czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Droga ekspresowa S19 Lublin - Lubartów. 11 firm chce projektować odcinek Via Carpatia

Dodano: 29 listopada 2017, 13:47
Autor: opr. pab

11 biur projektowych zainteresowanych jest opracowaniem koncepcji programowej przyszłej S19 od węzła Lubartów Północ do obwodnicy Lublina.

Prawie 24-kilometrowej długości odcinek ma przebieg wyznaczony decyzją środowiskową, a w ramach koncepcji programowej zaproponowane zostaną warianty rozwiązań technicznych drogi ekspresowej (obiektów inżynierskich, kształtu węzłów, dróg do obsługi ruchu lokalnego, chodników i ciągów pieszo-rowerowych) oraz przeprowadzone badania geologiczne w terenie.

Kosztorys zamawiającego przewidywał wydanie na ten cel 5,4 mln zł. Oferty zainteresowanych wyniosły od 3,8 mln do 6,7 mln zł. Cena stanowi 60 proc. kryterium oceny oferty. Pozostałymi czynnikami przy wyborze najkorzystniejszej oferty będą: doświadczenie personelu (30 proc.) i klauzule społeczne (10 proc. za zatrudnienie bezrobotnych do 30 lub powyżej 50 lat do prac wspomagających projektanta).

Wykonawca będzie miał 23 miesiące na zrealizowanie koncepcji programowej, kolejne dwa na dokumentację przetargową i dziesięć miesięcy na realizację obowiązków w trakcie przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w trybie projektuj i buduj.

Realizację budowy drogi przewidziano na lata 2020-2024. 

Mapa orientacyjna inwestycji na odcinku od w. Lubartów Północ do obwodnicy Lublina

S19 Lublin - Lubartów

Dokumentacja dla 23,8 km drogi ekspresowej S19 łączącej Lubartów z obwodnicą Lublina będzie zakładała przebudowę istniejącego obejścia Lubartowa. Zaprojektowana zostanie druga jezdnia, bezkolizyjne węzły oraz wiadukty w ciągu dróg lokalnych. W miejscu obecnego skrzyżowania DK19 z drogą wojewódzką 815 powstanie węzeł Lubartów Północ, a na przecięciu z drogą powiatową prowadzącą przez Nowodwór do Kozłówki węzeł Lubartów Zachód. Dalej droga ekspresowa S19, zgodnie z zapisami w decyzji środowiskowej, pobiegnie nowym śladem omijając od wschodu Niemce. Na przecięciu z drogą wojewódzką 828 powstanie węzeł Niemce Wschód, a w okolicy obecnego skrzyżowania z drogą powiatową prowadząca do Leonowa postanie kolejny węzeł Niemce Południe.

W przyszłości nowa droga, stanowiąca część międzynarodowego szlaku via Carpatia z północy na południe wschodnich krańców Europy, nie tylko ułatwi tranzyt ale również zwiększy bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców mających swe domy w sąsiedztwie obecnej DK19. Według pomiarów ruchu przeprowadzonych w 2015 roku z DK19  pomiędzy Lubartowem i Lublinem korzysta średnio dziennie od 20 do 25 tys. pojazdów.

Na początku grudnia GDDKiA podpisze umowy z wykonawcami koncepcji programowej dla odcinków S19 od granicy z woj. mazowieckim do w. Lubartów Północ.

Źródło: GDDKiA

Zobacz także: Trwa budowa S17 w stronę Warszawy [październik 2017]

WIDEO

Czytaj więcej o: inwestycje drogi GDDKiA S19 Via Carpatia
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 listopada 2017 o 19:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A dojazd do wysypiska w Rokitnie to jakiś zrobią czy wszystkie ciężarówki przez Niemce będą dalej jeździły ?
Rozwiń
Gość
Gość (29 listopada 2017 o 19:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co z drogą Lublin-Łęczna bo jak Janusze z Grazynami i Seby z Karynami jada nad jeziotra to tam jest masakra ?
Rozwiń
Gość
Gość (29 listopada 2017 o 18:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ta droga powinna juz istniec od 6 lat a nie dopiero czekac trzeba na nią 6 lat
Rozwiń
Gość
Gość (29 listopada 2017 o 18:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Matko, 3 lata do samego wyłonienia firmy mającej wybudować ten odcinek eski. Pewnie kolejne dwa na samą budowę. Czyli jeszcze min. 5 lat czekania i jazdy w sznurku tirów....
Rozwiń
Gość
Gość (29 listopada 2017 o 17:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na podstawie tych samych informacji z GDDKiA natężenie ruchu na odcinku Międzyrzec - Siemiatycze (przyszła Via Carpatia) 3500-4400 pojazdów na dobę. Ale jak to mówią: drogi powinniśmy budować perspektywicznie z myślą o ruchu w następnych 10-20 latach. Więc może wiatr tam nie będzie hulał.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!