Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 sierpnia 2008 r.
19:17
Edytuj ten wpis

Co dziesiąty pracownik PKS na bruk?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A

Zarząd spółki chce zwolnić 85 osób. Związkowcy są oburzeni i żądają głowy pani prezes.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Przez nią firma popadła w długi i jest na skraju upadku - twierdzą. Jeśli prezes nie odejdzie, może dojść do strajku.

- Proszę, niech pan patrzy! To jest dokument podpisany przez główną księgową - Stanisław Widelski, szef zakładowej "Solidarności” '80 wymachuje kartką papieru. - Należności firmy to trzy miliony złotych, a zobowiązania wynoszą jedenaście milionów złotych. Czyli mamy osiem milionów złotych długu bez pokrycia - dodaje.

- Firmie po prostu grozi upadłość, bo nie będzie w stanie spłacać swych zobowiązań - wtóruje mu Tomasz Fulara, szef Związku Zawodowego Inżynierów i Techników w PKS Wschód. - Prezes Królikowska musi odejść. Albo powinna ją odwołać Rada Nadzorcza. Jeśli tak się nie stanie, będziemy protestować dalej, aż do strajku.

Teresa Królikowska (PSL), prezes spółki, nie była we wtorek w pracy. Nie wyszła do protestującej załogi, która zastawiła autobusem wejście do firmowego biurowca przy ul. Hutniczej w Lublinie. Zamiast niej przyszedł wiceprezes, Leszek Piotr-Krajecki: To są pytania do pani prezes, a nie do mnie - powtarzał kilkakrotnie.

Uspokajał, że do upadłości nie jest tak blisko. - Teraz mamy trzecią fazę kryzysu.
Załogi to nie uspokajało, ludzie chcieli rozmawiać z Królikowską. Ale Piotr-Krajecki nie umiał powiedzieć wzburzonym pracownikom, kiedy Królikowska zjawi się w firmie.

Najprawdopodobniej do takiego spotkania dojdzie w środę, bo właśnie wtedy szefostwo spółki ma rozmawiać ze związkowcami o zwolnieniach grupowych.

- Już dostaliśmy pismo, że pracę straci 85 osób na 779 zatrudnionych w firmie. Gdzie oni pójdą? - pyta Widelski. Najbardziej zagrożeni zwolnieniem są pracownicy oddziałów w Krasnymstawie i Tomaszowie Lubelskim, które mają najgorsze wyniki. Ale nawet w lubelskiej centrali nie chcą o tym słyszeć.

- Jeśli się, do jasnej cholery, zgodzimy, że tam zwolnią ludzi, to potem będą zwalniać u nas - oburza się Leszek Rudziński, szef zakładowej "Solidarności”. Szefostwo wskazuje załodze inne wyjście zamiast zwolnień - roczne urlopy bezpłatne.

Działalność władz PKS Wschód ma teraz badać prokuratura po złożonym przez związki doniesieniu o łamaniu przepisów dotyczących wykonywania przewozów.

- Po przekształceniu PPKS Lublin w spółkę PKS Wschód nie było odpowiednich zmian w licencjach. Z tego powodu wstrzymane zostały kursy przez Hrebenne. Inne nie jeżdżą legalnie - twierdzi Fulara.

