poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

COZL odpowiada radnym PiS. "Jesteśmy głęboko poruszeni i zaniepokojeni charakterem pisma..."

Dodano: 19 stycznia 2017, 19:28

Jesteśmy głęboko poruszeni i zaniepokojeni charakterem pisma, jakie skierowali państwo na ręce marszałka, sugerując szereg nieprawidłowości – czytamy w liście podpisanym przez Zbigniewa Stopę, dyrektora COZL i Macieja Kondratowicza-Kucewicza, dyrektora ds. medycznych COZL.

Trwa rozbudowa COZL. Fot. Maciej Kaczanowski / archiwum
Trwa rozbudowa COZL. Fot. Maciej Kaczanowski / archiwum

To odpowiedź na list lubelskich radnych PiS do marszałka, o którym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Radni pytali w nim o dalsze losy COZL i twierdzili, że w szpitalu, po zwolnieniu byłej dyrektor prof. Elżbiety Starosławskiej w marcu ubiegłego roku, dzieje się źle.

Dyrekcja COZL podkreśla, że powstanie „unikalnego w skali Polski, jak i Europy” ośrodka zapewniającego kompleksową opiekę podniesie jakość świadczonych usług. Ma to świadczyć o uznaniu dla dotychczas wykonanej pracy osób zaangażowanych w rozbudowę szpitala, a nie, jak sugerowali radni, jej zaprzepaszczeniu.

Szpital zaprzecza również kolejnej sugestii dotyczącej zatrzymania rozwoju centrum. – Plan rozwoju jest nie tylko kontynuowany, ale znacznie rozwijany poprzez nawiązanie współpracy ze znaczącymi ośrodkami światowymi oraz stowarzyszeniami naukowymi poszukującymi najnowocześniejszych metod leczenia chorób nowotworowych i opieki nad pacjentem – czytamy w odpowiedzi COZL.

– W tym momencie prowadzimy ponad 28 badań klinicznych w różnych obszarach i zamierzamy rozpocząć kolejne. Prowadzimy rozmowy m.in. ze specjalistyczną kliniką onkologiczną w Monachium. Mamy nadzieję, że doprowadzą one do współpracy – precyzuje Wojciech Siomak, koordynator ds. badań klinicznych w COZL. – W maju organizujemy międzynarodową konferencję dotyczącą medycyny personalizowanej oraz konkurs „Diagnostyczny Maj”, która dotyczy przede wszystkim postępu technologicznego i promocji młodych naukowców w medycynie laboratoryjnej.

Dyrekcja zaznacza też, że szpital posiada świetnie wyszkoloną kadrę. Potwierdza to najnowszy ranking „Rzeczypospolitej”. Wśród 100 najlepszych szpitali w Polsce, COZL z 33. miejsca w 2015 roku awansował na 15. w ubiegłym roku, co było najlepszym dotychczasowym wynikiem. Szpital zajął też w tym samym rankingu trzecie miejsce w kategorii szpitali zabiegowych wielospecjalistycznych i onkologicznych.

Dyrekcja zachęca także do współpracy rzekomo zaniepokojone środowiska naukowo-medyczne, na które wskazywali radni.

Czytaj więcej o: Lublin szpital COZL
pracownik szpitala
pracownik szpitala
Użytkownik niezarejestrowany
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pracownik szpitala
pracownik szpitala (23 stycznia 2017 o 15:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
to kucewicz potrafi pisać ze odpisuje radnym? przecież on nawet nie był w stanie wygrać konkursu na dyrektora co zmusiło w akcie desperacji gumofilcom z urzędu marszałkowskiego wsadzić na to stanowisko górnika. radość górnika, nieudacznika i zaciągu z urzędu marszałkowskiego długo już nie potrwa
Kondratowicz zaczął wyciągać na światło dzienne to co sie tam działo przez ostatnie lata i pozawiadamial odpowiednie Służby więc go nawet przed komisję nie dopuścili, to jak mial wygrać?
Rozwiń
pracownik szpitala
pracownik szpitala (23 stycznia 2017 o 15:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kondratowicz zacząl wyciagac na światło dzienne to  co się tam dzialo przez ostatnie lata i pozawiadamial odpowiednie śłużby więc go nawet przed komisję konkursową nie dopuścili  to jak mógł wygrać?
Rozwiń
Gość
Gość (20 stycznia 2017 o 20:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli jeszcze się ten szpital trzyma tzn że nowa niekompetentna ekipa wyciągnięta z kapelusza przez PSL nie zdarzyła wszystkiego zniszczyć przez rok.
Rozwiń
Gość
Gość (20 stycznia 2017 o 20:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli ktoś uważa, że starosławska robiła tam przez ostatnie lata coś dobrego to niech się rozmówi z kimś z pracowników to dowie się jak było naprawdę ! To groza ta baba robiła tylko pod siebie i sukienkowych a reszta jak padło ! No i padło a rechot pseudo fachowców o roli byłych to bełkot tłumoka a prawda jest tylko, że po cjichu od załogi ! i tak leci
Rozwiń
Gość
Gość (20 stycznia 2017 o 17:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Dyrekcja COZL podkreśla, że powstanie „unikalnego w skali Polski, jak i Europy” ośrodka zapewniającego kompleksową opiekę podniesie jakość świadczonych usług. Ma to świadczyć o uznaniu dla dotychczas wykonanej pracy osób zaangażowanych w rozbudowę szpitala, a nie, jak sugerowali radni, jej zaprzepaszczeniu"....Spijają piankę z osiągnięć Profesor Starosławskiej.Chyba nikt nie uwierzy ,że w ciągu roku sami tego dokonali.Ludzie bez honoru.Wstyd.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!