sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Dwanaście lat wolności

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 listopada 2001, 20:38

24 listopada odbędzie się w Lublinie sesja "Polska - 12 lat doświadczeń wolności” poświęcona przemianom zapoczątkowanym przez ruch Komitetów Obywatelskich w 1989 r. W sesji wezmą udział: prof. Jerzy Kłoczowski, ks. abp Józef Życiński, były prezydent RP Lech Wałęsa, były premier Tadeusz Mazowiecki i prof. Leszek Balcerowicz.

W sobotę w auli Centrum Języka i Kultury Polskiej UMCS (ul. Weteranów 18) o godz. 11 prof. Jerzy Kłoczowski, przewodniczący Komitetu Obywatelskiego "Solidarność” Lubelszczyzny, odsłoni tablicę pamiątkową na budynku przy Krakowskim Przedmieściu 62, gdzie mieściła się siedziba Komitetu Obywatelskiego w Lublinie.
Celem sesji jest wielopłaszczyznowa ocena ostatnich dwunastu lat w Polsce. O godz. 12. 30 wykład "Wartości moralne w dziedzictwie Solidarności” wygłosi ks. abp Józef Życiński. Na 13. zaplanowano wystąpienie prezydenta Lecha Wałęsy. Po nim zgromadzeni goście wysłuchają Tadeusza Mazowieckiego, który spróbuje dokonać oceny rządów III RP. O godz. 15.30 prof. Leszek Balcerowicz omówi przemiany gospodarcze w ciągu ostatnich dwunastu lat R.P.
Uczestnicy lubelskiej sesji chcą przypomnieć moment narodzin wolnej Polski, ocenić dwanaście ostatnich lat pod względem społecznym, politycznym, gospodarczym i moralnym oraz zastanowić się nad perspektywami przyszłości Polski w Europie.
Sesja jest także okazją do spotkania uczestników ruchu Komitetów Obywatelskich w Polsce, stąd do Lublina mają m.in. przyjechać Bogdan Borusewicz, Janusz Krupski, senator Krzysztof Kozłowski, o. Wacław Oszajca. Okolicznościowy obiad odbędzie się w hotelu Mercure Unia, natomiast wieczorny raut w Dworku Kościuszków.(sz)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!