wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Lublin: Co radni chcą dopisać do miejskich wydatków. Lista inwestycji

Dodano: 30 listopada 2015, 06:28
Autor: Dominik Smaga

Radni proszą m.in., aby miasto wsparło finansowo UMCS w remoncie kładki nad ul. Sowińskiego (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Radni proszą m.in., aby miasto wsparło finansowo UMCS w remoncie kładki nad ul. Sowińskiego (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

O remonty jezdni, montaż sygnalizacji, remont boiska, czy też projekt pływalni prosili radni, którzy opiniowali projekt przyszłorocznego budżetu miasta. A prezydent ma czas do najbliższej środy na ustosunkowanie się do tych wszystkich wniosków.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Aktualnie ruch jest po stronie prezydenta, który musi odnieść się do wniosków złożonych przez komisje Rady Miasta. Każda z nich zgłaszała je osobno, a wszystkie trafiły do zaopiniowania przez Komisję Budżetowo-Ekonomiczną. Co się wśród nich znalazło?

Z ciekawszych próśb można wymienić m.in. tę o pieniądze na budowę szkoły i przedszkola przy ul. Berylowej, o finansowe wsparcie remontu kładki nad ul. Sowińskiego stanowiącej własność UMCS, sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Nadbystrzyckiej z ul. Pozytywistów i Wigilijną, czy też przerzucenie przez Bystrzycę kładki dla pieszych i rowerzystów między Rusałką i Al. Zygmuntowskimi. Można też wspomnieć remont sali gimnastycznej szkół przy Przyjaźni (na razie w planie jest tylko remont boisk), jak też dokumentację projektową dla budowy krytej pływalni przy VI Liceum Ogólnokształcącym.

W wykazie jest też wiele mniejszych wniosków. Mowa m.in. o * remontach: ul. Kalinowszczyzna, Głowackiego, Szczecińskiej, Podhalańskiej, Urzędowskiej i Łowickiej, Brzeskiej, Krasińskiego, Wiejskiej, Biedronki (z budową parkingów), Różanej (z budową parkingów), Na Stoku, * budowach ulic: Abelarda, Wapowskiego (brakujący odcinek), Czapskiego i Kisielewskiego, * przebudowie Krzemienieckiej.

Wśród skierowanych do prezydenta wniosków są też prośby o * wykonanie miejsc parkingowych przy Bursztynowej, Rycerskiej * urządzenie skweru dla seniorów na Tatarach, remont placu zabaw przy Szczerbowskiego, remont osiedlowego boiska przy Niepodległości, albo nowe boisko przy Judyma.

Wymienione powyżej inwestycje to tylko część spośród wniosków, które uzyskały pozytywną opinię Komisji Budżetowo-Ekonomicznej. Większość ma ocenę negatywną, ale i tak trafią na biurko prezydenta. Wśród nich prośba o pieniądze na budowę żłobka z przedszkolem i podstawówką na Rudniku (w trybie „zaprojektuj i wybuduj”), fundusze na wykonanie projektu szkoły z przedszkolem na Szerokiem, rozbudowę o dodatkowy segment podstawówki na Felinie, salę gimnastyczną gimnazjum przy Elektrycznej.

Na odniesienie się do wniosków prezydent ma czas do 2 grudnia włącznie. Zgodnie z harmonogramem prac nad budżetem tego dnia musi przesłać komisji swoje stanowisko w sprawie zgłoszonych próśb. Następnie komisja przedstawi swoją opinię do projektu i prześle prezydentowi, którego następnym ruchem będzie przekazanie radnym poprawionego projektu. Dokument ten opiniować będą wszystkie komisje działające w radzie, a ostateczne głosowanie zaplanowane jest na 23 grudnia.

Gość
Pc
Gość
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 grudnia 2015 o 22:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sowińskiego kładka priorytetem moim zdaniem oraz Narutowicza od Victorii do muzyczna/głęboka ok 800 metrów asfaltu. Dodatkowe kamery by było bezpieczniej.
Rozwiń
Pc
Pc (2 grudnia 2015 o 07:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powinni przebudować Sowińskiego na 2 pasy bo nie da się miastem z południa na północ przejechać, już nawet nie mówię o godzinach szczytu, to normalnie trwa od rana do wieczora
Rozwiń
Gość
Gość (1 grudnia 2015 o 12:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chodziło mi o Sowińskiego a nie Smorawińskiego; cóż, dawno nie byłem w mieście, w którym studiowałem ... ;)
Rozwiń
Jan
Jan (1 grudnia 2015 o 10:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

cyt. "...a najlepiej zlikwidować przejście dla pieszych...."

Tylko ciekawe jak ktoś wtedy wyjedzie z Radziszewskiego?

Rozwiń
Gość
Gość (30 listopada 2015 o 15:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Remont kładki nad Smorawińskiego to strata kasy. Studenciaki i tak łażą dołem i wk..ją kierowców. Tu trzeba przebudować skrzyżowanie, a najlepiej zlikwidować przejście dla pieszych (oczywiście w takim przypadku należy zrobić i windę i podjazd dla wózków przy kładce - w stolicy można to i tu można... tylko, że "władza" anie nie czyta postów szaraczków, ani nie ma oleju w łepetynach). Pozdrawiam ZWT ;-)))

CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM.To dotyczy kladki na Sowińskiego.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!