

A z kozą można?

Radny Marcin Nowak: "W zasadzie można by to, proszę państwa, wszystko rozpocząć humorystycznie i powiedzieć o tym, że psy stały się jedynymi zdyskryminowanymi zwierzętami, bo przecież zakaz obejmuje wyłącznie wprowadzanie psów, teoretycznie więc z każdym zwierzęciem można na teren Ogrodu Saskiego wejść - z kotem, kozą”
XLII sesja, 26 czerwca 2014, w sprawie skargi na zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego

Nie filmować!
Radna Elżbieta Dados: "Ja w kwestii formalnej. Pani radna nagrywa nas kamerą. Bardzo proszę, nie wyrażam zgody.”
XLIV sesja, 25 września 2014 r.
Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bart / 1 listopada 2014 o 13:37
Największe przypały wśród radnych: Suchanowska i Pitucha.
Avatar
karolgrzelak10 / 31 października 2014 o 14:48

Z naszymi radnymi już od dawna dzieję sie coś złego, nie wiem za co oni biorą pieniadze.

Avatar
Gość / 31 października 2014 o 13:39

Tragiczne pytania radnego Pituchy o sex księdza

Z nim w ogóle jest coś nie tak, Pitucha kiedyś na RM zarzucił pytanie "czy masturbacja jest źródłem dobrostanu?"...

Avatar
gość / 31 października 2014 o 13:26

Tragiczne pytania radnego Pituchy o sex księdza

Avatar
Gość / 31 października 2014 o 12:51

Suchanowska - zawód wyuczony: kucharka, zawód uprawiany: krzykaczka, awanturniczka

Avatar
AP / 31 października 2014 o 12:22

i tutaj trzeba się zastanowic poważnie jak głosuemy na radnych i kim sa..ja zagłosuję na Wspólny Lublin, to są ludzie honorowi i znają swój cel jako radni, odeszli z pisu bo była dyscyplina partyjna w głosowaniach czyli mieli być przeciwko prezydentowi, co powodowało brak rozwoju miasta, kolejnych inwestycji, odeszli założyli własny klub i uczestniczyli zgodnie z własnym rozumem pełniąc funkcje radnych. 

Bardzo mi sie to spodobało, a odejść z partii, która tyle lat dawała im pewna wygraną, kto by się na taki krok zdecydował, tylko odważni i  inteligentni ludzie, brawo i powodzenia zyczę w wyborach

i tutaj trzeba się zastanowic poważnie jak głosuemy na radnych i kim sa..ja zagłosuję na Wspólny Lublin, to są ludzie honorowi i znają swój cel jako radni, odeszli z pisu bo była dyscyplina partyjna w głosowaniach czyli mieli być przeciwko prezydentowi, co powodowało brak rozwoju miasta, kolejnych inwestycji, odeszli założyli własny klub i uczestniczyli zgodnie z własnym rozumem pełniąc funkcje radnych. 

Bardzo mi sie to spodobało, a odejść z partii, która tyle lat dawała im pewna wygraną, kto by się na taki krok zdecydował, ... rozwiń

Avatar
guygaulin / 31 października 2014 o 11:54

If you need information regarding the earthquakes,mud downpours etc,then you can better get idea from the Write my Paper for Cheap online writing services in detail,and this will help you to attain the answer in detail.

Avatar
crx / 31 października 2014 o 11:26

Są kraje z wulkanami, trzęsieniami Ziemii, błotnymi ulewami i ....śmiesznymi Radami Miast...!!!

Avatar
bart / 1 listopada 2014 o 13:37
Największe przypały wśród radnych: Suchanowska i Pitucha.
Avatar
karolgrzelak10 / 31 października 2014 o 14:48

Z naszymi radnymi już od dawna dzieję sie coś złego, nie wiem za co oni biorą pieniadze.

Avatar
Gość / 31 października 2014 o 13:39

Tragiczne pytania radnego Pituchy o sex księdza

Z nim w ogóle jest coś nie tak, Pitucha kiedyś na RM zarzucił pytanie "czy masturbacja jest źródłem dobrostanu?"...

Avatar
gość / 31 października 2014 o 13:26

Tragiczne pytania radnego Pituchy o sex księdza

Avatar
Gość / 31 października 2014 o 12:51

Suchanowska - zawód wyuczony: kucharka, zawód uprawiany: krzykaczka, awanturniczka

Avatar
AP / 31 października 2014 o 12:22

i tutaj trzeba się zastanowic poważnie jak głosuemy na radnych i kim sa..ja zagłosuję na Wspólny Lublin, to są ludzie honorowi i znają swój cel jako radni, odeszli z pisu bo była dyscyplina partyjna w głosowaniach czyli mieli być przeciwko prezydentowi, co powodowało brak rozwoju miasta, kolejnych inwestycji, odeszli założyli własny klub i uczestniczyli zgodnie z własnym rozumem pełniąc funkcje radnych. 

Bardzo mi sie to spodobało, a odejść z partii, która tyle lat dawała im pewna wygraną, kto by się na taki krok zdecydował, tylko odważni i  inteligentni ludzie, brawo i powodzenia zyczę w wyborach

i tutaj trzeba się zastanowic poważnie jak głosuemy na radnych i kim sa..ja zagłosuję na Wspólny Lublin, to są ludzie honorowi i znają swój cel jako radni, odeszli z pisu bo była dyscyplina partyjna w głosowaniach czyli mieli być przeciwko prezydentowi, co powodowało brak rozwoju miasta, kolejnych inwestycji, odeszli założyli własny klub i uczestniczyli zgodnie z własnym rozumem pełniąc funkcje radnych. 

Bardzo mi sie to spodobało, a odejść z partii, która tyle lat dawała im pewna wygraną, kto by się na taki krok zdecydował, ... rozwiń

Avatar
guygaulin / 31 października 2014 o 11:54

If you need information regarding the earthquakes,mud downpours etc,then you can better get idea from the Write my Paper for Cheap online writing services in detail,and this will help you to attain the answer in detail.

Avatar
crx / 31 października 2014 o 11:26

Są kraje z wulkanami, trzęsieniami Ziemii, błotnymi ulewami i ....śmiesznymi Radami Miast...!!!

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 4 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 0 1

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 26 7

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 38 34

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 28 10

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 5 2

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.