Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 listopada 2013 r.
15:42
Edytuj ten wpis

Co gryzie mieszkańców osiedla Poręba

Autor: Zdjęcie autora Jotem
0 9 A A
Mieszkańcy narzekają też na właścicieli czworonogów, którzy nie sprzątają po swoich psach.  (sxc.hu)
Mieszkańcy narzekają też na właścicieli czworonogów, którzy nie sprzątają po swoich psach. (sxc.hu)

Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz notoryczne wyprowadzanie psów bez smyczy i kagańca – m.in. te problemy najczęściej wymienili mieszkańcy osiedla Poręba w ankiecie poświęconej bezpieczeństwu w ich okolicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W „ankiecie bezpieczeństwa” wzięło udział 4562 mieszkańców dzielnicy z 2702 mieszkań w blokach i domkach jednorodzinnych.

– Przez ponad rok odwiedzałem sąsiadów i prosiłem ich o wypełnienie kwestionariusza. Nie spodziewałem się, że będzie tak duży odzew. Ludzie przejmują się tym, co dzieje się dookoła nich – wyjaśnia Arkadiusz Szczepański, radny z rady dzielnicy Czuby Południowe.

Na zadane mieszkańcom pytanie o to, co ich niepokoi lub powoduje, że czują się zagrożeni w najbliższej okolicy, w odpowiedziach najczęściej pojawiał się problem spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Odpowiedziała tak prawie połowa ankietowanych. Wskazali nawet miejsca, gdzie zdarza się to najczęściej.

– To okolice sklepów całodobowych przy ul. Agatowej, Turkusowej oraz na terenie przyległego parku Czuby – wyjaśnia Mariusz Szczepański. – W tym roku przeprowadziliśmy już 98 kontroli przed sklepem przy ul. Bursztynowej 24. Było to miejsce wskazane właśnie przez radę dzielnicy. Ukaraliśmy 2 osoby za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – mówi Robert Gogola z lubelskiej straży miejskiej.

Kolejnym wymienianym problemem dzielnicy jest notoryczne wyprowadzanie psów bez kagańca i smyczy. Na to zwróciło uwagę 43 proc. respondentów. Z kolei 38 proc. osób najbardziej przeszkadzają akty chuligaństwa i wandalizmu.

– Chodzi m.in. o połamane ławki, porozbijane latarnie, podpalane i uszkadzane pojemniki na śmieci oraz graffiti na budynkach – wylicza Szczepański. Coraz większym problemem stają się także włamania do piwnic i mieszkań. Wskazuje to jedna trzecia ankietowanych.

Z kolei, aż 85 proc. osób nie zna swojego dzielnicowego. Ponad połowa chciałaby go poznać. Duża liczba osób chciałaby widzieć więcej pieszych patroli policjantów i strażników miejskich w swojej okolicy. 91 proc. osób twierdzi, że są najbardziej potrzebne w godzinach od 19 do 24.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z radami dzielnic. To właśnie z nimi ustalamy miejsca, które stale patrolujemy, także prewencyjnie. W ubiegłym roku utworzyliśmy Oddział Patrolowo-Interwencyjny. Specjalnie wyszkoleni funkcjonariusze interweniują między innymi w nocy. Wszystkim takim raportom uważnie się przyglądamy. Czekamy także na sygnały od samych mieszkańców – wyjaśnia Robert Gogola. Jak dodaje, najnowszy zgłoszony problem to regularnie źle zaparkowane auta przy ul. Wyżynnej.


