wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Egzamin gimnazjalny 2016. Przecieki krążą w internecie. Jakie będą tematy?

Dodano: 16 kwietnia 2016, 09:48

(fot. Wojciech Nieśpiałowski/ archiwum)
(fot. Wojciech Nieśpiałowski/ archiwum)

Dziady, Zemsta, „Bajki” Krasickiego, „Treny” Kochanowskiego i Sienkiewicz – to tematy, które mają się znaleźć w tegorocznym egzaminie gimnazjalnym. Na naukę zostało już niewiele czasu – sprawdziany wiedzy zaczynają się już w najbliższy poniedziałek.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Egzamin Gimnazjalny 2016: Matematyka i Przyroda. Odpowiedzi i Arkusze

>> POBIERZ ARKUSZ, HISTORIA I WOS 2016 - KLIKNIJ TUTAJ

Egzamin gimnazjalny 2016: POLSKI, HISTORIA, WOS. Arkusze i odpowiedzi

Na pierwszy ogień historia i wiedza o społeczeństwie (poniedziałek godz. 9) oraz język polski (godz. 11). We wtorek gimnazjalistów czekają zmagania matematyczno-przyrodnicze. W ostatnim dniu egzaminu nauczyciele sprawdzą znajomość języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Uczniowie, którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminu np. z powodu choroby, zdawać będą w dniach 1-3 czerwca. Wyniki zostaną podane 17 czerwca.

Egzamin gimnazjalny 2016 - język polski. Przecieki tematów?

– Od kilku dni mówi się, że tematy wyciekły i po internecie krążą informacje o lekturach, które warto powtórzyć – mówi Magda, uczennica jednego z lubelskich gimnazjów. – Oczywiście czytając takie informacje człowiek nie ma pewności, czy warto w to wierzyć. W poprzednich latach przecieki nie potwierdziły się. Ale mimo to, jak ktoś pisze żeby powtórzyć to powtarzam, bo wolę poświęcić kilka minut niż pluć sobie potem w brodę, że tego nie zrobiłam.

Na tegorocznej giełdzie najczęściej wymienia się powieść historyczną Sienkiewicza („Quo vadis”, „Potopu” i „Krzyżaków”), Dziady cz. II, „Zemstę” Fredry, „Bajki” Krasickiego, „Treny” Kochanowskiego . Mówi się, że do wyporu będzie rozprawka lub analiza porównawcza. Na ile wierzyć w te typy?

– Uczyć i powtarzać trzeba zawsze, ale nie liczmy na przecieki. Mówi się o nich od lat, ale nie potwierdza się to. Zadania egzaminacyjne są chronione i nie ma co liczyć na to, że raptem „wyciekną” – usłyszeliśmy w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. – Zawsze warto natomiast przygotować się do egzaminu rozwiązując testy z poprzednich lat.

Specjaliści proponują by w niedzielę nie poświęcać już czasu na powtórzenia i naukę.

– Spowoduje to tylko nadmierny stres, a nauczyć i tak się już nie da rady. Lepiej poświęcić ten dzień na odpoczynek, najlepiej na świeżym powietrzu. Warto też położyć się wcześniej do łóżka, bo ważny jest dobry sen, a przed wyjściem do szkoły trzeba koniecznie zjeść pożywne śniadanie – radzi pedagog Marta Olech.

Egzamin gimnazjalny 2016. Historia, WOS i język polski - arkusze i odpowiedzi

W poniedziałek po zakończeniu egzaminu gimnazjalnego z historii i WOS, a potem z języka polskiego na naszej stronie internetowej znajdziecie najpierw arkusze egzaminacyjne, a następnie sugerowane odpowiedzi.

Gość
Gość
Gość
(64) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 kwietnia 2016 o 23:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Posiadam arkusze i odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego 2016, które zostały udostępnione przez pewien czas przez kogoś jak ktoś chce. Sprawdźcie: egzamingimnazjalny2016.blogspot.com Pozdrawiam Marek!#@#!@@#@!@!
Rozwiń
Gość
Gość (18 kwietnia 2016 o 22:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Posiadam arkusze i odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego 2016, które zostały udostępnione przez pewien czas przez kogoś jak ktoś chce. Sprawdźcie: egzamingimnazjalny2016.blogspot.com Pozdrawiam Marek!#@#!@!@#!#@
Rozwiń
Gość
Gość (18 kwietnia 2016 o 22:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Posiadam arkusze i odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego 2016, które zostały udostępnione przez pewien czas przez kogoś jak ktoś chce. Sprawdźcie: egzamingimnazjalny2016.blogspot.com Pozdrawiam Marek!#@#!@
Rozwiń
Gość
Gość (18 kwietnia 2016 o 14:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wyślij na pocztę, proszę :D edyta2000d@interia.pl
Rozwiń
Gość
Gość (18 kwietnia 2016 o 12:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Posiadam arkusze i odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego 2016, które zostały udostępnione przez pewien czas przez kogoś jak ktoś chce. Sprawdźcie: egzamingimnazjalny2016.pl Pozdrawiam Marek$@#$@#
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (64)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!