- Jeśli pan ma prawo jazdy i zmieni nazwisko, to czy po zmianie nazwiska nie wolno panu jeździć samochodem? - odpowiada Piotr-Krajecki i twierdzi, że zarzuty związkowców są bezpodstawne.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość xp / 20 sierpnia 2008 o 21:49
pracownik TL napisał:
Pan Pedzik pracuje u nas w PKS w Tomaszowie Lubelskim od 15 lat i jedynym jego przewinieniem jest to, ze nie pozwala kierowcom krasc paliwa i nie maja na niego innego haka jak tylko ciagle szkalowanie, co wazne nie boi sie o tej powszechnej patologi w pekaesach mowic glosno. Na czele tych krzykaczy stoja najczesciej szefowie lub byli szefowie zwiazkow zawodowych kierowcow. Aby sie otym przekonac wystarczy postac chwile na dworcu od strony parkujacych samochodow - cdo jest powszechnie wszystkim znane. obowiazuje zasada kto jest przeciwko nam czyt. grupie zawodowej kierowcow tego nalezy sie pozbyc. Nie wazne jest to ze nasza stacja obslugi wraz ze stacja diagnostyczna ma najwieksze przychody w calej spolce PKS WSCHOD - najwazniejsze to to ze ten czlowiek NAM szkodzi.
A odnośnie SO to ma klapki na oczach ALBO MUSI MIEć jak przez okres ;CAłEGO JEGO żYWOTA W PPKS obecnie PKS "WSCHóD" SZABRUJA CAłE ZESTAWY SILNIKóW i innych podzespołów po skasowanych kilkunastu autobusach przy boku nieudolnych :dyrektoróW:to jest okej.
A w jakich stanach technicznych PAN mgr transportu deesygnuje stare gruchoty do PRZEWOZU LUDZI-spójrz człowieku na swoje oblicze-CZYM PACHNIERZ". Ponadto PAN mgr ZAłATWIł PRZEWOZY MIęDZYNARODOWE tj.UKRAINę ZMIENIAJąC tablice rejestracyjne w autobusach kursujących na tych kursach.
A odnośnie SO to ma klapki na oczach ALBO MUSI MIEć jak przez okres ;CAłEGO JEGO żYWOTA W PPKS obecnie PKS "WSCHóD" SZABRUJA CAłE ZESTAWY SILNIKóW i innych podzespołów po skasowanych kilkunastu autobusach przy boku nieudolnych :dyrektoróW:to jest okej.
A w jakich stanach technicznych PAN mgr transportu deesygnuje stare gruchoty do PRZEWOZU LUDZI-spójrz człowieku na swoje oblicze-CZYM PACHNIERZ". Ponadto PAN mgr ZAłATWIł PRZEWOZY MIęDZYNARODOWE tj.UKRAINę ZMIENIAJąC tablice rejestracyjne w autobusach kursują... rozwiń
Avatar
pracownik TL / 20 sierpnia 2008 o 18:36
Pan Pedzik pracuje u nas w PKS w Tomaszowie Lubelskim od 15 lat i jedynym jego przewinieniem jest to, ze nie pozwala kierowcom krasc paliwa i nie maja na niego innego haka jak tylko ciagle szkalowanie, co wazne nie boi sie o tej powszechnej patologi w pekaesach mowic glosno. Na czele tych krzykaczy stoja najczesciej szefowie lub byli szefowie zwiazkow zawodowych kierowcow. Aby sie otym przekonac wystarczy postac chwile na dworcu od strony parkujacych samochodow - cdo jest powszechnie wszystkim znane. obowiazuje zasada kto jest przeciwko nam czyt. grupie zawodowej kierowcow tego nalezy sie pozbyc. Nie wazne jest to ze nasza stacja obslugi wraz ze stacja diagnostyczna ma najwieksze przychody w calej spolce PKS WSCHOD - najwazniejsze to to ze ten czlowiek NAM szkodzi.
Pan Pedzik pracuje u nas w PKS w Tomaszowie Lubelskim od 15 lat i jedynym jego przewinieniem jest to, ze nie pozwala kierowcom krasc paliwa i nie maja na niego innego haka jak tylko ciagle szkalowanie, co wazne nie boi sie o tej powszechnej patologi w pekaesach mowic glosno. Na czele tych krzykaczy stoja najczesciej szefowie lub byli szefowie zwiazkow zawodowych kierowcow. Aby sie otym przekonac wystarczy postac chwile na dworcu od strony parkujacych samochodow - cdo jest powszechnie wszystkim znane. obowiazuje zasada kto jest przeciwko nam ... rozwiń
Avatar
pracownikTL / 20 sierpnia 2008 o 18:23
xxxxxxxxxxxxxx napisał:
Niech Pan nie broni swojej dupy Panie Fujara zapisując sie do związków, zabieraj Pan ze sobą swojego kolegę Pędzika który szkodzi każdemu dyrektorowi a za pieniądze przysłuży sie nawet diabłu.
Avatar
psl-owiec / 20 sierpnia 2008 o 18:10
współczuję pracownikom pks,ale ja w innej sprawie.pochodzę z rodziny ludowców,wiele lat jestem członkiem partii ludowej i co.Zawiodłem się na tej partii,tzn na obecnych jej liderach.oni tylko płaszczą się przed po,nie mają własnego zdania,zainteresowani są nabijaniem kasy swojej i rodzin.W psl konieczne sąwielkie zmiany.
Avatar
Nie wiem sam / 20 sierpnia 2008 o 15:56
Królikowska wielki fachowiec, nawet w kadrach po znajomości dziewczę zatrudniła. Sama nie ma kompetencji, to i inne stanowiska obsadza wedle swego widzimisię.
Avatar
ble / 20 sierpnia 2008 o 00:15
evo napisał:
Jak to się mogło stać, że taki fachowiec jak pani Królikowska sobie nie poradziła???!!! Zna się na wszystkim czego wymagają oszołomy z pslu!! To najwięksi szkodnicy naszego kraju!

