czwartek, 25 maja 2017 r.

Lublin

Dwanaście lat wolności

Dodano: 22 listopada 2001, 20:38

24 listopada odbędzie się w Lublinie sesja "Polska - 12 lat doświadczeń wolności” poświęcona przemianom zapoczątkowanym przez ruch Komitetów Obywatelskich w 1989 r. W sesji wezmą udział: prof. Jerzy Kłoczowski, ks. abp Józef Życiński, były prezydent RP Lech Wałęsa, były premier Tadeusz Mazowiecki i prof. Leszek Balcerowicz.

W sobotę w auli Centrum Języka i Kultury Polskiej UMCS (ul. Weteranów 18) o godz. 11 prof. Jerzy Kłoczowski, przewodniczący Komitetu Obywatelskiego "Solidarność” Lubelszczyzny, odsłoni tablicę pamiątkową na budynku przy Krakowskim Przedmieściu 62, gdzie mieściła się siedziba Komitetu Obywatelskiego w Lublinie.
Celem sesji jest wielopłaszczyznowa ocena ostatnich dwunastu lat w Polsce. O godz. 12. 30 wykład "Wartości moralne w dziedzictwie Solidarności” wygłosi ks. abp Józef Życiński. Na 13. zaplanowano wystąpienie prezydenta Lecha Wałęsy. Po nim zgromadzeni goście wysłuchają Tadeusza Mazowieckiego, który spróbuje dokonać oceny rządów III RP. O godz. 15.30 prof. Leszek Balcerowicz omówi przemiany gospodarcze w ciągu ostatnich dwunastu lat R.P.
Uczestnicy lubelskiej sesji chcą przypomnieć moment narodzin wolnej Polski, ocenić dwanaście ostatnich lat pod względem społecznym, politycznym, gospodarczym i moralnym oraz zastanowić się nad perspektywami przyszłości Polski w Europie.
Sesja jest także okazją do spotkania uczestników ruchu Komitetów Obywatelskich w Polsce, stąd do Lublina mają m.in. przyjechać Bogdan Borusewicz, Janusz Krupski, senator Krzysztof Kozłowski, o. Wacław Oszajca. Okolicznościowy obiad odbędzie się w hotelu Mercure Unia, natomiast wieczorny raut w Dworku Kościuszków.(sz)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24