Interwencje w Lublinie od początku roku

5396 – mandatów na kwotę ponad 578 tys. zł za nieprawidłowe parkowanie
1540 – mandatów za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym
362 – mandaty za niesprzątanie po psach i pozostawienie ich bez nadzoru (łącznie kary na 19.500 zł)
274 – odholowane pojazdy
214 – mandaty za nielegalnie wywieszane reklamy (13 tys. zł)
81 – mandatów za parkowanie na „kopercie”

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DANUTA / 4 listopada 2013 o 08:48

DLA NAS MIESZKAŃCÓW BURSZTYNOWEJ 14 KLATEK OD STRONY SUPERMARKETU "STOKROTKA" WIELKĄ UDRĘKĄ ZA PRZYWIĄZYWANE ,SZCZEKAJĄCE PSY PRZY SKLEPIE.

Z TYM STOKROTKA POWINNA ZROBIĆ PORZĄDEK.

STRAŻ MIEJSKA TEŻ POWINNA SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

.ZAROBEK DLA MIASTA BYŁBY MUROWANY.MANDATY BY SIĘ POSYPAŁY, A LUDZIE BY SIĘ ODUCZYLI PRZYWIĄZYWAĆ.

Avatar
a / 4 listopada 2013 o 07:06

czepianie sie psow jest nagonka przez sloiki i staruchow bogobojnych nie lubiacych zwierzat i co niedziela zapieprzajacych do kosciolka na kolanach.

teraz misja - kupcie korki i zatkajcie wszystkim odbytnice , sterylne barany.

bucu jak twoj pupilek nasra na trawniku, to wez to w lape, do kieszeniu i pozniej do kosza. przyszedles z lasu czy co?

bucu jak twoj pupilek nasra na trawniku, to wez to w lape, do kieszeniu i pozniej do kosza. przyszedles z lasu czy co?

rozwiń
Avatar
Zenek_Kowalski_z_Perłowej8 / 3 listopada 2013 o 21:35

No to zapraszam wszystkich na Perłową 8 do prześwitu. Każdego dnia młodzi menele tam piją i robią syf. Ale oczywiście SM raczej się tam nie pokazuje, bo przecież to jest bardziej niebezpieczne niż wypisywanie mandatów za psie kupy i niewłaściwe parkowanie.... 

Avatar
Paweł / 3 listopada 2013 o 20:40

czepianie sie psow jest nagonka przez sloiki i staruchow bogobojnych nie lubiacych zwierzat i co niedziela zapieprzajacych do kosciolka na kolanach.

teraz misja - kupcie korki i zatkajcie wszystkim odbytnice , sterylne barany.

Masz psa, więc zadbaj o to, żeby jego kupy nie zostawały na trawniku. Kup woreczki na odchody i sprzątaj po psie, a nie bajdurzysz o nagonce. Mało co mnie drażni tak jak rozkapryszeni właściciele czworonogów, który nie sprzątają po swoich pupilach

Masz psa, więc zadbaj o to, żeby jego kupy nie zostawały na trawniku. Kup woreczki na odchody i sprzątaj po psie, a nie bajdurzysz o nagonce. Mało co mnie drażni tak jak rozkapryszeni właściciele czworonogów, który nie sprzątają po swoich pupilach

rozwiń
Avatar
qwerty / 3 listopada 2013 o 19:48

czepianie sie psow jest nagonka przez sloiki i staruchow bogobojnych nie lubiacych zwierzat i co niedziela zapieprzajacych do kosciolka na kolanach.

teraz misja - kupcie korki i zatkajcie wszystkim odbytnice , sterylne barany.

Avatar
włodek68 / 3 listopada 2013 o 18:22

gratuluje powiazanie z gaangsterami  http://g2.gangsters.pl/?ref=91026

Avatar
ja / 3 listopada 2013 o 17:46

a za sranie przez psy. Ile straż miejska wypisała mandatów?

