Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 kwietnia 2017 r.
20:26

Duże pieniądze dla Górnika Łęczna od województwa lubelskiego. Za promocję regionu

Autor: Zdjęcie autora toma
56 53 A A
Sobotni mecz Górnika Łęczna z Wisłą Kraków
Sobotni mecz Górnika Łęczna z Wisłą Kraków (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Górnik Łęczna otrzyma niespełna milion złotych od samorządu województwa lubelskiego, w zamian za promocję regionu w rundzie finałowej piłkarskiej Lotto Ekstraklasy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek na stronie urzędu marszałkowskiego ukazało się ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy z łęczyńskim klubem. Na koszulkach piłkarzy zostanie umieszczony logotyp „Lubelskie – Smakuj Życie”. Znajdzie się on w dwóch miejscach: na plecach pod numerem zawodnika oraz na rękawie.

Logo pojawi się również na strojach treningowych, meczowych koszulkach członków sztabu szkoleniowego oraz klubowym autokarze. Województwo ma być reklamowane ponadto m.in. podczas meczów, które Górnik w roli gospodarza rozegra na Arenie Lublin, na stronie internetowej klubu oraz mediach społecznościowych, a także w materiałach przygotowywanych przez klubową telewizję.

Pieniądze mają pochodzić z programu „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II”, realizowanego z funduszy unijnych. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, chodzi o kwotę w wysokości ok. 800-900 tys. zł, która do klubu miałaby trafić w ciągu ok. dwóch tygodni.

– Wykonawcę zaproszono do negocjacji z uwagi na fakt, że jest to jedyny reprezentant województwa lubelskiego i uczestnik w rozgrywkach piłkarskiej Ekstraklasie (piłka nożna mężczyzn). Meczom z udziałem drużyny Górnik Łęczna towarzyszy duża medialność; żadna inna klasa rozgrywkowa nie posiada silnego partnera medialnego (platforma telewizyjna nc+ oraz Eurosport2) gwarantującego bezpośrednią transmisję telewizyjną z każdego spotkania. To wszystko oferuje tylko piłkarska Ekstraklasa – napisano w uzasadnieniu zamieszczonego przez urząd ogłoszenia.

Samorząd województwa w trwającym sezonie już raz wsparł klub z Łęcznej. Za eksponowanie logotypu „Lubelskie – Smakuj Życie” na stadionie pod koniec ubiegłego roku do klubu trafiło ok. 100 tys. zł.

