Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2012 r.
21:39
Edytuj ten wpis

Dzisiaj dzień otwarty na lotnisku. Mapa dojazdu

Autor: Zdjęcie autora mag
0 9 A A
Mapa dojazdu na lotnisko
Mapa dojazdu na lotnisko

Dziś wszyscy mieszkańcy regionu mogą wybrać się na lotnisko w Świdniku. Dzień otwarty w porcie lotniczym odbędzie się w godzinach 10–16.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszkańcy regionu będą mogli zajrzeć w niemalże każdy zakamarek terminalu. Jedną z głównym atrakcji ma być losowanie nagród, w tym bezpłatnych biletów lotniczych. Zwiedzający będą mogli też z bliska zobaczyć specjalistyczny sprzęt lotniskowy, a na scenie wstąpią zespoły muzyczne i taneczne z województwa lubelskiego. Dzieci będą się bawić w specjalnej strefie Małego Pasażera.

Dla tych, którzy chcą zobaczyć, jak powstawało lotnisko, port lotniczy przygotował pokaz filmów z historii inwestycji. Dzień otwarty zostanie połączony z akcją Photo Day. Będzie można zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne dla zwiedzających i uwiecznić je na fotografiach. Po pasie startowym będą wozić gości dwa przegubowce, natomiast przed terminalem będzie stał szynobus otwarty dla zwiedzających.

Z Lublina na lotnisko będą kursować dwa bezpłatne autobusy MPK sprzed hali MOSiR (Al. Zygmuntowskie). Pierwszy kurs o godz. 9.30, kolejne co 30 minut. Ostatni goście wyjadą z Lublina na lotnisko o godzinie 15.30, powrotny kurs z lotniska zaplanowany jest na 16.


Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zig / 1 grudnia 2012 o 14:20
Buraki z podlubelskich wiosek pielgrzymują do takich cudów świata i marzą, że se polecą na Hawaje :-)
Avatar
gość / 1 grudnia 2012 o 13:41
A mój mąż z dzieckiem właśnie się tam wybrali, czego ja osobiście zupełnie nie rozumiem i szczerze im odradzałam .Znowu wyjdzie na moje ,tylko synka mi szkoda...
Avatar
gość / 1 grudnia 2012 o 12:00
Właśnie wracałem z lotniska. Jeszcze nigdy nie widziałem zakorkowanego Świdnika w kierunku na lotnisko. Oczywiście brak wyobraźni u kierowców można by mnożyć patrząc na zaparkowane auta.
Avatar
radar / 1 grudnia 2012 o 11:26
Każdy kto chce przejechać przez Świdnik autobusem czy autem to będzie sobie stał w korku ponad 30 minut. Nie wierzycie ?

To jedźcie
Avatar
cyprian / 1 grudnia 2012 o 10:21
Za tą medialna nagonkę ciekawe kto zapłaci pewnie podatnicy. Takie atrakcje jakie nam zorganizowali to śmiech na sali mam jechać specjalnie z Lublina by zobaczyć szynobus czy pojazdy straży pożarnej . O przelocie samolotów cisza . Zrobili wiejskie dożynki z kwiatkami i kiełbasą Dużo bicia piany i nic więcej .
Avatar
Gość / 1 grudnia 2012 o 10:13
podobno Świdnik zakorkowany aż do Felina...
Avatar
Gość / 1 grudnia 2012 o 09:40
[quote name='oki' timestamp='1354349833' post='703248']
port portem, fajnie że jest, ale dni otwarte średnio atrakcyjne bez statków powietrznych. chociaż jeden żeby przynajmniej przeleciał....
[/quote]

"Po próbach w Warszawie i Rzeszowie, nasz B787 pojawi się też w Bydgoszczy, Krakowie i Gdańsku. (...) Możliwe będą też wizyty w celach prezentacji na innych lotniskach."

