Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lipca 2009 r.
21:32
Edytuj ten wpis

Ciężko chory człowiek cierpi przez upór spółdzielni mieszkaniowej

0 6 A A

Rodzice niepełnosprawnego Roberta z Puław od kilku miesięcy walczą ze spółdzielnią mieszkaniową o zgodę na montaż windy dla syna. Popiera ich większość spółdzielców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Robert Bartnicki sześć lat temu uległ wypadkowi drogowemu. Teraz ma niedowład wszystkich kończyn, nie chodzi i nie mówi. – Są jednak postępy, a lekarze zalecają, żeby Robert koniecznie zaczął wychodzić na zewnątrz – mówi Barbara Bartnicka, mama Roberta.

Teraz to niemożliwe, bo rodzina mieszka na wysokim parterze bloku przy ul. Mickiewicza 26 w Puławach. Potrzebna jest winda.

Już w styczniu złożyli wniosek do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie o dofinansowanie jej budowy. Pieniądze zostały przyznane i… czekają. Bo na windę w miejscu wskazanym przez rodziców Roberta nie zgadzają się władze spółdzielni. Proponują inne lokalizacje, tłumacząc że we wskazanym miejscu winda będzie zagrażać bezpieczeństwu ludzi.

Inne lokalizacje są jednak droższe, bo wymagają dodatkowych elementów. – Mamy ograniczone fundusze i nie możemy przeznaczyć ich więcej niż zakładamy – tłumaczy Tomasz Szymański z PCPR w Puławach.

Tymczasem spółdzielnia zażądała jeszcze dokładnego projektu budowlanego inwestycji. Państwo Bartniccy chcą zdobyć taki dokument, ale może im zabraknąć pieniędzy. – Sporządzenie projektu podniesie cenę o jedną trzecią – mówi Czesław Gabiga z firmy budującej windy.

Tymczasem takiego projektu nie wymagają nawet urzędnicy wydający zezwolenia. – Wystarczy zgłoszenie prac – twierdzi Bogusław Skocz ze Starostwa Powiatowego w Puławach.

Bartniccy mając nóż na gardle postanowili pójść po pomoc do sąsiadów. Spółdzielnia, w której mieszkają, ma tylko jeden blok. Pod pismem popierającym ich lokalizację windy w ub. tygodniu podpisała się większość członków.

– Jeśli ta winda jest potrzebna, to powinna tam być – mówi Agnieszka Wiejak, jedna z lokatorek, która wsparła Bartnickich.

Tymczasem liczy się każda chwila. Pieniądze zarezerwowane na windę trzeba wykorzystać w tym roku. A rozliczyć się z zakończonej budowy trzeba najpóźniej do połowy grudnia.

Władze spółdzielni wszystko to mają jednak za nic. Kiedy kilka miesięcy temu pierwszy raz rozmawialiśmy z prezesem, twierdził, że sprawa zostanie szybko załatwiona. Teraz w ogóle nie chciał z nami rozmawiać.

– W tej chwili jest sezon urlopowy. Zapraszam we wrześniu – odparł Tadeusz Pazur, prezes SM "Standard”.

– Pierwszy raz spotykamy się z takimi problemami z budową windy – komentuje Tomasz Szymański z PCPR.

Prof. Zbigniew Stelmasiak, szef Kliniki Neurologii SPSK nr 4 w Lublinie.
- Robert nie powinien przebywać wyłącznie w domu. W jego leczenie włożono dużo pracy i dało to już w tej chwili znaczące rezultaty. Uważam, że wychodzenie na zewnątrz przyczyniłoby się do jeszcze większej poprawy.
(pb)

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Iza / 19 sierpnia 2009 o 22:38
pytajnik napisał:
Prezes pewnie liczył na kopertę pod stołem, a że nie dostał to blokuje co się da. Spółdzielnie to mafia, zarząd i rada kpią sobie z członków, którzy wybierają tych cwaniaczków na kolejną kadencję. Jedyne co potrafią, to wyciągać ręce po kasę członków i ustalać kolejne podwyżki czynszów. Tak jest w całej Polsce. Kto wreszcie zrobi porządek z tymi pasożytami?