bo to taki "specjalista" od wszystkiego
Avatar
evo / 19 sierpnia 2008 o 22:59
Jak to się mogło stać, że taki fachowiec jak pani Królikowska sobie nie poradziła???!!! Zna się na wszystkim czego wymagają oszołomy z pslu!! To najwięksi szkodnicy naszego kraju!
Avatar
xxxxxxxxxxxxxx / 19 sierpnia 2008 o 21:56
Niech Pan nie broni swojej dupy Panie Fujara zapisując sie do związków, zabieraj Pan ze sobą swojego kolegę Pędzika który szkodzi każdemu dyrektorowi a za pieniądze przysłuży sie nawet diabłu.
Avatar
lubelak / 19 sierpnia 2008 o 21:29
Czy to Pan bedac Zarzadca komisarycznym bez wymaganego certyfikatu kompetencji na uslugi miedzynarodowe w tym okresie PKS wykonywal uslugi miedzynarodowe z naruszeniem ustawy o transporcie, czy egzamin byl tak trudny ze nie potrafil pan zadac egzaminu czy brak wiedzy i doswiadczenia a teraz Pan sie wypowiada jako stary pracownik po niespelna 1.5 roku pracy w PKS ????? prosze podac date zalozenia zwiazku???? zeby pana nie mozna bylo zwolnic , Pana sprowadzil Semczukiem i wspolnie zrobiliscie konsolidacje na jakich zalozeniach Panami winien zajac sie takze prokurator, w prasie w pazdzierniku 2007 glosno pisano o programie naprawczym, gdzie on jest ??????.
Czy to Pan bedac Zarzadca komisarycznym bez wymaganego certyfikatu kompetencji na uslugi miedzynarodowe w tym okresie PKS wykonywal uslugi miedzynarodowe z naruszeniem ustawy o transporcie, czy egzamin byl tak trudny ze nie potrafil pan zadac egzaminu czy brak wiedzy i doswiadczenia a teraz Pan sie wypowiada jako stary pracownik po niespelna 1.5 roku pracy w PKS ????? prosze podac date zalozenia zwiazku???? zeby pana nie mozna bylo zwolnic , Pana sprowadzil Semczukiem i wspolnie zrobiliscie konsolidacje na jakich zalozeniach Panami wi... rozwiń
Avatar
krasny / 19 sierpnia 2008 o 21:16
Fujarabyłeś pelniącym obowiązki dyrektora wKrasnymstawie i całe g... zrobiłeś. Tylko ludzi zwalniałeś. Jak zwolnią kolejnych pracowników w Krasnymstawie czy tomaszowie to kto będzie ratował to firmę Królikowska - która niema pojęcia o transorcie i zamierza w krasnymstawie rzucić busy na najbardziej oblegane linie i na nich zarabiać? Tak podała w jednej z gazet, choć nieiem od kiedy tam gdzie są ludzie rzuca się busy a tam gdzie są prawie puste przeloty nierentowne autobusy - chyba powinno być na odwrót. Chcecie ratować firmę sprzedajcie baze n a hutniczej a centrale dajcie do Krasnego i git
Fujarabyłeś pelniącym obowiązki dyrektora wKrasnymstawie i całe g... zrobiłeś. Tylko ludzi zwalniałeś. Jak zwolnią kolejnych pracowników w Krasnymstawie czy tomaszowie to kto będzie ratował to firmę Królikowska - która niema pojęcia o transorcie i zamierza w krasnymstawie rzucić busy na najbardziej oblegane linie i na nich zarabiać? Tak podała w jednej z gazet, choć nieiem od kiedy tam gdzie są ludzie rzuca się busy a tam gdzie są prawie puste przeloty nierentowne autobusy - chyba powinno być na odwrót. Chcecie ratować firmę sprzedajcie baze... rozwiń
Avatar
Gość xp / 20 sierpnia 2008 o 21:49
pracownik TL napisał:
Pan Pedzik pracuje u nas w PKS w Tomaszowie Lubelskim od 15 lat i jedynym jego przewinieniem jest to, ze nie pozwala kierowcom krasc paliwa i nie maja na niego innego haka jak tylko ciagle szkalowanie, co wazne nie boi sie o tej powszechnej patologi w pekaesach mowic glosno. Na czele tych krzykaczy stoja najczesciej szefowie lub byli szefowie zwiazkow zawodowych kierowcow. Aby sie otym przekonac wystarczy postac chwile na dworcu od strony parkujacych samochodow - cdo jest powszechnie wszystkim znane. obowiazuje zasada kto jest przeciwko nam czyt. grupie zawodowej kierowcow tego nalezy sie pozbyc. Nie wazne jest to ze nasza stacja obslugi wraz ze stacja diagnostyczna ma najwieksze przychody w calej spolce PKS WSCHOD - najwazniejsze to to ze ten czlowiek NAM szkodzi.
