Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 lipca 2014 r.
8:00
Edytuj ten wpis

Darmowy parking powstanie na Rusałce w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
70 4 A A

Ponad 70 miejsc parkingowych zbuduje miasto przy Rusałce, tuż za granicą strefy płatnego parkowania. Inwestycja będzie kosztować ok. 300 tys. złotych. Przy okazji odnowiony zostanie chodnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ul. Rusałka to jedno z najbardziej obleganych miejsc po wprowadzeniu strefy płatnego parkowania w ścisłym centrum Lublina. Kierowcy chcąc uniknąć opłat masowo zostawiają tu swoje samochody, a ulica zmieniła się w wielki parking. Auta nagminnie rozjeżdżają zieleń. Poza tym o budowę miejsc postojowych zabiegało kilkudziesięciu przedsiębiorców prowadzących sklepy w dalszej części ulicy, bliżej Wesołej i Zamojskiej. Skarżyli się, że ich klienci nie mają gdzie zostawić samochodów.

- Nowy parking ma być wykonany do końca listopada - zapowiada Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. Wczoraj w Zarządzie Dróg i Mostów otwarte zostały oferty od firm zainteresowanych zleceniem na zaprojektowanie i budowę parkingu. - Dostaliśmy pięć ofert, ale tylko jedna mieści się w kwocie zarezerwowanej przez nas na to zadanie.
Miasto przewidziało na parking 312 tysięcy złotych, a najtańsza firma (MK Multikoncept z Lublina) chce podjąć się zlecenia za nieco ponad 295 tys. złotych. Najdroższa z pozostałych czterech firm zaproponowała 611 tysięcy. - Komisja przetargowa ocenia teraz złożone oferty - mówi Bobowska.

Nowy parking powstanie w pobliżu boisk, po prawej stronie drogi patrząc w kierunku ul. Dolnej Panny Marii. Miejsca parkingowe mają być wykonane z kostki brukowej, a samochody będą stawać prostopadle do jezdni. Ratusz planuje, że zmieści się tutaj od 70 do 75 pojazdów. Ostateczna liczba będzie znana, gdy powstanie projekt budowy, a ten ma być gotowy za mniej więcej dwa miesiące. Zlecenie obejmuje też budowę nowego chodnika.

Nowy parking będzie bezpłatny.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
proboszcz / 31 lipca 2014 o 12:18

prawie 4,3 tys. zł. za jedno miejsce parkingowe, tyle obywatele dorzucą do każdego z podmiejskich kierowców koniecznie muszących dojechać do centrum własnym pojazdem

Avatar
Jagodziorz / 31 lipca 2014 o 10:10

Znając realia okolicy...parking od pierwszego dnia będzie płatny, gdyz przeniosą sie tam okoliczni "naciągacze", którzy za tzw. "baczenie" pobiorą opłaty( tak jak na Zamojskiej)....a nie płacisz to "autko" może ....być "zarysowane" !!!!

Tak więc od pierwszego dnia jego otwarcia warto jeszcze postawić tam patrol S.M.....????

Avatar
jon / 31 lipca 2014 o 09:56

będzie mało !

samochodów w Polsce jest więcej niż na zachodzie

fragment :

O ile w Wielkiej Brytanii duże miasta zaniżają średnią (w 2011 r. wynosiła ona 450 samochodów), co gazeta tłumaczy m.in. dobrze rozwiniętym systemem transportu publicznego, to w Polsce ją zawyżają. Warszawa, Poznań, Wrocław, Katowice, Gdańsk i Kraków to ponad 500 samochodów na tysiąc mieszkańców. W stolicy ten wskaźnik 580, czyli jest wyższy niż rekordowy w Wielkiej Brytanii. Dla porównania w Manchesterze na tysiąc mieszkańców przypada 234,3 samochodu, w Liverpoolu – 255,9.

będzie mało !

samochodów w Polsce jest więcej niż na zachodzie

fragment :

O ile w Wielkiej Brytanii duże miasta zaniżają średnią (w 2011 r. wynosiła ona 450 samochodów), co gazeta tłumaczy m.in. dobrze rozwiniętym systemem transportu publicznego, to w Polsce ją zawyżają. Warszawa, Poznań, Wrocław, Katowice, Gdańsk i Kraków to ponad 500 samochodów na tysiąc mieszkańców. W stolicy ten wskaźnik 580, czyli jest wyższy niż rekordowy w Wielkiej Brytanii. Dla porównania w Manchesterze na tysiąc mieszkańców przypada 234,3 sa... rozwiń

Avatar
Lublinianin / 31 lipca 2014 o 08:32

Ciekawe jak długo parking będzie darmowy?Pewnie za rok miasto wydzierżawi go prywatnej firmie a ta będzie kasować 3 zł/h.

Avatar
proboszcz / 31 lipca 2014 o 12:18

prawie 4,3 tys. zł. za jedno miejsce parkingowe, tyle obywatele dorzucą do każdego z podmiejskich kierowców koniecznie muszących dojechać do centrum własnym pojazdem

Avatar
Jagodziorz / 31 lipca 2014 o 10:10

Znając realia okolicy...parking od pierwszego dnia będzie płatny, gdyz przeniosą sie tam okoliczni "naciągacze", którzy za tzw. "baczenie" pobiorą opłaty( tak jak na Zamojskiej)....a nie płacisz to "autko" może ....być "zarysowane" !!!!

Tak więc od pierwszego dnia jego otwarcia warto jeszcze postawić tam patrol S.M.....????

Avatar
jon / 31 lipca 2014 o 09:56

będzie mało !

samochodów w Polsce jest więcej niż na zachodzie

fragment :

O ile w Wielkiej Brytanii duże miasta zaniżają średnią (w 2011 r. wynosiła ona 450 samochodów), co gazeta tłumaczy m.in. dobrze rozwiniętym systemem transportu publicznego, to w Polsce ją zawyżają. Warszawa, Poznań, Wrocław, Katowice, Gdańsk i Kraków to ponad 500 samochodów na tysiąc mieszkańców. W stolicy ten wskaźnik 580, czyli jest wyższy niż rekordowy w Wielkiej Brytanii. Dla porównania w Manchesterze na tysiąc mieszkańców przypada 234,3 samochodu, w Liverpoolu – 255,9.

będzie mało !

samochodów w Polsce jest więcej niż na zachodzie

fragment :

O ile w Wielkiej Brytanii duże miasta zaniżają średnią (w 2011 r. wynosiła ona 450 samochodów), co gazeta tłumaczy m.in. dobrze rozwiniętym systemem transportu publicznego, to w Polsce ją zawyżają. Warszawa, Poznań, Wrocław, Katowice, Gdańsk i Kraków to ponad 500 samochodów na tysiąc mieszkańców. W stolicy ten wskaźnik 580, czyli jest wyższy niż rekordowy w Wielkiej Brytanii. Dla porównania w Manchesterze na tysiąc mieszkańców przypada 234,3 sa... rozwiń

Avatar
Lublinianin / 31 lipca 2014 o 08:32

Ciekawe jak długo parking będzie darmowy?Pewnie za rok miasto wydzierżawi go prywatnej firmie a ta będzie kasować 3 zł/h.

Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 1 0

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 5 1

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 4 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 6

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 1 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 1

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 68 13

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 1 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 9 1

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 4 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!