sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Decydujący dzień dla pl. Litewskiego. Dziś dowiemy się ile ma kosztować przebudowa

Dodano: 1 lutego 2016, 06:52
Autor: Dominik Smaga

Dziś dowiemy się ile może kosztować przebudowa pl. Litewskiego, bo to właśnie dziś otwarte mają być oferty od firm startujących w przetargu na jego modernizację. A w ofertach kryją się ceny

To wszystko już dawno miało być za nami. Otwarcie ofert od firm ubiegających się o kontrakt planowano na połowę listopada, a dzisiaj na placu w najlepsze powinni się krzątać robotnicy. Tak się nie stało, bo przetarg „złapał’ duże opóźnienie i termin składania ofert był kilkakrotnie przesuwany.

Mimo to niezmienny pozostaje termin, w którym wykonawca musi uporać się ze wszystkimi pracami. To 30 kwietnia 2017 roku. Miasto twardo trzyma się tej daty.

– To bardzo trudny i bardzo krótki termin, ale realny – zapewnia Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. – Proszę zauważyć, że żaden z wykonawców nie domagał się wydłużenia terminu. Te prace są możliwe do wykonania, wszystko jest kwestią odpowiedniej organizacji robót na placu budowy.

Tym placem budowy stanie się nie tylko sam pl. Litewski, ale też pobliski plac Krąpca, pl. Czechowicza, czy też odcinek Krakowskiego Przedmieścia mający się zmienić w deptak. Na całym tym terenie przewidziano nowe nawierzchnie z naturalnego kamienia, w miejscu starej fontanny pojawi się nowa, sterowana komputerowo, kolejne wodotryski pojawią się na nowej części deptaka i koło Europy.

Ile to wszystko może kosztować? Tego dowiemy się właśnie dzisiaj, gdy okaże się również to, czy zaoferowane ceny mieszczą się w kwocie ustalonej przez miasto (szacunki mówią o 76 milionach). Spośród mieszczących się w limicie firm Ratusz ma wybrać najlepszą ofertę, przy czym w 90 proc. ma się kierować najniższą ceną, a w 10 proc. deklarowanym okresem gwarancji.

Wspomniane wcześniej opóźnienie przetargu jest głównie wynikiem tego, że miasto musiało udzielać odpowiedzi na szereg szczegółowych pytań zadawanych przez potencjalnych wykonawców. Wytknęli oni też różne nieścisłości w dokumentacji, które trzeba było usunąć.

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje plac Litewski
Gość
Gość
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 lutego 2016 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto zwycięzca?
Rozwiń
Gość
Gość (1 lutego 2016 o 13:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BUDIMEX
Rozwiń
Gość
Gość (1 lutego 2016 o 12:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kto i co rujnuje? bo póki co to ja widzę, że władze miasta korzystają z okazji na pozyskanie niemałych pieniędzy z UE przy okazji remontując reprezentacyjne miejsce Lublina, plac nadgryziony już dość znacznie zębem czasu.
Rozwiń
Gość
Gość (1 lutego 2016 o 11:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A kto i co rujnuje? bo póki co to ja widzę, że władze miasta korzystają z okazji na pozyskanie niemałych pieniędzy z UE przy okazji remontując reprezentacyjne miejsce Lublina, plac nadgryziony już dość znacznie zębem czasu

Rozwiń
Gość
Gość (1 lutego 2016 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest roztrwiawianie pieniędzy z UE, jeszcze ich będziecie szukać po 2017 r. Plac jest potrzebny i niezabudowany. Parkingi podziemne na obrzeżach miasta, a nie w centrum. Busiki niech dowożą do centrum turystów
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!