Avatar
gość / 3 listopada 2013 o 17:46

Panowie "Niby-Strażnicy Miejscy"! Nie ośmieszajcie się, jeno weźcie się SOLIDNIE ZA ROBOTĘ !!! Z tym piciem alkoholu w miejscach publicznych, to chyba jakieś żarty sobie stroicie?! Dziś widziałem grupę agresywnych kiboli przy autobusie wycieczkowym (którym przyjechali) -autobus i kibole stali obok Ratusza ,na parkingu przy ul.Bajkowskiego -wrzeszczeli i pili alkohol. Stali tak co najmniej godzinę (po południu), narobili bałaganu (puszki po piwie stały nawet przy Pyzatej Chacie) -a Panowie "niby-strażnicy Miejscy" poszli przez Bramę Krakowską na Starówkę nic "niby-niewidząc". Luż lepiej, aby tej Straży Miejskiej nie było -niż mamy ją finansować z naszych podatków -a oni i tak do niczego się nie nadają, jeno do spacerów "we dwoje" :wacko:

Panowie "Niby-Strażnicy Miejscy"! Nie ośmieszajcie się, jeno weźcie się SOLIDNIE ZA ROBOTĘ !!! Z tym piciem alkoholu w miejscach publicznych, to chyba jakieś żarty sobie stroicie?! Dziś widziałem grupę agresywnych kiboli przy autobusie wycieczkowym (którym przyjechali) -autobus i kibole stali obok Ratusza ,na parkingu przy ul.Bajkowskiego -wrzeszczeli i pili alkohol. Stali tak co najmniej godzinę (po południu), narobili bałaganu (puszki po piwie stały nawet przy Pyzatej Chacie) -a Panowie "niby-strażnicy Miejscy" poszli przez Bramę Krakow... rozwiń

Avatar
bastion / 3 listopada 2013 o 16:19

"W tym roku przeprowadziliśmy już 98 kontroli przed sklepem przy ul. Bursztynowej 24.

Było to miejsce wskazane właśnie przez radę dzielnicy.

Ukaraliśmy 2 osoby za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – mówi Robert Gogola z lubelskiej straży miejskiej."

... okolice tego sklepu to chyba oaza trzeźwości. ;)

Na 98 nalotów tylko 2 mandaty.

Avatar
DANUTA / 4 listopada 2013 o 08:48

DLA NAS MIESZKAŃCÓW BURSZTYNOWEJ 14 KLATEK OD STRONY SUPERMARKETU "STOKROTKA" WIELKĄ UDRĘKĄ ZA PRZYWIĄZYWANE ,SZCZEKAJĄCE PSY PRZY SKLEPIE.

Z TYM STOKROTKA POWINNA ZROBIĆ PORZĄDEK.

STRAŻ MIEJSKA TEŻ POWINNA SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

.ZAROBEK DLA MIASTA BYŁBY MUROWANY.MANDATY BY SIĘ POSYPAŁY, A LUDZIE BY SIĘ ODUCZYLI PRZYWIĄZYWAĆ.

Avatar
a / 4 listopada 2013 o 07:06

czepianie sie psow jest nagonka przez sloiki i staruchow bogobojnych nie lubiacych zwierzat i co niedziela zapieprzajacych do kosciolka na kolanach.

teraz misja - kupcie korki i zatkajcie wszystkim odbytnice , sterylne barany.

bucu jak twoj pupilek nasra na trawniku, to wez to w lape, do kieszeniu i pozniej do kosza. przyszedles z lasu czy co?

bucu jak twoj pupilek nasra na trawniku, to wez to w lape, do kieszeniu i pozniej do kosza. przyszedles z lasu czy co?

rozwiń
Avatar
Zenek_Kowalski_z_Perłowej8 / 3 listopada 2013 o 21:35

No to zapraszam wszystkich na Perłową 8 do prześwitu. Każdego dnia młodzi menele tam piją i robią syf. Ale oczywiście SM raczej się tam nie pokazuje, bo przecież to jest bardziej niebezpieczne niż wypisywanie mandatów za psie kupy i niewłaściwe parkowanie.... 

Avatar
Paweł / 3 listopada 2013 o 20:40

czepianie sie psow jest nagonka przez sloiki i staruchow bogobojnych nie lubiacych zwierzat i co niedziela zapieprzajacych do kosciolka na kolanach.

teraz misja - kupcie korki i zatkajcie wszystkim odbytnice , sterylne barany.

