czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Lublin

Dzień judaizmu w Lublinie

Dodano: 15 stycznia 2002, 09:16
Autor: (pap)

Lublin będzie w tym roku centralnym miejscem obchodów Dnia Judaizmu w Kościele katolickim. Uroczystości odbędą się w czwartek. Przyświecać im będzie hasło „Jeden drugiego brzemiona noście” (z Listu św. Pawła do Galatów).
Dzień Judaizmu organizowany jest w Kościele katolickim w odpowiedzi na apel papieża Jana Pawła II, aby przed rozpoczęciem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan jeden dzień poświęcić na modlitwę w intencji dialogu między chrześcijanami a Żydami.
Główne punkty programu to wspólne modlitwy Żydów i katolików na terenie byłego obozu na Majdanku i w lubelskim seminarium duchownym oraz dyskusja panelowa teologów katolickich i żydowskich na temat „Teologicznego sensu ofiary Izaaka”.
W uroczystościach uczestniczyć będą m.in. rabin Hajfy Yeshuv Coen i przedstawiciele Warszawskiej Gminy Żydowskiej oraz teologowie katoliccy: m.in. abp Józef Życiński, ks. prof. Michał Czajkowski z Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego i ks. prof. Ryszard Rubinkiewicz z KUL.
Abp Józef Życiński w specjalnym komunikacie zaprosił wiernych do udziału we wspólnych modlitwach katolików i Żydów oraz dyskusji panelowej. – Zaczniemy od modlitwy na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku, a zakończymy wieczorną eucharystią we wszystkich kościołach Lublina. Będziemy modlić się w intencji dialogu katolików i Żydów – apeluje arcybiskup.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24