Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lutego 2018 r.
13:26

DK82. Będzie nowe rondo turbinowe przy osiedlu Borek

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
206 13 A A
W tym miejscu powstanie rondo turbinowe
W tym miejscu powstanie rondo turbinowe (fot. Kamil Szubiela)

Na tę wiadomość mieszkańcy czekali długie lata. Minister infrastruktury zatwierdził plan budowy ronda na wyjeździe z osiedla na drogę 82

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o rozbudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 82 z ulicą Dębowa i Świerkową na osiedlu Borek w Turce w gm. Wólka, w sąsiedztwie marketu spożywczego. Zostanie tam również wyremontowany łącznik do węzła „Lublin Tatary” na obwodnicy Lublina. – Przeprowadzenie robót zaplanowano w okresie 2018–2019 r. – informuje Edwin Gortat, wójt gminy Wólka.

– Długie lata czekamy na tę inwestycję. Dziś wyjazd i włączenie się do ruchu z drogi osiedlowej w krajową, w kierunku Lublina lub Łęcznej, szczególnie w godzinach szczytu, jest niezwykle kłopotliwe. Zawsze trzeba swoje odstać w korku – mówi Andrzej Kowalczyk, mieszkaniec osiedla Borek.

Zgodnie planem na tym skrzyżowaniu powstanie rondo turbinowe. To nie wszystko. – W ramach wspólnego projektu 11 gmin „Mobilny Lubelski Obszar Funkcjonalny” zostanie wybudowany węzeł przesiadkowy z obiektami „parkuj i jedź”, wzorem tych z Warszawy. Powstanie oświetlony parking, pętla autobusowa – dodaje wójt.

 – Podpisane zostanie porozumienie w sprawie przebudowy dojazdów do przyszłego ronda na DK82. Gmina Wólka zleciła już opracowanie dokumentacji na całość inwestycji, rondo i dojazdy w ciągu DK82, i poprowadzi przedsięwzięcie, a GDDKiA pokryje koszty związane z przebudową dojazdów do nowego ronda. Jest to ponad 75 proc. wartości inwestycji – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA w Lublinie.

Wartość całej przebudowy to około 16 mln złotych. – Będzie to największa pod względem kosztowym inwestycja na terenie naszej gminy – kończy wójt Gortat.

Quiz: Jak dobrze znasz ulice Lublina? (2)

Jak dobrze znasz ulice Lublina? (2)