A odnośnie SO to ma klapki na oczach ALBO MUSI MIEć jak przez okres ;CAłEGO JEGO żYWOTA W PPKS obecnie PKS "WSCHóD" SZABRUJA CAłE ZESTAWY SILNIKóW i innych podzespołów po skasowanych kilkunastu autobusach przy boku nieudolnych :dyrektoróW:to jest okej.
A w jakich stanach technicznych PAN mgr transportu deesygnuje stare gruchoty do PRZEWOZU LUDZI-spójrz człowieku na swoje oblicze-CZYM PACHNIERZ". Ponadto PAN mgr ZAłATWIł PRZEWOZY MIęDZYNARODOWE tj.UKRAINę ZMIENIAJąC tablice rejestracyjne w autobusach kursujących na tych kursach.
A odnośnie SO to ma klapki na oczach ALBO MUSI MIEć jak przez okres ;CAłEGO JEGO żYWOTA W PPKS obecnie PKS "WSCHóD" SZABRUJA CAłE ZESTAWY SILNIKóW i innych podzespołów po skasowanych kilkunastu autobusach przy boku nieudolnych :dyrektoróW:to jest okej.
A w jakich stanach technicznych PAN mgr transportu deesygnuje stare gruchoty do PRZEWOZU LUDZI-spójrz człowieku na swoje oblicze-CZYM PACHNIERZ". Ponadto PAN mgr ZAłATWIł PRZEWOZY MIęDZYNARODOWE tj.UKRAINę ZMIENIAJąC tablice rejestracyjne w autobusach kursują... rozwiń
Avatar
pracownik TL / 20 sierpnia 2008 o 18:36
Pan Pedzik pracuje u nas w PKS w Tomaszowie Lubelskim od 15 lat i jedynym jego przewinieniem jest to, ze nie pozwala kierowcom krasc paliwa i nie maja na niego innego haka jak tylko ciagle szkalowanie, co wazne nie boi sie o tej powszechnej patologi w pekaesach mowic glosno. Na czele tych krzykaczy stoja najczesciej szefowie lub byli szefowie zwiazkow zawodowych kierowcow. Aby sie otym przekonac wystarczy postac chwile na dworcu od strony parkujacych samochodow - cdo jest powszechnie wszystkim znane. obowiazuje zasada kto jest przeciwko nam czyt. grupie zawodowej kierowcow tego nalezy sie pozbyc. Nie wazne jest to ze nasza stacja obslugi wraz ze stacja diagnostyczna ma najwieksze przychody w calej spolce PKS WSCHOD - najwazniejsze to to ze ten czlowiek NAM szkodzi.
Pan Pedzik pracuje u nas w PKS w Tomaszowie Lubelskim od 15 lat i jedynym jego przewinieniem jest to, ze nie pozwala kierowcom krasc paliwa i nie maja na niego innego haka jak tylko ciagle szkalowanie, co wazne nie boi sie o tej powszechnej patologi w pekaesach mowic glosno. Na czele tych krzykaczy stoja najczesciej szefowie lub byli szefowie zwiazkow zawodowych kierowcow. Aby sie otym przekonac wystarczy postac chwile na dworcu od strony parkujacych samochodow - cdo jest powszechnie wszystkim znane. obowiazuje zasada kto jest przeciwko nam ... rozwiń
Avatar
pracownikTL / 20 sierpnia 2008 o 18:23
xxxxxxxxxxxxxx napisał:
Niech Pan nie broni swojej dupy Panie Fujara zapisując sie do związków, zabieraj Pan ze sobą swojego kolegę Pędzika który szkodzi każdemu dyrektorowi a za pieniądze przysłuży sie nawet diabłu.
Avatar
psl-owiec / 20 sierpnia 2008 o 18:10
współczuję pracownikom pks,ale ja w innej sprawie.pochodzę z rodziny ludowców,wiele lat jestem członkiem partii ludowej i co.Zawiodłem się na tej partii,tzn na obecnych jej liderach.oni tylko płaszczą się przed po,nie mają własnego zdania,zainteresowani są nabijaniem kasy swojej i rodzin.W psl konieczne sąwielkie zmiany.
Avatar
Nie wiem sam / 20 sierpnia 2008 o 15:56
Królikowska wielki fachowiec, nawet w kadrach po znajomości dziewczę zatrudniła. Sama nie ma kompetencji, to i inne stanowiska obsadza wedle swego widzimisię.
Avatar
ble / 20 sierpnia 2008 o 00:15
evo napisał:
Jak to się mogło stać, że taki fachowiec jak pani Królikowska sobie nie poradziła???!!! Zna się na wszystkim czego wymagają oszołomy z pslu!! To najwięksi szkodnicy naszego kraju!