Nie można było sprowadzić na ten dzień nowego Boeinga ? To było by ciekawsze niż oglądanie szynobusu. LOT by z pewnością się na to zgodził, to lepsza reklama niż te w telewizji.
[quote name='oki' timestamp='1354349833' post='703248']
port portem, fajnie że jest, ale dni otwarte średnio atrakcyjne bez statków powietrznych. chociaż jeden żeby przynajmniej przeleciał....
[/quote]

"Po próbach w Warszawie i Rzeszowie, nasz B787 pojawi się też w Bydgoszczy, Krakowie i Gdańsku. (...) Możliwe będą też wizyty w celach prezentacji na innych lotniskach."

Nie można było sprowadzić na ten dzień nowego Boeinga ? To było by ciekawsze niż ogląd... rozwiń
Avatar
kas / 1 grudnia 2012 o 09:24
ostratni kurs o 15;30? Po to, żeby dojechać na lotnisko i wrócić od razu o 16:00?
Avatar
oki / 1 grudnia 2012 o 09:17
port portem, fajnie że jest, ale dni otwarte średnio atrakcyjne bez statków powietrznych. chociaż jeden żeby przynajmniej przeleciał....
Avatar
zig / 1 grudnia 2012 o 14:20
Buraki z podlubelskich wiosek pielgrzymują do takich cudów świata i marzą, że se polecą na Hawaje :-)
Avatar
gość / 1 grudnia 2012 o 13:41
A mój mąż z dzieckiem właśnie się tam wybrali, czego ja osobiście zupełnie nie rozumiem i szczerze im odradzałam .Znowu wyjdzie na moje ,tylko synka mi szkoda...
Avatar
gość / 1 grudnia 2012 o 12:00
Właśnie wracałem z lotniska. Jeszcze nigdy nie widziałem zakorkowanego Świdnika w kierunku na lotnisko. Oczywiście brak wyobraźni u kierowców można by mnożyć patrząc na zaparkowane auta.
Avatar
radar / 1 grudnia 2012 o 11:26
Każdy kto chce przejechać przez Świdnik autobusem czy autem to będzie sobie stał w korku ponad 30 minut. Nie wierzycie ?

To jedźcie
Avatar
cyprian / 1 grudnia 2012 o 10:21
Za tą medialna nagonkę ciekawe kto zapłaci pewnie podatnicy. Takie atrakcje jakie nam zorganizowali to śmiech na sali mam jechać specjalnie z Lublina by zobaczyć szynobus czy pojazdy straży pożarnej . O przelocie samolotów cisza . Zrobili wiejskie dożynki z kwiatkami i kiełbasą Dużo bicia piany i nic więcej .
Avatar
Gość / 1 grudnia 2012 o 10:13
podobno Świdnik zakorkowany aż do Felina...
Avatar
Gość / 1 grudnia 2012 o 09:40
[quote name='oki' timestamp='1354349833' post='703248']
port portem, fajnie że jest, ale dni otwarte średnio atrakcyjne bez statków powietrznych. chociaż jeden żeby przynajmniej przeleciał....
[/quote]

"Po próbach w Warszawie i Rzeszowie, nasz B787 pojawi się też w Bydgoszczy, Krakowie i Gdańsku. (...) Możliwe będą też wizyty w celach prezentacji na innych lotniskach."

Nie można było sprowadzić na ten dzień nowego Boeinga ? To było by ciekawsze niż oglądanie szynobusu. LOT by z pewnością się na to zgodził, to lepsza reklama niż te w telewizji.
[quote name='oki' timestamp='1354349833' post='703248']
port portem, fajnie że jest, ale dni otwarte średnio atrakcyjne bez statków powietrznych. chociaż jeden żeby przynajmniej przeleciał....
[/quote]

"Po próbach w Warszawie i Rzeszowie, nasz B787 pojawi się też w Bydgoszczy, Krakowie i Gdańsku. (...) Możliwe będą też wizyty w celach prezentacji na innych lotniskach."

Nie można było sprowadzić na ten dzień nowego Boeinga ? To było by ciekawsze niż ogląd... rozwiń
Avatar
kas / 1 grudnia 2012 o 09:24
ostratni kurs o 15;30? Po to, żeby dojechać na lotnisko i wrócić od razu o 16:00?
Avatar
oki / 1 grudnia 2012 o 09:17
port portem, fajnie że jest, ale dni otwarte średnio atrakcyjne bez statków powietrznych. chociaż jeden żeby przynajmniej przeleciał....

