poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

COZL z niewielką szansą na dyrektora. Tylko jeden chętny

Dodano: 13 września 2016, 10:55
Autor: ask

Nie ma chętnych do objęcia posady szefa będącego w rozbudowie COZL<br />
Nie ma chętnych do objęcia posady szefa będącego w rozbudowie COZL

Wczoraj o godz. 15.30 upłynął termin składania zgłoszeń na stanowisko dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Jeszcze przed południem nie było ani jednego kandydata. Niemalże w ostatniej chwili pojawił się jeden. Wszystko wskazuje więc, że konkurs znów nie zostanie rozstrzygnięty.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Przypomnijmy. Stanowisko dyrektora COZL przez osiem lat zajmowała prof. Elżbieta Starosławska. Po tym, jak została zwolniona dyscyplinarnie przez Zarząd Województwa, rozpisano konkurs na nowego szefa Centrum. Zgłosiło się do niego pięć osób. Wszyscy zostali przesłuchani przez siedmioosobową komisję, w skład której wchodzili m.in. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, związków zawodowych i Urzędu Marszałkowskiego. W kolejnych głosowaniach nie udało im się jednak wyłonić nowego dyrektora. Konieczne okazało się rozpisanie nowego konkursu. Jego termin minął wczoraj. Do południa nie było żadnego kandydata.

– Nie przejmujemy się, bo doświadczenie wykazuje, że oferty spływają właśnie w ostatniej chwili – mówiła nam w południe Barbara Górka, rzeczniczka marszałka.

Po zamknięciu konkursu nie miała jednak dużo lepszych informacji, bo wpłynęła tylko jedna kandydatura. – A to z dużym prawdopodobieństwem oznacza, że zaistnieje przesłanka do jego unieważnienia – mówi Górka. – Konkurs to wybór spośród co najmniej dwóch kandydatów. Musimy jednak w tej sprawie poczekać na decyzję komisji konkursowej.

Będzie ona miała naprawdę trudne zadanie, bo prawo nie przewiduje w takiej sytuacji trzeciego już konkursu.

– Co dalej? Musimy poczekać na decyzje. W tej chwili nie sposób powiedzieć nic więcej – przyznaje pani rzecznik.

dałes do pieca
Użytkownik niezarejestrowany
Waldek
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

dałes do pieca
dałes do pieca (15 września 2016 o 01:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
No brawo brawo urząd marszalkowski. Wyrzuciliscie ze szpitala znana profesor, narobiloscie bałaganu i nikt szanujący sie nie chce bawić się w wasze gierki. Co z pacjentami?  Niech to CBA dobrze przetrzepie urząd marszalkowski.
powiedz co bierzesz, starosławska przed kolejna kontrola tez chetnie przycpie to samo i ja kolegom polece na weekend.
Rozwiń
Gość
Gość (14 września 2016 o 16:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie z PSL nawet grabie by zepsuli.
Rozwiń
Waldek
Waldek (14 września 2016 o 04:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stan COZL jest obecnie dramatyczny i nie chodzi tutaj o sam stan finansów, ale relacje między tymi co kradli z tymi co byli okradani. Schemat działań niemal w każdym obszarze wymaga dokładnego audytu zakończonego planem naprawczym. Ten plan naprawczy to wymiana części pracowników i kolejne zgłoszenia do prokuratury. Biorąc pod uwagę treść pseudo raportu po kontroli z urzędu marszałkowskiego (ten z czzerwca/lipca) - pierwsze zarzuty powinni dostać inspektorzy właśnie z Urzędu Marszałkowskiego, a zwolnienia/dymisje powinny być rozpoczęte od Wójtowicza, Sosnowskiego i Bratkowskiego. Elżbieta Starosławska, ze względu na swój wiek i stan zdrowia mimo iż ma postawione kilka zarzutów w spokoju pozostanie jeszcze kilka lat, ale co z zastępcą dyrektora, kadrową, księgową, szefem zamówień publicznych,laboratorium, statystyką, oddziałowymi, ordynatorami, szarym personelem, a przede wszystkim budową ? To nic innego jak przestępczość zorganizowana - oni dawno powinni siedzieć, a póki co mają się dobrze. Do tego dochodzą liczne zeznania w CBA i inne materiały operacyjne z podsłuchami włącznie. To tylko kwestia czasu jak rozpocznie się lawina.  Biorąc to wszystko pod uwagę nie dziwi, że nikt nie chce tam być dyrektorem.  Jedynie warto by było sobie zadać pytanie czy w pozostałych szpitalach marszałkowskich jest tak samo ?  Dlaczego od prawie pół roku dziennikarze cytują mniej lub bardziej przemyślane wypowiedzi rzecznika, zamiast obiektywnie przedstawić sytuację ?
Rozwiń
Gość
Gość (13 września 2016 o 22:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo PSL.
Rozwiń
Gość
Gość (13 września 2016 o 17:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gumofilce ciężko zapracowały na swoje oszałamiające 2% poparcia
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!