czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Cmentarze będą dłużej otwarte

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 września 2011, 20:07
Autor: drs

 (jotem)
(jotem)

Radni przyjęli nowy regulamin cmentarzy komunalnych. W życie wejdzie 1 stycznia i ma dotyczyć nekropolii na Majdanku i przy ul. Białej.

Nowe będą m.in. m.in. godziny otwarcia cmentarzy i organizacji pochówków.

Teraz niezależnie od pory roku nekropolie te są czynne w godz. 7-22; pogrzeby organizowane są w godz. 9–16, a w soboty w godz. 9–12. Po zmianach w sezonie letnim (kwiecień–październik) cmentarze będą czynne w godz. 6–22, a pogrzeby będą się wtedy odbywać w godz. 8–14. W pozostałych miesiącach nekropolie będą otwarte w godz. 6–20, a pochówki mają być organizowane w godz. 8–14. Niezależnie od pory roku sobotnie pogrzeby będą mogły się odbywać między godz. 8 a 12.

Uchwała reguluje też zasady przyznawanie miejsc za życia.

Będą one mogły być udostępniane osobom zameldowanym na stałe w Lublinie, które ukończyły 75 lat albo osobom samotnym i bezdzietnym małżonkom po 65 roku życia. Nowością są też regulacje dotyczące miejsc w Alei Zasłużonych.

Przyznawać je będzie prezydent biorąc pod uwagę udział w walkach zbrojnych o wolność i niepodległość Polski, pobyt w obozach i miejscach zsyłki, nadane odznaczenia państwowe, odznaczenie złotą indywidualną odznaką "Zasłużonemu dla Lublina” oraz działalność społeczną i kulturalną.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!