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 3:1

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
22222222222 / 25 kwietnia 2017 o 07:33
Póki co umowa o dotacji nie jest podpisana
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2017 o 19:50
A to województwa nie można było promować z Łęcznej!!!!!!!!!!!!!! WGW
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2017 o 19:46
Weź Ty napisz jeden a jakiś spójny komentarz a nie piszesz kilka tyle że pod innym nickiem udając za każdym razem kogoś innego myśląc, że nikt nie zauważy. Takiego głąba to na odległość widać.
Avatar
kolega dziennikarza Borka / 24 kwietnia 2017 o 19:35
Górniku Kochamy Cię w Lublinie i tu musisz lub powinien zostać. Nie pomogą wam kibole?? gule jak macie płótno w kieszeni ,decyduje PZPN warunki licencji ,Sponsor i władze REGIONU a nie kibice z bloku???gdzie 1/3 na garnuszku rodziców ,lub z z Łęcznej szkoda im na busa dać 4 zł ????.Jeżeli Górnik powróci to publika 3 max w porywach wiatru ,chyba że Wybudują droge Ekspresową i trakcje kolejową oraz parkingi na 3 tys .Ostatni warunek to sędziom i kibolom przyjezdnym nie pasuje małe miasto
Avatar
Rrtttyyyyyyy / 24 kwietnia 2017 o 18:48
Górniczku wracaj do Łęcznej tak będzie najlepiej dla wszystkich 
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2017 o 18:11
Kończy się umowa na wynajem stadionu w czerwcu. Na warunkach preferencyjnych Gòrnik się zobowiązał płacił 70 tys. za mecz, a do tej pory nie zapłacił za ani jeden.Pieniądze z UW to jeden wielki szwindel.
Avatar
emeryt lat 69 / 24 kwietnia 2017 o 16:11
Może dziennikarze i kibice nie widzieli dużych pieniędzy 800tys ? ,grubo poniżej miliona zł .Panowie dziennikarze nie widzą dużych wydatków na tak zwaną kulture i to miasto daje w prezencie mieszkańcom a dzieciakom na Arenie [bronią ??]za darmo oglądać mecze na wysokim poziomie Wisły ,Lecha ,Ślaska czy Legii.Jakość nie widać kosztów ekonomicznych przebudowy placu Litewskiego za ponad 40 mil zł bez parkingów podziemnych a KURIOZUM jest Fontanna utrzymanie roczne za 700 tys złotych. 2Mieszkancy nie protestują za projekt mostu 700 lecia z takim Grubym Łukiem na wąskiej rzece .3.PO co Lublinowi organizacja dwóch finałow pucharu Polski w Lublinie gdzie nie grają drużyny z naszego miasta i regionu
Może dziennikarze i kibice nie widzieli dużych pieniędzy 800tys ? ,grubo poniżej miliona zł .Panowie dziennikarze nie widzą dużych wydatków na tak zwaną kulture i to miasto daje w prezencie mieszkańcom a dzieciakom na Arenie [bronią ??]za darmo oglądać mecze na wysokim poziomie Wisły ,Lecha ,Ślaska czy Legii.Jakość nie widać kosztów ekonomicznych przebudowy placu Litewskiego za ponad 40 mil zł bez parkingów podziemnych a KURIOZUM jest Fontanna utrzymanie roczne za 700 tys złotych. 2Mieszkancy nie protestują za projekt ... rozwiń
Avatar
WGW / 24 kwietnia 2017 o 16:04
A jak Górnik grał w Łęcznej to już nie promował województwa?? Łęczna to ku.wa na podkarpaciu leży?? Wcześniej się nie dało?? Górnik tylko w Łęcznej. Kapelusz zdrajco miej odrobinę honoru i odejdź sam.
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2017 o 15:44
DZIĘKUJEMY PANIE MARSZAŁKU. Może dzięki Panu dostaniemy zaległe pensje. Pracownicy - Górnik Łęczna
Avatar
janusz spokojny / 24 kwietnia 2017 o 13:05
Jakie oszczędności w Lublinie są gdzie 15 samochodów Policji jechało do Łęcznej zabezpieczać imprezy masowe czytaj kibiców aby nie było bujek???? a w Lublinie 4 godziny zamiast pilnować ulic w Lublinie jadą 25 km x 2 plus benzyna czy ktoś policzył wszystkie koszty ??????.Panie Żuk jakie są oszczędności panie Wojewodo panie Marszalek ,a na stadionie kultura rodziny z dziećmi czy dzieci z opiekunami .No i dojazd parkingi 600-700 metrów od stadionu. Zadaje pytanie czy jak włodarze finansują kulture niskich lotów na placu przy farze lub sponsorują dla grupy w CK ,to wszystko OKJ,a śmieszna kasa to larum .Jeżeli chodzi o widowisko to tam chodzą oficele władzy ,piłkarze Motoru Jasina ,Jacek Bąk ,jak i normalni kibice Motoru ,którzy szanują Górnika i Motor .Jak to jest że Motor w 3 lidze ma najlepsze warunki do awansu z wszystkich 3 ligowców w Polsce ,gdzie interesuje się parę regionów .,proszę poluzować spodenki
Jakie oszczędności w Lublinie są gdzie 15 samochodów Policji jechało do Łęcznej zabezpieczać imprezy masowe czytaj kibiców aby nie było bujek???? a w Lublinie 4 godziny zamiast pilnować ulic w Lublinie jadą 25 km x 2 plus benzyna czy ktoś policzył wszystkie koszty ??????.Panie Żuk jakie są oszczędności panie Wojewodo panie Marszalek ,a na stadionie kultura rodziny z dziećmi czy dzieci z opiekunami .No i dojazd parkingi 600-700 metrów od stadionu. Zadaje pytanie czy jak włodarze finansują kulture niskich lotów na placu przy far... rozwiń
