Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2017 r.
10:06

Dotknęła ją fala hejtu podczas strajku lekarzy. Lekarka z Lublina jedzie pomagać dzieciom

188 86 A A

Zarzucano jej, że jeździ na luksusowe wycieczki w dalekie strony. Okazało się, że to misje medyczne z pomocą dla cierpiących. Katarzyna Pikulska, lekarka z Lublina ma już kolejną misję: pożyczyła pieniądze, wzięła bezpłatny urlop i jedzie leczyć dzieci w Afryce

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na co dzień Katarzyna Pikulska jest lekarką w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Bardzo głośno było o niej w październiku, gdy organizowała protest głodowy lekarzy-rezydentów upominających się o wyższe zarobki.

Telewizja publiczna przedstawiła ją jako miłośniczkę luksusowych, egzotycznych podróży, pokazując na dowód zdjęcia z odległych zakątków świata. Tymczasem nie były to wcale zdjęcia z wakacji, ale z misji medycznych w miejscach, gdzie trudno o lekarza: w Tanzanii i Kurdystanie.

Teraz pani Katarzyna jedzie z kolejną misją, tym razem do Beninu, 11-milionowego państwa w Afryce. Będzie tam leczyć dzieci.

– W Beninie największym problemem jest malaria. Bardzo groźne są także urazy i choroby typowo dziecięce. Ludzie pozostawieni są praktycznie sami sobie. Z pomocą medyczną jest bardzo kiepsko, brakuje poradni, leków i lekarzy. Każda pomoc jest więc na wagę złota – podkreśla Katarzyna Pikulska. – Jadę razem z koleżanką Kasią Okulską, która zajmuje się opieką nad dziećmi na zaproszenie francuskiej fundacji działającej na rzecz dzieci w Afryce.

Lekarka wyjedzie do Beninu za tydzień, 18 grudnia. – Najpierw będę pomagać w żłobku i przyjmować tam pacjentów, bo poradnia dopiero powstaje. Potem chciałabym nawiązać współpracę ze szpitalem.

Chciałabym przekazać leki, środki opatrunkowe oraz narzędzia medyczne pochodzące ze zbiórki, która jeszcze trwa – mówi nam Pikulska.

Do Afryki pojadą też ubrania i zabawki, bo lekarki zorganizowały wcześniej zbiórkę darów na świąteczne prezenty dla dzieci z Beninu. W ramach tej akcji udało się zebrać więcej rzeczy, niż będzie można zabrać.

– Zaangażowanie ludzi i liczba darów przerosły nasze oczekiwania – przyznaje lekarka. I zapowiada, że dary, które nie pojadą do Afryki, trafią do polskich dzieci. – Przekażemy je na akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Sam wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc Tomasza Rynkiewicza, również lekarza-rezydenta który zorganizował zbiórkę pieniędzy na misję w Beninie za pośrednictwem portalu zrzutka.pl

Wciąż można pomóc

Jeszcze do soboty, 16 grudnia można przekazywać leki i materiały opatrunkowe na potrzeby misji medycznej. Można je przynosić lub przesyłać do Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie: ul. Puławska 18, 02-512 Warszawa z dopiskiem: Zbiórka dla Beninu.

