środa, 26 kwietnia 2017 r.

Lublin

Ciągniki z Ursusa trafią do kolejnego kraju

Dodano: 19 marca 2017, 21:27
Autor: p.p.

Ursus
Ursus (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Lubelska spółka Ursus ma na celowniku kolejny afrykański kraj. Tym razem to arabska Algieria z Afryki Północnej.

Pierwszym krokiem było podpisanie porozumienie o współpracy przemysłowo-handlowej z Karmag Industrie.

– Umowa dotyczy ustanowienia spółki joint-venture z siedzibą w Algierii, która zajmie się montażem, sprzedażą, dystrybucja i serwisem ciągników i maszyn rolniczych na rynku algierskim i innych rynkach afrykańskich – mówi Mariusz Lewandowski, rzecznik prasowy Ursusa.

Lubelski polski producent maszyn rolniczych jest obecny w Afryce od 2013 r. Pierwszą umowę podpisał z etiopską firmą METEC (na dostawę 3 tys. ciągników). Po niej przyszły kolejne kontrakty i obecnie spółka należy do czołówki polskich eksporterów na tym kontynencie. W sumie Ursus zawarł w Afryce kontrakty na kwotę około 140 mln USD. Główne afrykańskie rynki, na których dziś działa spółka to Etiopia i Tanzania.

– Afryka to kontynent o ogromnym potencjale gospodarczym, demograficznym i jeszcze lepszych prognozach rozwoju. Co więcej, rośnie siła nabywcza obywateli tego kontynentu. Dla nas oznacza realne szanse na nowe kontrakty – mówi Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (wczoraj o 04:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mysle ze niema co kometowac tylko tylko byc dumnym bo nieczesto mamy takie okazje Gratulacje dla Ursusa
Rozwiń
Gość
Gość (20 marca 2017 o 12:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pieniądze idą na rozwój firmy i nowych produktów. Mam nadzieję, że niebawem również w kraju Ursusy będą sprzedawały się w tysiącach sztuk. Mam również nadzieję, że większość podzespołów będzie produkowanych w Polsce.
Rozwiń
Gość
Gość (20 marca 2017 o 07:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no i co z tego? jak w Lublinie miejsc pracy nie przybywa a w Afryce a Lublinianie musza z miasta wyjeżdżać za chlebem. Co to za sukces miasta? Co miasto z tego ma i gdzie wpływaja pieniądze ze sprzedaży tych ciągników. Budzet jakiego miasta się na tym wzbogaca bo Lublin na pewno nie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24