Avatar
22222222222 / 25 kwietnia 2017 o 07:33
Póki co umowa o dotacji nie jest podpisana
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2017 o 19:50
A to województwa nie można było promować z Łęcznej!!!!!!!!!!!!!! WGW
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2017 o 19:46
Weź Ty napisz jeden a jakiś spójny komentarz a nie piszesz kilka tyle że pod innym nickiem udając za każdym razem kogoś innego myśląc, że nikt nie zauważy. Takiego głąba to na odległość widać.
Avatar
kolega dziennikarza Borka / 24 kwietnia 2017 o 19:35
Górniku Kochamy Cię w Lublinie i tu musisz lub powinien zostać. Nie pomogą wam kibole?? gule jak macie płótno w kieszeni ,decyduje PZPN warunki licencji ,Sponsor i władze REGIONU a nie kibice z bloku???gdzie 1/3 na garnuszku rodziców ,lub z z Łęcznej szkoda im na busa dać 4 zł ????.Jeżeli Górnik powróci to publika 3 max w porywach wiatru ,chyba że Wybudują droge Ekspresową i trakcje kolejową oraz parkingi na 3 tys .Ostatni warunek to sędziom i kibolom przyjezdnym nie pasuje małe miasto
Avatar
Rrtttyyyyyyy / 24 kwietnia 2017 o 18:48
Górniczku wracaj do Łęcznej tak będzie najlepiej dla wszystkich 
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2017 o 18:11
Kończy się umowa na wynajem stadionu w czerwcu. Na warunkach preferencyjnych Gòrnik się zobowiązał płacił 70 tys. za mecz, a do tej pory nie zapłacił za ani jeden.Pieniądze z UW to jeden wielki szwindel.
Avatar
emeryt lat 69 / 24 kwietnia 2017 o 16:11
Może dziennikarze i kibice nie widzieli dużych pieniędzy 800tys ? ,grubo poniżej miliona zł .Panowie dziennikarze nie widzą dużych wydatków na tak zwaną kulture i to miasto daje w prezencie mieszkańcom a dzieciakom na Arenie [bronią ??]za darmo oglądać mecze na wysokim poziomie Wisły ,Lecha ,Ślaska czy Legii.Jakość nie widać kosztów ekonomicznych przebudowy placu Litewskiego za ponad 40 mil zł bez parkingów podziemnych a KURIOZUM jest Fontanna utrzymanie roczne za 700 tys złotych. 2Mieszkancy nie protestują za projekt mostu 700 lecia z takim Grubym Łukiem na wąskiej rzece .3.PO co Lublinowi organizacja dwóch finałow pucharu Polski w Lublinie gdzie nie grają drużyny z naszego miasta i regionu
Może dziennikarze i kibice nie widzieli dużych pieniędzy 800tys ? ,grubo poniżej miliona zł .Panowie dziennikarze nie widzą dużych wydatków na tak zwaną kulture i to miasto daje w prezencie mieszkańcom a dzieciakom na Arenie [bronią ??]za darmo oglądać mecze na wysokim poziomie Wisły ,Lecha ,Ślaska czy Legii.Jakość nie widać kosztów ekonomicznych przebudowy placu Litewskiego za ponad 40 mil zł bez parkingów podziemnych a KURIOZUM jest Fontanna utrzymanie roczne za 700 tys złotych. 2Mieszkancy nie protestują za projekt ... rozwiń
Avatar
WGW / 24 kwietnia 2017 o 16:04
A jak Górnik grał w Łęcznej to już nie promował województwa?? Łęczna to ku.wa na podkarpaciu leży?? Wcześniej się nie dało?? Górnik tylko w Łęcznej. Kapelusz zdrajco miej odrobinę honoru i odejdź sam.
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2017 o 15:44
DZIĘKUJEMY PANIE MARSZAŁKU. Może dzięki Panu dostaniemy zaległe pensje. Pracownicy - Górnik Łęczna
Avatar
janusz spokojny / 24 kwietnia 2017 o 13:05
Jakie oszczędności w Lublinie są gdzie 15 samochodów Policji jechało do Łęcznej zabezpieczać imprezy masowe czytaj kibiców aby nie było bujek???? a w Lublinie 4 godziny zamiast pilnować ulic w Lublinie jadą 25 km x 2 plus benzyna czy ktoś policzył wszystkie koszty ??????.Panie Żuk jakie są oszczędności panie Wojewodo panie Marszalek ,a na stadionie kultura rodziny z dziećmi czy dzieci z opiekunami .No i dojazd parkingi 600-700 metrów od stadionu. Zadaje pytanie czy jak włodarze finansują kulture niskich lotów na placu przy farze lub sponsorują dla grupy w CK ,to wszystko OKJ,a śmieszna kasa to larum .Jeżeli chodzi o widowisko to tam chodzą oficele władzy ,piłkarze Motoru Jasina ,Jacek Bąk ,jak i normalni kibice Motoru ,którzy szanują Górnika i Motor .Jak to jest że Motor w 3 lidze ma najlepsze warunki do awansu z wszystkich 3 ligowców w Polsce ,gdzie interesuje się parę regionów .,proszę poluzować spodenki
Jakie oszczędności w Lublinie są gdzie 15 samochodów Policji jechało do Łęcznej zabezpieczać imprezy masowe czytaj kibiców aby nie było bujek???? a w Lublinie 4 godziny zamiast pilnować ulic w Lublinie jadą 25 km x 2 plus benzyna czy ktoś policzył wszystkie koszty ??????.Panie Żuk jakie są oszczędności panie Wojewodo panie Marszalek ,a na stadionie kultura rodziny z dziećmi czy dzieci z opiekunami .No i dojazd parkingi 600-700 metrów od stadionu. Zadaje pytanie czy jak włodarze finansują kulture niskich lotów na placu przy far... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Jakub Wątły na Polu Dyskusji

