sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Duże rodziny nie zapłacą za odpady? Tego chce radny PiS

Dodano: 4 stycznia 2016, 19:46
Autor: drs

Całkowite zwolnienie z opłat za wywóz śmieci z gospodarstw domowych proponuje miejski radny Mieczysław Ryba (PiS). Radny wystąpił w tej sprawie z oficjalnym pismem do prezydenta tłumacząc, ze prosiły o to środowiska dużych rodzin.

– Wedle dostępnych nam informacji istnieje ustawowa podstawa prawna do takich zwolnień, a działanie to wpisywałoby się doskonale w politykę prorodzinną naszego państwa – pisze Ryba do prezydenta.

O możliwość wprowadzenia takiego zwolnienia radny pytał już także na ostatniej sesji Rady Miasta. Wtedy to szacował, że brak opłat od rodzin mających trójkę lub więcej dzieci skutkowałby zmniejszeniem wpływów o około dwa miliony złotych.

Ratusz na razie nie składa jednoznacznej deklaracji, czy rodziny wielodzietne będą zwolnione z opłat za wywóz śmieci. – Możemy się nad tym zastanawiać – odpowiedział radnemu na sesji Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Wymaga to analizy prawnej i analizy skutków. Nie eliminujemy tej możliwości.

Aktualnie rodziny mające troje lub więcej dzieci objęte są tą samą stawką, co małżeństwo z jednym dzieckiem. Zaliczają się do kategorii „gospodarstw domowych liczących trzy lub więcej osób”. Jeżeli segregują śmieci, to mieszkając w bloku płacą miesięcznie 39 zł, a w domu jednorodzinnym 50 zł. Jeśli odpadów nie segregują, wtedy stawki wynoszą odpowiednio: 50 zł w zabudowie wielorodzinnej i 69 zł w domu.

Czytaj więcej o: śmieci odpady Mieczysław Ryba
Józef z Biłgoraja
Gość
Gość
(31) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Józef z Biłgoraja
Józef z Biłgoraja (6 stycznia 2016 o 17:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jestem za.  Ale co z tymi co np. chcieliby mieć dużo dzieci (albo w ogóle chcieliby mieć dzieci), ale nie mogą bo cierpią np. na przewlekłą impotencję lub są bezpłodni?

Rozwiń
Gość
Gość (6 stycznia 2016 o 14:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

żal mi was jesteście jak wściekłe stworzenia które wszystkich atakują dookoła wystarczy wam że inernet rzucił hasło będą być może pomagać i już się zaczeło

to solidaruchy z lat 80 z nas zrobiły sępów, bo kapitalizm w tym naszym popieprzonym kraju polega na tym kto ile wydrze za darmo dla siebie najwięcej, ponieważ uczciwymi pracującymi się poniża, płaci jałmużną, uważa ich za kogoś głupiego, bo nie umieją kombinować, garnąć dla siebie

Rozwiń
Gość
Gość (6 stycznia 2016 o 11:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
żal mi was jesteście jak wściekłe stworzenia które wszystkich atakują dookoła wystarczy wam że inernet rzucił hasło będą być może pomagać i już się zaczeło
Rozwiń
Gość
Gość (6 stycznia 2016 o 09:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

chodzą też słuchy, ze wielodzietne dostaną za darmo wille, za nic nie będą płacić jeszcze dostaną gosposię do gotowania żarcia, sprzątaczkę do sprzątania, bo oni będą zmęczeni leżeniem i pieprzeniem się

Rozwiń
Gość
Gość (5 stycznia 2016 o 18:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w dupach się poprzewracało!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (31)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!