bo to taki "specjalista" od wszystkiego
Avatar
evo / 19 sierpnia 2008 o 22:59
Jak to się mogło stać, że taki fachowiec jak pani Królikowska sobie nie poradziła???!!! Zna się na wszystkim czego wymagają oszołomy z pslu!! To najwięksi szkodnicy naszego kraju!
Avatar
xxxxxxxxxxxxxx / 19 sierpnia 2008 o 21:56
Niech Pan nie broni swojej dupy Panie Fujara zapisując sie do związków, zabieraj Pan ze sobą swojego kolegę Pędzika który szkodzi każdemu dyrektorowi a za pieniądze przysłuży sie nawet diabłu.
Avatar
lubelak / 19 sierpnia 2008 o 21:29
Czy to Pan bedac Zarzadca komisarycznym bez wymaganego certyfikatu kompetencji na uslugi miedzynarodowe w tym okresie PKS wykonywal uslugi miedzynarodowe z naruszeniem ustawy o transporcie, czy egzamin byl tak trudny ze nie potrafil pan zadac egzaminu czy brak wiedzy i doswiadczenia a teraz Pan sie wypowiada jako stary pracownik po niespelna 1.5 roku pracy w PKS ????? prosze podac date zalozenia zwiazku???? zeby pana nie mozna bylo zwolnic , Pana sprowadzil Semczukiem i wspolnie zrobiliscie konsolidacje na jakich zalozeniach Panami winien zajac sie takze prokurator, w prasie w pazdzierniku 2007 glosno pisano o programie naprawczym, gdzie on jest ??????.
Czy to Pan bedac Zarzadca komisarycznym bez wymaganego certyfikatu kompetencji na uslugi miedzynarodowe w tym okresie PKS wykonywal uslugi miedzynarodowe z naruszeniem ustawy o transporcie, czy egzamin byl tak trudny ze nie potrafil pan zadac egzaminu czy brak wiedzy i doswiadczenia a teraz Pan sie wypowiada jako stary pracownik po niespelna 1.5 roku pracy w PKS ????? prosze podac date zalozenia zwiazku???? zeby pana nie mozna bylo zwolnic , Pana sprowadzil Semczukiem i wspolnie zrobiliscie konsolidacje na jakich zalozeniach Panami wi... rozwiń
Avatar
krasny / 19 sierpnia 2008 o 21:16
Fujarabyłeś pelniącym obowiązki dyrektora wKrasnymstawie i całe g... zrobiłeś. Tylko ludzi zwalniałeś. Jak zwolnią kolejnych pracowników w Krasnymstawie czy tomaszowie to kto będzie ratował to firmę Królikowska - która niema pojęcia o transorcie i zamierza w krasnymstawie rzucić busy na najbardziej oblegane linie i na nich zarabiać? Tak podała w jednej z gazet, choć nieiem od kiedy tam gdzie są ludzie rzuca się busy a tam gdzie są prawie puste przeloty nierentowne autobusy - chyba powinno być na odwrót. Chcecie ratować firmę sprzedajcie baze n a hutniczej a centrale dajcie do Krasnego i git
Fujarabyłeś pelniącym obowiązki dyrektora wKrasnymstawie i całe g... zrobiłeś. Tylko ludzi zwalniałeś. Jak zwolnią kolejnych pracowników w Krasnymstawie czy tomaszowie to kto będzie ratował to firmę Królikowska - która niema pojęcia o transorcie i zamierza w krasnymstawie rzucić busy na najbardziej oblegane linie i na nich zarabiać? Tak podała w jednej z gazet, choć nieiem od kiedy tam gdzie są ludzie rzuca się busy a tam gdzie są prawie puste przeloty nierentowne autobusy - chyba powinno być na odwrót. Chcecie ratować firmę sprzedajcie baze... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 11 26

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 9

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 8

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 10 5

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 3

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!