Katarzyna Pikulska podczas strajku lekarzy-rezydentów. Źródło: x-news

Komentarze 86

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 10:13
+1
Niech jedzie. Nie potrzeba nam tu lekarzy zdrajców Polski, antypolskie ścierwo niech stąd wyjeżdża. Wszyscy lekarze niech jadą na zachód. Będziemy się modlić, dawać na tacę i wodą święcona nas uleczy lepiej niż te pseudo-elity. Następni niech jadą prawnicy. Prawo kościelne lepsze niż cywilne. Niech Ziobro rozgoni te kasty. Potem niech jadą na zachód nauczyciele. Księża też lepiej wykształcą nasze dzieci, niż ta kasta leniwych nauczycieli. I niech też kierowcy autobusów wyjadą. Kolejna kasta do rozgonienia. Będziemy jeździć samochodami. Inżynierowie też niech jadą na zachód. Jak im się Polska nie podoba. Kolejna kasta to rozgonienia. Do produkcji europalet nie trzeba inzynierów.
Niech jedzie. Nie potrzeba nam tu lekarzy zdrajców Polski, antypolskie ścierwo niech stąd wyjeżdża. Wszyscy lekarze niech jadą na zachód. Będziemy się modlić, dawać na tacę i wodą święcona nas uleczy lepiej niż te pseudo-elity. Następni niech jadą prawnicy. Prawo kościelne lepsze niż cywilne. Niech Ziobro rozgoni te kasty. Potem niech jadą na zachód nauczyciele. Księża też lepiej wykształcą nasze dzieci, niż ta kasta leniwych nauczycieli. I niech też kierowcy autobusów wyjadą. Kolejna kasta do rozgonienia. Będziemy jeździć samochodami. Inżyn... rozwiń
Avatar
Ja / 13 grudnia 2017 o 08:23
Olej Kaśka hejterskie wpisy . Oni to robią za pieniądze . Wielki szacun za to wszystko co zrobilaś aby ludziom uświadomić że za 4,4 % pkb nie da się leczyć społeczeństwa . Jesteśmy z Tobą .
Avatar
e / 12 grudnia 2017 o 15:53
Ocieplenie wizerunku? To bardzo antypatyczna kobieta, niech jedzie pomagać przyszłym "uchodźcom", może ją ubogacą?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 14:18
Jeszcze raz brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Brawo dla młodej kobiety za determinację i zdrowe podejście do życia. W kraju ceni się jedynie hołotę i nierobów żyjących na koszt ludzi chcących w życiu osiągnąć nieco więcej, niż zasiłek i kieszonkowe w wysokości 5 zł..????? , aby zaimponować sąsiadom rzucając z dźwiękiem na tacę ..?.. Niech odmawiają różańce i inne egzorcyzmy, a żaden lekarz potrzebny im nie będzie?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 09:58
Niech jedzie i nie wraca, tam przynajmniej murzynki jej nie znają i będą się łudzili że ich z czegoś wyleczy, ale też z czasem przejrzą na oczy i biedna pani rezydentka będzie musiała szukać szczęścia może w Australii. :):):)
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 05:33
Co z tą totalną opozycją jest nie tak? Jak nie Kijowski to Mazguła. Jak nie Lis to Durczok. Jak nie Arłukowicz to biedna bogata pani doktor. Czy w ich szeregach nie ma nikogo uczciwego i bezinteresownego? Odciągnięci od koryta potrafią tylko podnieść wielki kwit i kopać racicami o balustradę. I jak tu przekonać do siebie uczciwych ludzi?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 22:53
Jakby tak sięgnąć do historii, to znajdziemy wielu "bohaterów" ocieplających swój wizerunek filami i fotkami z dziećmi...
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 22:51
Nie strajkowała o dotację dla Szpitala Dziecięcego... Dlaczego lekarz mający prywatną praktykę lekarską od 2013 roku nagle w 2017 bierze się za liderowanie w strajku i to akurat rezydentów szpitala publicznego? Kazdy wie, że celem tamtego strajku było zupełnie coś innego...
Avatar
młoda matka.. / 11 grudnia 2017 o 22:33
Brawo dla młodej kobiety za determinację i zdrowe podejście do życia. W kraju ceni się jedynie zbydlęconą hołotę i nierobów żyjących na koszt ludzi chcących w życiu osiągnąć nieco więcej, niż zasiłek i kieszonkowe w wysokości 5 zł.. , aby zaimponować sąsiadom rzucając z dźwiękiem na tacę .... Niech odmawiają różańce i inne egzorcyzmy, a żaden lekarz potrzebny im nie będzie!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 21:58
Ja też lubię czerwone Mustangi - ale mój roczny PIT pewnie nieco inny niż tej Pani.
Avatar
Ja / 13 grudnia 2017 o 08:23
Olej Kaśka hejterskie wpisy . Oni to robią za pieniądze . Wielki szacun za to wszystko co zrobilaś aby ludziom uświadomić że za 4,4 % pkb nie da się leczyć społeczeństwa . Jesteśmy z Tobą .
Avatar
e / 12 grudnia 2017 o 15:53
Ocieplenie wizerunku? To bardzo antypatyczna kobieta, niech jedzie pomagać przyszłym "uchodźcom", może ją ubogacą?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 14:18
Jeszcze raz brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Brawo dla młodej kobiety za determinację i zdrowe podejście do życia. W kraju ceni się jedynie hołotę i nierobów żyjących na koszt ludzi chcących w życiu osiągnąć nieco więcej, niż zasiłek i kieszonkowe w wysokości 5 zł..????? , aby zaimponować sąsiadom rzucając z dźwiękiem na tacę ..?.. Niech odmawiają różańce i inne egzorcyzmy, a żaden lekarz potrzebny im nie będzie?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 09:58
Niech jedzie i nie wraca, tam przynajmniej murzynki jej nie znają i będą się łudzili że ich z czegoś wyleczy, ale też z czasem przejrzą na oczy i biedna pani rezydentka będzie musiała szukać szczęścia może w Australii. :):):)
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 05:33
Co z tą totalną opozycją jest nie tak? Jak nie Kijowski to Mazguła. Jak nie Lis to Durczok. Jak nie Arłukowicz to biedna bogata pani doktor. Czy w ich szeregach nie ma nikogo uczciwego i bezinteresownego? Odciągnięci od koryta potrafią tylko podnieść wielki kwit i kopać racicami o balustradę. I jak tu przekonać do siebie uczciwych ludzi?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 22:53
Jakby tak sięgnąć do historii, to znajdziemy wielu "bohaterów" ocieplających swój wizerunek filami i fotkami z dziećmi...
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 22:51
Nie strajkowała o dotację dla Szpitala Dziecięcego... Dlaczego lekarz mający prywatną praktykę lekarską od 2013 roku nagle w 2017 bierze się za liderowanie w strajku i to akurat rezydentów szpitala publicznego? Kazdy wie, że celem tamtego strajku było zupełnie coś innego...
Avatar
młoda matka.. / 11 grudnia 2017 o 22:33
Brawo dla młodej kobiety za determinację i zdrowe podejście do życia. W kraju ceni się jedynie zbydlęconą hołotę i nierobów żyjących na koszt ludzi chcących w życiu osiągnąć nieco więcej, niż zasiłek i kieszonkowe w wysokości 5 zł.. , aby zaimponować sąsiadom rzucając z dźwiękiem na tacę .... Niech odmawiają różańce i inne egzorcyzmy, a żaden lekarz potrzebny im nie będzie!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 21:58
Ja też lubię czerwone Mustangi - ale mój roczny PIT pewnie nieco inny niż tej Pani.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 21:45
Gazeta zmiękcza temat. Prawdziwa twarz tej Pani jest nieco inna: popatrzcie sami: niezalezna.pl/205877-protestujaca-rezydentka-dala-niezly-popis-przed-kamera-tego-nie-da-sie-odzobaczyc-wideo
Zobacz wszystkie komentarze 86

