Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 sierpnia 2017 r.
9:09

Ciemięga znów wciąga ekspresówkę. Będzie kolejny remont S17

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
72 21 A A

Szykuje się kolejny remont S17. Drogowcy już oznaczyli zapadające się miejsce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o fragment S17 w okolicach mostu nad Ciemięgą koło Jastkowa. Niedawno pojawiły się na poboczu czerwone oznaczenia. Kierowcy już od dawna skarżyli się, że w tym miejscu nawierzchnia wyraźnie obniżyła się, co czuć podczas jazdy samochodem.

– Obecnie prowadzimy pomiary, wybieramy technologię naprawy. Prace zostaną wykonane w ramach gwarancji – zaznacza Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy, że ten odcinek S17 od samego początku sprawia dużo kłopotów. W 2014 rozebrano 350 metrów nowej drogi. Tradycyjny nasyp zastąpiono konstrukcją ze styropianu. W 2015 roku wada ponownie dała znać o sobie. Konieczna była naprawa nawierzchni na kilkudziesięciometrowym odcinku w obrębie mostu na rzece Ciemiędze.

Teraz drogowcy ponownie przymierzają się do remontu. Terminu prac na razie nie ustalono.

Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 o 14:43
Skończy się pewnie estakadką
Avatar
Kierowca / 19 sierpnia 2017 o 23:59
Nie trzeba być "tęgim łbem po studiach", zeby stwierdzić co następuje - skoro prawdopodobnie wykonywano wzmocnienia na prawdopodobnie 30 metrow w głąb ziemi pod nową drogą, to ja sugeruje, na koszt wykonawcy, zamknąć drogę s17 na tym odcinku, zlecić niezależnej firmie pobranie próbek materiału z jakiego wykonano wzmocnienia i dokładne przebadanie go. Wierzchnia warstwa i tak jest do usunięcia i poprawy, więc na koszt wykonawcy usunąć, wykonać wzmocnienia zelbetonowe z odpowiednim uzbrojeniem nie na 30 a na 50 metrów, przeliczyć tak by powstała konstrukcja była nie do ruszenia, tak by prędzej Lublin osiadł a nie ten konkretny moduł wspierajacy. Niech to kosztuje 20miliardow złotych i niech zapłaci za to wykonawca który odstawil fuszerke. Mamy najdroższe drogi w unii, i jeszcze buble.
Nie trzeba być "tęgim łbem po studiach", zeby stwierdzić co następuje - skoro prawdopodobnie wykonywano wzmocnienia na prawdopodobnie 30 metrow w głąb ziemi pod nową drogą, to ja sugeruje, na koszt wykonawcy, zamknąć drogę s17 na tym odcinku, zlecić niezależnej firmie pobranie próbek materiału z jakiego wykonano wzmocnienia i dokładne przebadanie go. Wierzchnia warstwa i tak jest do usunięcia i poprawy, więc na koszt wykonawcy usunąć, wykonać wzmocnienia zelbetonowe z odpowiednim uzbrojeniem nie na 30 a na 50 metrów, przeliczyć ta... rozwiń
Avatar
znawca / 18 sierpnia 2017 o 23:14
Tłumaczyć baranom, że to nie wina nasypu tylko podłoża pod nasypem. A ci dalej o styropianie. Cały pic polega na tym ,że wzwiązku z wadliwą pracą podłoża, trzeba było zrobić nasyp z materiałów jak najlżejszych, żeby nie potęgować osiadania. Ale tłumacz "znawcom" ...
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 21:40
Że co? "Tradycyjny nasyp zastąpiono konstrukcją ze styropianu" ??? Szkoda, że nie z kartonu.....
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 19:02
Ja bym sprawdził kontrakt producenta styropianu z wykonawcą-projektantem tego odcinka. Ktoś zarobił i kupuje sobie jachty a ludzie zrzucaja się i płaca za czyjąś fuszerke. Estakada zapewne byłaby tańsza, styropian i jazda po nim........?
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 18:51
Za d....wziasc Wojtowicza i Szepietowskiego, gdzie byli jak budowa byla? Dziadki kurczowo trzymajacy sie stolkow za duza kase przed emerytura. Czas na mlodszych nie powiazanych ukladami....
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 12:19
Panie Nalewajko , jak się jezdnia obniżyła to trzeba do poziomu nalać.Nowej technologii trzeba było szukać jak była robiona nad Cimięgą jezdnia,a nie wtedy ,gdy się zapada.Teraz będziecie tylko każdym razem dolewać, p.Nalewajko!
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 11:52
To już jest żałosne, gdy czytam kolejny artykuł na temat rozbudowy dróg, pojawia się motyw przewodni, czyli krytyka Żuka. Śmiać się chce doprawdy... Jakby wybrał Budimex - źle, wybierze Skanską - oj, fatalnie, Strabag - skandal!
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 10:17
Cytat"Terminu prac na razie nie ustalono."Jak ze wszystkim w tym mieście.Gwarancja minie i z wlasnej kasy trzeba będzie remontować.
Avatar
nie znam się / 17 sierpnia 2017 o 14:51
I żaden z "mędrców" do tej pory komentujących temat nie ustalił prawidłowo przyczyny tej wady. Nie jest to ani wina materiałów, ani najniższej ceny itp. Więc nie piszcie głupot, jeżeli nie macie bladego pojęcia o sprawie. Problem tkwi w podłożu. W gruntach zalegających na głębokości około 30 m poniżej terenu. Do takiej głębokości było robione wzmocnienie podłoża. I tutaj coś nie zagrało. A co, to zainteresowane osoby doskonale wiedzą. Sprawa ma przecież swój finał w sądzie.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 o 14:43
Skończy się pewnie estakadką
Avatar
Kierowca / 19 sierpnia 2017 o 23:59
Nie trzeba być "tęgim łbem po studiach", zeby stwierdzić co następuje - skoro prawdopodobnie wykonywano wzmocnienia na prawdopodobnie 30 metrow w głąb ziemi pod nową drogą, to ja sugeruje, na koszt wykonawcy, zamknąć drogę s17 na tym odcinku, zlecić niezależnej firmie pobranie próbek materiału z jakiego wykonano wzmocnienia i dokładne przebadanie go. Wierzchnia warstwa i tak jest do usunięcia i poprawy, więc na koszt wykonawcy usunąć, wykonać wzmocnienia zelbetonowe z odpowiednim uzbrojeniem nie na 30 a na 50 metrów, przeliczyć tak by powstała konstrukcja była nie do ruszenia, tak by prędzej Lublin osiadł a nie ten konkretny moduł wspierajacy. Niech to kosztuje 20miliardow złotych i niech zapłaci za to wykonawca który odstawil fuszerke. Mamy najdroższe drogi w unii, i jeszcze buble.
Nie trzeba być "tęgim łbem po studiach", zeby stwierdzić co następuje - skoro prawdopodobnie wykonywano wzmocnienia na prawdopodobnie 30 metrow w głąb ziemi pod nową drogą, to ja sugeruje, na koszt wykonawcy, zamknąć drogę s17 na tym odcinku, zlecić niezależnej firmie pobranie próbek materiału z jakiego wykonano wzmocnienia i dokładne przebadanie go. Wierzchnia warstwa i tak jest do usunięcia i poprawy, więc na koszt wykonawcy usunąć, wykonać wzmocnienia zelbetonowe z odpowiednim uzbrojeniem nie na 30 a na 50 metrów, przeliczyć ta... rozwiń
Avatar
znawca / 18 sierpnia 2017 o 23:14
Tłumaczyć baranom, że to nie wina nasypu tylko podłoża pod nasypem. A ci dalej o styropianie. Cały pic polega na tym ,że wzwiązku z wadliwą pracą podłoża, trzeba było zrobić nasyp z materiałów jak najlżejszych, żeby nie potęgować osiadania. Ale tłumacz "znawcom" ...
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 21:40
Że co? "Tradycyjny nasyp zastąpiono konstrukcją ze styropianu" ??? Szkoda, że nie z kartonu.....
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 19:02
Ja bym sprawdził kontrakt producenta styropianu z wykonawcą-projektantem tego odcinka. Ktoś zarobił i kupuje sobie jachty a ludzie zrzucaja się i płaca za czyjąś fuszerke. Estakada zapewne byłaby tańsza, styropian i jazda po nim........?
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 18:51
Za d....wziasc Wojtowicza i Szepietowskiego, gdzie byli jak budowa byla? Dziadki kurczowo trzymajacy sie stolkow za duza kase przed emerytura. Czas na mlodszych nie powiazanych ukladami....
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 12:19
Panie Nalewajko , jak się jezdnia obniżyła to trzeba do poziomu nalać.Nowej technologii trzeba było szukać jak była robiona nad Cimięgą jezdnia,a nie wtedy ,gdy się zapada.Teraz będziecie tylko każdym razem dolewać, p.Nalewajko!
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 11:52
To już jest żałosne, gdy czytam kolejny artykuł na temat rozbudowy dróg, pojawia się motyw przewodni, czyli krytyka Żuka. Śmiać się chce doprawdy... Jakby wybrał Budimex - źle, wybierze Skanską - oj, fatalnie, Strabag - skandal!
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2017 o 10:17
Cytat"Terminu prac na razie nie ustalono."Jak ze wszystkim w tym mieście.Gwarancja minie i z wlasnej kasy trzeba będzie remontować.
Avatar
nie znam się / 17 sierpnia 2017 o 14:51
I żaden z "mędrców" do tej pory komentujących temat nie ustalił prawidłowo przyczyny tej wady. Nie jest to ani wina materiałów, ani najniższej ceny itp. Więc nie piszcie głupot, jeżeli nie macie bladego pojęcia o sprawie. Problem tkwi w podłożu. W gruntach zalegających na głębokości około 30 m poniżej terenu. Do takiej głębokości było robione wzmocnienie podłoża. I tutaj coś nie zagrało. A co, to zainteresowane osoby doskonale wiedzą. Sprawa ma przecież swój finał w sądzie.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 0 2

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 0

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
tylko u nas

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 0 4

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 11

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 13

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 5

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 2

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 111 12

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 15

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!