Biała Podlaska: Jakub Wątły na Polu Dyskusji 0 0

Stowarzyszenie Biała Samorządowa organizuje kolejne już spotkanie pod szyldem Pole Dyskusji. Tym razem gościem specjalnym będzie Jakub Wątły, dziennikarz i aktywista obywatelski, prowadzący kanał Kuba Wątły TV.

Szaleniec grasuje po Puławach. Przecina opony w samochodach

Szaleniec grasuje po Puławach. Przecina opony w samochodach 0 0

Od niedzieli puławska policja otrzymała już 9 zgłoszeń od właścicieli samochodów, których opony zostały przecięte ostrym narzędziem. Najwięcej przypadków zanotowano przy ul. 6 Sierpnia i Kołłątaja.

Nowy rok szkolny 2018/2019. Kiedy ferie i wakacje? [kalendarz]

Nowy rok szkolny 2018/2019. Kiedy ferie i wakacje? [kalendarz] 0 0

Nowy kalendarz roku szkolnego 2018/2019 r. opublikowało Ministerstwo Edukacji Narodowej

Lubelskie – smakuj biznes

Lubelskie – smakuj biznes 0

Jeśli dopisuje Ci przedsiębiorczy apetyt i jesteś głodny kolejnych sukcesów, mamy dla Ciebie 3 apetyczne kąski, które komponują się w pełnowartościowy posiłek dla Twojej działalności.

Złota Setka tylko w czwartek z Dziennikiem Wschodnim!

Złota Setka tylko w czwartek z Dziennikiem Wschodnim! 0 0

W czwartek wraz z papierowym wydaniem naszej gazety, można otrzymać darmowy dodatek podsumowujący XXII edycję "Złotej Setki", czyli Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny

Zapomniała, że jest na drodze podporządkowanej. Oto efekt

Zapomniała, że jest na drodze podporządkowanej. Oto efekt 0 0

Groźny wypadek na skrzyżowaniu ulic Zamkowej, Artyleryjskiej i Piłsudskiego w Białej Podlaskiej.

Polska - Senegal. Pokaż, jak kibicujesz Biało-Czerwonym! Wyślij zdjęcie
galeria
film

Polska - Senegal. Pokaż, jak kibicujesz Biało-Czerwonym! Wyślij zdjęcie 0 2

Nadszedł długo wyczekiwany dzień - wtorek, 19 czerwca. O godzinie 17 nasi piłkarze po dwunastu latach wracają na piłkarski Mundial, na stadionie Spartaka w Moskwie zmierzą się z Senegalem.

Kibicu, jedź do strefy autobusem

Kibicu, jedź do strefy autobusem 0 0

Specjalna linia autobusowa dowiezie dzisiaj kibiców przed wielki ekran przy Arenie Lublin, gdzie będzie można oglądać transmisję meczu Polski z Senegalem.

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo]
film

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo] 0 2

Kibice nie mają wątpliwości. Pierwszy mecz Polaków z Senegalem w mistrzostwach świata zakończy się zwycięstwem biało-czerwonych. Wynik wtorkowego spotkania wytypował też paw z Kozłówki

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto 0 1

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 4

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 3 33

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 22 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!