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Już wiadomo kto będzie prowadził kawiarnię na placu Litewskim. Kiedy otwarcie?

Już wiadomo kto będzie prowadził kawiarnię na placu Litewskim. Kiedy otwarcie? 0 0

Będzie kawa, herbata, lody i ciastka – zapowiada stowarzyszenie, które wygrało konkurs na prowadzenie letniej kafejki na pl. Litewskim. Będą tu pracować osoby niepełnosprawne, kawiarnia przyjmie też na staż bezrobotnych. Lokal powinien być otwarty na początku maja, czynny będzie do końca października.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r. 0 0

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield 1 0

Siedem bramek padło w meczu pomiędzy Liverpoolem, a AS Romą w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. „The Reds” prowadzili w pewnym momencie 5:0, ale w końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo]
film

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo] 1 0

15. Festiwal Książki w Puławach rozpoczął koncert zespołu Plateau oraz spotkania autorskie z Michałem Szulimem i Marzeną Filipczak. Przed nami kolejne - z Anną Brzezińską, plakacistą Dawidem Ryskim i Beatą Gołaszewską, bohaterką książki "Ambasadorowa".

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego
galeria

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego 25 2

Ślizgawki, zjeżdżalnie, hamaki, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w dwóch strefach zabawy i wypoczynku, które powstaną przy centrum handlowym SKENDE Shopping w Lublinie.

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach
galeria
film

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach 7 25

Rozwój geriatrii, unettowienie emerytur, darmowe badania dla 60-latków, urlop wytchnieniowy, czy zniżki na leki - to część programu "Polska Seniora", o którym we wtorek w Puławach opowiadały posłanki Platformy Obywatelskiej.

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej?

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej? 0 4

Sprzęt za ponad 2 mln zł otrzymał szpital w Białej Podlaskiej na przestrzeni ubiegłego i tego roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital oraz na oddziały neonatologiczny i dziecięcy.

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia] 0 0

III Paraolimpiada Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Integracyjnego nr 39 w Lublinie zgromadziła maluchy z 14 ośrodków na całej Lubelszczyźnie. Zawodnicy reprezentowali m.in. Lublin, Łęczną i Krasnystaw.

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku
galeria

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku 17 2

We wtorek zaczęła się nowa wojna ze szkodnikiem niszczącym lubelskie kasztanowce. Na większą skalę stosowane będą w tym roku pułapki feromonowe „udające” samicę. Zwabione nimi samce czeka, ostatnie w ich życiu rozczarowanie. Dzięki tej metodzie mniej będzie postronnych ofiar wśród innych owadów.

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej
galeria
film

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej 0 26

Wejście w życie ustawy degradacyjnej byłoby bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Państwo musi zachować pewną ciągłość - powiedziała w Lublinie Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 6 2

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 10

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 12 2

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 29 6

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!