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim. Po godz. 23 mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw
film

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim. Po godz. 23 mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw 76 4

Między godz. 23 a 6 rano alkohol kupisz tylko w barze. Ograniczenia mają obowiązywać w sklepach monopolowych, hipermarketach i na stacjach paliw. Puławy to jedno z pierwszych miast, które chce skorzystać z nowych uprawnień ustawowych

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia] 0 0

Prace będzie można za kilka dni oglądać na placu Teatralnym w Lublinie

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia]
galeria

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia] 8 3

W poniedziałek arcybiskup Stanisław Budzik konsekrował kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika na ul. Kaczeńcowej, w 22 roku istnienia parafii. Metropolita lubelski poświęcił również pamiątkową tablicę umieszczoną przy wejściu do świątyni.

Pokazy młodych tancerzy z Lublina

Pokazy młodych tancerzy z Lublina 2 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokaz młodych tancerzy z Lublina i regionu, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 17.

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin
25 kwietnia 2018, 18:00

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu T1A Dzielnicowego Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) w kwietniu zobaczymy aż cztery monodramy w wykonaniu różnych artystów. Poszczególne spektakl odbędą się 25 kwietnia o godz. 18 i 19 oraz 26 kwietnia o godz. 18 i 19.15.

S17: Konstrukcja mostu już gotowa

S17: Konstrukcja mostu już gotowa 13 0

6 belek, każda o masie 66 ton, leży na swoim miejscu. Tak wygląda gotowa konstrukcja nowego mostu na Wieprzu, w ciągu S17 w miejscowości Kośmin (gmina Żyrzyn)

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem
galeria

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem 6 2

W poniedziałek wręczono doroczne „Laury konserwatorskie” – nagrody za najlepiej odrestaurowane zabytki.

Ciało kobiety znaleziono w rzece

Ciało kobiety znaleziono w rzece 7 1

Nie żyje 46-latka z gm. Bełżyce. Jej ciało wyłowiono w poniedziałek rano z rzeki, w miejscowości Chmielnik. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta utonęła

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód 3 11

72-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak w Puławach potrącił ją samochód.

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury
25 kwietnia 2018, 19:00

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. Artystyczną produkcję filmową Manifesto z udziałem Cate Blanchett zobaczą goście Warsztatów Kultury w ramach cyklu Miasto movie w środę, 25 kwietnia o godz. 19.

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem 1 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin w ostatnim meczu w tym sezonie przegrali z liderem tabeli KS Acaną Orzeł-Jelcz Laskowice 0:5. „Dziki” zakończyły sezon na ósmym miejscu, a zespół z Laskowic może cieszyć się z awansu do Ekstraklasy

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia]
galeria

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia] 69 1

Ma 186 cm wzrostu, studiował prawo kanoniczne, jest modelem i pasjonatem motoryzacji. 26-letni Patryk Tomaszewski, student KUL będzie reprezentował Polskę na Manhunt International, najstarszym międzynarodowym męskim konkursie piękności.

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ 29 0

Drony stały się bardzo popularnym prezentem. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że loty tymi statkami powietrznymi podlegają prawu. Sprawdź, czy znasz pytania i zdał(a)byś egzamin teoretyczny na operatora drona

Będą odcięci od wjazdu na ekspresówkę. Mieszkańcy chcą zmian w projekcie S12

Będą odcięci od wjazdu na ekspresówkę. Mieszkańcy chcą zmian w projekcie S12 13 7

Trwają konsultacje w sprawie projektowanej drogi ekspresowej S12 w kierunku Radomia. Najwięcej obaw wzbudza planowane zamknięcie możliwości wjazdu na drogę ekspresową pomiędzy Zarzeczem i Anielinem.

Varsovia Warszawa – AZS UMCS Lublin 29:23. Nie podjęły walki

Varsovia Warszawa – AZS UMCS Lublin 29:23. Nie podjęły walki 2 0

I liga piłkarek ręcznych AZS UMCS Lublin przegrał 23:29 z UKS Varsovia Warszawa. Do zakończenia sezonu pozostał już tylko jeden mecz

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!