Masz psa, więc zadbaj o to, żeby jego kupy nie zostawały na trawniku. Kup woreczki na odchody i sprzątaj po psie, a nie bajdurzysz o nagonce. Mało co mnie drażni tak jak rozkapryszeni właściciele czworonogów, który nie sprzątają po swoich pupilach

Masz psa, więc zadbaj o to, żeby jego kupy nie zostawały na trawniku. Kup woreczki na odchody i sprzątaj po psie, a nie bajdurzysz o nagonce. Mało co mnie drażni tak jak rozkapryszeni właściciele czworonogów, który nie sprzątają po swoich pupilach

rozwiń
Avatar
qwerty / 3 listopada 2013 o 19:48

czepianie sie psow jest nagonka przez sloiki i staruchow bogobojnych nie lubiacych zwierzat i co niedziela zapieprzajacych do kosciolka na kolanach.

teraz misja - kupcie korki i zatkajcie wszystkim odbytnice , sterylne barany.

Avatar
włodek68 / 3 listopada 2013 o 18:22

gratuluje powiazanie z gaangsterami  http://g2.gangsters.pl/?ref=91026

Avatar
ja / 3 listopada 2013 o 17:46

a za sranie przez psy. Ile straż miejska wypisała mandatów?

Avatar
gość / 3 listopada 2013 o 17:46

Panowie "Niby-Strażnicy Miejscy"! Nie ośmieszajcie się, jeno weźcie się SOLIDNIE ZA ROBOTĘ !!! Z tym piciem alkoholu w miejscach publicznych, to chyba jakieś żarty sobie stroicie?! Dziś widziałem grupę agresywnych kiboli przy autobusie wycieczkowym (którym przyjechali) -autobus i kibole stali obok Ratusza ,na parkingu przy ul.Bajkowskiego -wrzeszczeli i pili alkohol. Stali tak co najmniej godzinę (po południu), narobili bałaganu (puszki po piwie stały nawet przy Pyzatej Chacie) -a Panowie "niby-strażnicy Miejscy" poszli przez Bramę Krakowską na Starówkę nic "niby-niewidząc". Luż lepiej, aby tej Straży Miejskiej nie było -niż mamy ją finansować z naszych podatków -a oni i tak do niczego się nie nadają, jeno do spacerów "we dwoje" :wacko:

Panowie "Niby-Strażnicy Miejscy"! Nie ośmieszajcie się, jeno weźcie się SOLIDNIE ZA ROBOTĘ !!! Z tym piciem alkoholu w miejscach publicznych, to chyba jakieś żarty sobie stroicie?! Dziś widziałem grupę agresywnych kiboli przy autobusie wycieczkowym (którym przyjechali) -autobus i kibole stali obok Ratusza ,na parkingu przy ul.Bajkowskiego -wrzeszczeli i pili alkohol. Stali tak co najmniej godzinę (po południu), narobili bałaganu (puszki po piwie stały nawet przy Pyzatej Chacie) -a Panowie "niby-strażnicy Miejscy" poszli przez Bramę Krakow... rozwiń

Avatar
bastion / 3 listopada 2013 o 16:19

"W tym roku przeprowadziliśmy już 98 kontroli przed sklepem przy ul. Bursztynowej 24.

Było to miejsce wskazane właśnie przez radę dzielnicy.

Ukaraliśmy 2 osoby za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – mówi Robert Gogola z lubelskiej straży miejskiej."

... okolice tego sklepu to chyba oaza trzeźwości. ;)

Na 98 nalotów tylko 2 mandaty.

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 1 4

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 13 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 24:30 [RELACJA NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 24:30 [RELACJA NA ŻYWO] 5 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 4 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 22 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 4

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 13 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 26 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 5 8

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 17 4

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!