Idioto o czym ty piszesz oni to robią społecznie.
Avatar
pytajnik / 28 lipca 2009 o 13:00
Prezes pewnie liczył na kopertę pod stołem, a że nie dostał to blokuje co się da. Spółdzielnie to mafia, zarząd i rada kpią sobie z członków, którzy wybierają tych cwaniaczków na kolejną kadencję. Jedyne co potrafią, to wyciągać ręce po kasę członków i ustalać kolejne podwyżki czynszów. Tak jest w całej Polsce. Kto wreszcie zrobi porządek z tymi pasożytami?
Avatar
~Ania~ / 23 lipca 2009 o 16:19
Panie prezesie, gdzie sece,rozsądek o ludzką godność już nie zapytam. Żąda pan dokumentów tylko po to aby wpędzić ludzi w koszty i w konsekwencji uniemożliwić choremu człowiekowi kontakt ze światem. Radzę to jeszcze przemyśleć. Co zrobi pan jeśli takie nieszczęście dośięgnie kogoś z pana rodziny. Tej rodzinie powinien pan pomagać a nie przeszkadzać.
Avatar
Kolega, ze szkoły 9-ki / 23 lipca 2009 o 15:23
Sezon urlopowy jest, ok, czyli mam rozumieć spółdzielnia do września nie pracuje? Czyli pan prezes do września, za miesiące wakacyjne, wypłaty nie pobiera, no bo jak nic nie robi, to i wynagrodzenie się nie należy.
Szok, normalnie szok!!! Kto to jest?
Ciśnie mi się parę słów, siarczystych oczywiście, ale kultura i inteligencja moja wyższa, więc ich nie wypowiem, ale domyślić się łatwo.
Avatar
quazir / 23 lipca 2009 o 09:04
Bezduszność ludzka nie zna granic.Mam nadzieję,że pan prezio znajdzie się wkrótce w podobnej sytuacji.A wówczas zacznie inaczej "śpiewać".
Avatar
tron / 23 lipca 2009 o 08:18
Od dawna wiadomo że Spółdzielnie Mieszkaniowe są czwartą władzą i nie reprezentują mieszkańców! Zarząd jest nie dla członków tylko dla ciepłej posadki nie do ruszenia ! Czerwone Komuchy !
Avatar
Iza / 19 sierpnia 2009 o 22:38
pytajnik napisał:
Prezes pewnie liczył na kopertę pod stołem, a że nie dostał to blokuje co się da. Spółdzielnie to mafia, zarząd i rada kpią sobie z członków, którzy wybierają tych cwaniaczków na kolejną kadencję. Jedyne co potrafią, to wyciągać ręce po kasę członków i ustalać kolejne podwyżki czynszów. Tak jest w całej Polsce. Kto wreszcie zrobi porządek z tymi pasożytami?

Idioto o czym ty piszesz oni to robią społecznie.
Avatar
pytajnik / 28 lipca 2009 o 13:00
Prezes pewnie liczył na kopertę pod stołem, a że nie dostał to blokuje co się da. Spółdzielnie to mafia, zarząd i rada kpią sobie z członków, którzy wybierają tych cwaniaczków na kolejną kadencję. Jedyne co potrafią, to wyciągać ręce po kasę członków i ustalać kolejne podwyżki czynszów. Tak jest w całej Polsce. Kto wreszcie zrobi porządek z tymi pasożytami?
Avatar
~Ania~ / 23 lipca 2009 o 16:19
Panie prezesie, gdzie sece,rozsądek o ludzką godność już nie zapytam. Żąda pan dokumentów tylko po to aby wpędzić ludzi w koszty i w konsekwencji uniemożliwić choremu człowiekowi kontakt ze światem. Radzę to jeszcze przemyśleć. Co zrobi pan jeśli takie nieszczęście dośięgnie kogoś z pana rodziny. Tej rodzinie powinien pan pomagać a nie przeszkadzać.
Avatar
Kolega, ze szkoły 9-ki / 23 lipca 2009 o 15:23
Sezon urlopowy jest, ok, czyli mam rozumieć spółdzielnia do września nie pracuje? Czyli pan prezes do września, za miesiące wakacyjne, wypłaty nie pobiera, no bo jak nic nie robi, to i wynagrodzenie się nie należy.
Szok, normalnie szok!!! Kto to jest?
Ciśnie mi się parę słów, siarczystych oczywiście, ale kultura i inteligencja moja wyższa, więc ich nie wypowiem, ale domyślić się łatwo.
Avatar
quazir / 23 lipca 2009 o 09:04
Bezduszność ludzka nie zna granic.Mam nadzieję,że pan prezio znajdzie się wkrótce w podobnej sytuacji.A wówczas zacznie inaczej "śpiewać".
Avatar
tron / 23 lipca 2009 o 08:18
Od dawna wiadomo że Spółdzielnie Mieszkaniowe są czwartą władzą i nie reprezentują mieszkańców! Zarząd jest nie dla członków tylko dla ciepłej posadki nie do ruszenia ! Czerwone Komuchy !
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 0 0

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 20

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 12

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 10

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!