niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Dzień judaizmu w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 stycznia 2002, 09:16
Autor: (pap)

Lublin będzie w tym roku centralnym miejscem obchodów Dnia Judaizmu w Kościele katolickim. Uroczystości odbędą się w czwartek. Przyświecać im będzie hasło „Jeden drugiego brzemiona noście” (z Listu św. Pawła do Galatów).
Dzień Judaizmu organizowany jest w Kościele katolickim w odpowiedzi na apel papieża Jana Pawła II, aby przed rozpoczęciem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan jeden dzień poświęcić na modlitwę w intencji dialogu między chrześcijanami a Żydami.
Główne punkty programu to wspólne modlitwy Żydów i katolików na terenie byłego obozu na Majdanku i w lubelskim seminarium duchownym oraz dyskusja panelowa teologów katolickich i żydowskich na temat „Teologicznego sensu ofiary Izaaka”.
W uroczystościach uczestniczyć będą m.in. rabin Hajfy Yeshuv Coen i przedstawiciele Warszawskiej Gminy Żydowskiej oraz teologowie katoliccy: m.in. abp Józef Życiński, ks. prof. Michał Czajkowski z Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego i ks. prof. Ryszard Rubinkiewicz z KUL.
Abp Józef Życiński w specjalnym komunikacie zaprosił wiernych do udziału we wspólnych modlitwach katolików i Żydów oraz dyskusji panelowej. – Zaczniemy od modlitwy na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku, a zakończymy wieczorną eucharystią we wszystkich kościołach Lublina. Będziemy modlić się w intencji dialogu katolików i Żydów – apeluje arcybiskup.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!