Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2015 r.
6:28

Lublin: Co radni chcą dopisać do miejskich wydatków. Lista inwestycji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
Radni proszą m.in., aby miasto wsparło finansowo UMCS w remoncie kładki nad ul. Sowińskiego (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Radni proszą m.in., aby miasto wsparło finansowo UMCS w remoncie kładki nad ul. Sowińskiego (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

O remonty jezdni, montaż sygnalizacji, remont boiska, czy też projekt pływalni prosili radni, którzy opiniowali projekt przyszłorocznego budżetu miasta. A prezydent ma czas do najbliższej środy na ustosunkowanie się do tych wszystkich wniosków.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Aktualnie ruch jest po stronie prezydenta, który musi odnieść się do wniosków złożonych przez komisje Rady Miasta. Każda z nich zgłaszała je osobno, a wszystkie trafiły do zaopiniowania przez Komisję Budżetowo-Ekonomiczną. Co się wśród nich znalazło?

Z ciekawszych próśb można wymienić m.in. tę o pieniądze na budowę szkoły i przedszkola przy ul. Berylowej, o finansowe wsparcie remontu kładki nad ul. Sowińskiego stanowiącej własność UMCS, sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Nadbystrzyckiej z ul. Pozytywistów i Wigilijną, czy też przerzucenie przez Bystrzycę kładki dla pieszych i rowerzystów między Rusałką i Al. Zygmuntowskimi. Można też wspomnieć remont sali gimnastycznej szkół przy Przyjaźni (na razie w planie jest tylko remont boisk), jak też dokumentację projektową dla budowy krytej pływalni przy VI Liceum Ogólnokształcącym.

W wykazie jest też wiele mniejszych wniosków. Mowa m.in. o * remontach: ul. Kalinowszczyzna, Głowackiego, Szczecińskiej, Podhalańskiej, Urzędowskiej i Łowickiej, Brzeskiej, Krasińskiego, Wiejskiej, Biedronki (z budową parkingów), Różanej (z budową parkingów), Na Stoku, * budowach ulic: Abelarda, Wapowskiego (brakujący odcinek), Czapskiego i Kisielewskiego, * przebudowie Krzemienieckiej.

Wśród skierowanych do prezydenta wniosków są też prośby o * wykonanie miejsc parkingowych przy Bursztynowej, Rycerskiej * urządzenie skweru dla seniorów na Tatarach, remont placu zabaw przy Szczerbowskiego, remont osiedlowego boiska przy Niepodległości, albo nowe boisko przy Judyma.

Wymienione powyżej inwestycje to tylko część spośród wniosków, które uzyskały pozytywną opinię Komisji Budżetowo-Ekonomicznej. Większość ma ocenę negatywną, ale i tak trafią na biurko prezydenta. Wśród nich prośba o pieniądze na budowę żłobka z przedszkolem i podstawówką na Rudniku (w trybie „zaprojektuj i wybuduj”), fundusze na wykonanie projektu szkoły z przedszkolem na Szerokiem, rozbudowę o dodatkowy segment podstawówki na Felinie, salę gimnastyczną gimnazjum przy Elektrycznej.

Na odniesienie się do wniosków prezydent ma czas do 2 grudnia włącznie. Zgodnie z harmonogramem prac nad budżetem tego dnia musi przesłać komisji swoje stanowisko w sprawie zgłoszonych próśb. Następnie komisja przedstawi swoją opinię do projektu i prześle prezydentowi, którego następnym ruchem będzie przekazanie radnym poprawionego projektu. Dokument ten opiniować będą wszystkie komisje działające w radzie, a ostateczne głosowanie zaplanowane jest na 23 grudnia.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 grudnia 2015 o 22:49
Sowińskiego kładka priorytetem moim zdaniem oraz Narutowicza od Victorii do muzyczna/głęboka ok 800 metrów asfaltu. Dodatkowe kamery by było bezpieczniej.
Avatar
Pc / 2 grudnia 2015 o 07:21
Powinni przebudować Sowińskiego na 2 pasy bo nie da się miastem z południa na północ przejechać, już nawet nie mówię o godzinach szczytu, to normalnie trwa od rana do wieczora
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 12:29
Chodziło mi o Sowińskiego a nie Smorawińskiego; cóż, dawno nie byłem w mieście, w którym studiowałem ... ;)
Avatar
Jan / 1 grudnia 2015 o 10:31

cyt. "...a najlepiej zlikwidować przejście dla pieszych...."

Tylko ciekawe jak ktoś wtedy wyjedzie z Radziszewskiego?

Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 15:40

Remont kładki nad Smorawińskiego to strata kasy. Studenciaki i tak łażą dołem i wk..ją kierowców. Tu trzeba przebudować skrzyżowanie, a najlepiej zlikwidować przejście dla pieszych (oczywiście w takim przypadku należy zrobić i windę i podjazd dla wózków przy kładce - w stolicy można to i tu można... tylko, że "władza" anie nie czyta postów szaraczków, ani nie ma oleju w łepetynach). Pozdrawiam ZWT ;-)))

CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM.To dotyczy kladki na Sowińskiego.

CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM.To dotyczy kladki na Sowińskiego.

rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 12:56
"Remont kładki nad Smorawińskiego to strata kasy. Studenciaki i tak łażą dołem i wk..ją kierowców. Tu trzeba przebudować skrzyżowanie, a najlepiej zlikwidować przejście dla pieszych (oczywiście w takim przypadku należy zrobić i windę i podjazd dla wózków przy kładce - w stolicy można to i tu można... tylko, że "władza" anie nie czyta postów szaraczków, ani nie ma oleju w łepetynach). Pozdrawiam ZWT ;-)))" zgadzam sie w 100%
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 12:42
Remont kładki nad Smorawińskiego to strata kasy. Studenciaki i tak łażą dołem i wk..ją kierowców. Tu trzeba przebudować skrzyżowanie, a najlepiej zlikwidować przejście dla pieszych (oczywiście w takim przypadku należy zrobić i windę i podjazd dla wózków przy kładce - w stolicy można to i tu można... tylko, że "władza" anie nie czyta postów szaraczków, ani nie ma oleju w łepetynach). Pozdrawiam ZWT ;-)))
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 10:07
Zamiast wydawać pieniądze na głupstwa radziłabym za przykładem Białegostoku podświetlić przejscia dla pieszych dla ich bezpieczeństwa bo na wielu ulicach latrnie bardzo słabo je oświetlają.
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 09:54
UMCS ma pieniądze, chcą budować nowy akademik na Raabego to na kładkę nie mają? Jako mieszkaniec Lublina nie wyrażam zgody na takie rozdawnictwo publicznych pieniędzy!
Avatar
jOOj / 30 listopada 2015 o 08:56

a tam pierdołami się zajmujecie ...iluminacje są ważniejsze...

Avatar
Gość / 2 grudnia 2015 o 22:49
Sowińskiego kładka priorytetem moim zdaniem oraz Narutowicza od Victorii do muzyczna/głęboka ok 800 metrów asfaltu. Dodatkowe kamery by było bezpieczniej.
Avatar
Pc / 2 grudnia 2015 o 07:21
Powinni przebudować Sowińskiego na 2 pasy bo nie da się miastem z południa na północ przejechać, już nawet nie mówię o godzinach szczytu, to normalnie trwa od rana do wieczora
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 12:29
Chodziło mi o Sowińskiego a nie Smorawińskiego; cóż, dawno nie byłem w mieście, w którym studiowałem ... ;)
Avatar
Jan / 1 grudnia 2015 o 10:31

cyt. "...a najlepiej zlikwidować przejście dla pieszych...."

Tylko ciekawe jak ktoś wtedy wyjedzie z Radziszewskiego?

Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 15:40

Remont kładki nad Smorawińskiego to strata kasy. Studenciaki i tak łażą dołem i wk..ją kierowców. Tu trzeba przebudować skrzyżowanie, a najlepiej zlikwidować przejście dla pieszych (oczywiście w takim przypadku należy zrobić i windę i podjazd dla wózków przy kładce - w stolicy można to i tu można... tylko, że "władza" anie nie czyta postów szaraczków, ani nie ma oleju w łepetynach). Pozdrawiam ZWT ;-)))

CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM.To dotyczy kladki na Sowińskiego.

CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM.To dotyczy kladki na Sowińskiego.

rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 12:56
"Remont kładki nad Smorawińskiego to strata kasy. Studenciaki i tak łażą dołem i wk..ją kierowców. Tu trzeba przebudować skrzyżowanie, a najlepiej zlikwidować przejście dla pieszych (oczywiście w takim przypadku należy zrobić i windę i podjazd dla wózków przy kładce - w stolicy można to i tu można... tylko, że "władza" anie nie czyta postów szaraczków, ani nie ma oleju w łepetynach). Pozdrawiam ZWT ;-)))" zgadzam sie w 100%
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 12:42
Remont kładki nad Smorawińskiego to strata kasy. Studenciaki i tak łażą dołem i wk..ją kierowców. Tu trzeba przebudować skrzyżowanie, a najlepiej zlikwidować przejście dla pieszych (oczywiście w takim przypadku należy zrobić i windę i podjazd dla wózków przy kładce - w stolicy można to i tu można... tylko, że "władza" anie nie czyta postów szaraczków, ani nie ma oleju w łepetynach). Pozdrawiam ZWT ;-)))
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 10:07
Zamiast wydawać pieniądze na głupstwa radziłabym za przykładem Białegostoku podświetlić przejscia dla pieszych dla ich bezpieczeństwa bo na wielu ulicach latrnie bardzo słabo je oświetlają.
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 09:54
UMCS ma pieniądze, chcą budować nowy akademik na Raabego to na kładkę nie mają? Jako mieszkaniec Lublina nie wyrażam zgody na takie rozdawnictwo publicznych pieniędzy!
Avatar
jOOj / 30 listopada 2015 o 08:56

a tam pierdołami się zajmujecie ...iluminacje są ważniejsze...

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 0 0

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 0 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 22

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!