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 18:42
+1
Jak jezdza z Łęcznej i nikogo nie wypuszcza z osiedla to musi byc rondo. Jak ktos wyjezdza codziennie z osiedla to wie o czym pisze.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 13:44
+1
Każda forma uspokojenia/spowolnienia ruchu jest dobra. Ronda są bardzo bezpieczne, bo wymuszają zwolnienie. Oby tylko to rondo nie miało takiego kształtu, że da się przez nie "przelecieć" aŁdi lub BMW 60km/h zmieniając sobie pasy na rondzie, czym da się taki przejazd wykonać niemal w linii prostej.
Avatar
eSKa / 10 lutego 2018 o 19:52
 Co to za gówniana nazwa tego wiejskiego osiedla?!?! Borek hahahaa ... Nie można było nazwać normalnie, chociażby mały bór? Neologizmów wójtom i sołtysom wymyślać się zachciało... Porażka  
Prawdziwy Lublinianin napisał:
Co to za wiocha ta łęczna i po co pcha się do Lublina? Nie możecie siedzieć u siebie i ryć w ziemi jak na ryli przystało?
 A co robi ta wiocha Lublin w Warszawie? Niech siedzi w Lublinie i żre cebularze.
Avatar
Prawdziwy Lublinianin / 8 lutego 2018 o 15:06
 Co to za gówniana nazwa tego wiejskiego osiedla?!?! Borek hahahaa ... Nie można było nazwać normalnie, chociażby mały bór? Neologizmów wójtom i sołtysom wymyślać się zachciało... Porażka  
Co to za wiocha ta łęczna i po co pcha się do Lublina? Nie możecie siedzieć u siebie i ryć w ziemi jak na ryli przystało?
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 15:02
Niech Łycna siedzi w Łycnej. Po co się pcha do Lublina? LLE to najgorsza zaraza lubelskich dróg.
Avatar
DW / 8 lutego 2018 o 00:01
100% racja! Ta ścieżka bez poboczy! Czy nie ma przytomnych decyzyjnych? Taki ruch, teren zabudowany, brak poboczy, chodnika, ścieżki rowerowej, oświetlenia, zjazdów i wjazdów. Przecież Łęczna to jak sypialnia dla Lublina, dzielnica, a dojazd tzw. DK...brak słów. Dajcie jeszcze ze 3 ograniczenia na 30km/h i 2 odcinkowe pomiary prędkości. A na rondzie będą jeździć jak w Łęcznej przez wiele lat - zewnętrznym pasem na trzeci zjazd. Masakra. Tylko jedno rozwiązanie-dwie jezdnie po dwa pasy każda jednia!
Avatar
LLE / 7 lutego 2018 o 16:40
Popieram przedmówcę!
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 14:32
A tak się śmiali ze świdnika
Avatar
eSKa / 7 lutego 2018 o 14:29
A Dam napisał:
A w Łuszcowie bez zmian? Dalej mijanie skręcająch na Kijany rowem ?
W Luszczowie też rondo by się przydało, bo jeśli drugi pas - dla jadących na wprost, to ci od Kijan i Spiczyna nie będą mieli szansy skręcić w lewo, jako ostatni w kolejności. A miejsce na rondo jest, cały trójkąt do starego skrzyżowania.
Avatar
A Dam / 7 lutego 2018 o 13:55
A w Łuszcowie bez zmian? Dalej mijanie skręcająch na Kijany rowem ? 
Avatar
eSKa / 10 lutego 2018 o 19:52
 Co to za gówniana nazwa tego wiejskiego osiedla?!?! Borek hahahaa ... Nie można było nazwać normalnie, chociażby mały bór? Neologizmów wójtom i sołtysom wymyślać się zachciało... Porażka  
Prawdziwy Lublinianin napisał:
Co to za wiocha ta łęczna i po co pcha się do Lublina? Nie możecie siedzieć u siebie i ryć w ziemi jak na ryli przystało?
 A co robi ta wiocha Lublin w Warszawie? Niech siedzi w Lublinie i żre cebularze.
Avatar
Prawdziwy Lublinianin / 8 lutego 2018 o 15:06
 Co to za gówniana nazwa tego wiejskiego osiedla?!?! Borek hahahaa ... Nie można było nazwać normalnie, chociażby mały bór? Neologizmów wójtom i sołtysom wymyślać się zachciało... Porażka  
Co to za wiocha ta łęczna i po co pcha się do Lublina? Nie możecie siedzieć u siebie i ryć w ziemi jak na ryli przystało?
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 15:02
Niech Łycna siedzi w Łycnej. Po co się pcha do Lublina? LLE to najgorsza zaraza lubelskich dróg.
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 02:57
-1
Co to za gówniana nazwa tego wiejskiego osiedla?!?! Borek hahahaa ... Nie można było nazwać normalnie, chociażby mały bór? Neologizmów wójtom i sołtysom wymyślać się zachciało... Porażka
Avatar
DW / 8 lutego 2018 o 00:01
100% racja! Ta ścieżka bez poboczy! Czy nie ma przytomnych decyzyjnych? Taki ruch, teren zabudowany, brak poboczy, chodnika, ścieżki rowerowej, oświetlenia, zjazdów i wjazdów. Przecież Łęczna to jak sypialnia dla Lublina, dzielnica, a dojazd tzw. DK...brak słów. Dajcie jeszcze ze 3 ograniczenia na 30km/h i 2 odcinkowe pomiary prędkości. A na rondzie będą jeździć jak w Łęcznej przez wiele lat - zewnętrznym pasem na trzeci zjazd. Masakra. Tylko jedno rozwiązanie-dwie jezdnie po dwa pasy każda jednia!
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 18:42
+1
Jak jezdza z Łęcznej i nikogo nie wypuszcza z osiedla to musi byc rondo. Jak ktos wyjezdza codziennie z osiedla to wie o czym pisze.
Avatar
LLE / 7 lutego 2018 o 16:40
Popieram przedmówcę!
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 14:48
-1
No i z Łęcznej do Lublina dodatkowe 5 minut !!! Przecież dojazd tą droga to jedynie 25 kilometrów a liczba ograniczeń większa niż w centrum dużego miasta, już widzę te korki od ronda na ekspresówce do tego nowego przy biedrze i w druga stronę od fotoradaru przy szkole do tego samego ronda a w trakcie budowy to będzie dopiero armagedon. Przydałaby się droga z prawdziwego zdarzenia dwu pasmowa a nie ta ścieżka bez poboczy.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 14:32
A tak się śmiali ze świdnika
Avatar
eSKa / 7 lutego 2018 o 14:29
A Dam napisał:
A w Łuszcowie bez zmian? Dalej mijanie skręcająch na Kijany rowem ?
W Luszczowie też rondo by się przydało, bo jeśli drugi pas - dla jadących na wprost, to ci od Kijan i Spiczyna nie będą mieli szansy skręcić w lewo, jako ostatni w kolejności. A miejsce na rondo jest, cały trójkąt do starego skrzyżowania.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 20

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra