Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2011 r.
12:16
Edytuj ten wpis

Dziewanny: Mieszkańcy bronią drzew przed wycinką

Autor: Zdjęcie autora jotem
0 8 A A
- Będziemy bronili drzew tak długo, jak będzie trzeba - mówili zgromadzeni.  (Maciej Kaczanowski)
- Będziemy bronili drzew tak długo, jak będzie trzeba - mówili zgromadzeni. (Maciej Kaczanowski)

- Nie chcemy tu betonowej dżungli oburzają się mieszkańcy bloków przy ul. Dziewanny 9 w Lublinie, którzy protestowali dziś rano przeciwko wycince klonów sprzed ich okien. Część z nich wzięła wolne w pracy specjalnie, aby przyłączyć się do swoich sąsiadów i bronić zieleni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Paweł / 7 grudnia 2011 o 18:39
Brawo dla mieszkańców, widać świadomość ekologiczna nie jest na takim niskim poziomie jak czasami nam się wydaje. Mam nadzieje, że klony wiosną znów będą zielone a jesienią czerwone. Lubię to (1).
Avatar
Dżemik / 7 grudnia 2011 o 18:13
A państwo szanowni nie wiedzą że robią temu drzewu szkode oklejając je taśmą? Sobie tak buźki oklejcie.
Specjaliści od drzew sie odezwali.......
Avatar
daro / 7 grudnia 2011 o 16:38
Idzie zima a prezes spółdzielni Czuby i jego kamraci nie mają czym palić w kominku !!!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2011 o 14:40
[quote name='dfhdrtf' timestamp='1323261562' post='567108']
jak wam mało zieleni to wracajcie na wieś
[/quote]
a ty do mamusi buraki zbierac
Avatar
gość / 7 grudnia 2011 o 14:01
[quote name='Ant' timestamp='1323262020' post='567113']
Ha! a ja myślałem że juz nikt tego nie pamięta. Jak komuś to opowiadałem to mysleli ze sobie jaja z nich robie:)
[/quote]

Ja właśnie tak myślę.Ktoś bzdury wypisuje-tylko w jakim celu-ośmieszyć?
Avatar
Ant / 7 grudnia 2011 o 13:47
[quote name='frank' timestamp='1323261813' post='567110']
Dokładnie, połowa starszych mieszkańców lublina to przyjezdni z okolicznych wiosek, którzy za chlebem tu przyjechali, zwłaszcza LSM, który był specjalnie przygotowana dla nich dzielnicą. Głaśna sprawa miała miejsce jak ludzie się sprowadzając tutaj zabrali ze sobą konie, krowy i kury. Pamiętam akcję, jak z ul. grażyny konia trzeba było z 3 piętra sprowadzić bo wejść wszedł, ale zejść nie mógł. Takich przypadków było kilkanaście. Widok kur na balkonie w latach 60-70 to była norma, krowy pod blokami itp.
[/quote]


Ha! a ja myślałem że juz nikt tego nie pamięta. Jak komuś to opowiadałem to mysleli ze sobie jaja z nich robie:)
[quote name='frank' timestamp='1323261813' post='567110']
Dokładnie, połowa starszych mieszkańców lublina to przyjezdni z okolicznych wiosek, którzy za chlebem tu przyjechali, zwłaszcza LSM, który był specjalnie przygotowana dla nich dzielnicą. Głaśna sprawa miała miejsce jak ludzie się sprowadzając tutaj zabrali ze sobą konie, krowy i kury. Pamiętam akcję, jak z ul. grażyny konia trzeba było z 3 piętra sprowadzić bo wejść wszedł, ale zejść nie mógł. Takich przypadków było kilkanaście. Widok kur na balkonie w la... rozwiń
Avatar
frank / 7 grudnia 2011 o 13:43
Dokładnie, połowa starszych mieszkańców lublina to przyjezdni z okolicznych wiosek, którzy za chlebem tu przyjechali, zwłaszcza LSM, który był specjalnie przygotowana dla nich dzielnicą. Głaśna sprawa miała miejsce jak ludzie się sprowadzając tutaj zabrali ze sobą konie, krowy i kury. Pamiętam akcję, jak z ul. grażyny konia trzeba było z 3 piętra sprowadzić bo wejść wszedł, ale zejść nie mógł. Takich przypadków było kilkanaście. Widok kur na balkonie w latach 60-70 to była norma, krowy pod blokami itp.
Avatar
dfhdrtf / 7 grudnia 2011 o 13:39
jak wam mało zieleni to wracajcie na wieś
Avatar
Paweł / 7 grudnia 2011 o 18:39
Brawo dla mieszkańców, widać świadomość ekologiczna nie jest na takim niskim poziomie jak czasami nam się wydaje. Mam nadzieje, że klony wiosną znów będą zielone a jesienią czerwone. Lubię to (1).
Avatar
Dżemik / 7 grudnia 2011 o 18:13
A państwo szanowni nie wiedzą że robią temu drzewu szkode oklejając je taśmą? Sobie tak buźki oklejcie.
Specjaliści od drzew sie odezwali.......
Avatar
daro / 7 grudnia 2011 o 16:38
Idzie zima a prezes spółdzielni Czuby i jego kamraci nie mają czym palić w kominku !!!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2011 o 14:40
[quote name='dfhdrtf' timestamp='1323261562' post='567108']
jak wam mało zieleni to wracajcie na wieś
[/quote]
a ty do mamusi buraki zbierac
Avatar
gość / 7 grudnia 2011 o 14:01
[quote name='Ant' timestamp='1323262020' post='567113']
Ha! a ja myślałem że juz nikt tego nie pamięta. Jak komuś to opowiadałem to mysleli ze sobie jaja z nich robie:)
[/quote]

Ja właśnie tak myślę.Ktoś bzdury wypisuje-tylko w jakim celu-ośmieszyć?
Avatar
Ant / 7 grudnia 2011 o 13:47
[quote name='frank' timestamp='1323261813' post='567110']
Dokładnie, połowa starszych mieszkańców lublina to przyjezdni z okolicznych wiosek, którzy za chlebem tu przyjechali, zwłaszcza LSM, który był specjalnie przygotowana dla nich dzielnicą. Głaśna sprawa miała miejsce jak ludzie się sprowadzając tutaj zabrali ze sobą konie, krowy i kury. Pamiętam akcję, jak z ul. grażyny konia trzeba było z 3 piętra sprowadzić bo wejść wszedł, ale zejść nie mógł. Takich przypadków było kilkanaście. Widok kur na balkonie w latach 60-70 to była norma, krowy pod blokami itp.
[/quote]


Ha! a ja myślałem że juz nikt tego nie pamięta. Jak komuś to opowiadałem to mysleli ze sobie jaja z nich robie:)
[quote name='frank' timestamp='1323261813' post='567110']
Dokładnie, połowa starszych mieszkańców lublina to przyjezdni z okolicznych wiosek, którzy za chlebem tu przyjechali, zwłaszcza LSM, który był specjalnie przygotowana dla nich dzielnicą. Głaśna sprawa miała miejsce jak ludzie się sprowadzając tutaj zabrali ze sobą konie, krowy i kury. Pamiętam akcję, jak z ul. grażyny konia trzeba było z 3 piętra sprowadzić bo wejść wszedł, ale zejść nie mógł. Takich przypadków było kilkanaście. Widok kur na balkonie w la... rozwiń
Avatar
frank / 7 grudnia 2011 o 13:43
Dokładnie, połowa starszych mieszkańców lublina to przyjezdni z okolicznych wiosek, którzy za chlebem tu przyjechali, zwłaszcza LSM, który był specjalnie przygotowana dla nich dzielnicą. Głaśna sprawa miała miejsce jak ludzie się sprowadzając tutaj zabrali ze sobą konie, krowy i kury. Pamiętam akcję, jak z ul. grażyny konia trzeba było z 3 piętra sprowadzić bo wejść wszedł, ale zejść nie mógł. Takich przypadków było kilkanaście. Widok kur na balkonie w latach 60-70 to była norma, krowy pod blokami itp.
Avatar
dfhdrtf / 7 grudnia 2011 o 13:39
jak wam mało zieleni to wracajcie na wieś
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 0 0

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 1

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 6 3

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 5

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 40 16

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 6 7

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin 0 1

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej
Alarm 24

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej 5 26