Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 maja 2008 r.
20:12
Edytuj ten wpis

Dyrektor szpitala nietykalny na zwolnieniu

Autor: Zdjęcie autora Ewa Stępień
0 6 A A

Od ponad pół roku Urząd Marszałkowski nie może zwolnić Piotra Cioczka z dyrektorskiej posady, bo jest ciągle chory.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ponieważ nie można bez końca być na zwolnieniu na tę samą chorobę... Cioczek właśnie zmienił diagnozę i leczy się od nowa.

- Gdyby to był przeciętny Kowalski, ZUS potrafiłby zrobić z niego w pełni sprawnego, chociażby przyjechał na wózku inwalidzkim. Ten zespół chorobowy to niemożność oderwania się od stołka dyrektorskiego. I jest traktowany na innych zasadach - komentuje anonimowo jeden z pracowników szpitala Jana Bożego w Lublinie, gdzie Cioczek formalnie wciąż jest szefem.

Na chorobowym dyrektor jest od 12 października ub. roku. Miesiąc później Zarząd Województwa zadecydował o zwolnieniu go z pracy. Ale zrealizować decyzji nie może. - Jeżeli ktoś jest na zwolnieniu lekarskim, nie można mu wręczyć wypowiedzenia - tłumaczy Bożena Lipert, zastępca okręgowego inspektora pracy w Lublinie.

Czy można być na zwolnieniu tak długo? Do 183 dni ZUS wypłaca zasiłek chorobowy. Po 183 dniach, chory może stanąć przed orzecznikiem ZUS, aby ubiegać się o świadczenie rehabilitacyjne przyznawane na trzy miesiące. Ale nie musi.

Cioczek nie starał się o świadczenie. Zaczął chorować od początku. - Dostarczył już dziesiąte zwolnienie lekarskie. Przy ósmym, kiedy minęło graniczne 183 dni i wypadało stanąć przed orzecznikiem ZUS, zmienił jednostkę chorobową - mówi Agnieszka Kańtoch z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Ten manewr sprawił, że szpital zaczął naliczać dni chorobowe od początku. -Wystarczy, że osoba powróciła na jeden dzień do pracy, a potem dostarczyła zwolnienie na inną jednostkę chorobową niż poprzednie. Dlatego dni chorobowe naliczane są od nowa - tłumaczy obrazowo Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS.

Cioczek wrócił do pracy na jeden niepełny weekend - sobotę i niedzielę. Po co ten manewr? Bo - jak wyjaśnia inspektor Lipert - pracodawca może w końcu rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia. Warunek jest taki, że niezdolność do pracy potrwa dłużej niż 273 dni. Jest to łączny okres pobierania wynagrodzenia, zasiłku chorobowego oraz świadczenia rehabilitacyjnego.
Dyrektor nie odbierał wczoraj telefonu komórkowego.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
szary45 / 21 maja 2008 o 12:47
... To jest POLSKA właśnie. Prawo jest prawem a co z jego realizacją. Dyrektorze Oddziału ZUS czy Pan się nie wstydzi poczynan swojego kolegi.
Biedaczysko nie ma za co żyć musi brać zasiłek.
Avatar
człek / 20 maja 2008 o 18:28
ten typ wyglada jak jakiś pies
Avatar
aaa / 19 maja 2008 o 21:47
Ale w tym kraju burdel prawny. Tylko dla cwaniaczków, obiboków i aferzystów umiejących wykorzystywać niedorzeczne prawo
Avatar
KK / 19 maja 2008 o 09:57
Z PSL-u JEST PRZECIE A TO NIE WICIE KTO TERA RZUNDZI
Avatar
nemo / 19 maja 2008 o 09:29
życzliwy napisał:
Odpowiedź jest oczywista... JEDNA WIELKA MAFIA!!!

Nieprawda!!...Z fotografi widać że to ciężko chory człowiek!
Avatar
życzliwy / 18 maja 2008 o 21:30
Odpowiedź jest oczywista... JEDNA WIELKA MAFIA!!!
Avatar
szary45 / 21 maja 2008 o 12:47
... To jest POLSKA właśnie. Prawo jest prawem a co z jego realizacją. Dyrektorze Oddziału ZUS czy Pan się nie wstydzi poczynan swojego kolegi.
Biedaczysko nie ma za co żyć musi brać zasiłek.
Avatar
człek / 20 maja 2008 o 18:28
ten typ wyglada jak jakiś pies
Avatar
aaa / 19 maja 2008 o 21:47
Ale w tym kraju burdel prawny. Tylko dla cwaniaczków, obiboków i aferzystów umiejących wykorzystywać niedorzeczne prawo
Avatar
KK / 19 maja 2008 o 09:57
Z PSL-u JEST PRZECIE A TO NIE WICIE KTO TERA RZUNDZI
Avatar
nemo / 19 maja 2008 o 09:29
życzliwy napisał:
Odpowiedź jest oczywista... JEDNA WIELKA MAFIA!!!

Nieprawda!!...Z fotografi widać że to ciężko chory człowiek!
Avatar
życzliwy / 18 maja 2008 o 21:30
Odpowiedź jest oczywista... JEDNA WIELKA MAFIA!!!

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy dostarczą bąbelki dla słynnej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla słynnej firmy 0 0

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 30:12 [RELACJA NA ŻYWO]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 30:12 [RELACJA NA ŻYWO] 11 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 0 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 0 0

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 0 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie 1 0

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę obrazów Garego Chu Kar Kui. To artysta z Szanghaju, kilka lat temu ochrzczony w kościele katolickim

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód 78 2

Nie żyje Witold Drążkiewicz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie (powiat puławski). 55-letni strażak zmarł dzisiejszej nocy. Był jedną z dwóch rannych osób w sobotnim wypadku w Bogucinie, kiedy to w pracowników służby drogowej wjechał kierowca audi.

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 28 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 3 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 7

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 9 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!